Ze względu na wysyp spamu wprowadziłem manualną aktywację każdego nowego konta - żeby stworzyć nowe konto proszę o użycie w nazwie użytkownika literek SG****** gdzie gwiazdki to nick użytkownika. Po aktywacji (tu proszę o cierpliwość) usunę litery SG z nazwy użytkownika i można będzie logować się i pisać posty pod wybranym nickiem. Ułatwi mi to wyłapanie faktycznych użytkowników. Wszystkie już aktywne konta pozostają bez zmian. W listopadzie 2023 opłacono serwer/domenę. Jakby ktoś chciał się dorzucić do funkcjonowania forum to zapraszam na PW. Na chwilę obecną (12.03.2024) po opłaceniu faktur stan kasy to - minus 284. Z góry dzięki za wsparcie - Admin.


Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 3 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bye bye el'komendantes ;)
22-01-2017, 06:23
Post: #521
RE: Bye bye el'komendantes ;)
(20-01-2017 22:23 )quasimodo1 napisał(a):  
(20-01-2017 22:16 )psztros napisał(a):  No i pamiętajcie , ze służba przez cały czas odbywa sie na zewnątrz pojazdu , nie ma grzania dupy nawet w kutrze !!!

Już widzę jak skrycie zbliża się do kutra na dozorze ileś mil morskich od brzegu ?
Materac dmuchany,rękawki a może żywa torpeda ?

Cytując słowa mojego imiennika - Jarosława Zielińskiego, Wiceministra MSWiA:

"Funkcjonariusze bardzo często mówią w rozmowach: jesteśmy gotowi służyć państwu polskiemu z pełnym poświęceniem, tylko dajcie nam mądre dowództwo."

http://www.pulshr.pl/kadry-w-administrac...30018.html

Z tego PP wychodzi mi tylko jedna opcja....





Jeśli o mnie chodzi to może być i mega wymagający ..jeśli przy tym będzie "stabilny emocjonalnie", uczciwy i bezstronny.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
22-01-2017, 08:00
Post: #522
RE: Bye bye el'komendantes ;)
(22-01-2017 06:23 )PlanetaX napisał(a):  ..jeśli przy tym będzie "stabilny emocjonalnie", uczciwy i bezstronny.
Idealnie trafiłes w sedno
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
22-01-2017, 09:24
Post: #523
RE: Bye bye el'komendantes ;)
ja slyszalem ze nadal jest brana pod uwage propozycja GO
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
22-01-2017, 09:53
Post: #524
RE: Bye bye el'komendantes ;)
(22-01-2017 09:24 )Mini napisał(a):  ja slyszalem ze nadal jest brana pod uwage propozycja GO

Tu nie ma co już kombinować bo decyzje zapadły. PP nad Bałtykiem. Fakt, że zdarzyło się całkiem niedawno, że imć waść Admirał zrobił pożegnanie i nagle ku swojemu zaskoczeniu decyzję o odejściu wstrzymano. Tym razem bez kombinacji PP ma być i tyle.
Ps. To nie wszystkie zmiany w najbliższym czasie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
22-01-2017, 11:32
Post: #525
RE: Bye bye el'komendantes ;)
W związku z tym, że niedawno rząd pojechał w naszej formacji z dotychczasowymi generałami zaistniała potrzeba mianowania nowych. Wybór padł na PP. Ale żeby dostać wężyk muszą go przenieść do Morskiego. Taka polityka kadrowa.

Wszyscy funkcjonariusze SG są równi. ...ale stołeczni są równiejsi od innych.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
22-01-2017, 11:45
Post: #526
RE: Bye bye el'komendantes ;)
(22-01-2017 11:32 )niepokorny napisał(a):  W związku z tym, że niedawno rząd pojechał w naszej formacji z dotychczasowymi generałami zaistniała potrzeba mianowania nowych. Wybór padł na PP. Ale żeby dostać wężyk muszą go przenieść do Morskiego. Taka polityka kadrowa.

Ale tam gdzie on jest - etat 01 OSG jest generalski. No chyba ,że chodzi o miotłę i wykazanie się.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
23-01-2017, 19:02
Post: #527
RE: Bye bye el'komendantes ;)
Dotychczasowy zastępca nowym komendantem

https://www.strazgraniczna.pl/pl/aktualn...o-OSG.html
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
24-01-2017, 08:38 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 24-01-2017 08:40 przez wiosna.)
Post: #528
RE: Bye bye el'komendantes ;)
02 życzymy przyjemnej emerytury <----> gnębieni przez lata f-sze MOSGAngryAngryAngry Czy ktoś może potwierdzić że dwójka też poleci? Szampany już się chłodzą na tą okazjęTongueTongueTongueTongueTongue
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
24-01-2017, 12:59
Post: #529
RE: Bye bye el'komendantes ;)
(24-01-2017 08:38 )wiosna napisał(a):  02 życzymy przyjemnej emerytury <----> gnębieni przez lata f-sze MOSGAngryAngryAngry Czy ktoś może potwierdzić że dwójka też poleci? Szampany już się chłodzą na tą okazjęTongueTongueTongueTongueTongue

To tyle siedział wasz 02??
Kończył szkołę oficerską w 1987 roku - zaczynał w 1983.
Trochę latek przesłuźył.
Pewnie na ustawę dezubekizayjną się łapie??
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
24-01-2017, 13:35
Post: #530
RE: Bye bye el'komendantes ;)
(24-01-2017 12:59 )Valhalla49 napisał(a):  
(24-01-2017 08:38 )wiosna napisał(a):  02 życzymy przyjemnej emerytury <----> gnębieni przez lata f-sze MOSGAngryAngryAngry Czy ktoś może potwierdzić że dwójka też poleci? Szampany już się chłodzą na tą okazjęTongueTongueTongueTongueTongue

To tyle siedział wasz 02??
Kończył szkołę oficerską w 1987 roku - zaczynał w 1983.
Trochę latek przesłuźył.
Pewnie na ustawę dezubekizayjną się łapie??

Po zmechu trafił do Zwiadu WOP.
Będzie musiał na kolanach iść do W-wy przed oblicze komisji weryfikacyjnej ministra aby zachowali mu wysokość emki .Sytuacja podobna do 01 KOW.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
24-01-2017, 13:40
Post: #531
RE: Bye bye el'komendantes ;)
Chwila szukania w niece i wszystko jasne.ze tez tyle chłop się uchował. pozycja 477
http://www.andrzejewski.siedlce.pl/lista...page_l94=3
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
24-01-2017, 14:35
Post: #532
RE: Bye bye el'komendantes ;)
(24-01-2017 08:38 )wiosna napisał(a):  Czy ktoś może potwierdzić że dwójka też poleci? Szampany już się chłodzą na tą okazjęTongueTongueTongueTongueTongue

Mogę dać +1 do pogłoski bo też słyszałem że akcja zmiany góry będzie w duecie.
Ale pytanie czy jest się z czego cieszyć, vide nowy 01. Chyba tylko czas pokaże.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
24-01-2017, 14:58
Post: #533
RE: Bye bye el'komendantes ;)
Dziwi mnie ten jad młodszych służbą. Gość jest toksyczny, to kibicować i cieszyć się z dymisji. Podniecać się,że uwalą emeryturę wg.pisowkich(jeb.niętych klasyfikacji)to trochę podłe.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
24-01-2017, 16:27
Post: #534
RE: Bye bye el'komendantes ;)
(24-01-2017 14:35 )marine napisał(a):  
(24-01-2017 08:38 )wiosna napisał(a):  Czy ktoś może potwierdzić że dwójka też poleci? Szampany już się chłodzą na tą okazjęTongueTongueTongueTongueTongue

Mogę dać +1 do pogłoski bo też słyszałem że akcja zmiany góry będzie w duecie.
Ale pytanie czy jest się z czego cieszyć, vide nowy 01. Chyba tylko czas pokaże.
01+02=2xP=dajmy szanse.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
24-01-2017, 17:05
Post: #535
RE: Bye bye el'komendantes ;)
(24-01-2017 14:58 )Patek666 napisał(a):  Podniecać się,że uwalą emeryturę wg.pisowkich(jeb.niętych klasyfikacji)to trochę podłe.

Nikt się nie podnieca. Po prostu stwierdza się suche fakty.A że tak zrobi ? - będzie musiał - a jak nie to za 34 lata służby i etat zcy OSG ( grupa 16-17 ? ) - 1600 netto emki do końca życia plus ewentualne waloryzacje .
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
24-01-2017, 18:31
Post: #536
RE: Bye bye el'komendantes ;)
Też mi się wydaje, że sam fakt PIS-owskiej emerytury dla 02 nie ma tu kompletnie znaczenia, bardziej chodzi tu o "jakość" jednostki ludzkiej opartą na indywidualnej ocenie postaw i czynów. A że f-sze aż tak cieszą się z faktu "uwolnienia" jednoznacznie sugeruje odpowiedz na tezę zawartą w pierwszym akapicie. Oczywiście następca może być równie "genialny" w obyciu jednak f-sze zakładają, że już gorzej być nie może. A skoro gorzej być nie może to może być albo jednakowo beznadziejnie ..albo lepiejSmile Czyli gdzieś tam pojawia się światełko w tunelu....

Drugą sprawą jest fakt, że oprócz ludzi ..hmmmm .."zakompleksionych" są też "inne" osoby na wysokich stanowiskach służbowych, które miotła "sprawiedliwości" również dosięgnie a niekoniecznie na to zasługują. Przykładem jest np. obecny Komendant mojej placówki, który również znajduje się na tej nieszczęsnej liście. Jako Komendant oraz jako człowiek jest klasą samą w sobie ..i ja osobiście stanę za nim murem. Ciężko będzie komukolwiek utrzymać te standardy relacji międzyludzkich i atmosfery w pracy, które obecnie u nas panują ..raczej może być tylko gorzej. I obstawię, że nie jest to tylko moja ocena.... A miotła niestety nie ocenia, miotła beznamiętnie zamiata.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
28-01-2017, 09:20
Post: #537
RE: Bye bye el'komendantes ;)
http://www.morski.strazgraniczna.pl/mor/...cerow.html
W MOSGu panika.Ucieka kto możeHeartHeartHeartHeart
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
28-01-2017, 09:55 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 28-01-2017 09:58 przez keyser soze.)
Post: #538
RE: Bye bye el'komendantes ;)
Bo się boja szalonych rządowych planów.

Ale IPN i tak ich znajdzie - nie odpuszcza mundurowym ze "złych" czasów
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
28-01-2017, 10:26 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 28-01-2017 10:41 przez quasimodo1.)
Post: #539
RE: Bye bye el'komendantes ;)
Tak patrząc na komendę MOSG , a sam do młodzieniaszków nie należę , to w tym OSG to chyba generalnie " geriatryk" - w żadnej innej komendzie OSG nie ma takiego " przytuliska " wysłużonych funkcjonariuszy - chociaż już niedługo ze względu na znowelizowana ustawę emerytalną z 2012 roku taki widok wiecznie młodych będzie normą.

A tak na marginesie ,jeśli P.P zostanie 01 ,to skroją mu marynarski mundur ? Jak mówią przepisy ?
Będzie "fachowcem" od spraw morskich floty szuwarowo-bagiennej MSWiA RP lub od problemów morskiej ochrony granicy państwa . MOSG ze względu na swoją specyfikę potrzebuje chyba jednak kogoś ,kto na tym się zna Wink
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
28-01-2017, 11:46 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 28-01-2017 12:02 przez niepokorny.)
Post: #540
RE: Bye bye el'komendantes ;)
Tak sobie myślę, że komendant to nie musi mieć żadnej wiedzy. Dobierze sobie paru "tołdich" którzy będą myśleć za niego.
Edit: Pisząc posta nie miałem na myśli konkretnej osoby. To ogólne stwierdzenie.

Wszyscy funkcjonariusze SG są równi. ...ale stołeczni są równiejsi od innych.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości

Kontakt | Your Website | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS