Ze względu na wysyp spamu wprowadziłem manualną aktywację każdego nowego konta - żeby stworzyć nowe konto proszę o użycie w nazwie użytkownika literek SG****** gdzie gwiazdki to nick użytkownika. Po aktywacji (tu proszę o cierpliwość) usunę litery SG z nazwy użytkownika i można będzie logować się i pisać posty pod wybranym nickiem. Ułatwi mi to wyłapanie faktycznych użytkowników. Wszystkie już aktywne konta pozostają bez zmian. W listopadzie 2023 opłacono serwer/domenę. Jakby ktoś chciał się dorzucić do funkcjonowania forum to zapraszam na PW. Na chwilę obecną (12.03.2024) po opłaceniu faktur stan kasy to - minus 284. Z góry dzięki za wsparcie - Admin.


Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 3 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bye bye el'komendantes ;)
03-02-2017, 00:03
Post: #561
RE: Bye bye el'komendantes ;)
Dowiedziałem się, że Morskim Oddziałem będzie dowodził pułkownik Patla, import z Bieszczad.

Tak się złożyło, że spędziłem w tej gościnnej okolicy trzy miesiące, akurat wtedy, gdy nowy komendant Nadmorza obejmował Podkarpacie. Z tego, co zdążyłem podsłuchać, dał się tam poznać jako roztropny dowódca.

Inna rzecz, to taka, że w MOSG zawsze rządził marynarz. Zawsze. A tu - piechota. Kto wie, co będzie. Zmiany w Morskim z pewnością by się przydały. Ale czy rewolucja, to nie nazbyt gwałtowny ruch?

MUNDUROWI DZIĘKUJĄ RZĄDOWI

LAWINA BIEG OD TEGO ZMIENIA
PO JAKICH TOCZY SIĘ KAMIENIACH
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
04-02-2017, 09:33 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 04-02-2017 09:35 przez Escev.)
Post: #562
RE: Bye bye el'komendantes ;)
Heh @wiedźma - wszyscy jedziemy na tym samym wózku, nie ma potrzeby skakać sobie do oczu Wink.

Wracając do tematu morskiego
Póki co to 01 na zielono Smile, no i 02 ten sam...

A skoro to temat plotkarski Wink to o zmianach w innych OSG cisza jakaś, pomimo kaczki dziennikarskiej o zmianie w mandżurskim ?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
04-02-2017, 11:24
Post: #563
RE: Bye bye el'komendantes ;)
(04-02-2017 09:33 )Escev napisał(a):  Heh @wiedźma - wszyscy jedziemy na tym samym wózku, nie ma potrzeby skakać sobie do oczu Wink.

Wracając do tematu morskiego
Póki co to 01 na zielono Smile, no i 02 ten sam...

A skoro to temat plotkarski Wink to o zmianach w innych OSG cisza jakaś, pomimo kaczki dziennikarskiej o zmianie w mandżurskim ?

02 MOSG - cierpliwości!
Mandżurski? Ciekawe skąd to info?
Inne - z Koszalina nastąpił export zastępcy na zastępcę dyrektora (WTiZ) do stolicy.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
04-02-2017, 20:26
Post: #564
RE: Bye bye el'komendantes ;)
A nic nie słychać o gen. Skowronku? Wszak ostatni liniowy jenerał, w dodatku made by chciwa zmiana.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
07-02-2017, 15:31
Post: #565
RE: Bye bye el'komendantes ;)
Dzisiaj w Komendzie Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej w Przemyślu odbyła się uroczysta zbiórka z okazji powołania nowego Zastępcy Komendanta Bieszczadzkiego Oddziału SG. Podczas tej uroczystości wręczono również akty mianowania absolwentom kursu w zakresie szkoły chorążych.

http://www.bieszczadzki.strazgraniczna.p...o-OSG.html
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
07-02-2017, 15:54 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-02-2017 15:54 przez YOGIN.)
Post: #566
RE: Bye bye el'komendantes ;)
I co to za pan. Jakieś opinie kolegów z Warszawy.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
07-02-2017, 16:12
Post: #567
RE: Bye bye el'komendantes ;)
Nie jestem z Warszawy ale pana Pułkownika poznałem przez pryzmat roboty. Na pewno o tzw. robocie liniowej ma pojęcie i to takie przez duże P. Ale niewątpliwie ma coś więcej - coś co w wielu przypadkach jest obce dowódcom tj. szacunek do funkcjonariusza. Mam nadzieję, że w Bieszczadzkim szybko się o tym przekonają.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
07-02-2017, 19:47 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-02-2017 19:47 przez Valhalla49.)
Post: #568
RE: Bye bye el'komendantes ;)
(07-02-2017 16:12 )alien napisał(a):  Nie jestem z Warszawy ale pana Pułkownika poznałem przez pryzmat roboty. Na pewno o tzw. robocie liniowej ma pojęcie i to takie przez duże P. Ale niewątpliwie ma coś więcej - coś co w wielu przypadkach jest obce dowódcom tj. szacunek do funkcjonariusza. Mam nadzieję, że w Bieszczadzkim szybko się o tym przekonają.

Potwierdzam.
Znam Adama od wielu lat - od czasu kiedy był jeszcze chorążym. Szlak bojowy przeszedł na I linii zielonej granicy i na odcinku litewskim gdzie ostro się działo swego czasu.
Zna się na rzemiośle jak mało kto. Oficer o bardzo wysokiej kulturze osobistej.
Kulturysta.
Życzę Mu sukcesów w nowym miejscu pracy i służby.
01 Nadwiślańskiego pozbył się Adama bo chyba wpadł w kompleks niższości.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
07-02-2017, 21:06
Post: #569
RE: Bye bye el'komendantes ;)
Brzmi dobrze. Obyśmy się nie zawiedli. Niestety ale trochę władzy potrafi ludzi zmienić.Jednak bądźmy dobrej myśliSmile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
07-02-2017, 21:15
Post: #570
RE: Bye bye el'komendantes ;)
(07-02-2017 21:06 )YOGIN napisał(a):  Brzmi dobrze. Obyśmy się nie zawiedli. Niestety ale trochę władzy potrafi ludzi zmienić.Jednak bądźmy dobrej myśliSmile

Jakby miało się zmienić to w tym wypadku już by tak się stało. Jako 02 Nadwiślanek czy jako Naczelnik w Białym pokazały, że pozostał taki jakim był. A przynajmniej mówią tak o nim ci, z którymi pracował. No i moje doświadczenia są jak najbardziej pozytywne. A resztę zweryfikujecie sami.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-02-2017, 20:01
Post: #571
RE: Bye bye el'komendantes ;)
(07-02-2017 19:47 )Valhalla49 napisał(a):  01 Nadwiślańskiego pozbył się Adama bo chyba wpadł w kompleks niższości.

Nie sądzę... Po prostu nie pałali do siebie miłością jeszcze ze służby na litewskiej granicy, no i teraz ma za 02 szwagra... Sleepy

Denerwowanie się to zemsta na własnym zdrowiu za głupotę innych...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-02-2017, 20:27
Post: #572
RE: Bye bye el'komendantes ;)
(10-02-2017 20:01 )Aries napisał(a):  
(07-02-2017 19:47 )Valhalla49 napisał(a):  01 Nadwiślańskiego pozbył się Adama bo chyba wpadł w kompleks niższości.

Nie sądzę... Po prostu nie pałali do siebie miłością jeszcze ze służby na litewskiej granicy, no i teraz ma za 02 szwagra... Sleepy

Wiem, wiem. Adaś przewyższał gościa znajomością zagadnień i elokwencją :-)
Teraz to chyba i kadrowiec 01 Nadwiślanek (wielbiciel Ducha Puszczy) to też chyba rodzina :-)
Fajny układ nie ma co.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
24-02-2017, 13:37
Post: #573
RE: Bye bye el'komendantes ;)
(28-01-2017 22:39 )Nemo napisał(a):  
(28-01-2017 22:30 )quasimodo1 napisał(a):  
(28-01-2017 20:09 )Escev napisał(a):  1. Przemundurowanie dopiero po upływie okresu używalności obecnego munduru.

Tyle tylko,że zgodnie z przepisami mundurowymi SG - jeśli P.P zostanie 01 MOSG to zostanie komandorem i będzie miał uszyty mundur typu MW.

A kto bogatemu zabroni. Nie mundur idzie za umiejętnościami i szałem.

I już macie zmianę umundurowania u Komendanta MOSG...

http://www.morski.strazgraniczna.pl/mor/...wnice.html
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
24-02-2017, 15:12
Post: #574
RE: Bye bye el'komendantes ;)
Ręce opadają.
"Fachowcy" od strony SG podpisują zdjęcie gościa w mundurze typu MW z oznaczenia stopnia komandora - pułkownik.

Jak juź mieszają to niech będzie - pułkownik piechoty morskiej SG.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
24-02-2017, 16:36
Post: #575
RE: Bye bye el'komendantes ;)
Big Grin bez komentarza
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
24-02-2017, 16:52
Post: #576
RE: Bye bye el'komendantes ;)
[quote='quasimodo1' pid='23430' dateline='1487945532']
Ręce opadają.
"Fachowcy" od strony SG podpisują zdjęcie gościa w mundurze typu MW z oznaczenia stopnia komandora - pułkownik.

Nie jest typu MW. To jest to nowe służbowe tylko, że niebieskie. Jeśli chodzi o stopień to się zgodzę, powinno być komandor.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
24-02-2017, 18:41
Post: #577
RE: Bye bye el'komendantes ;)
(24-02-2017 16:52 )maciej_pk napisał(a):  Nie jest typu MW. To jest to nowe służbowe tylko, że niebieskie.

Zgadza się Blush .Umundurowanie służbowe SG koloru GRANATOWEGO Wink
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
24-02-2017, 20:00
Post: #578
RE: Bye bye el'komendantes ;)
Gdyby tak nie zaczęli inwestować ponownie w jednostki pływające to faktycznie trzeba by myśleć o przekwalifikowaniu naszych dywizjonów w SG Marine Corps :-)
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
24-02-2017, 22:55
Post: #579
RE: Bye bye el'komendantes ;)
A gdzie Ty widzisz inwestowanie w jednostki pływające?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
24-02-2017, 23:41 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 25-02-2017 01:19 przez quasimodo1.)
Post: #580
RE: Bye bye el'komendantes ;)
A może @kszekoszowi chodziło o prace koncepcyjne nad nową jednostką pełnomorską SG i wysiłek budżetowy w wys.chyba coś około 6 ml zlp na "modernizację " SG-311 i SG-312.
Niestety polska bida z nędzą. Sami przyznają ,że Kapry starczą jeszcze na 5 lat.
Polskie realia - będą planować i budować z 30 lat - a i jeszcze nie wiedzą jak to finansować , dla marwoja Ślązaka budują z 16 lat i końca nie widać.
No chyba ,że dla SG przytargają coś wcześniej na holu z demobilu i będziemy się cieszyć plus kanał dla pontonów przez Mierzeję Wiślaną.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości

Kontakt | Your Website | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS