Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
WIDZĘ ZWIĄZEK (odmiana czy fatamorgana?)
11-04-2016, 18:00
Post: #81
RE: WIDZĘ ZWIĄZEK (odmiana czy fatamorgana?)
(11-04-2016 08:24 )jakto napisał(a):  
(09-04-2016 00:02 )Kudłaty napisał(a):  Panowie to że nie liczą niedzieli jest teoretycznie zgodne z rozporzadzeniem czasu służby ale mało kto wie że jadąc na szkolenie powyżej dwóch tygodni na trzy, cztery czy sześć tygodni , przysługuje powrót do domu i z powrotem na szkolenie co dziesięć dni w dniu wolnym na koszt SG co odpowiednio dokumentujemy w delegacji i zwracają bez łaski.
Prośba o podstawę przynajmniej akt!


(09-04-2016 00:02 )Kudłaty napisał(a):  Idąc dalej bedąc na delegacji w Koszalinie czy Kętrzynie pamietajcie że liczą wam po 8 godzin od poniedziałku do piątku i w sobote nie ma podstaw do robienia zajęć!
Z czego wynika brak podstaw?Jaki przepis?

Rozp.MSWiA z dnia 14 grudnia 2006 w sprawie należności funkcj. SG za podróże służbowe, przeniesienia , oddelegowwnia
§11. Funkcjonariuszowi przebywającemu w podróży służbowej przysługuje zwrot kosztów przejazdu do miejscowości zamieszkania i z powrotem w dniu wolnym od służby tylko wtedy, gdy spowoduje to zmniejszenie łącznych kosztów podróży. Warunek ten nie dotyczy funkcjonariusza przebywającego w podróży służbowej trwającej dłużej niż 10 dni.

Na delegacjach jest termin od dnia do dnia i w tym terminie jesteście cały czas w podróży służbowej e celu szkolenie itd.Ten sam przepis wobec którego podróży w niedziele nie liczą godzin tj Rozporządzenie czasu służby §22 ust 2 czyli 8 godzin dziennie od poniedziałku do piątku.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
12-04-2016, 09:39
Post: #82
RE: WIDZĘ ZWIĄZEK (odmiana czy fatamorgana?)
Dlatego robią w większości szkolenia max 2 tygodniowe.
Kiedyś było (albo nadal jest) uprawnienie do chyba ryczałtu na przejazd do miejsca pełnienia służby i z powrotem jeśli w trakcie szkolenia były przerwy co najmniej 3 dniowe w 6-tygodniowym okresie rozliczeniowym (może masz info o tym?).

Jeśli chodzi o zajęcia w tzw. weekend - podstawa to chyba §21 ust. 2 (rozp. o czasie służby) nie zaś §22 ust. 2.
Jednakże w sobotę podstawa do robienia zajęć jest, ale powinien za to przysługiwać dzień wolny (podstawa §19 ww. rozp.).
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-04-2016, 00:59
Post: #83
RE: WIDZĘ ZWIĄZEK (odmiana czy fatamorgana?)
Zgadza sie §21 ust.2 wkardł mi się mały błąd.
Osobiście wole wracać co dwa tygodnie niż co sześć i mogę poczekać na zwrot kasy niż brać ryczałt. Osobiście korzystałem z powrotu po dwoch tygodniach i bez problemów wypłacili jeszcze się pani śmiała że jestem pierwszy który znalazł ten przepis od kilku lat.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
23-10-2016, 11:28 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 23-10-2016 11:32 przez jakto.)
Post: #84
RE: WIDZĘ ZWIĄZEK (odmiana czy fatamorgana?)
To jeszcze jedna pytanie: czy rozliczenie następuje na tych samych zasadach co dojazd i powrót, czy np. można wpisać pojazd prywatny i zwrócą kasę, czy musi to być na podstawie biletów (autobus, pociag)?


(11-04-2016 10:15 )Sebastian DOBROWOLSKI napisał(a):  Na obecną chwilę toczy się batalia korespondencyjna interpretacji poszczególnych zapisów Rozporządzenia w oparciu o opinie prawne strony służbowej i związkowej. Jednolite stanowisko jest w trakcie opracowania i jeżeli zostanie wypracowane to wszyscy się o tym dowiecie. Pozdrawiam S.D.
Na jakim etapie są ustalenia, coś się w ogóle dzieje w temacie?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
24-10-2016, 10:25 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 24-10-2016 10:27 przez Kudłaty.)
Post: #85
RE: WIDZĘ ZWIĄZEK (odmiana czy fatamorgana?)
Tylko i wyłącznie na tych samych zasadach co dojazd i powrót, nie inaczej.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
25-10-2016, 20:20
Post: #86
RE: WIDZĘ ZWIĄZEK (odmiana czy fatamorgana?)
a jeżeli na dojazd i powrót jest pojazd słuzbowy?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
28-10-2016, 09:51
Post: #87
RE: WIDZĘ ZWIĄZEK (odmiana czy fatamorgana?)
W dniu dzisiejszym Mariusz Błaszczak - Minister Spraw wewnętrznych i Administracji podczas posiedzenia Forum Dialogu Społecznego przy Ministrze Spraw Wewnętrznych poinformował zebranych, że zostało uwzględnione stanowisko Grupy ds tzw. ustawy ,,L-4' i zostanie wprowadzony okres 30 dni karencji w ciągu roku, kiedy to będzie 100% płatnego zwolnienia lekarskiego. Jest to wynik działań NSZZ FSG, FZZ SM i innych związków oraz rozsądku ze strony kierownictwa MSWiA. Pozdrawiam S.D.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
28-10-2016, 19:16
Post: #88
RE: WIDZĘ ZWIĄZEK (odmiana czy fatamorgana?)
(28-10-2016 09:51 )Sebastian DOBROWOLSKI napisał(a):  Nie powielajcie wieści tylko weryfikujcie informacje. Na obecną chwilę przez ostatnie 2 miesiące zbierane były dane ze wszystkich Oddziałów i Ośrodków SG w jaki sposób i komu naliczane są godziny przypadające na termin PS w dniu wolnym. Z dotychczas zebranych przez nas informacji wynika , że było przeróżnie. Jednym liczono po 8 h ( wszystkim), innym nic nie liczono ( ani kierowcy, ani pasażerom), a w większości naliczano godziny jazdy kierowcom i nikomu więcej. Na ten moment prowadzone są rozmowy ze stroną służbową żeby to ujednolicić . Pozdrawiam S.D.
Czy coś wiadomo w tej sprawie?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
29-10-2016, 11:15
Post: #89
RE: WIDZĘ ZWIĄZEK (odmiana czy fatamorgana?)
Co do podróży służbowych to rozmawiając z f-szami na kursach dalej jest różnie nawet w ramach jednego oddzialu. Poniżej opinia prawna nie wiem czy są inne ale jak ktoś posiada niech poda linka
http://nszzfsg-chelm.org/opinia-prawna-w...granicznej
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
29-10-2016, 21:16
Post: #90
RE: WIDZĘ ZWIĄZEK (odmiana czy fatamorgana?)
(29-10-2016 11:15 )krissg napisał(a):  Co do podróży służbowych to rozmawiając z f-szami na kursach dalej jest różnie nawet w ramach jednego oddzialu. Poniżej opinia prawna nie wiem czy są inne ale jak ktoś posiada niech poda linka
http://nszzfsg-chelm.org/opinia-prawna-w...granicznej

Serdeczne dzięki o tej opinii nie słyszałem-sedno niekorzystne w kontekscie podr. sł. trwajacyh ponad 1 dzień.
Poczekam jeszcze na info od zwiazków w tej sprawie, a tak na marginesie 7-8 mies. to dosc długo na taką błachostkę...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
05-12-2016, 23:49 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 05-12-2016 23:49 przez quasimodo1.)
Post: #91
RE: WIDZĘ ZWIĄZEK (odmiana czy fatamorgana?)
Panie Dobrowolski - co tam ? Naczelnik związków Herr TYL zaspał ?
Stary nauczyciel i kolega związkowy - szefuncio - pisze list otwarty do Prezydenta RP a związek go nie publikuje na swojej oficjalnej stronie .Czyżby wszyscy z naczalstwa związkowego się zesr... ze strachu.
List w sieci opublikowany o 13.45 , ja piszę post przed północą , a list nie opublikowany jeszcze na stronie związkowej.


http://wyborcza.pl/7,95891,21074199,list...rects=true
Co jest - nie opłacacie informatyków ze składek związkowych ?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
07-12-2016, 11:05
Post: #92
RE: WIDZĘ ZWIĄZEK (odmiana czy fatamorgana?)
Bynajmniej. Czytałem. I co to ma wspólnego z Nami? W piątek na spotkaniu z Ministrem Skibą Przewodniczący Emerytów w bardzo rzeczowy sposób przekazał stanowisko w omawianej sprawie i również od razu dostał ( co do meritum sprawy ) stosowną odpowiedź. Pozdrawiam. S.D.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
07-12-2016, 13:23
Post: #93
RE: WIDZĘ ZWIĄZEK (odmiana czy fatamorgana?)
Jak to co?
Jaja sobie robisz?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:

Kontakt | Your Website | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS