Ze względu na wysyp spamu wprowadziłem manualną aktywację każdego nowego konta - żeby stworzyć nowe konto proszę o użycie w nazwie użytkownika literek SG****** gdzie gwiazdki to nick użytkownika. Po aktywacji (tu proszę o cierpliwość) usunę litery SG z nazwy użytkownika i można będzie logować się i pisać posty pod wybranym nickiem. Ułatwi mi to wyłapanie faktycznych użytkowników. Wszystkie już aktywne konta pozostają bez zmian. W listopadzie 2023 opłacono serwer/domenę. Jakby ktoś chciał się dorzucić do funkcjonowania forum to zapraszam na PW. Na chwilę obecną (12.03.2024) po opłaceniu faktur stan kasy to - minus 284. Z góry dzięki za wsparcie - Admin.


Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 4 Głosów - 4.75 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
MOBBING W SG
11-11-2011, 15:19
Post: #1
MOBBING W SG
Niby nic nadzwyczajnego, gdyż zjawisko to występuje w każdej większej firmie. Także w SG. Jednak poważnym problemem jest, gdy mobbingu na podwładnych dopuszcza się osoba, która sama powinna przeciwdziałać tej patologii. Taką osobą jest sam Pan Przewodniczący Zarządu Organizacji Terenowej NSZZ FSG o przydomku takim samym jak pewien obślizgły grzyb. W tym momencie można by otworzyć kolejny wątek pt.: "Czy Przewodniczący Związków Zawodowych może być jednocześnie przełożonym?" - ze względu chociażby na sprzeczność interesów. Temat ten poruszany był na innym forum, które w chwili obecnej jest już historią. Ale wracając do tematu... Jeśli osoba o wspomnianej wcześniej funkcji dopuściła się mobbingu i nie mam co liczyć na ratunek ze strony chyba już spleśniałych Związków Zawodowych, to gdzie zgłosić się z tym problemem? Do kogo zwrócić się o pomoc? Proszę o mądrą radę.

PS

Dzięki Planeta za stworzenie naprawdę niezależnego forum.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
12-11-2011, 11:00
Post: #2
RE: MOBBING W SG
Do ZSW

Lepiej to już było
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
26-11-2011, 00:25
Post: #3
RE: MOBBING W SG
(11-11-2011 15:19 )Kolins napisał(a):  Niby nic nadzwyczajnego, gdyż zjawisko to występuje w każdej większej firmie. Także w SG. Jednak poważnym problemem jest, gdy mobbingu na podwładnych dopuszcza się osoba, która sama powinna przeciwdziałać tej patologii. Taką osobą jest sam Pan Przewodniczący Zarządu Organizacji Terenowej NSZZ FSG o przydomku takim samym jak pewien obślizgły grzyb. W tym momencie można by otworzyć kolejny wątek pt.: "Czy Przewodniczący Związków Zawodowych może być jednocześnie przełożonym?" - ze względu chociażby na sprzeczność interesów. Temat ten poruszany był na innym forum, które w chwili obecnej jest już historią. Ale wracając do tematu... Jeśli osoba o wspomnianej wcześniej funkcji dopuściła się mobbingu i nie mam co liczyć na ratunek ze strony chyba już spleśniałych Związków Zawodowych, to gdzie zgłosić się z tym problemem? Do kogo zwrócić się o pomoc? Proszę o mądrą radę.

PS

Dzięki Planeta za stworzenie naprawdę niezależnego forum.
wiem o kogo chodzi, hym...ten gość był taki "dobry" jak przyszedł na psg ze po paru miechach został usuniety z grupy Smile)) teraz mus sie w głowie przewróciło i z towarzystwem wzajemnej adoracji (ZZ) potrzebuje chyba małego pstryczka w nos, ale jest bardzo potulny wobec swojego przełożonego Smile wiec pozostaje Ci tylko oddziałowa ZZ interwencja lub co co napisał powyzszy....ten czlek o którym piszesz nic nie potrafi i nigdy nie potrafił sie odnależć służbe w tej formacji traktuje jak zabawe w rycerzy z mieczami Wink)))))
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
26-11-2011, 20:49
Post: #4
RE: MOBBING W SG
OT
(11-11-2011 15:19 )Kolins napisał(a):  obślizgły grzyb.
Po ściągnięciu skórki obślizgłość znika, a miąższ jest delikatny jak w prawdziwku. Niestety często ulega zarobaczywieniu.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
26-11-2011, 21:34
Post: #5
RE: MOBBING W SG
Szanowni Koledzy !!
To nie mobbing tylko zwykłe sk....two.
Zgodnie z polskim prawodawstwem w art. 94 § 2. Kodeksu pracy - mobbing oznacza działania lub zachowania dotyczące pracownika lub skierowane przeciwko pracownikowi, polegające na uporczywym i długotrwałym nękaniu lub zastraszaniu pracownika, wywołujące u niego zaniżoną ocenę przydatności zawodowej, powodujące lub mające na celu poniżenie lub ośmieszenie pracownika, izolowanie go lub wyeliminowanie z zespołu współpracowników. Istotnym jest fakt, iż osobą dopuszczającą się mobbingu nie musi być pracodawca, lecz może to być przełożony lub współpracownik.
Polecam zapoznać się ze stroną stowarzyszenia OSA - kiedyś nas szkolili.
http://osa-stow.republika.pl/aktualnosci.html

http://www.zmieleni.pl/
https://www.youtube.com/watch?feature=pl...ckjYVki0-s
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
03-12-2011, 10:18
Post: #6
RE: MOBBING W SG
a co powiecie na różne formy kontroli, np. obserwacja w krzakach z gumakami na nogach przełożonego oraz nagrywanie podwładnego kamerą cyfrową i szuakanie haczyków
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
03-12-2011, 22:22
Post: #7
RE: MOBBING W SG
Kontrola najwyższą formą zaufania.
A tak faktycznie, jak zacznie Ci wierzyć to zmniejszy ilość "dziwnych zachowań". No chyba, że ma kompleks NKWD Smile. Wtedy lepiej go zmienić.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
05-12-2011, 15:12
Post: #8
RE: MOBBING W SG
U nas w Bydgoszczy jeden z f-iuszy od kwietnia ma postępowanie dyscyplinarne za krew, w listopadzie wszczęto mu drugie postępowanie, że nie wykonał czasu pracy kierowców w czasie służby, a od 1 grudnia dostał rozkaz personalny o przeniesienie na okęcie-rozkaz bez możliwości odwołania a gość ma dziecko do lat 4. Inny ma za picie kawy w czasie wolnym od czynności, inny za to ze kierownik GBL stwierdził, że akustyka pomieszczenia zezwala, żeby on słyszał o czym kolega rozmawia przez telefon- on powiedział, że nie wie o czym - ukarany, inny jest przeniesiony na okęcie za to, że napisał do K-nta NwOSG, że próbki narkotyczne do szkolenia psa były przechowywane w słoikach po ogórkach , itd. dokończę ten wątek lecz nie mam teraz tyle czasu bo jest tego naprawdę DUZO
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
05-12-2011, 18:29 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 05-12-2011 18:31 przez MAKSYMILIAN.)
Post: #9
RE: MOBBING W SG
W myśl art. 83 Ustawy o Straży Granicznej w związku z art. 178 par. 2 Kodeksu Pracy, funkcjonariusza opiekującego się dzieckiem do lat 4 nie można oddelegować poza stałe miejsce służby bez jego zgody. Zgodnie z informacjami, które uzyskałem rozkaz personalny został wydany z naruszeniem powyższych przepisów, gdyż funkcjonariusz nie wyraził na to zgody. W związku z naruszeniem przepisów prawnych została wystosowana skarga do Komendanta Głównego. Powyższą kwestią są zainteresowane media ogólnopolskie. Funkcjonariusz oczekuje na ustosunkowanie się do skargi.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-12-2011, 10:14
Post: #10
RE: MOBBING W SG
Myślę, że powinniście dla Bydgoszczy założyć osobny temat. Wygodniej będzie się czytało. Tym bardziej, że to zapewne nie koniec rewelacji o tej placówce.

Wszyscy funkcjonariusze SG są równi. ...ale stołeczni są równiejsi od innych.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-12-2011, 13:16 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 06-12-2011 13:18 przez bydgoszcz.)
Post: #11
RE: MOBBING W SG
Komendant obraził w wulgarny sposób funkcjonariusza na służbie on napisał na to notatkę i 2 jego świadków zdarzenia(których poprosił o napisanie notatki na tą okoliczność) zostali oddelegowani na Okęcie na wzmocnienie EURO. To w wawie euro już się zaczęło.............
I w dobie oddawania KB z wawy f-iusz się przenosi (np. do bydzi 4 osoby ostatnio), a oddeleguje innych - to jest szeroko pojęte oszczędności naszych komendantów!!!!!!!!!
Kłamią "w żywe oczy" łamią prawo itd...
A gdzie BÓG, HONOR, OJCZYZNA!!!!!!!!!!
Jak im nie wstyd założyć MUNDUR???????
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
07-12-2011, 11:28 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-12-2011 11:33 przez sierżant.)
Post: #12
RE: MOBBING W SG
w naszym kraju ostatnie i najmocniejsze słowo mają media i dlatego powinniśmy zgłaszać wszystko np. do TVN 24 na pewno z zachwytem zajmą się każdą taką rewelacją w służbie, gdyż są to medialne info, a nasi wyżsi będą w domu przed TV się prostować i myśleć jak znowu umiejętnie skłamać podwładnym w oczy, ze przecież nie ma problemu, wszystko jest ok, wnioski na grupy poszły tylko ich nie przyznali w oddziale, a swoją drogą ciekawe czy im rosną nosy jak dla Pinokia od tego kłamania
doszły mnie słuchy że zaczynają się "rozruchy" (jeszcze nie do końca sprawdzone) prawdopodobnie na Bezelach wróble ćwierkają, że wystąpił jakiś pozew zbiorowy na politykę kadry + oddziału i że k-nt oddz. był na mediacjach ???????

BIAŁY WOJOWNIK
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
07-12-2011, 20:28 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-12-2011 20:30 przez passengerLPG.)
Post: #13
RE: MOBBING W SG
Może i to jest metoda TV rządzi przydkład z PSP a media twarz zakryją i głos zniekształcą - sensacja jak się patrzy - w Szydłowcu http://wiadomosci.onet.pl/regionalne/war...omosc.html - Podoba mi się prostowanie Komendanta i te jego gniecone rączki.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-12-2011, 10:31
Post: #14
RE: MOBBING W SG
Hejka jeśli jest ktoś z Bezled prosiłbym o kontakt w sprawie pozwu zbiorowego, do kogo ten pozew i co i jak???
Mój mail: bydgoszcz@opoczta.pl
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-12-2011, 17:16
Post: #15
RE: MOBBING W SG
jest lepszy myk
na jednej z psg k-nt przeprowadza rozmowy dyscyplinujące, które są niezgodne ze stanem faktycznym,
a jaśniej taką wkładkę w akta dostaną ci którzy uczestniczyli w wf (polecenie służbowe że każdy ma na nim być i uczestniczyć) i ćwiczyli razem z prowadzącym funkcjonariuszem,a wg przełożonych naruszyli dyscyplinę służbową
oczywiście są straszenia, że 3 negatywne opinie i wypad ze służby, inne MASAKRA

i ironiczne pytanie gdzie to zgłosić

BIAŁY WOJOWNIK
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-12-2011, 20:24
Post: #16
RE: MOBBING W SG
phi, no a ja mialem tez rozmowe dyscyplinującą z ktem i kier.grupy krg (rębiechowo) lata temu, straszyli mnie ze jak polska nie wejdzie do schengen to bedzie moja wina, niezle sie wtedy usmialem, a notatki i tak nie sporządzili bo nie mieli podstawy tylko pogłoski i plotki donosicielki która liczyła chyba na coś wielkiego Smile))))))) pan bóg nierychliwy ale sprawiedliwy hehehehehehe
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-12-2011, 20:52
Post: #17
RE: MOBBING W SG
słabo kolego bo rozmowa dyscyplinująca bez notatki to taka sobie pogadanka a fakt że jest sporządzona i leży w teczce teraz już 1 rok to taki sobie dyskomfort ale fakt że sam 01 bierze na garba nieprawdę i stawia pod tym podpis to już chyba coś nie tak w formacji która "strzeże prawa"

BIAŁY WOJOWNIK
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-01-2012, 09:07
Post: #18
RE: MOBBING W SG
no słabo, ale mnie straszyli ze bedzie takowa leżała ---no i nie leżała.....mieli słabe dowodySmile albo ich przekonałem Wink)))))
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
08-02-2012, 09:06
Post: #19
RE: MOBBING W SG
Prawda jest taka prawie większość komendantów ( i jego kierowników ) traktuje f-szy jak swoje stado baranów !!! jak ktoś ma swoje ( odmienne ) zdanie lub jest osobą myślącą to trzeba go zgnoić i zrobić z niego idiotę. Drugą sprawą jest podwyższanie grup uposażenia - podwyższają głównie swoim przydupasom lub pociotkom. Przykład PSG Braniewo większość f-szy na 02 grupie ( w tym f-sze nawet z 12 letnim stażem ), komendant podwyższa grupę na 04 f-szce z 3 letnim stażem, oficjalnie mówi jaka jest świetna i wspaniała - ŻAŁOSNE !!! Nie każdy ma sumienie. Ja jestem na 02 grupie ale przynajmniej mogę spojrzeć w lustro!!!
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-02-2012, 00:30
Post: #20
RE: MOBBING W SG
Cytat:większość f-szy na 02 grupie ( w tym f-sze nawet z 12 letnim stażem ), komendant podwyższa grupę na 04 f-szce z 3 letnim stażem, oficjalnie mówi jaka jest świetna i wspaniała - ŻAŁOSNE !!!

1 linia to że ktoś ma 12 lat stażu nie oznacza, że automatycznie zasługuje na 4,5 itd.. grupę a ktoś z 3 letnim nie. Bo i Ty i ja znamy takich z kilkunastu letnim stażem co ich podstawowe zajęcie to ściema.. i w...grajstwo. A może być tak, że taki młody ,,futerko" doskonale posługuje się w obcymi językami, jest obrotny szybko się uczy i mu się po prostu chce pracować. Dlatego czasami sprawa nie jest taka prosta. Ale tego przypadku z twojej PSG nie znam i może dziewucha jest zwykłym brązowym nosem a 01 stawia na takich ,,fachowców":D
W SG ważniejszy jest nie ten co na 1linii wypełnia podstawowe zadania i chroni tą granicę tylko ten co 180 km od niej kwity przewraca. U nas ogon macha psem.. a powinno być odwrotnie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:

Kontakt | Your Website | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS