Ze względu na wysyp spamu wprowadziłem manualną aktywację każdego nowego konta - żeby stworzyć nowe konto proszę o użycie w nazwie użytkownika literek SG****** gdzie gwiazdki to nick użytkownika. Po aktywacji (tu proszę o cierpliwość) usunę litery SG z nazwy użytkownika i można będzie logować się i pisać posty pod wybranym nickiem. Ułatwi mi to wyłapanie faktycznych użytkowników. Wszystkie już aktywne konta pozostają bez zmian. W listopadzie 2023 opłacono serwer/domenę. Jakby ktoś chciał się dorzucić do funkcjonowania forum to zapraszam na PW. Na chwilę obecną (12.03.2024) po opłaceniu faktur stan kasy to - minus 284. Z góry dzięki za wsparcie - Admin.


Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 3 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zmiany w systemie emerytalnym
10-11-2011, 20:50
Post: #1
Zmiany w systemie emerytalnym
Mam nadzieję, że będą tu zamieszczane konkretne fakty, a nie słowa sfrustrowanych, wczesnych emerytów, którym puściły zwieracze i którzy podpieniali atmosferę ne forum typu ( był taki kolega o ksywie NOWY): uciekajcie - zabiorą nam 13, zabiorą dodatki, zabiorą wysługę, wszystko zabiorą, nie bedzie - NIC, proponuję pełne opanowanie bo czas na wyskoczenie z tego okrętu napewno będzie.
Wszystkiego dobrego dla wszystkich mundurowych !!!!
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-11-2011, 21:04
Post: #2
RE: Zmiany w systemie emerytalnym
(10-11-2011 20:50 )psztros napisał(a):  Mam nadzieję, że będą tu zamieszczane konkretne fakty, a nie słowa sfrustrowanych, wczesnych emerytów, którym puściły zwieracze i którzy podpieniali atmosferę ne forum typu ( był taki kolega o ksywie NOWY): uciekajcie - zabiorą nam 13, zabiorą dodatki, zabiorą wysługę, wszystko zabiorą, nie bedzie - NIC, proponuję pełne opanowanie bo czas na wyskoczenie z tego okrętu napewno będzie.
Wszystkiego dobrego dla wszystkich mundurowych !!!!
Tylko skąd wziąć te konkrety jak i rząd i związki bawią się naszymi emocjami, jak zajechałem do kadr z prośbą o naliczenie mi wysługi to pani powiedziała A CO TY TAM MASZ, ale jak podliczyła i wyszło 62% to zaczęła namawiać, żebym nie odchodził. Dodam że na emkę wcale się nie wybieram przez następne parę lat i jestem w szoku jak sporo młodsi się ewakuują, ale może oni wiedzą coś czego ja nie wiem, bo niby skąd mam wiedzieć?Huh
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
12-11-2011, 00:00 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 12-11-2011 00:45 przez NOWY.)
Post: #3
RE: Zmiany w systemie emerytalnym
(10-11-2011 20:50 )psztros napisał(a):  Mam nadzieję, że będą tu zamieszczane konkretne fakty, a nie słowa sfrustrowanych, wczesnych emerytów, którym puściły zwieracze i którzy podpieniali atmosferę ne forum typu ( był taki kolega o ksywie NOWY): uciekajcie - zabiorą nam 13, zabiorą dodatki, zabiorą wysługę, wszystko zabiorą, nie bedzie - NIC, proponuję pełne opanowanie bo czas na wyskoczenie z tego okrętu napewno będzie.
Wszystkiego dobrego dla wszystkich mundurowych !!!!

Jestem kolego psztros Smile Po pierwsze nie jestem "sfrustrowanym, wczesnym emerytem, któremu puściły zwieracze". Mam fulla (emka kilka stów mniejsza niż pensja), decyzję podjąłem w pełni świadomie bez żalu z mojej strony więc mnie nie obrażaj. Powoli otwieram swoją działalność więc będzie tylko lepiej a i spokojniej. I NIKOGO NIGDY NIE NAMAWIAŁEM DO UCIECZKI - KŁAMIESZ !!!! TWÓJ CYTAT MOICH SŁÓW: "uciekajcie - zabiorą nam 13, zabiorą dodatki, zabiorą wysługę, wszystko zabiorą, nie bedzie - NIC" TO KŁAMSTWO - nigdy takich słów nie wypowiedziałem. Niby nowe forum a zaczynasz wylewać na mnie wiadro pomyj nieładnie. Ciekawe komu chcesz tu zaimponować ??? Twoje słowa o "podpienianiu atmosfery" wprawiły mnie w osłupienie. Nie miałem takiego zamiaru. Jeżeli Cie uraziłem swoimi tekstami podpartymi zawsze materiałami żródłowymi to przepraszam. Myślałem że piszę na forum i mam prawo napisać swoje zdanie ale cóż mogę się mylić. Więcej o temacie emerytur nic nie napiszę bo i po co ??? Czekaj na oficjalne informacje strony służbowo-rządowej. A tak nawiasem hmm może za kolegi nickiem kryje się sławny I sekretarz ???. Zadziwia mnie kolegi optymizm i chęć oczekiwania na oficjalne informacje. Ciekawe skąd kolega czerpie tą wiedzę: cyt. "proponuję pełne opanowanie bo czas na wyskoczenie z tego okrętu napewno będzie" Ja wiem że na pewno to umrę lub że zaraz strzele sobie za kolegę browarka Wink. Ale jak ktoś albo musiał tak napisać by wytonować atmosferę lub nie ma wyjścia i musi pozostać w tym cudownym zielonym świecie bo np. ma dwie lewe ręce lub brak mu wysługi to tak pisze. Niech kolega poczyta sobie GW lub poogląda TVN24 tam kolega dowie się interesujących go kwestii bez podpieniania atmosfery a jak się nie spodoba to zawsze można zjechać jakiegoś redaktorka Wink. Życzę koledze I lub II sekretarzowi lub jakiejś bliżej nieokreślonej osobie funkcyjnej wiele sukcesów w pracy zawodowej oraz szczęścia w życiu rodzinnym. I pragnę zatroskanego kolegę zapewnić, ze rzesza funkcjonariuszy podejmuje racjonalne decyzję niekoniecznie w oparciu o fora internetowe.
Pozdrawiam szanownego kolegę Tongue
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
12-11-2011, 00:28 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 12-11-2011 00:29 przez waldisg.)
Post: #4
RE: Zmiany w systemie emerytalnym
Zamilczcie albowiem macie priva do wymiany zdań, chcecie się żreć to na reżimowe forum zapraszam!!! Tutaj temat konkrtetny. Albo do Hyde Parku zapraszamy!Big Grin
Nawyki z reżimowego zostawić za drzwiami

http://www.zmieleni.pl/
https://www.youtube.com/watch?feature=pl...ckjYVki0-s
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
12-11-2011, 00:53
Post: #5
RE: Zmiany w systemie emerytalnym
Przepraszam Waldi poczułem się tylko wezwany do odpowiedzi Wink Nie pozwolę się szkalować i wmawiać mi słów których nigdy nie wypowiedziałem. Ciekawe jaki ktoś ma interes aby mnie zdyskredytować ? Słowo za bardzo bolało ?

A ponieważ nasza wymiana nie ma najmniejszego sensu w tym temacie proponuję aby moder idąc złym przykładem forum NSZZFSG jak najszybciej zeszlifował te nasze wypocinki Wink

Pozdrawiam.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
12-11-2011, 08:55
Post: #6
RE: Zmiany w systemie emerytalnym
(10-11-2011 20:50 )psztros napisał(a):  Mam nadzieję, że będą tu zamieszczane konkretne fakty, a nie słowa sfrustrowanych, wczesnych emerytów, którym puściły zwieracze i którzy podpieniali atmosferę ne forum typu ( był taki kolega o ksywie NOWY): uciekajcie - zabiorą nam 13, zabiorą dodatki, zabiorą wysługę, wszystko zabiorą, nie bedzie - NIC, proponuję pełne opanowanie bo czas na wyskoczenie z tego okrętu napewno będzie.
Wszystkiego dobrego dla wszystkich mundurowych !!!!
I poco tyle jadu? Smile nie lepiej ignorować takie posty. Jestem młodym emerytem, mam swoje zdanie na temat całej sytuacji.

1 procent - niejeden uśmiech, oraz program do PIT 2012, szybko, łatwo wypełnisz PIT http://podarujusmiech.org
Jak połączyć swoją pasję z pracą http://www.emmu.pl
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
12-11-2011, 09:49
Post: #7
RE: Zmiany w systemie emerytalnym
(12-11-2011 08:55 )mobilat napisał(a):  I poco tyle jadu? Smile nie lepiej ignorować takie posty. Jestem młodym emerytem, mam swoje zdanie na temat całej sytuacji.

Odrobina chili dodaje smaku Cool Ale potrawa nie może składać się z samej przyprawy.

Myślę, że sytuacja, w której emeryt ma lepiej, niż czynny funckjusz, bo emerytury rosną, a pensje stoją - to nie jest sytuacja wieczna. Teraz jest tak, a za chwilę może być odwrotnie. Obecna ekipa rządząca, absrtahując od sympatii politycznych, zadba o nas tylko wtedy, gdy zostanie przyparta do muru. Tylko kto to ma zrobić? Piąta kolumna? Mając pełną swobodę, władza może w każdej chwili dowolnie ułożyć klocki. Nic nie jest pewne.

Dlatego uważam, że ten wątek jest wirtualny. Nie tylko w znaczeniu "zlokalizowany w wirtualnej przestrzeni". Ale wirtualny także w rozumieniu ewentualnych konkluzji z debaty. Władza zrobi to, co zechce, a my nie mamy żadnego wpływu na sytuację. Chyba, że dobierzemy się do tyłka naszej rzekomej reprezentacji, zmuszając ją do jakichkolwiek działań.

MUNDUROWI DZIĘKUJĄ RZĄDOWI

LAWINA BIEG OD TEGO ZMIENIA
PO JAKICH TOCZY SIĘ KAMIENIACH
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-11-2011, 00:06 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 13-11-2011 00:10 przez WolnyCzłowiek.)
Post: #8
RE: Zmiany w systemie emerytalnym
Rolleyes
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-11-2011, 09:31
Post: #9
RE: Zmiany w systemie emerytalnym
(12-11-2011 00:28 )waldisg napisał(a):  ... chcecie się żreć to na reżimowe forum zapraszam!!! ...
Nawyki z reżimowego zostawić za drzwiami
Nie wiem Waldku w co grasz, ale w ten sposób publicznie nawołujesz do łamania regulaminu na innym forum a tym samym do utrudniania pracy administratorom tegoż forum. Jakieś to takie ....
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-11-2011, 10:45
Post: #10
RE: Zmiany w systemie emerytalnym
Nie chciałbym wyręczać admina, ale myślę, że do każdej dyskusji warto dobrać adekwatny wątek. TEN dotyczy systemu emerytalnego.

MUNDUROWI DZIĘKUJĄ RZĄDOWI

LAWINA BIEG OD TEGO ZMIENIA
PO JAKICH TOCZY SIĘ KAMIENIACH
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-11-2011, 17:03 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 13-11-2011 18:24 przez NOWY.)
Post: #11
RE: Zmiany w systemie emerytalnym
Nowy zestaw jakże ciekawej prasy niedzielnej:

2011-11-13 06:09
Te przywileje kosztują nas miliardy. Zobacz, komu mogą zabrać najwięcej.

http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosc...51692.html

2011-11-13 13:33
Wyższe podatki, dłuższy wiek emerytalny. Co jeszcze szykuje PO?

Premier Donald Tusk przekonywał na posiedzeniu Rady Krajowej, że w najbliższych tygodniach Platforma będzie musiała udowodnić, że stać ją na trudne decyzje. - Te cele to głębokie, twarde reformy, zawsze z myślą o ludziach, Polsce, tak, aby reputacja naszego państwa, a co za tym idzie jego pozycja finansowa, bezpieczeństwo papierów dłużnych, lokat i oszczędności naszych obywateli pozostały niezagrożone - zaznaczył szef rządu.
W nieoficjalnych rozmowach politycy PO przyznają, że wobec drugiej fali kryzysu niezbędne są także jak najszybsze zreformowanie KRUS, reforma systemu emerytur mundurowych oraz podwyższenie wieku emerytalnego.

http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosc...65669.html

Dobrej niedzieli Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-11-2011, 12:52
Post: #12
RE: Zmiany w systemie emerytalnym
Właśnie słucham expose Premiera i potwierdził, że zmiany emek mundurowych będą dla nowo przyjmowanych i w wariancie 25 lat wysługi i 55 lat na karku. Więcej żadnych konkretów - narazie przynajmniej.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-11-2011, 13:31
Post: #13
RE: Zmiany w systemie emerytalnym
no to słuchaj dalej, ale szczegółow sie nie dowiesz.....LoL diabeł tkwi w szczegółach, poza tym....co dalej z art. 74 ??????? bo o tym nikt nie pisze!!!! a kogo to obchodzi sztabowców???? niech se siedzą 25lat Smile)))))
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-11-2011, 13:43 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 18-11-2011 14:04 przez NOWY.)
Post: #14
RE: Zmiany w systemie emerytalnym
Być może zmiany od 01.01.2012. !!! To teraz wszyscy co położyli raporty na termin odejścia po nowym roku mają niezłego stressaa Wink

Będzie 1 X 1,5 czy nie ? Będą dodatkowe % czy nie ??? No i jak będzie naliczana emka od nowego roku po staremu czy .... Smile

I teraz powinni się odezwać wszyscy którzy sądzili że ewakuacja w BOR to fluktuacja kadr i nic szybko nie zmienią. No chyba że Premier kłamał. Ale zapowiedź wprowadzenia zmian za 1,5 miesiąca przy niewyciągniętym projekcie ? Będzie ciekawie i jak wielokrotnie wspominałem za co byłem krytykowany schemat zmian pomostówek. A dlaczego ?? Skoro wszystko dla nowych to po co pośpiech i wyciągniecie projektu w ostatniej chwili ???

A nasi wspaniali związkowcy mogą być z siebie dumni. Przynajmniej mieli by tyle odwagi by przyznać oficjalnie że nikt się z nimi nie liczył. A tym którzy im zaufali współczuję.

Powodzenia w rozmyślaniach.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-11-2011, 14:07 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 18-11-2011 14:18 przez quasimodo1.)
Post: #15
RE: Zmiany w systemie emerytalnym
Aby nowe zasady weszły w życie z dniem 01.01.2012 musieliby to przeprowadzić w ciągu dwóch posiedzeń sejmu,które mają się odbyć 8,9.12 oraz 20,21,22 .12 . Z technicznego punktu możliwe,ale wątpliwe ( ? ).No i te obiecane podwyżki na dzień 02.07.2012(czyli po E12)-zagrywka taktyczna rządu,tylko czy dotrzymają słowa ,straszak kryzys może pokrzyżować te plany-jednak się boją odpływu mundurowych na emki.Na razie jest to tylko expose,muszą być konkrety czyli ustawy.
No i jeszcze jedno zdanie płemieła-zasady przechodzenia na emke będą dotyczyć tylko nowo wstępujących do służby.Nie dotyczy to obecnie służących i będących na emeryturach UndecidedSmile.To emerytom też chcieli zmienić zasady ? Coraz bardziej odbieram te expose jak bełkot.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-11-2011, 16:52 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 18-11-2011 16:53 przez Ex-passe.)
Post: #16
RE: Zmiany w systemie emerytalnym
"Zmiany w waloryzacji rent i emerytur

Bardzo ważne deklaracje padły z ust premiera odnośnie systemu emerytalnego i waloryzacji rent i emerytur. - Będziemy proponowali zwiększenie składki rentowej o dwa punkty procentowe po stronie pracodawców – zapowiedział szef rządu, dodając, że "mówi to z bólem", ale w czasie kryzysu podjęcie takiej decyzji wydaje mu się konieczne.

– Co do rent i emerytur: utrzymamy waloryzację na dotychczasowym poziomie, bo nie wyobrażam sobie sięgać do kieszeni emerytów i rencistów. Ale zaproponujemy, by na jakiś czas waloryzacja miała charakter kwotowy, a nie procentowy. Nie chcemy robić z tego jednak stałej reguły, ale moje zdanie jest takie, że przez najbliższe lata, to będzie konieczne – ocenił premier. [b]To samo ma dotyczyć emerytur mundurowych.
Tusk przyznał, że a propos wymienionych problemów liczy na społeczną zgodę na udzielenie pomocy "tym najsłabszym".

HuhHuhHuh[/b]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-11-2011, 18:38
Post: #17
RE: Zmiany w systemie emerytalnym
Czyli projekty zmian już są. Ciekawe kiedy je upublicznią. Ja złożyłem kwit na 10.01. I tak się zastanawiam czy nie zmienić na końcówkę grudnia.Mają tylko 2 posiedzenia sejmu to dużo i mało.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-11-2011, 18:43
Post: #18
RE: Zmiany w systemie emerytalnym
Mój znajomy z komórki kadrowej z Policji powiedział mi wczoraj, że zaczęła się u nich ewakuacja ludzi z wyższych stanowisk. Odchodzi masakryczna ilość osób z pełną wysługą - ale nie tylko. Ponoć mają info, że emeryturę mają naliczać tylko od podstawy wynagrodzenia. Zapowiedz Premiera o kontynuowaniu waloryzacji emerytur na dotychczasowym poziomie pewnie spowoduje kolejne odejścia.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-11-2011, 18:55
Post: #19
RE: Zmiany w systemie emerytalnym
Czy ktoś z was wie czy dostępne są gdzieś statystyki ilu emerytów mundurowych pracuje, prowadzi własną działalność lub też ma inne źródła dochodu?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-11-2011, 19:02
Post: #20
RE: Zmiany w systemie emerytalnym
Raczej nikt takich statystyk nie prowadził, chyba, że w Roczniku Statystycznym może coś być.

http://www.zmieleni.pl/
https://www.youtube.com/watch?feature=pl...ckjYVki0-s
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 24 gości

Kontakt | Your Website | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS