Ze względu na wysyp spamu wprowadziłem manualną aktywację każdego nowego konta - żeby stworzyć nowe konto proszę o użycie w nazwie użytkownika literek SG****** gdzie gwiazdki to nick użytkownika. Po aktywacji (tu proszę o cierpliwość) usunę litery SG z nazwy użytkownika i można będzie logować się i pisać posty pod wybranym nickiem. Ułatwi mi to wyłapanie faktycznych użytkowników. Wszystkie już aktywne konta pozostają bez zmian. W listopadzie 2023 opłacono serwer/domenę. Jakby ktoś chciał się dorzucić do funkcjonowania forum to zapraszam na PW. Na chwilę obecną (12.03.2024) po opłaceniu faktur stan kasy to - minus 284. Z góry dzięki za wsparcie - Admin.


Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Uposażenie na początku służby
13-03-2017, 10:36
Post: #21
RE: Uposażenie na początku służby
No tak ale robisz się starszy, eksploatujesz organizm. Służby w terenie latem mają swoje plusy ale jak jest zima, deszcze itp. to organizm dostaje po dupie. Do tego nie pracujesz 8-16, tylko w cały świat. Wtedy siedząc w krzakach, bądź robiąc 10 km po pasku w śniegu zadajesz sobie pytanie czy wytrzymasz do 55. W morski to Ci nie grozi.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-03-2017, 11:01
Post: #22
RE: Uposażenie na początku służby
(12-03-2017 16:31 )mrstachu33 napisał(a):  No rozumiem. Ale na ten moment myślę, że jestem na tyle zdeterminowany, że nie zniechęciłoby mnie to do podjęcia służby na wschodzie Smile
I dobrze Smile WŁADZA potrzebuje ludzi twardych a nie mietkich a najlepiej zeby tyrali za michę ryżu Smile Musisz popracować i samemu ocenić..
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-03-2017, 13:27
Post: #23
RE: Uposażenie na początku służby
No wykorzystywany i "je**ny" bym nie chciał być ale chyba poniekąd takie są uroki służby w jakimkolwiek mundurze?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-03-2017, 17:17
Post: #24
RE: Uposażenie na początku służby
W SG poszukują zdeterminowanych ludzi bez przyszłości, zeby moc ich je..ć i kopac w tylek bez skrupułów. A ty tylko położysz uszy i bedziesz robił co i jak ci karzą. Trzeba popracować i na wlasnej skórze doświadczyć, potem samemu wyciągnąć wnioski. Jak nie szkoda ci czasu to zawsze mozna spróbować i zrezygnować bez większych konsekwencji. Potraktować to jak przyrodę.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-03-2017, 17:23
Post: #25
RE: Uposażenie na początku służby
@marine - dobrze powiedziane. Szukają ludzi do J****a w tyłek za jak najniższą kasę, utratę przywilejów (jakoś o zabraniu mundurowym ciągle się mówi ale o zabraniu górnikom już nie). Dla samego spróbowania jak ma się te mniej niż 30 lat to może i warto. Ja bym odradzał przy już przy obecnym systemie służby do 55lat a jakby jeszcze mieli coś pogorszyć to może i samemu trzeba będzie zmienić barwy Wink
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-03-2017, 19:12
Post: #26
RE: Uposażenie na początku służby
Kurde ;o nie spodziewałem się takiego hejtu :o
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-03-2017, 19:35
Post: #27
RE: Uposażenie na początku służby
Panowie pamiętajcie, że to jest forum ogólnodostępne a wy swoimi wypowiedziami wystawiacie laurki sobie i formacji, w której służycie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-03-2017, 19:38
Post: #28
RE: Uposażenie na początku służby
(13-03-2017 19:35 )krissg napisał(a):  Panowie pamiętajcie, że to jest forum ogólnodostępne a wy swoimi wypowiedziami wystawiacie laurki sobie i formacji, w której służycie.

A opowiedz mi Ty.. Jak się zapatrujesz na to co chłopaki wyżej powiedzieli na temat służby? Zgadzasz się? Stoi przede mną naprawdę ważna decyzja, mam jeszcze do podjęcia decyzji nie całe półtora roku i muszę wiedzieć wszystko co powinienem Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-03-2017, 19:59
Post: #29
RE: Uposażenie na początku służby
(13-03-2017 19:38 )mrstachu33 napisał(a):  
(13-03-2017 19:35 )krissg napisał(a):  Panowie pamiętajcie, że to jest forum ogólnodostępne a wy swoimi wypowiedziami wystawiacie laurki sobie i formacji, w której służycie.

A opowiedz mi Ty.. Jak się zapatrujesz na to co chłopaki wyżej powiedzieli na temat służby? Zgadzasz się? Stoi przede mną naprawdę ważna decyzja, mam jeszcze do podjęcia decyzji nie całe półtora roku i muszę wiedzieć wszystko co powinienem Smile
To jest służba i na pewno nie jest łatwo, jak trafisz źle z przełożonymi to bedzie jeszcze trudniej. Czytając powyższe wypowiedzi zastanawiam sie skąd autorzy wzięli się w tej formacji albo co oni w niej jeszcze robią.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-03-2017, 20:05
Post: #30
RE: Uposażenie na początku służby
Też mi przeszło przez głowę, że to jest właśnie służba i pisząc się na to chyba jest się świadomym, że są ludzie wyżsi stopniem, którym niestety podlegają, a rozkaz to rozkaz. Znam ludzi, którzy na pewno by się nie nadali, bo nie lubią robić czegoś co ktoś inny im powie, że mają zrobić. Ja akurat nie miałbym z tym problemu, chyba, że przekraczałoby to pewne granice jak upokarzanie, ośmieszanie, znęcanie się itp.. ale myślę, że nie jest to już zbyt popularne?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-03-2017, 20:18
Post: #31
RE: Uposażenie na początku służby
(13-03-2017 20:05 )mrstachu33 napisał(a):  Też mi przeszło przez głowę, że to jest właśnie służba i pisząc się na to chyba jest się świadomym, że są ludzie wyżsi stopniem, którym niestety podlegają, a rozkaz to rozkaz. Znam ludzi, którzy na pewno by się nie nadali, bo nie lubią robić czegoś co ktoś inny im powie, że mają zrobić. Ja akurat nie miałbym z tym problemu, chyba, że przekraczałoby to pewne granice jak upokarzanie, ośmieszanie, znęcanie się itp.. ale myślę, że nie jest to już zbyt popularne?

Czasy się zmieniły i już sadystów w SG nie ma ale na przełożonego furiata można trafić, podobnie jak na szefa w cywilu.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-03-2017, 20:21
Post: #32
RE: Uposażenie na początku służby
Wiem, że może powinienem spytać o to w innym temacie, ale jeśli nie byłby to problem to spytam tu : Jak przebiega od początku służba SG? A raczej awansowanie na kolejne stopnie? Podczas szkolenia jestem pół roku kursant, potem staje się od razu kapralem? I ile lat mniej więcej trwa awansowanie na każde kolejne stopnie?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-03-2017, 20:38
Post: #33
RE: Uposażenie na początku służby
(13-03-2017 20:21 )mrstachu33 napisał(a):  Wiem, że może powinienem spytać o to w innym temacie, ale jeśli nie byłby to problem to spytam tu : Jak przebiega od początku służba SG? A raczej awansowanie na kolejne stopnie? Podczas szkolenia jestem pół roku kursant, potem staje się od razu kapralem? I ile lat mniej więcej trwa awansowanie na każde kolejne stopnie?

Ustawa o SG art. 54-56.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-03-2017, 20:42
Post: #34
RE: Uposażenie na początku służby
Wrzucam tu link jakby ktoś przypadkiem chciał poczytać, aby oszczędzić trudu Big Grin
http://prawo.legeo.pl/prawo/ustawa-z-dni...ranicznej/

Czyli prawdę mówiąc, wystarczy dawać z siebie 110% i starać się, aby zostać wyróżnionym. Tak przynajmniej w teorii. W praktyce też to tak wygląda?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-03-2017, 21:20
Post: #35
RE: Uposażenie na początku służby
Jesteś pewny, że chcesz służyć, ale nie byłbym taki pewny, że na pewno do służby się dostaniesz. Mam kolegów, którzy na rozmowie odpadali, wielu na psychotestach, po 3 próbach rezygnowali. Ale powodzenia
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-03-2017, 21:27
Post: #36
RE: Uposażenie na początku służby
(13-03-2017 21:20 )mk7547 napisał(a):  Jesteś pewny, że chcesz służyć, ale nie byłbym taki pewny, że na pewno do służby się dostaniesz. Mam kolegów, którzy na rozmowie odpadali, wielu na psychotestach, po 3 próbach rezygnowali. Ale powodzenia

też biorę to pod uwagę, że nie tacy jak ja próbowali i się nie dostali Smile ale spróbować nie zaszkodzi, nic nie stracę Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-03-2017, 22:00
Post: #37
RE: Uposażenie na początku służby
Tyle, że planujesz już wielką przyszłość oficera. Najpierw trzeba się dostać, później mieć czas na studia
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-03-2017, 22:05 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 13-03-2017 22:10 przez mrstachu33.)
Post: #38
RE: Uposażenie na początku służby
(13-03-2017 22:00 )mk7547 napisał(a):  Tyle, że planujesz już wielką przyszłość oficera. Najpierw trzeba się dostać, później mieć czas na studia

Nie planuję Smile Bardzo chciałbym, jeśli udałoby mi się dostać, zrobić wykształcenie to oczywiście robiłbym co mogę żeby dojść jak najwyżej Smile Owszem, mogę się nie dostać i nic się nie dzieje, żyje się dalej, ale warto mieć pewne wizje na przyszłość Smile

W sumie właśnie jeszcze chciałem spytać.. Kiedy najlepiej złożyć jakieś papiery albo zacząć się umawiać na rozmowę? Technikum kończę pod koniec czerwca 2018r, więc lepiej zacząć się wydzwaniać jeszcze w trakcie roku szkolnego? Czy na spokojnie po odebraniu świadectwa?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-03-2017, 22:54 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 13-03-2017 22:55 przez Boruc79.)
Post: #39
RE: Uposażenie na początku służby
Nie do wiary :-) :-) :-)
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-03-2017, 22:55
Post: #40
RE: Uposażenie na początku służby
(13-03-2017 22:54 )Boruc79 napisał(a):  Nie do wiary ?????????

Nie rozumiem?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:

Kontakt | Your Website | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS