Ze względu na wysyp spamu wprowadziłem manualną aktywację każdego nowego konta - żeby stworzyć nowe konto proszę o użycie w nazwie użytkownika literek SG****** gdzie gwiazdki to nick użytkownika. Po aktywacji (tu proszę o cierpliwość) usunę litery SG z nazwy użytkownika i można będzie logować się i pisać posty pod wybranym nickiem. Ułatwi mi to wyłapanie faktycznych użytkowników. Wszystkie już aktywne konta pozostają bez zmian. W listopadzie 2023 opłacono serwer/domenę. Jakby ktoś chciał się dorzucić do funkcjonowania forum to zapraszam na PW. Na chwilę obecną (12.03.2024) po opłaceniu faktur stan kasy to - minus 284. Z góry dzięki za wsparcie - Admin.


Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 2 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Uposażenie oraz dodatki po nowemu
04-11-2016, 11:59
Post: #261
RE: Uposażenie oraz dodatki po nowemu
Czy ktoś wie od czego ma być podwyżka modernizacyjna, od stopnia czy od etatu?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
04-11-2016, 11:59
Post: #262
RE: Uposażenie oraz dodatki po nowemu
Ja mam 595. Wszyscy w mojej grupie tyle maja. Dodatek jest chyba w VI grupie z tego co pamietam.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
04-11-2016, 12:27
Post: #263
RE: Uposażenie oraz dodatki po nowemu
To nie wiem skąd 400 u mnie.. moze jeszcze usrednia Wink?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
04-11-2016, 16:18 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 04-11-2016 16:26 przez krissg.)
Post: #264
RE: Uposażenie oraz dodatki po nowemu
(04-11-2016 10:53 )stapless4 napisał(a):  A czy jest jakaś zalecana wartość dodatku na grupie 04?
Nie ma czegoś takiego jak zalecana wysokość dodatku służbowego i jego wysokość w całej SG jest różna. Rozporządzenie określa jedynie minimalny i maksymalny dodatek służbowy.
ROZPORZĄDZENIE MINISTRA SPRAW WEWNĘTRZNYCH I ADMINISTRACJI z dnia 8 lutego 2008 r. w sprawie uposażenia zasadniczego oraz dodatków do uposażenia funkcjonariuszy Straży Granicznej

3. Dodatek służbowy przyznaje się funkcjonariuszowi w wysokości wynoszącej miesięcznie powyżej 10% i nie więcej niż 50% podstawy naliczenia, określając jego wartość z dokładnością do dwóch miejsc po przecinku.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
04-11-2016, 18:53
Post: #265
RE: Uposażenie oraz dodatki po nowemu
Po dawnemu chyba było 2-3, 3-4, 4-5. Jeśli u kolegi wszyscy mają 4-6 to pozazdrościć.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
04-11-2016, 20:07
Post: #266
RE: Uposażenie oraz dodatki po nowemu
A czy można brać dodatek służbowy i funkcyjny jednocześnie?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
04-11-2016, 20:43
Post: #267
RE: Uposażenie oraz dodatki po nowemu
Jeżeli prowadzisz działalność gospodarczą to tak, z samej służby w SG nieSmile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
04-11-2016, 20:59
Post: #268
RE: Uposażenie oraz dodatki po nowemu
Słuchajcie. Czyli podsumowując jeśli dostałem awans na gr 04 i na rozkazie mam 400zl dodatek to mogę się spodziewać że mi usrednia(kiedy? Od kogo to zależy?i czemu odrazu nie podnieśli?) do jakieś wyższej kwoty jak u reszty? Czy może kwota 400z zostać? Taki dodatek miałem też na czas nieokreslony na gr 02
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
04-11-2016, 21:11
Post: #269
RE: Uposażenie oraz dodatki po nowemu
(04-11-2016 16:18 )krissg napisał(a):  Nie ma czegoś takiego jak zalecana wysokość dodatku służbowego ...

I tu się mylisz, jest to w gestii Komendanta OSG. I na postawie jego Polecenie jest to zorganizowane w każdym OSG. I nie są to stawki ogólnostrażograniczne, nie mogą jednakże wykraczać poza ramy podyktowane Rozporządzeniem. Wszystko zależne są od puli środków finansowych będących w dyspozycji Komendanta OSG.

Czytajcie przepisy, nie jest to wiedza tajemna ani w żaden sposób zastrzeżona.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
04-11-2016, 21:23
Post: #270
RE: Uposażenie oraz dodatki po nowemu
Mocno upraszczając:
Średnia dodatku na funkcjonariusza to 200 zł. Jeden bierze 100 zł, drugi bierze 300 zł. Żeby temu pierwszemu dźwignęli do 200 zł temu drugiemu muszą zjechać o 100 zł. Bez względu na to kto ile bierze średnia musi się zgadzać.
Czasami KGSG podwyższa tą średnią na czas określony i wtedy można dźwignąć dodatki na czas określony.
O ile pamiętam ta średnia to się chyba fachowo nazywa "limit dodatku".

Wszyscy funkcjonariusze SG są równi. ...ale stołeczni są równiejsi od innych.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
07-11-2016, 09:08
Post: #271
RE: Uposażenie oraz dodatki po nowemu
a wiecie moze w jakich miesiacach komendanci oddzialow usredniaja dodatki?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
07-11-2016, 21:44
Post: #272
RE: Uposażenie oraz dodatki po nowemu
W NOSG ostatnio w kwietniu, ale z tego co wiem nie wszyscy dostali uśrednienie. Nie wiem też czy to będzie reguła czy zupełna randomizacja.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
08-11-2016, 09:58
Post: #273
RE: Uposażenie oraz dodatki po nowemu
Rekomendacja NSZZ FSG będzie ukierunkowana na podwyżkę ( ustawa modernizacyjna) do pensji zasadniczej. Podyktowane było to sugestiami wszystkich funkcjonariuszy i ich obawami o późniejsze części składowe emerytury ( na dzień dzisiejszy dodatek za stopień jest częścią składową emerytury , a co będzie za 2,5,10 lat tego nikt nie jest w stanie przewidzieć). Pozdrawiam S.D.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
08-11-2016, 10:11
Post: #274
RE: Uposażenie oraz dodatki po nowemu
"Rekomendowac" ?
Wy macie o to WALCZYĆ, w imieniu i na rzecz których dzialacie!!!
Banda opaslych oddzialowych trolli. Ci na granicy przynajmniej oprócz rautow i imprezek związkowych wykonują robotę na linii.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
08-11-2016, 13:50
Post: #275
RE: Uposażenie oraz dodatki po nowemu
Wiedźma - i właśnie w Ich imieniu działamy. Takie właśnie były sugestie oddolne. A jak nie wiesz o czym piszesz to lepiej nie zabieraj zdania i nie obrażaj ludzi. Pozdrawiam.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
08-11-2016, 14:16
Post: #276
RE: Uposażenie oraz dodatki po nowemu
(08-11-2016 09:58 )Sebastian DOBROWOLSKI napisał(a):  Rekomendacja NSZZ FSG będzie ukierunkowana na podwyżkę ( ustawa modernizacyjna) do pensji zasadniczej. Podyktowane było to sugestiami wszystkich funkcjonariuszy i ich obawami o późniejsze części składowe emerytury ( na dzień dzisiejszy dodatek za stopień jest częścią składową emerytury , a co będzie za 2,5,10 lat tego nikt nie jest w stanie przewidzieć). Pozdrawiam S.D.

Przecieram oczy!!! W końcu zostalo pojęte to o czym pisałem i o co musialem toczyc spory na lamach tego forum, za każdym razem kiedy była mowa o podwyzkach :-)
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-11-2016, 15:40
Post: #277
RE: Uposażenie oraz dodatki po nowemu
(08-11-2016 13:50 )Sebastian DOBROWOLSKI napisał(a):  Wiedźma - i właśnie w Ich imieniu działamy. Takie właśnie były sugestie oddolne. A jak nie wiesz o czym piszesz to lepiej nie zabieraj zdania i nie obrażaj ludzi. Pozdrawiam.

Właśnie, typowy zwiazkowiec: zamknij morde my tu rzadzimy.
G.wno robicie dla szeregowych funkcjonariuszy. Dbacie tylko o własne interesy bo rzecz jasna kariera związkowa na szczeblu min Oddziału nie trwa wiecznie i nie warto podpaść przełożonym.

Apel do młodych funkow (starych też):
10 zł wyrzucane w błoto (bagno) co miesiąc po 10 latach służby może wynieść minimum 1200 zł l, które możecie o wiele lepiej zainwestować niż bezsensownie napełniać to koryto z którego opasaja się Wasze prosiaki.
Też pozdrawiam.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-11-2016, 01:20
Post: #278
RE: Uposażenie oraz dodatki po nowemu
(10-11-2016 15:40 )wiedźma napisał(a):  Apel do młodych funkow (starych też):
10 zł wyrzucane w błoto (bagno) co miesiąc po 10 latach służby może wynieść minimum 1200 zł l, które możecie o wiele lepiej zainwestować niż bezsensownie napełniać to koryto z którego opasaja się Wasze prosiaki.
Zniżka w ubezpieczeniu samochodu przewyższa składkę związkową.
A jaką Wiedźmo masz alternatywę dla młodych funków?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-11-2016, 06:34
Post: #279
RE: Uposażenie oraz dodatki po nowemu
nonono Wiedźma toś pojechała - obrażasz ludzi i tyle
ciekawe ilu ludziom pomogłaś w starciu z przełożonymi, ciekawe
ludzie związki to my, jak wszędzie zdarzają się patologie - to trzeba przychodzić na walne zebrania, wybierać nowych; kompetentnych a dziadostwo pogonić w cholerę; ale co tam lepiej klepać na forum jak to źle, no bo przecież na DNIU WOLNYM na zebranie przyjść o co to to nie...
związek to my - a widziałem to na protestach
i rozumiem że skoro "wasze prosiaki" wynegocjowały 30 dni L4 płatnego to nie będziesz korzystać...
a co do młodych bo sporo ich się zapisuje do związku - to jeśli tylko zechcą to mogą sami się wybierać do władz statutowych - bo oni to dopiero mają o co walczyć
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-11-2016, 08:19
Post: #280
RE: Uposażenie oraz dodatki po nowemu
Za określenie prosiaki - przepraszam.
Alternatywy nie ma żadnej. Tak skonstruowany jest ten cały "twór" iż nie jest w stanie w pełni dbać o interesy szeregowych funkow.
Z l4 będę korzystała. Ale nie dzięki związkom a obecnie rządzącej władzy. Taka prawda, gdyby poprzednia siła polityczna rok temu wygrała wybory to byśmy byli ograbiani z kolejnych przywilejów.
A teraz takie pianie z zachwytu, że to dzięki związkom mamy l4 płatne. Żart.
A więc lenku alternatywa jest - uczestnictwo w wyborach do parlamentu.
Pewnie jak przywroca rok za półtora to też będzie sukces związków.
Oczywiście są pozytywne osoby, ideowcy, z którymi ramię w ramię co służbę haruje. Przepraszam je za moje dosadne wpisy. Nie jest w mojej naturze obrażać kogokolwiek.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:

Kontakt | Your Website | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS