Ze względu na wysyp spamu wprowadziłem manualną aktywację każdego nowego konta - żeby stworzyć nowe konto proszę o użycie w nazwie użytkownika literek SG****** gdzie gwiazdki to nick użytkownika. Po aktywacji (tu proszę o cierpliwość) usunę litery SG z nazwy użytkownika i można będzie logować się i pisać posty pod wybranym nickiem. Ułatwi mi to wyłapanie faktycznych użytkowników. Wszystkie już aktywne konta pozostają bez zmian. W listopadzie 2023 opłacono serwer/domenę. Jakby ktoś chciał się dorzucić do funkcjonowania forum to zapraszam na PW. Na chwilę obecną (12.03.2024) po opłaceniu faktur stan kasy to - minus 284. Z góry dzięki za wsparcie - Admin.


Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 4 Głosów - 3.75 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Równoważnik za brak lokalu mieszkalnego.
10-12-2014, 07:41
Post: #101
RE: Równoważnik za brak lokalu mieszkalnego.
(09-12-2014 23:27 )pawel29 napisał(a):  Witam!
Czy spotkał się ktoś z taką sytuacją?
Wziąłem kredyt hipoteczny w służbie przygotowawczej, mieszkanie zostało mi oddane w stałej nie mam jeszcze żadnego aktu potwierdzającego, że jest to moja własność czy należy mi się w takim przypadku jednorazowa pomoc finansowa?
Doszły mnie słuchy, że jak wziąłem kredyt na mieszkanie to tak jak bym je kupił, co wg mnie jest totalnym bezsensem.

We wzorze wniosku jest napisane:
"(...)Oświadczam , że uzyskam lokal mieszkalny,...w którym zamieszkam w dniu..."

Dzięki za pomoc, pzdr
Paweł
Dopóki nie podpiszesz aktu notarialnego to nie jestes właścicielem mieszkania. Jednorazowa zapomoga będzie się Tobie należeć po podpisaniu aktu notarialnego, data wzięcia kredytu nie ma tu znaczenia.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-12-2014, 10:36
Post: #102
RE: Równoważnik za brak lokalu mieszkalnego.
Witam,
mam takie dwie sprawy:
1) pobieram równoważnik za brak lokalu. Sytuacja się u mnie trochę zmieniła i sprzedaję obecnie zajmowane mieszkanie które jest moja własnością i na pewien czas będę zmuszony wrócić do rodziców(na czasowe zameldowanie), oczywiście w tej samej miejscowości co mam mieszkanie. I teraz czy muszę na nowo składać wniosek o ten równoważnik??
2) w przypadku wzięcia ślubu też na nowo trzeba składać wniosek?

dziękuje i pozdrawiam
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-12-2014, 11:31
Post: #103
RE: Równoważnik za brak lokalu mieszkalnego.
(11-12-2014 10:36 )chaos83 napisał(a):  Witam,
mam takie dwie sprawy:
1) pobieram równoważnik za brak lokalu. Sytuacja się u mnie trochę zmieniła i sprzedaję obecnie zajmowane mieszkanie które jest moja własnością i na pewien czas będę zmuszony wrócić do rodziców(na czasowe zameldowanie), oczywiście w tej samej miejscowości co mam mieszkanie. I teraz czy muszę na nowo składać wniosek o ten równoważnik??
2) w przypadku wzięcia ślubu też na nowo trzeba składać wniosek?

dziękuje i pozdrawiam

Rozumiem, że mieszkasz poza miejscowością pobliską.
ROZPORZĄDZENIE MINISTRA SPRAW WEWNĘTRZNYCH I ADMINISTRACJI z dnia 14 czerwca 2002 r. w sprawie zakresu obowiązków oraz podstaw, zakresu i trybu udzielania zwolnień od zajęć służbowych funkcjonariuszom Straży Granicznej
§ 3. 1. Funkcjonariusz jest obowiązany niezwłocznie poinformować przełożonego właściwego w sprawach osobowych o:
1) zmianie lub ustaleniu pisowni nazwiska lub imienia,
2) zmianie stanu cywilnego,
3) urodzeniu się dziecka, przysposobieniu albo przyjęciu dziecka na wychowanie lub utrzymanie,
4) podwyższeniu wykształcenia lub kwalifikacji zawodowych,
5) utracie uprawnienia lub prawa wykonywania zawodu lub czynności, które pozostają w bezpośrednim związku z zajmowanym stanowiskiem służbowym,
6) zmianie adresu zamieszkania,
6a) wymianie dowodu osobistego,
7) wszczęciu i zakończeniu postępowania karnego lub postępowania karnego skarbowego przeciwko niemu, małżonkowi lub dziecku pozostającemu na jego utrzymaniu,
8) ukaraniu za wykroczenie lub wszczęciu i zakończeniu prowadzonego przeciwko niemu postępowania w sprawie o wykroczenie.

A co do wniosku po ślubie to będziesz musiał go złożyć na nowo bo jeżeli go nie złożysz to nie naliczą ci kwatery na dwie osoby.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-12-2014, 12:35 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 11-12-2014 12:54 przez chaos83.)
Post: #104
RE: Równoważnik za brak lokalu mieszkalnego.
Tak, mieszkam ok. 80km od miejsca pełnienia służby i pobieram równoważnik za brak kwatery.
ok, po ślubie to rozumie, ale czy po zmianie miejsca zamieszkania i zameldowania na czasowe, także taki wniosek muszę jeszcze raz wypełniać?? Oczywiście to czasowe zameldowanie będzie w tej samej miejscowości w której cały czas zmieszkuje
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-12-2014, 14:05 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 11-12-2014 14:10 przez krissg.)
Post: #105
RE: Równoważnik za brak lokalu mieszkalnego.
(11-12-2014 12:35 )chaos83 napisał(a):  Tak, mieszkam ok. 80km od miejsca pełnienia służby i pobieram równoważnik za brak kwatery.
ok, po ślubie to rozumie, ale czy po zmianie miejsca zamieszkania i zameldowania na czasowe, także taki wniosek muszę jeszcze raz wypełniać?? Oczywiście to czasowe zameldowanie będzie w tej samej miejscowości w której cały czas zmieszkuje
Ja bym tylko poinformował K-nta Oddziału o zmianie miejsca zamieszkania zgodnie z rozporządzeniem.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-12-2014, 14:07
Post: #106
RE: Równoważnik za brak lokalu mieszkalnego.
i tak zrobięSmile
Dzięki za pomoc
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
26-12-2014, 22:29
Post: #107
RE: Równoważnik za brak lokalu mieszkalnego.
Mam pytanko dla zorientowanych, od 2008 roku pobieram za brak kwatery, do grudnia 2014 r. mieszkalem poza miejscowoscia pobliska, od polowy grudnia mieszkam w miejscowosci pobliskiej - przenioslem sie na wlasna prosbe. Od 2007 roku posiadalem mieszkanie ktore spelnialo normy zaludnieniowe jednak bylo poza miejscowoscia pobliska jednakze w polowie listopada sprzedalem mieszkanie i w chwili przeniesienia nie posiadalem mieszkania w miejscowosci pobliskiej, czy dalej bede mial brak kwatery , czy nie.
ps.1. W chwili sprzedazy zadne znaki na niebie nie wskazywaly ,ze uda mi sie przeniesc.
ps.2. Przepraszam za czcionke, brak polskich znakow.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
27-12-2014, 08:46
Post: #108
RE: Równoważnik za brak lokalu mieszkalnego.
to co było to historia liczy się to co jest teraz.....mieszkasz w miejscowosci pobliskiej i nie masz mieszkania to należy się rownowaznik plus dojazdy do służby
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
28-12-2014, 18:21 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 28-12-2014 18:24 przez wiedźma.)
Post: #109
RE: Równoważnik za brak lokalu mieszkalnego.
(26-12-2014 22:29 )mateusz napisał(a):  Mam pytanko dla zorientowanych, od 2008 roku pobieram za brak kwatery, do grudnia 2014 r. mieszkalem poza miejscowoscia pobliska, od polowy grudnia mieszkam w miejscowosci pobliskiej - przenioslem sie na wlasna prosbe. Od 2007 roku posiadalem mieszkanie ktore spelnialo normy zaludnieniowe jednak bylo poza miejscowoscia pobliska jednakze w polowie listopada sprzedalem mieszkanie i w chwili przeniesienia nie posiadalem mieszkania w miejscowosci pobliskiej, czy dalej bede mial brak kwatery , czy nie.
ps.1. W chwili sprzedazy zadne znaki na niebie nie wskazywaly ,ze uda mi sie przeniesc.
ps.2. Przepraszam za czcionke, brak polskich znakow.

Masło maślane...Ale jak się domyślam, to przeniosłeś się do innej PSG wcześniej sprzedając mieszkanie posiadanie którego dyskwalifikowałoby Cię w pobieraniu dodatku za brak kwatery.

Wg mnie to zależy od interpretacji rozp. MSWiA z dn. 28.02.2002 r. ws. wysokości i warunków przekazywania funk. SG...

Par. 1 i 2 ww. rozporządzenia okresla przypadki w których przysługuje dodatek i kiedy nie. Jest tam mowa o posiadaniu min. domu, mieszkania przez funka (członka rodziny) w miejscowości pełnienia służby lub pobliskiej.

Reasumując, masz/miałeś mieszkanie w miejscowości pobliskiej - dodatek za brak kwatery Ci się nie należy.

Ale może ktoś uważa inaczej? Może jakiś prawnik się wypowie?[/color]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
28-12-2014, 18:31
Post: #110
RE: Równoważnik za brak lokalu mieszkalnego.
najwazniejszy tu jest fakt ze chlopak sprzedał mieszkanie zanim przeniosl się na placówkę ktorej zasieg obejmowal jego miejsce zamieszkania jako miejscowość pobliską. W chwili przeniesienia nie posiadal juz w tej miejscowości mieszkania wiec rownowaznik jak.najbardziej zie należy.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
28-12-2014, 18:54
Post: #111
RE: Równoważnik za brak lokalu mieszkalnego.
Tylko, ze w rozporzadzeniu nie ma mowa o tym, że to w chwili przejścia do stałej, nawiązania stosunku służbowegoczy trzeba wykazać się brakiem lokalu. Mowa jest jedynie o posiadaniu - teraz bądź w przeszłości.
Ja to rozumiem tak, że nawet w sytuacji, kiedy przed przyjęciem do służby ktoś ma mieszkanie w miejscowości, która po przyjęciu do służby jest "pobliska" wówczas nie spełnia wymogów aby ubiegać się o taki dodatek.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
28-12-2014, 19:34
Post: #112
RE: Równoważnik za brak lokalu mieszkalnego.
Jeśli f-sz sprzedał mieszkanie przed przeniesieniem do miejscowości pobliskiej to nie ma to wpływu na równoważnik. W chwili sprzedaży mieszkanie nie było w miejscowości pobliskiej więc nie może być mowy o zrzeczeniu sie lokalu w miejscowości pobliskiej. Składa wniosek o przydział lokalu mieszkalnego i jeżeli go nie otrzyma dostaje równoważnik.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
28-12-2014, 22:13
Post: #113
RE: Równoważnik za brak lokalu mieszkalnego.
"Masło maślane...Ale jak się domyślam, to przeniosłeś się do innej PSG wcześniej sprzedając mieszkanie posiadanie którego dyskwalifikowałoby Cię w pobieraniu dodatku za brak kwatery".
Pewnie ciężko Ci uwierzyć ale jeszcze w połowie listopada nie miałem bladego pojęcia o przenosinach, zresztą moje podanie kwitło w kadrach oddziału od września 2012r ( oczywiście wtedy odpisali,że znajduję się w bazie osób oczekujących). W ubiegłym roku próbowałem zrzec się dodatku w zamian za jednorazową pomoc , jednak według mojej finansówki pomoc ta przysługuje tylko w przypadku budowy lub nabycia nieruchomości w miejscowości pobliskiej lub w miejscowości pełnienia służby.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
01-01-2015, 15:19
Post: #114
RE: Równoważnik za brak lokalu mieszkalnego.
http://m.onet.pl/biznes/kraj,zzn5n Nie wiedzialem ze mozemy wykupic....
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
04-02-2015, 16:31
Post: #115
RE: Równoważnik za brak lokalu mieszkalnego.
Mam pytanie - jak to obejść: Narzeczony jest funkcjonariuszem SG. W chwili obecnej otrzymuje dodatek za brak kwatery (choć mieszka w pobliskiej miejscowości, ale mieszkanie jest rodziców). Za "chwilę" bierzemy ślub i w związku z tym, iż ja mam mieszkanie własnościowe oddalone 26 km (odległość administracyjna - faktycznie jest 36 km :/) ten dodatek mu nie będzie przysługiwał - przynajmniej taką informację uzyskał u siebie w oddziale. Czy rozdzielność majątkowa (intercyza) pozwoli na dalsze pobieranie dodatku za brak kwatery? Czy ewentualnie macie jakieś inne informacje, które mogą mieć tutaj znaczenie, aby nadal ten dodatek pobierać?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
04-02-2015, 19:01
Post: #116
RE: Równoważnik za brak lokalu mieszkalnego.
Moja rada - żyjcie na "kocią łapę"... - skoro i tak chcecie oszukiwać. Nie ważne kogo - wszędzie jest Stwórca.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
04-02-2015, 20:36
Post: #117
RE: Równoważnik za brak lokalu mieszkalnego.
Mieszkanie spełnia normy? Jeżeli nie spełnia to siano za bezdomność się należy. Może jakaś kombinacja tak by lokal nie spełniał norm. Przypomnę, że chodzi o powierzchnię mieszkalną a nie powierzchnię całego mieszkania. Wielkość norm znajdziesz w rozporządzeniu do UoSG.
A jak nie da rady to przynajmniej coś pomyśleć by przynajmniej wypłacili jednorazową pomoc.

Wszyscy funkcjonariusze SG są równi. ...ale stołeczni są równiejsi od innych.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-02-2015, 08:21
Post: #118
RE: Równoważnik za brak lokalu mieszkalnego.
Niestety spełnia normy Sad zastanawiałam się tylko, czy jeśli zamelduję na mieszkaniu dodatkowe osoby, będą one brane pod uwagę jeśli nie są naszymi dziećmi???
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-02-2015, 09:30
Post: #119
RE: Równoważnik za brak lokalu mieszkalnego.
Przygarnij jakiegoś majora. Mają zwiększoną normę mieszkaniową Smile

Pozdrawiam
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-02-2015, 10:55
Post: #120
RE: Równoważnik za brak lokalu mieszkalnego.
WITAM POSIADAM MIESZKANIE O POW 62M JEDNAK POWIERZCHNIA POKOI TO 39M MAM ZONE I 2 DZIECI NORMA NA OSOBĘ TO OD 7-10M PANI W MIESZKANIÓWCE POWIEDZIAŁA MI ŻE ONI BIORĄ TA NAJNIŻSZĄ CZYLI 7M NA OSOBĘ .W ZWIĄZKU Z TYM MAM PYTANIE KOGO OBOWIĄZUJE NORMA 10M NA OSOBĘ MOŻE KTOŚ WIE BO W MIESZKANIÓWCE NIE UMIELI MI WYTŁUMACZYĆ . CZY WE WSZYSTKICH ODDZIAŁACH TAK JEST CZY TYLKO W ŚMOSG
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:

Kontakt | Your Website | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS