Ze względu na wysyp spamu wprowadziłem manualną aktywację każdego nowego konta - żeby stworzyć nowe konto proszę o użycie w nazwie użytkownika literek SG****** gdzie gwiazdki to nick użytkownika. Po aktywacji (tu proszę o cierpliwość) usunę litery SG z nazwy użytkownika i można będzie logować się i pisać posty pod wybranym nickiem. Ułatwi mi to wyłapanie faktycznych użytkowników. Wszystkie już aktywne konta pozostają bez zmian. W listopadzie 2023 opłacono serwer/domenę. Jakby ktoś chciał się dorzucić do funkcjonowania forum to zapraszam na PW. Na chwilę obecną (12.03.2024) po opłaceniu faktur stan kasy to - minus 284. Z góry dzięki za wsparcie - Admin.


Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Szkolenie podstawowe
09-09-2013, 18:28
Post: #1
Szkolenie podstawowe
Moglby ktos opisac jak mniej wiecej przebiega szkolenie podstawowe w Lubaniu, Koszalinie, badz w Ketrzynie? Czy osrodek zapewnia jakies 'atrakcje' typu silownia, dostep do internetu itd. ?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-09-2013, 08:55
Post: #2
RE: Szkolenie podstawowe
Bardziej chodzilo mi o informacje typu jak wygladaja zajecia, szkolenia, kadra itp., ale to, jak wyglada zycie po zajeciach tez milo jest posluchac Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-09-2013, 12:30 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 10-09-2013 13:57 przez nettai.)
Post: #3
RE: Szkolenie podstawowe
Co ty! Jaka nauka! Na początek dostaniesz stopień co najmniej majora, po zakończeniu szkolenia podpułkownika (prymus otrzymuje pułkownika). A tak ogólnie to luz totalny. Aha, jeszcze jedno - wybierasz też sobie gdzie potem chcesz pracować. I po przyjściu do pracy składaj już wniosek o odejściu na emeryturę.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-09-2013, 15:04
Post: #4
RE: Szkolenie podstawowe
Hehehe

Sad
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-09-2013, 16:49
Post: #5
RE: Szkolenie podstawowe
(10-09-2013 12:30 )nettai napisał(a):  Co ty! Jaka nauka! Na początek dostaniesz stopień co najmniej majora, po zakończeniu szkolenia podpułkownika (prymus otrzymuje pułkownika). A tak ogólnie to luz totalny. Aha, jeszcze jedno - wybierasz też sobie gdzie potem chcesz pracować. I po przyjściu do pracy składaj już wniosek o odejściu na emeryturę.
Kurde troche sie zawiodlem szczerze mowiac. Myslalem ze oprocz tego co napisales kazdy dostaje mieszkanie na wlasnosc, auto z szoferem i tak 7000/msc na balety.
A tak na powaznie to widze ze kolega ma jakies urojenia i inne oczekiwania co do sluzby. Sugeruje uzyc tego:
[Obrazek: 2j1os2c.jpg]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-09-2013, 17:44 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 10-09-2013 17:47 przez Pałacowy moniuch.)
Post: #6
RE: Szkolenie podstawowe
Skoro tak ciężko to postaram się napisać parę słów. Każdy ośrodek ma inną specyfikę jeżeli chodzi o życie poza szkoleniem, tu oczywiście przoduje Koszalin. W każdym ośrodku są hale sportowe i siłownie, da radę poćwiczyć, chociaż bywają chwile gdy jest tłoczno. W każdym ośrodku jest dostęp do netu, z reguły w specjalnych salach, też może być tłoczno. Ostatnio byłem w Koszalinie i był bezprzewodowy (chodził niezwykle wolno). Zajęcia kończą się z reguły o 15.30 i jesteś wolny, aż do dnia następnego. Z wyjściami bywa różnie, obowiązują przepustki- do 22.00 masz wrócić do ośrodka (na szkoleniach podstawowych i podoficerskich), w weekendy wracasz jak chcesz. Kadra jak wszędzie- różna, różniasta nie ma tu o czym pisać, są lepsi i gorsi. Zajęcia są obowiązkowe i trwają z reguły od 08.00 do 15.00, czasem wcześniej lub do późniejszych godzin. Uczysz się elementów prawa, zasad ochrony granicy, strzelania, musztry, zabezpieczeń dokumentów, taktyki i techniki interwencji, wytwarzania dokumentacji w trakcie służby itd. Zaczynasz jako szeregowy, jak zaliczysz kurs dostaniesz kaprala. Aha, w trakcie szkolenia jedziesz na miesięczne praktyki do jakiejś placówki, z reguły tej w której będziesz pełnił służbę.
Pozdro
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-09-2013, 18:43
Post: #7
RE: Szkolenie podstawowe
Szacun Moniuch. Jako jedyny odpowiedziałeś gościowi, pozostali się tylko nabijali.
A przecież dracolix się tylko pytał.
Niestety nie mogłem sam udzielić odpowiedzi, gdyż kurs podstawowy odbywałem bardzo dawno temu.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-09-2013, 19:31 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 10-09-2013 19:36 przez Pałacowy moniuch.)
Post: #8
RE: Szkolenie podstawowe
Wiesz Lenek, ja na takim kursie to nawet nie byłem, bo robiłem resortówkę niemal dekadę temu Smile Ale byłem niedawno przez miesiąc w ośrodku to popatrzyłem jak to wygląda, posłuchałem, praktykantów przyjmowałem, to zebrałem swoją wiedzę, może ktoś uzupełni luki. Aha, jeszcze służby się na ośrodkach pełni, jakiegoś dyżurnego czy cuś, nie wiem w jakim wymiarze 12 czy 24h. Nie widziałem żeby było to zbyt obciążające. No i jak w każdej szkole są stopnie i zaliczenia, na końcu egzaminy teoretyczne i praktyczne.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-09-2013, 20:03
Post: #9
RE: Szkolenie podstawowe
OSS SG Lubań https://www.youtube.com/watch?v=oNR4cvp4BQI
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-10-2013, 16:47 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-10-2013 16:49 przez nettai.)
Post: #10
RE: Szkolenie podstawowe
Co do służby to urojeń brak bo pracuję w SG od dnia jej powstania, w WOP-ie też kilka lat. A taką maść drakolix to znasz chyba z autopsji od częstego używania.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
27-04-2017, 13:59
Post: #11
RE: Szkolenie podstawowe
Dawno tu nikt się nie udzielał. A ja mam pytanie odnośnie szkółki, ile ona w końcu trwa? Na stronie KGSG jest napisane ze sześć miesięcy (3 miesiące szkolenie podstawowe + 3 miesiące szkolenie podoficerskie. I oczywiście miedzy tym 21 dni praktyk w macierzystej placówce). Gdzieś znowu było napisane z szkolenie podstawowe 6 miesięcy + 3 miesiące podoficerki.
Więc jak to w końcu jest? Z góry dziękuję za odpowiedź Wink
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
27-04-2017, 14:03
Post: #12
RE: Szkolenie podstawowe
(27-04-2017 13:59 )kajman27 napisał(a):  Dawno tu nikt się nie udzielał. A ja mam pytanie odnośnie szkółki, ile ona w końcu trwa? Na stronie KGSG jest napisane ze sześć miesięcy (3 miesiące szkolenie podstawowe + 3 miesiące szkolenie podoficerskie. I oczywiście miedzy tym 21 dni praktyk w macierzystej placówce). Gdzieś znowu było napisane z szkolenie podstawowe 6 miesięcy + 3 miesiące podoficerki.
Więc jak to w końcu jest? Z góry dziękuję za odpowiedź Wink


4 miesiące podstawowego, 3 tygodnie praktyk 3 miesiące podoficerki.

P.S. Już można do mnie pisać Wink
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
08-05-2017, 20:17
Post: #13
RE: Szkolenie podstawowe
a ja mam pytanie czy na szkoleniu podstawowym jest nauka języka?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-05-2017, 09:06
Post: #14
RE: Szkolenie podstawowe
Ja miałem angielski ale to było 10 lat temu. Nie wiem jak teraz.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-05-2017, 09:08
Post: #15
RE: Szkolenie podstawowe
(09-05-2017 09:06 )maty5ek napisał(a):  Ja miałem angielski ale to było 10 lat temu. Nie wiem jak teraz.

to jest od początku czy już od jakiegoś zaawansowanego poziomu ??
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-05-2017, 16:43
Post: #16
RE: Szkolenie podstawowe
W miarę możliwości dzielą na poziomy językowe. Zależnie od ośrodka są zazwyczaj języki angielski, niemiecki, rosyjski do wyboru na wstępie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-09-2017, 09:24
Post: #17
RE: Szkolenie podstawowe
Witam. Czy są już jakieś informacje w którym ośrodku rozpocznie się szkolenie podstawowe w listopadzie 2017?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
17-03-2019, 09:23
Post: #18
Wink RE: Szkolenie podstawowe
Czy osoba która jest po studiach, po zaliczonym kursie też dostaje kaprala, czy wyższy stopień?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
17-03-2019, 10:11
Post: #19
RE: Szkolenie podstawowe
(17-03-2019 09:23 )pomysly.wlasne napisał(a):  Czy osoba która jest po studiach, po zaliczonym kursie też dostaje kaprala, czy wyższy stopień?

kaprala
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-04-2019, 17:41
Post: #20
RE: Szkolenie podstawowe
Witam, czy odbywał ktoś szkolenie w Ketrzynie? Prośba o odświeżenie tematu. Czy szkolenie jest ciężkie? Jest dużo nauki? Jak jest z przepustkami? Mieszkam w Olsztynie i tu się nasuwa kolejne pytanie. Czy ktoś dojeżdża na słzkolenie? Czy jest to duży problem?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:

Kontakt | Your Website | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS