Ze względu na wysyp spamu wprowadziłem manualną aktywację każdego nowego konta - żeby stworzyć nowe konto proszę o użycie w nazwie użytkownika literek SG****** gdzie gwiazdki to nick użytkownika. Po aktywacji (tu proszę o cierpliwość) usunę litery SG z nazwy użytkownika i można będzie logować się i pisać posty pod wybranym nickiem. Ułatwi mi to wyłapanie faktycznych użytkowników. Wszystkie już aktywne konta pozostają bez zmian. W listopadzie 2023 opłacono serwer/domenę. Jakby ktoś chciał się dorzucić do funkcjonowania forum to zapraszam na PW. Na chwilę obecną (12.03.2024) po opłaceniu faktur stan kasy to - minus 284. Z góry dzięki za wsparcie - Admin.


Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 2 Głosów - 3 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ustawa dezubekizacyjna.
05-08-2017, 14:12 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 05-08-2017 14:12 przez keyser soze.)
Post: #241
RE: Ustawa dezubekizacyjna.
(05-08-2017 13:06 )Grubcio napisał(a):  Czytam to i czytam już od paru dni i stwierdzam keyser poniżej krytyki twoje wypowiedzi dno i metr mułu ...

Bo piszę prawdę? Przyroda nie jest sprawiedliwa, słabsze genetycznie jednostki muszą zginąc - to prawo Darwina. Przypominam, że wasze socjalistyczne pomysły próbowano już wcielać w życie w różnych krajach nie jeden raz, i jakoś nigdy to się nie sprawdziło...

(05-08-2017 13:17 )wiedźma napisał(a):  ...Marwop np. sluzyl dla PRL (czyli w sumie ZSRR)...

No a ten tekst to mnie już rozwalił doszczętnie...
Czyli prezes i jego słynny prokurator również służyli dla ZSRR Smile)))
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
05-08-2017, 15:24 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 05-08-2017 15:51 przez quasimodo1.)
Post: #242
RE: Ustawa dezubekizacyjna.
(05-08-2017 13:06 )Grubcio napisał(a):  Trzeba rozliczyć przeszłość by móc budować przyszłość by zmory przeszłości nas nie nękały by wszystko było wyjaśnione i klarowne.

Kto ma rozliczyć tą przeszłość ? - goście z przeszłością - z creme de la creme na czele czyli towarzysz Piotrowski , a może gość -senator Krasulski ? - tak się rozpędził z rozliczaniem przeszłości - że nałgał w życiorysie jakoby brał udział protestach robotniczych na Wybrzeżu 1970 przeciwko PZPR - zapomniał tylko akurat ,że był zawodowym żołnierzem LWP w stopniu plutonowego w pułku z Elbląga którego pododdziały pacyfikowały te protesty. A może towarzysz Andrzej Kryże - nie słyszałem aby IPN oskarżył go za wydawanie wyroków sądowych przeciwko opozycjonistom z okresu PRL-u.
Aby rozliczać się z przeszłością to akurat powinno się być czystym jak łza.Partia która to robi , w swoich szeregach ma wielu członków z przeszłością komunistyczną. I te rozliczanie wychodzi wybiórczo - nie słyszałem aby rozliczała z tego swoich członków .
A to tylko nieliczni z pierwszego garnituru pisokomuchów

https://www.facebook.com/janusz.korwin.m...9097457060

Powtórzę jeszcze raz - mentalność Kalego - rozliczamy się z przeszłością wybiórczo - tak jak nam pasuje - a raczej zgodnie z linią partii.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
05-08-2017, 16:23
Post: #243
RE: Ustawa dezubekizacyjna.
Czytam i nie wierzę. Zero wiedzy o służbie (poza wyjątkami). Jestem za tym aby zabrać przywileje przed 89 rokiem (chociaż sama data graniczna jest dyskusyjna), ale lata wypracowane później to rzecz święta. Umowa zawarta z państwem, złożone ślubowanie w 1991 roku i poświęcenie się dla tworzenia nowej formacji w warunkach w jakich dzisiaj nikt by do służby nie przyszedł. Zazwyczaj najbardziej dotknie to ludzi, którzy tworząc SG często toczyli "walkę" ze starą gwardią (wiadomo jakiego pochodzenia) tworząc to co jest obecnie. Niestety jak czytam posty to nie wiem czy warto było, smutne ale ... może ...?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
05-08-2017, 16:36 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 05-08-2017 16:42 przez Grubcio.)
Post: #244
RE: Ustawa dezubekizacyjna.
Polityka jest i będzie brudna żadna partia nie jest czysta i w każdej są lepsze i gorsze ananasy Smile krzyczycie na PIS a jak było za PO-PSL pewnie chwaliliście i klepaliście po pleckach (jak chcieli wprowadzić podwyżkę %, a dopiero nasz min. Błaszczak dał Kwotowo dla każdego po 200) SLD również po pleckach klepane Smile Big Grin ?? Nie urodził się jeszcze taki co by każdemu dogodził według mnie starają się przynajmniej coś robią, a nie myli się ten kto nic nie robi Big Grin Widzę część z byłych towarzyszy jest za tym żeby było tak jak było Wink jak zwykle taka mentalność do niczego nie doprowadzi. A w kwestii historii żołnierzy wyklętych kto mordował i kto na nich polował po wojnie Wink MO i UB (wszelkie służby porządkowe), a ci żołnierze walczyli o wolną Polskę zostali porzuceni zostawieni sami sobie. I jakie mają emerytury już wam odpowiem głodowe 800 zł albo 1200.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
05-08-2017, 17:20
Post: #245
RE: Ustawa dezubekizacyjna.
(05-08-2017 16:36 )Grubcio napisał(a):  Polityka jest i będzie brudna żadna partia nie jest czysta i w każdej są lepsze i gorsze ananasy Smile krzyczycie na PIS a jak było za PO-PSL pewnie chwaliliście i klepaliście po pleckach (jak chcieli wprowadzić podwyżkę %, a dopiero nasz min. Błaszczak dał Kwotowo dla każdego po 200) SLD również po pleckach klepane Smile Big Grin ?? Nie urodził się jeszcze taki co by każdemu dogodził według mnie starają się przynajmniej coś robią, a nie myli się ten kto nic nie robi Big Grin Widzę część z byłych towarzyszy jest za tym żeby było tak jak było Wink jak zwykle taka mentalność do niczego nie doprowadzi. A w kwestii historii żołnierzy wyklętych kto mordował i kto na nich polował po wojnie Wink MO i UB (wszelkie służby porządkowe), a ci żołnierze walczyli o wolną Polskę zostali porzuceni zostawieni sami sobie. I jakie mają emerytury już wam odpowiem głodowe 800 zł albo 1200.

O ile mi wiadomo emerytura jest naliczana proporcjonalnie do wysokości odprowadzonych składek. Tak więc czy ktoś był żołnierzem wyklętym czy pracował dla PRL nie ma żadnego znaczenia. Jeżeli ktoś był wykształcony i pracował na wyższym stanowisku ten będzie miał wyższą emeryturę.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
05-08-2017, 17:23
Post: #246
RE: Ustawa dezubekizacyjna.
(05-08-2017 16:36 )Grubcio napisał(a):  Polityka jest i będzie brudna żadna partia nie jest czysta i w każdej są lepsze i gorsze ananasy Smile krzyczycie na PIS a jak było za PO-PSL pewnie chwaliliście i klepaliście po pleckach (jak chcieli wprowadzić podwyżkę %, a dopiero nasz min. Błaszczak dał Kwotowo dla każdego po 200) SLD również po pleckach klepane Smile Big Grin ?? Nie urodził się jeszcze taki co by każdemu dogodził według mnie starają się przynajmniej coś robią, a nie myli się ten kto nic nie robi Big Grin Widzę część z byłych towarzyszy jest za tym żeby było tak jak było Wink jak zwykle taka mentalność do niczego nie doprowadzi. A w kwestii historii żołnierzy wyklętych kto mordował i kto na nich polował po wojnie Wink MO i UB (wszelkie służby porządkowe), a ci żołnierze walczyli o wolną Polskę zostali porzuceni zostawieni sami sobie. I jakie mają emerytury już wam odpowiem głodowe 800 zł albo 1200.

I dlatego obecni włodarze robią to samo co Dzierżyński i Beria? Czyli jak ktoś umie czytać to jest inteligent. A jak jest inteligent to znaczy burżuj a burżuj wiadomo - wróg ludu i trzeba rozstrzelać. Bo lepiej rozstrzelać 100 niewinnych komunistów niż przeoczyć jednego antykomunistę.
A zaślepiona Radiomaryjna wiara bije brawo Preziowi i jego przydupasom, że tak dobrze wcielają w życie nauki swoich guru z czasów rewolucji.
Dobrze że nie mylą jeszcze Rydzyka z Rydzem-ŚmigłymBig Grin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
05-08-2017, 18:50 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 05-08-2017 18:57 przez wiedźma.)
Post: #247
RE: Ustawa dezubekizacyjna.
(05-08-2017 17:20 )civic07 napisał(a):  
(05-08-2017 16:36 )Grubcio napisał(a):  Polityka jest i będzie brudna żadna partia nie jest czysta i w każdej są lepsze i gorsze ananasy Smile krzyczycie na PIS a jak było za PO-PSL pewnie chwaliliście i klepaliście po pleckach (jak chcieli wprowadzić podwyżkę %, a dopiero nasz min. Błaszczak dał Kwotowo dla każdego po 200) SLD również po pleckach klepane Smile Big Grin ?? Nie urodził się jeszcze taki co by każdemu dogodził według mnie starają się przynajmniej coś robią, a nie myli się ten kto nic nie robi Big Grin Widzę część z byłych towarzyszy jest za tym żeby było tak jak było Wink jak zwykle taka mentalność do niczego nie doprowadzi. A w kwestii historii żołnierzy wyklętych kto mordował i kto na nich polował po wojnie Wink MO i UB (wszelkie służby porządkowe), a ci żołnierze walczyli o wolną Polskę zostali porzuceni zostawieni sami sobie. I jakie mają emerytury już wam odpowiem głodowe 800 zł albo 1200.

O ile mi wiadomo emerytura jest naliczana proporcjonalnie do wysokości odprowadzonych składek. Tak więc czy ktoś był żołnierzem wyklętym czy pracował dla PRL nie ma żadnego znaczenia. Jeżeli ktoś był wykształcony i pracował na wyższym stanowisku ten będzie miał wyższą emeryturę.

A wiadomo Ci, ze zolnierze wykleci byli przez lata PRLu gnebieni w kazdej dziedzinie zycia? Ci co walczyli o wolna Polske chocby mieli najlpesze wyksztalceni byli spychani na margines przez czerwona bande.

Za to ci usluzni wobec czerwonych, ci bierni ale na maxa wierni, te zera intelektualne, jeszcze w latach po odzyskaniu tzw. wolnosci zyli nieporownywalnie lepiej niz prawdziwi bohaterowie Polski.

(05-08-2017 15:24 )quasimodo1 napisał(a):  
(05-08-2017 13:06 )Grubcio napisał(a):  Trzeba rozliczyć przeszłość by móc budować przyszłość by zmory przeszłości nas nie nękały by wszystko było wyjaśnione i klarowne.


A to tylko nieliczni z pierwszego garnituru pisokomuchów

https://www.facebook.com/janusz.korwin.m...9097457060

Powtórzę jeszcze raz - mentalność Kalego - rozliczamy się z przeszłością wybiórczo - tak jak nam pasuje - a raczej zgodnie z linią partii.

Dzieki za owego linka.
Oczywiscie wierzę, ze osobiscie sprawdzileś zrodlowo przeszłosc kazdej z osób w zacytowanym linku, tj. jej zwiazki z poprzednim systemem.

(05-08-2017 17:23 )Marwop napisał(a):  
(05-08-2017 16:36 )Grubcio napisał(a):  Polityka jest i będzie brudna żadna partia nie jest czysta i w każdej są lepsze i gorsze ananasy Smile krzyczycie na PIS a jak było za PO-PSL pewnie chwaliliście i klepaliście po pleckach (jak chcieli wprowadzić podwyżkę %, a dopiero nasz min. Błaszczak dał Kwotowo dla każdego po 200) SLD również po pleckach klepane Smile Big Grin ?? Nie urodził się jeszcze taki co by każdemu dogodził według mnie starają się przynajmniej coś robią, a nie myli się ten kto nic nie robi Big Grin Widzę część z byłych towarzyszy jest za tym żeby było tak jak było Wink jak zwykle taka mentalność do niczego nie doprowadzi. A w kwestii historii żołnierzy wyklętych kto mordował i kto na nich polował po wojnie Wink MO i UB (wszelkie służby porządkowe), a ci żołnierze walczyli o wolną Polskę zostali porzuceni zostawieni sami sobie. I jakie mają emerytury już wam odpowiem głodowe 800 zł albo 1200.

I dlatego obecni włodarze robią to samo co Dzierżyński i Beria? Czyli jak ktoś umie czytać to jest inteligent. A jak jest inteligent to znaczy burżuj a burżuj wiadomo - wróg ludu i trzeba rozstrzelać. Bo lepiej rozstrzelać 100 niewinnych komunistów niż przeoczyć jednego antykomunistę.
A zaślepiona Radiomaryjna wiara bije brawo Preziowi i jego przydupasom, że tak dobrze wcielają w życie nauki swoich guru z czasów rewolucji.
Dobrze że nie mylą jeszcze Rydzyka z Rydzem-ŚmigłymBig Grin

I widzisz. Za czasu kiedy darles morde w rocie przysiegi dla PRLu nikt nie smialby obrazic najwazniejszych osob w panstwie. Ty - teraz - mozesz to swobodnie, bez zadnych konsekwencji robic.
To sie nazywa DEMOKRACJA.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
05-08-2017, 19:02
Post: #248
RE: Ustawa dezubekizacyjna.
Marwop od ilu lat jesteś emerytem i od którego siedziałeś w WOP? pytam z czystej ciekawości Smile bo widzę pienisz się jak byś miał tej emki z 5 koła i nagle mieli by ci uciąć do 2100 Wink a co do pracy na lepszym stanowisku to nie zależy od twojego intelektu czy zajebistości tylko od przełożonych jeżeli nie masz pleców to leżysz i kwiczysz Big Grin czekasz i może kiedyś Bóg da szanse. Smile Jeżeli zaś przełożony nie lubi cię po prostu bo nie lubi to kicha do końca może być Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
05-08-2017, 19:08
Post: #249
RE: Ustawa dezubekizacyjna.
(05-08-2017 13:41 )Marwop napisał(a):  OK. powiedz mi gdzie jest ta sprawiedliwość w stosunku do waszych kolegów, którzy mieli pecha rozpocząć służbę w 1989 r. i rozkazem personalnym przydzielono ich na strażnicę podległą pod strukturę zwiadu WOP. Co za straszne czyny na nich ciążą i kogo prześladowali pełniąc służbę w strażnicy, że dziś w imię sprawiedliwości społecznej państwo, któremu służyli zabiera im część emerytury?
Wykonywali dokładnie te same czynności, które wykonują teraz ich następcy, nie służyli w SB, nie prowadzili pracy operacyjnej nastawionej na represjonowanie obywateli. Mieli pecha bo ich strażnica była podległa pod zwiad. Nie pchali się do tej struktury, przydzielono ich tam rozkazem.
Powiem tak, mam nadzieję, że was Grubcio i Wiedźma spotka taka sama sprawiedliwość jak waszych kolegów rozpoczynających w 1989 r. i np. zamiast obecnych zasad zaczną wam wypłacać emki jak skończycie 65 lat
Pozawiam

A powiedz Ty mi no, co taki biedny wopek - patriota - by zrobil, gdyby na jego placowke dotarl telegram z centrali w ktorym bylby rozkaz do asysty w pacyfikacji przez ZOMO przyleglego PGRu bo chlopi sie buntuja z uwagi na niewydawanie kartek na mieso.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
05-08-2017, 19:10 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 05-08-2017 19:18 przez quasimodo1.)
Post: #250
RE: Ustawa dezubekizacyjna.
(05-08-2017 16:36 )Grubcio napisał(a):  A w kwestii historii żołnierzy wyklętych kto mordował i kto na nich polował po wojnie Wink MO i UB (wszelkie służby porządkowe), a ci żołnierze walczyli o wolną Polskę zostali porzuceni zostawieni sami sobie. I jakie mają emerytury już wam odpowiem głodowe 800 zł albo 1200.
No i kolego odpowiem Tobie jak partia którą faworyzujesz ,dba o nich.
Finansowo wychodzi to 2 stówki dodatku kombatanckiego co miesiąc.
Oczywiście w mediach generalnie przywrócono tym ludziom dobre imię . Wszystko pięknie wygląda we fleszu kamer.
Na froncie życia codziennego takiego byłego - żyjącego jeszcze kombatanta -szara rzeczywistość.
PIS rządzi od dwóch lat - i nic się nie zmienia ,aby tym ludziom zmieniło się na lepsze pod względem finansowym.
W marcu 2016 roku Kukiz 15 złożył projekt ustawy o zwiększeniu dodatków kombatanckich - i tak kombatant ma otrzymać 3 tysie co miesiąc , a małżonek po zmarłym kombatancie 1,5 tysia zlp co miesiąc.
No i gdzie ten PIS - który ma gębe pełną patriotycznych frazesów ?
Od 1,5 roku ustawa ugrzęzła w otchłani gierek formalnych proceduralnych sejmu.
Chyba nie powiesz Smile ,że PIS-owi tak zależy na dobru kombatantów - przecież jakby chcieli to mogliby to zrobić w jeden dzień - czego proceduralne przykłady historii obecnej kadencji sejmu są. Tych ludzi z roku na rok przy życiu jest coraz mniej
I nie wyjeżdżaj z finansami - bo koszt ustawy to tylko 144 mln zeta w skali roku budżetowego.
I gdzie Twoi wybrańcy narodu ,którym na sercu leży dobro kombatantów pobierających co miesiąc 800-1200 zeta ?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
05-08-2017, 19:21
Post: #251
RE: Ustawa dezubekizacyjna.
Widzę nie pojąłeś mojej wypowiedzi no ale cóż nie zamierzam ci jej tłumaczyć i do czego się ona odnosi przeczytaj parę razy przemyśl przetraw, a nóż widelec może zrozumiesz Smile Partie są różne i mają różne pomysły nie od razu Rzym zbudowano Smile Priorytetami dla dzisiejszych rządzących są elementy programu z którym szli do wyborów Wink buzi do wykarmienia wiele trzeba zadbać wpierw by pieniążki te były jak widać starają się bardzo. Hmm tak widzę atakujesz ten PIS jak bym słyszał Grzesia Schetyne na Konwencji czyli PIS to PIS tamto zniszczyć PIS nie mając programu nie mając niczego dorwać się do korytka i znów czerpać Wink
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
05-08-2017, 19:33
Post: #252
RE: Ustawa dezubekizacyjna.
(05-08-2017 19:08 )wiedźma napisał(a):  A powiedz Ty mi no, co taki biedny wopek - patriota - by zrobil, gdyby na jego placowke dotarl telegram z centrali w ktorym bylby rozkaz do asysty w pacyfikacji przez ZOMO przyleglego PGRu bo chlopi sie buntuja z uwagi na niewydawanie kartek na mieso.

Po pierwsze na strażnice nie przychodziły telegramy a już na pewno nie z centrali.
Po drugie nie znam przypadku żeby WOP asystował ZOMO gdziekolwiek i kiedykolwiek.
Po trzecie wydanie takiego polecenia byłoby skrajnym idiotyzmem nawet w czasach gomółkowskich. A czemu? Bo skuteczna ochrona granicy opiera się na ścisłej współpracy z ludźmi, którzy przy niej mieszkają. Użycie WOP do jakiejkolwiek otwartej akcji przeciw ludności zakończyło by taką współpracę.
Po czwarte pokaż mi choć jeden przypadek oskarżania WOP-u przez ludność cywilną o służbę na rzecz reżimu.
Nawet w stanie wojennym (a byłem wówczas nastoletnim solidaruchem) nie mieliśmy pretensji do WOP-istów
Musisz wiedźmo wymyślać dalejBig Grin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
05-08-2017, 19:35
Post: #253
RE: Ustawa dezubekizacyjna.
Panie Moderator, zakończ Pan tę dyskusję. Nie tylko funkcjonariusze to czytająExclamation
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
05-08-2017, 19:39 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 05-08-2017 19:40 przez Grubcio.)
Post: #254
RE: Ustawa dezubekizacyjna.
Tak to może zapoznasz się co to było ROMO Smile zgadzam się z chomop1 i przyłączam się do prośby.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
05-08-2017, 19:50 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 05-08-2017 19:59 przez wiedźma.)
Post: #255
RE: Ustawa dezubekizacyjna.
(05-08-2017 19:35 )chomop1 napisał(a):  Panie Moderator, zakończ Pan tę dyskusję. Nie tylko funkcjonariusze to czytająExclamation

No tak. Jak temat niewygodny to do zamkniecia. Nikt tu nie narusza prawa wiec czemu zamykac watek. Niech spoleczenstwo wyrobi sobie opinie dotyczaca wyrownywania emerytur do sredniej krajowej.

(05-08-2017 19:33 )Marwop napisał(a):  
(05-08-2017 19:08 )wiedźma napisał(a):  A powiedz Ty mi no, co taki biedny wopek - patriota - by zrobil, gdyby na jego placowke dotarl telegram z centrali w ktorym bylby rozkaz do asysty w pacyfikacji przez ZOMO przyleglego PGRu bo chlopi sie buntuja z uwagi na niewydawanie kartek na mieso.

Po pierwsze na strażnice nie przychodziły telegramy a już na pewno nie z centrali.
Po drugie nie znam przypadku żeby WOP asystował ZOMO gdziekolwiek i kiedykolwiek.
Po trzecie wydanie takiego polecenia byłoby skrajnym idiotyzmem nawet w czasach gomółkowskich. A czemu? Bo skuteczna ochrona granicy opiera się na ścisłej współpracy z ludźmi, którzy przy niej mieszkają. Użycie WOP do jakiejkolwiek otwartej akcji przeciw ludności zakończyło by taką współpracę.
Po czwarte pokaż mi choć jeden przypadek oskarżania WOP-u przez ludność cywilną o służbę na rzecz reżimu.
Nawet w stanie wojennym (a byłem wówczas nastoletnim solidaruchem) nie mieliśmy pretensji do WOP-istów
Musisz wiedźmo wymyślać dalejBig Grin

Zadalam teoretyczne pytanie. Jak by sie zachowala osoba (zolnierz!) ktora przysiegala wiernosc PRLowi?

Nie zartuj, granice w dobie PRL? Wtedy co najwyzej to pilnowales zeby kalacha nie zagubic w trakcie "wspolpracy z ludzmi" Wink No nie?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
05-08-2017, 19:55
Post: #256
RE: Ustawa dezubekizacyjna.
Wiedźma nie chodzi o to, że temat niewygodny tylko o to, że niektórym naszym kolegom z forum puszczają nerwy i zachowują się nieładnie Wink Ja też zadałem pytanie dla Marwop-a ale nie był łaskaw mi odpowiedzieć Wink chyba te pytania go bolą Big Grin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
05-08-2017, 20:01
Post: #257
RE: Ustawa dezubekizacyjna.
Jałowa ta dyskusja i nie na temat. Jeszcze raz powtórzę już bez emocji.
Rozliczenie winnych- tak.
Ukaranie winnych - tak.
Obniżenie winnym emerytur -tak.
Ale przede wszystkim najpierw wykazanie winy przed sądem.

Jeżeli wymierzanie sprawiedliwości ma być oparte o domniemanie winy bo zaczynało się służbę w czasach PRL, to ok. ale zabieramy wszystkim Piotrowiczom też. Nie ma równych i równiejszych. Wszyscy którzy nie potrafią udowodnić pracy na rzecz opozycji w czasach PRL - minimum socjalne.
Z taką wersją sprawiedliwości dziejowej jestem w stanie się pogodzić.
Nie rozumiem czemu ustawa nie dotyka najbardziej winnych czyli byłego aparatu politycznego, partyjnych bonzów sekretarzy organizacji partyjnych, oficerów pionu politycznego.
Wiedźma nie dostrzegasz chichotu losu? Czemu ta ustawa pomija najbardziej odpowiedzialne za wydawane w tamtych czasach decyzje osoby?
Może czas zapytać czy nie tworzyli jej właśnie ci, którzy wtedy decydowali o użyciu ZOMO przeciw głodnym ludziom.
A właśnie, ZOMO ta ustawa także nie obejmuje.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
05-08-2017, 20:04
Post: #258
RE: Ustawa dezubekizacyjna.
(05-08-2017 19:21 )Grubcio napisał(a):  Widzę nie pojąłeś mojej wypowiedzi no ale cóż nie zamierzam ci jej tłumaczyć i do czego się ona odnosi przeczytaj parę razy przemyśl przetraw, a nóż widelec może zrozumiesz Smile Partie są różne i mają różne pomysły nie od razu Rzym zbudowano Smile Priorytetami dla dzisiejszych rządzących są elementy programu z którym szli do wyborów Wink buzi do wykarmienia wiele trzeba zadbać wpierw by pieniążki te były jak widać starają się bardzo. Hmm tak widzę atakujesz ten PIS jak bym słyszał Grzesia Schetyne na Konwencji czyli PIS to PIS tamto zniszczyć PIS nie mając programu nie mając niczego dorwać się do korytka i znów czerpać Wink

Mówisz o programie PIS ?
Akurat go znam . I szli z nim do wyborów w 2015 . Odnośnie kombatantów napisali w nim piękne słowa - jak to chcą poprawić im warunki bytowe. I co ? I nic.
Poprawianie trwa już 2 lata .Efektów nie ma.
Dla ułatwienia program PIS 2014, abyś nie musiał szukać - strona 122.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
05-08-2017, 20:05 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 05-08-2017 20:09 przez wiedźma.)
Post: #259
RE: Ustawa dezubekizacyjna.
Spoko, spoko. Niech podatnicy zobacza na jakie kwiatki zrzucaja sie co miesiac. Straszne rzeczy. Emeryta w wieku okolo 50 lat nie stac na splate kredytu hipotecznego, utrzymanie rodziny bo mu wyrownali emke do sredniej krajowej za to ze przysiegal wiernosc PRLowi. Armagedon!

Keyser!!! Gdzie jestes??? Co Ty na to???

Hahaha. Ale pluja na PIS. Ciekawe czemu?

Czy Wy nie rozumiecie, ze nikt po Was nawet nie westchnie? Dobrze to juz bylo. Ale produkujcie sie tutaj dalej. Jestescie MEGA.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
05-08-2017, 20:13 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 05-08-2017 20:17 przez Grubcio.)
Post: #260
RE: Ustawa dezubekizacyjna.
Proszę zapoznać się z ustawą Dezubekizacyjną tam jest napisane o czynnym wspieraniu i takie tam i o IPN przecież tam te dokumenty się znajdują Big Grin wiadomo więc kto wspierał kto pisał donosy i takie różne inne kwiatuszki Wink O sądach rozpisywał się nie będę bo mam wyrobione zdanie na ten temacik :)Quasi napisałem ci nie od razu Rzym zbudowano Big Grin Są priorytety i to ani ja ani ty ich nie ustalamy i nie mamy na to wpływu Smile Kiedy zrobią to zrobią Smile ważne że cokolwiek robią. Plują na PIS bo runął stary ład, bryła ruszyła się z posad świata i nie będzie tak jak było.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 4 gości

Kontakt | Your Website | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS