Ze względu na wysyp spamu wprowadziłem manualną aktywację każdego nowego konta - żeby stworzyć nowe konto proszę o użycie w nazwie użytkownika literek SG****** gdzie gwiazdki to nick użytkownika. Po aktywacji (tu proszę o cierpliwość) usunę litery SG z nazwy użytkownika i można będzie logować się i pisać posty pod wybranym nickiem. Ułatwi mi to wyłapanie faktycznych użytkowników. Wszystkie już aktywne konta pozostają bez zmian. W listopadzie 2023 opłacono serwer/domenę. Jakby ktoś chciał się dorzucić do funkcjonowania forum to zapraszam na PW. Na chwilę obecną (12.03.2024) po opłaceniu faktur stan kasy to - minus 284. Z góry dzięki za wsparcie - Admin.


Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
podwójne obywatelstwo
27-09-2015, 07:36
Post: #1
podwójne obywatelstwo
już od jakiegoś czasu nurtuje mnie to zagadnienie, zwłaszcza w odniesieniu do obywateli RP posiadających też inne obywatelstwo

znalazłem coś takiego :
http://www.nadwislanski.strazgraniczna.p...watelstwo/

a co na to kodeks graniczny schengen

ma ktoś coś mądrego do powiedzenia/napisania??
muszą pokazywać polskie dokumenty, czy mogą jeśli taką mają ochotę ?
a i ewentualne konsekwencje??
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
29-09-2015, 17:27 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 29-09-2015 17:30 przez kabanos.)
Post: #2
RE: podwójne obywatelstwo
Witam. Ustawa o obywatelstwie polskim się kłania:
Art. 3. 1. Obywatel polski posiadający równocześnie obywatelstwo innego państwa ma wobec Rzeczypospolitej Polskiej
takie same prawa i obowiązki jak osoba posiadająca wyłącznie obywatelstwo polskie.
2. Obywatel polski nie może wobec władz Rzeczypospolitej Polskiej powoływać się ze skutkiem prawnym na posiadane
równocześnie obywatelstwo innego państwa i na wynikające z niego prawa i obowiązki.

Art. 14. Małoletni nabywa obywatelstwo polskie przez urodzenie, w przypadku gdy:
1) co najmniej jedno z rodziców jest obywatelem polskim;
2) urodził się na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, a jego rodzice są nieznani, nie posiadają żadnego obywatelstwa lub
ich obywatelstwo jest nieokreślone.

polka żona np Brytyjczyka z którym ma dzieci w Anglii, przylatują do polski np na Okęciu stawiając się do odprawy dzieci powinny posiadać polskie paszporty.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
29-09-2015, 19:48
Post: #3
RE: podwójne obywatelstwo
Wg. mnie - musi ale...jak tego nie zrobi - to jak mu udowodnisz, że to ob. RP?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
30-09-2015, 18:34
Post: #4
RE: podwójne obywatelstwo
http://wiadomosci.onet.pl/warszawa/niemo...nie/kvlg5p
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
24-04-2016, 12:16
Post: #5
RE: podwójne obywatelstwo
http://www.asib.pl/goracy-temat/30454
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
26-04-2016, 11:30
Post: #6
RE: podwójne obywatelstwo
Wielokrotnie borykalem się z takimi przypadkami. Za nieznajomość przepisów, zacytowanych powyżej ludzie narazeni sa na zbyt wielkie konsekwencje. Można by to inaczej rozwiązać. Zarowno poprzez zmiane przepisow jak i ich interpretacje. Ale po co? Staruszka, która na wjazd a potem na wyjazd pokaże niewlasciwy pasek jest prostym, bezproblemowym sukcesem oddzialywujacym na statystki.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
28-04-2016, 08:22
Post: #7
RE: podwójne obywatelstwo
Nie wszyscy to starsze osoby, Jest też wielu "cwaniaków", którzy się mocno zamerykanizowali i prezentują postawę: a co mi taki funk może zrobić....
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
28-04-2016, 21:08 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 28-04-2016 21:22 przez marcell.)
Post: #8
RE: podwójne obywatelstwo
Motyw jest prosty. Podrozni z USA na wjazd w ogromnej wiekszości dają do kontroli dwa paski: USA i Polski. Kontroler odprawia na polski paszport. Za jakis czas ten sam podrozny stawia sie na odlot li tylko z amerykanskiem paskiem (bo polskiego np. zapomnial wziac, stracil waznosc lub zgubil), a w amerykanskim nie ma stempla wjazdowego... W toku kontroli ustala sie ze delikwent jest ob. Polski i klops...

Ja w tym nie widzialem cwaniactwa.

Ci "cwani" podrozni zapewne nie mieliby podobnych problemow opuszczajac strefe Schengen przez np. Frankfurt.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
28-04-2016, 22:15
Post: #9
RE: podwójne obywatelstwo
(27-09-2015 07:36 )ezech napisał(a):  już od jakiegoś czasu nurtuje mnie to zagadnienie, zwłaszcza w odniesieniu do obywateli RP posiadających też inne obywatelstwo

znalazłem coś takiego :
http://www.nadwislanski.strazgraniczna.p...watelstwo/

a co na to kodeks graniczny schengen

ma ktoś coś mądrego do powiedzenia/napisania??
muszą pokazywać polskie dokumenty, czy mogą jeśli taką mają ochotę ?
a i ewentualne konsekwencje??

Odpowiedź na Twoje wątpliwości została właśnie przesłana do PSG z KGSG (chyba 26.04). Poszukaj w dokumentacji.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-05-2016, 13:27
Post: #10
RE: podwójne obywatelstwo
(28-04-2016 21:08 )marcell napisał(a):  Ja w tym nie widzialem cwaniactwa.

A nie jest tak przypadkiem ze gdy taki pacjent wjeżdża na teren polski okazując paszport USA to ma ograniczony czas pobytu bo jest traktowany jak obcokrajowiec?

Okazując polski dokument witamy go z otwartymi rękoma, ale wjazd na zagranicznym powoduje juz nabijanie pobytu.

Co sie jednak dzieje jesli gość wjeżdża na USA a wyjeżdża na polski? Dalej zlicza mu sie pobyt? Czy idzie na druga linie i tam go prześwietlają?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-05-2016, 15:51
Post: #11
RE: podwójne obywatelstwo
obywatel usa i pobyt...ludzie ;-)

z nad buga
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
03-05-2016, 10:12
Post: #12
RE: podwójne obywatelstwo
(02-05-2016 15:51 )mlody kot napisał(a):  obywatel usa i pobyt...ludzie ;-)

Zastanawiam się czy to przytyk do mojej osoby bo sie być może pomyliłem czy rozpacz bezradności SG...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
03-05-2016, 13:48
Post: #13
RE: podwójne obywatelstwo
Pobyt Amerykanina w Polsce bez wizy to max 90 dni jeśli się nic nie zmienilo. Jesli juz gdzies mozna przycwaniakowac, to przy kabinie z UE passports pokazujac polski i szybciej sie odprawiajac.Ale nie w tym rzecz. Ludzie na lotniskach w USA i Polsce musza pokazywać paski w wielu miejscach (czekiny, gejty, kabiny). Jeden pasek lub drugi, a czasami oba. Ta ilość kontroli oraz czasami nieświadomość powodują takie sytuacje. I zwyczajnie tych ludzi szkoda.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
03-05-2016, 16:38
Post: #14
RE: podwójne obywatelstwo
Przeczytałem linka od quasimodo i ogarnęła mnie jasność Smile.
Procedury procedurami ale jednak ludzie powinni miec głowę na karku i sie orientować w sytuacji. Po drugiej stronie oceanu nie liczył bym na zrozumienie czy pobłażanie.
Z drugiej strony wg tekstu z linka nawet łamiący czas pobytu obywatel usa jesli okaże sie również obywatelem polski bo 'nie chciało mu sie' przyznawać do polactwa mimo zaangażowania zapewne drugiej linii odchodzi bez konsekwencji innych niz strata czasu i troche nerwów to raczej słabo. Polska oczywiscie przeprosi obywatela a straznik jeszcze dostanie działe bo hamerykanina przyciął.

Martwi mnie to że na wschodzie i zachodzie praktycznie sie z nas śmieją bo wiedza że 'nie ma bata'. Jak juz przeczytałem wpis kolegi mlody kot ktorego wydźwięk jest raczej oczywisty to krew mnie zalała bo zapewne coś mnie pominęło albo nie znam realiów lotniskowych... i każdy wjeżdża.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:

Kontakt | Your Website | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS