Ze względu na wysyp spamu wprowadziłem manualną aktywację każdego nowego konta - żeby stworzyć nowe konto proszę o użycie w nazwie użytkownika literek SG****** gdzie gwiazdki to nick użytkownika. Po aktywacji (tu proszę o cierpliwość) usunę litery SG z nazwy użytkownika i można będzie logować się i pisać posty pod wybranym nickiem. Ułatwi mi to wyłapanie faktycznych użytkowników. Wszystkie już aktywne konta pozostają bez zmian. W listopadzie 2023 opłacono serwer/domenę. Jakby ktoś chciał się dorzucić do funkcjonowania forum to zapraszam na PW. Na chwilę obecną (12.03.2024) po opłaceniu faktur stan kasy to - minus 284. Z góry dzięki za wsparcie - Admin.


Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pieniądze za remont na podstawie umowy najmu lokalu
31-10-2016, 09:29
Post: #1
Pieniądze za remont na podstawie umowy najmu lokalu
Witam, ostatnio dowiedziałem się, że tzw pieniądze na remont przysługują także osobie nie posiadającej własnego lokalu. Aby takie pieniądze otrzymać potrzebna jest umowa najmu lokalu. Akceptowana jest także umowa między rodzicem a synem, wiadomo, że mieszkając u rodziców co miesiąc dokłada się do czynszu. Podobno można uzyskać pieniądze na trzy lata wstecz. Czy to wszystko co napisałem jest prawdą? Jeśli tak gdzie składa się takie podanie? W oddziale czy w placówce? Jaką datę na umowie należałoby wpisać? Czy taką 3 lata wstecz czy datę przyjęcia do służby?
Odpowiedz cytując ten post
31-10-2016, 11:24
Post: #2
RE: Pieniądze za remont na podstawie umowy najmu lokalu
Prawdą jest, że o wszystkie należności można się starać trzy lata wstecz. Wnioski remontowe można złożyć w kancelarii na PSG u mnie na placówce również u szefa. Poniżej masz akt prawny, który reguluje tą kwestie
ROZPORZĄDZENIE MINISTRA SPRAW WEWNĘTRZNYCH I ADMINISTRACJI
z dnia 28 czerwca 2002 r.
w sprawie wysokości i warunków przyznawania funkcjonariuszom Straży Granicznej równoważnika pieniężnego za remont zajmowanego lokalu mieszkalnego oraz szczegółowych warunków jego zwrotu, a także sposobu postępowania w przypadku wystąpienia zbiegu uprawnień do jego otrzymania.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
31-10-2016, 18:45
Post: #3
RE: Pieniądze za remont na podstawie umowy najmu lokalu
Wystarczy, że przedstawisz zaległe umowy podnajmu w przypadku gdy mieszkasz u rodziców i podnajmujesz od nich pokój, lub umowy najmu samodzielnego M . Daty muszą obejmować okres za jaki się zwracasz o wypłatę.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
31-10-2016, 20:01
Post: #4
RE: Pieniądze za remont na podstawie umowy najmu lokalu
Oczywiście najmujący w tamtym okresie zgłosił fakt odpłatnego najmu do US i odprowadził w tamtym czasie stosowny podatek...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
31-10-2016, 21:18
Post: #5
RE: Pieniądze za remont na podstawie umowy najmu lokalu
Fakt odprowadzenia podatku w ogólne nie jest istotny i nie podlega sprawdzeniu przez SG. Co najwyżej SG może poprosić o sprawdzenie tego ale to i tak będzie kara nałożona na najmującego. Wynajmujący nie ma obowiązku zgłaszania, a tym bardziej sprawdzania najmującego czy ten podatek płaci.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
01-11-2016, 17:49
Post: #6
RE: Pieniądze za remont na podstawie umowy najmu lokalu
(31-10-2016 21:18 )Oni napisał(a):  ..... ale to i tak będzie kara nałożona na najmującego....
Zgadza się.
Szczególnie gdy mówimy, o sytuacji funkcjonariusz - rodzic. Postawa godna pochwałyBig Grin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
01-11-2016, 18:19
Post: #7
RE: Pieniądze za remont na podstawie umowy najmu lokalu
Przecież między rodzicem, a dzieckiem piszę się umowę najmu nieodpłatnego...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-11-2016, 08:53
Post: #8
RE: Pieniądze za remont na podstawie umowy najmu lokalu
(31-10-2016 20:01 )chomop1 napisał(a):  Oczywiście najmujący w tamtym okresie zgłosił fakt odpłatnego najmu do US i odprowadził w tamtym czasie stosowny podatek...
Sporo spraw załatwiłem poprzez umowę użyczenia - użyczający daje w bezpłatne używanie ble ble ble. Skarbówka się nie czepia bo i nie ma czego.
Ostatnio w umowie która zakłada sama w sobie jakąś wysokość czynszu wpisaliśmy że nic, umowa u notariusza. W teorii nie jest to umowa dzierżawy a w praktyce starcza na tyle aby instytucje państwowe nie miały podstaw do czepiania.

Wiele rzeczy się da w tym kraju jak się zna prawo Wink
Najem nieodpłatny też powinien przejść.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-11-2016, 15:01
Post: #9
RE: Pieniądze za remont na podstawie umowy najmu lokalu
Najem nieodplatny albo mozna wpisac, ze za wynajem oplaca sie czynsz wolny (co jest rozumiane jako dokladanie sie do oplat itp).
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
03-11-2016, 09:25
Post: #10
RE: Pieniądze za remont na podstawie umowy najmu lokalu
Szef nie wiedział za bardzo czy mogę się ubiegać o te pieniądze, więc udał się po poradę do oddziału. Tam natomiast powiedziano mu, że mogę ubiegać się o takie pieniądze tylko wtedy gdy zamieszkuje mieszkanie służbowe. Dla mnie trochę szok, bo w innych oddziałach nie ma z tym problemu i nie musi to być mieszkanie służbowe. Ma ktoś pomysł co z tym zrobić?
Odpowiedz cytując ten post
03-11-2016, 23:01 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 03-11-2016 23:01 przez straznik123.)
Post: #11
RE: Pieniądze za remont na podstawie umowy najmu lokalu
Bzdury. Bralem remontowe jak wynajmowalem mieszkanie i jak mam wlasne prywatne tez.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
04-11-2016, 21:04
Post: #12
RE: Pieniądze za remont na podstawie umowy najmu lokalu
Streszczenie rozporządzenia dla tych którym nie chce się go przeczytać:
Albo funkcjonariusz oświadcza że nie ma lokalu, bierze siano za bezdomność i nie przysługuje mu remontowe.
Albo funkcjonariusz oświadcza że posiada lokal, bierze remontowe i nie przysługuje mu siano za bezdomność.
Wyjątek stanowi funkcjonariusz w służbie przygotowawczej który bierze remontowe mimo iż nie musi posiadać własnego lokalu (ale musi wynajmować - podnajmować).
Nie da rady brać jednocześnie siana za bezdomność i remontówki.
W rozporządzeniu jest napisane co to jest "lokal". Podpowiem, że nie musi to być mieszkanie służbowe.

Wszyscy funkcjonariusze SG są równi. ...ale stołeczni są równiejsi od innych.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
05-11-2016, 09:59
Post: #13
RE: Pieniądze za remont na podstawie umowy najmu lokalu
W tym przypadku chodzi o funkcjonariusza w służbie przygotowawczej. Pani tym się zajmująca zapiera się, że pieniądze te mi nie przysługują. Co mogę z tym zrobić?
Odpowiedz cytując ten post
05-11-2016, 11:06
Post: #14
RE: Pieniądze za remont na podstawie umowy najmu lokalu
Ja pierdole, chlopie, wszystkie twoje posty to placz jak wydymac system i zgarnac hajs...
Co za ludzi teraz przyjmuja...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
05-11-2016, 16:11
Post: #15
RE: Pieniądze za remont na podstawie umowy najmu lokalu
bawiąc się w adwokata diabła - a czy ten system nie chce nas także, jak to pięknie ująłeś, "wydymać"??
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
05-11-2016, 21:01
Post: #16
RE: Pieniądze za remont na podstawie umowy najmu lokalu
(03-11-2016 09:25 )SamKerrest napisał(a):  Szef nie wiedział za bardzo czy mogę się ubiegać o te pieniądze, więc udał się po poradę do oddziału. Tam natomiast powiedziano mu, że mogę ubiegać się o takie pieniądze tylko wtedy gdy zamieszkuje mieszkanie służbowe. Dla mnie trochę szok, bo w innych oddziałach nie ma z tym problemu i nie musi to być mieszkanie służbowe. Ma ktoś pomysł co z tym zrobić?

Należy zacząć od złożenia wniosku i wtedy Pani musi go rozpatrzyć i ewentualnie odmówić wypłaty podając podstawę prawną.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
05-11-2016, 21:35
Post: #17
RE: Pieniądze za remont na podstawie umowy najmu lokalu
(05-11-2016 11:06 )keyser soze napisał(a):  Ja pierdole, chlopie, wszystkie twoje posty to placz jak wydymac system i zgarnac hajs...
Co za ludzi teraz przyjmuja...

Skoro w innych oddziałach funkcjonariusze dostają te pieniądze to dlaczego ja miałbym ich nie dostać? A ja mam wrażenie, że w tej "robocie" chcą Cię z każdej strony wydymać na hajs. Co za ludzi teraz przyjmują? Może takich którzy potrafią nie przeklinać na forum i nie wyzywać ludzi od chłopów?

(05-11-2016 21:01 )krissg napisał(a):  Należy zacząć od złożenia wniosku i wtedy Pani musi go rozpatrzyć i ewentualnie odmówić wypłaty podając podstawę prawną.

Jasne, tak zrobię. Dzięki, dam znać jaką dostałem odpowiedź.
Odpowiedz cytując ten post
06-11-2016, 10:06
Post: #18
RE: Pieniądze za remont na podstawie umowy najmu lokalu
Do wniosku dołącz xero umów najmu i będzie ok.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-11-2016, 12:37
Post: #19
RE: Pieniądze za remont na podstawie umowy najmu lokalu
A te remontowe to w jakiej wysokości wypłacaja?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-11-2016, 13:50
Post: #20
RE: Pieniądze za remont na podstawie umowy najmu lokalu
Chyba cos ok 160 zl na osobe w rodzinie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:

Kontakt | Your Website | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS