Ze względu na wysyp spamu wprowadziłem manualną aktywację każdego nowego konta - żeby stworzyć nowe konto proszę o użycie w nazwie użytkownika literek SG****** gdzie gwiazdki to nick użytkownika. Po aktywacji (tu proszę o cierpliwość) usunę litery SG z nazwy użytkownika i można będzie logować się i pisać posty pod wybranym nickiem. Ułatwi mi to wyłapanie faktycznych użytkowników. Wszystkie już aktywne konta pozostają bez zmian. W listopadzie 2023 opłacono serwer/domenę. Jakby ktoś chciał się dorzucić do funkcjonowania forum to zapraszam na PW. Na chwilę obecną (12.03.2024) po opłaceniu faktur stan kasy to - minus 284. Z góry dzięki za wsparcie - Admin.


Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 3 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zmiany w systemie emerytalnym
01-05-2017, 10:41 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 01-05-2017 10:44 przez quasimodo1.)
Post: #1201
RE: Zmiany w systemie emerytalnym
(30-04-2017 19:07 )Pałacowy moniuch napisał(a):  Wytłumaczcie mi jak to zrobią, bo kompletnie się na tym nie znam.

Państwo zaoszczędzi ,ponieważ wszystkich wezmą pod jedna miarę ( zaoszczędzi na tych ,którzy do tej pory maja więcej niż 1000 ).
Nazwą to sobie np danina starcza czy inaczej .
Kiedyś czytałem - i były to chyba dane z 2011 roku - wydawali wtedy coś na same emki (bez rent) 88 mld zeta - gdyby hipotetycznie emka obywatelska weszła wtedy w życie to budżet państwa zaoszczędziłby 28 mld zeta - ponieważ na te emki wydaliby tylko 60 mld.Były wtedy też projekty aby emkę obywatelską premiować za dzietność ( przelicznik dodatkowa kasa do emerytury obywatelskiej za każde dziecko ) - wtedy oszczędności mniejsze .
Pokłosiem tych pomysłów jest dzisiaj program 500+.

W jednym masz rację - to wszystko wirtualna kasa i hosztaplerka liczbami.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
01-05-2017, 11:50
Post: #1202
RE: Zmiany w systemie emerytalnym
GDZIE JEST ODPOWIEDŹ NA PISMO Z DNIA 15 MARCA DO PANI PREMIER W SPRAWIE ZMIAN EMERYTALNYCH? co dalej?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
01-05-2017, 16:21 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 01-05-2017 16:28 przez premeryt.)
Post: #1203
RE: Zmiany w systemie emerytalnym
(01-05-2017 10:41 )Pałacowy moniuch napisał(a):  Witam,
masz rację, to niewłaściwy dział. Właściwy dział nazywa się ustawa z dnia 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej. Proponuję korzystać z takich źródeł w pracy dziennikarskiej celem utrzymania odpowiedniego poziomu publikacji.
Mam nadzieję, że podpowiedziałem.
Pozdrawiam

(30-04-2017 23:54 )premeryt napisał(a):  Witam serdecznie,
proszę o pomoc szanownych kolegów(i koleżanki). Może to niewłaściwy dział, ale chcę się przyjrzeć skali odejść z firmy w poszczególnych latach. Próbowałem znaleźć coś w zasobach internetu i nie znalazłem - czyżby utajnione dane? Interesuje mnie ilość odejść w poszczególnych latach albo ilość zatrudnienia funkcjonariuszy. Ktoś podpowie?

Jestem funkcjonariuszem z 25 stażem (rok za rok). Zaczynałem w PDSG w Świnoujściu w czasach, kiedy siedziało się na beczce po 5 dni (dowód dla innych, że jestem f-szem, dziennikarze nie wiedzą). Żal mnie ściska że kiedy proszę o pomoc to obraźliwie odsyła się do ustawy i porównuje do redaktorków. Panowie i Panie - kiedyś tak nie było. Był szacunek i chęć pomocy. Teraz wiem, że nie ma w SG już czego szukać, bo otrzymam obraźliwe porównania. Dzięki Pałacowy, pomagasz podjąć decyzję. Nawiasem-gdybym był dziennikarzem napisałbym do GUS-u albo MSWiA, a nie szukał wsparcia u kolegów, ale tych coraz miej......
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
01-05-2017, 21:32
Post: #1204
RE: Zmiany w systemie emerytalnym
Witam,
wybacz mój sceptycyzm, ale rejestrujesz się 01 maja 2017 r. i Twój pierwszy post dotyczy skali odejść funkcjonariuszy z formacji. Dodatkowy kontekst to szereg bieżących informacji prasowych o licznych odejściach z BOR, wojska (szczególnie GROM), policji itd. Piszesz też o jakichś utajnionych danych dotyczących zatrudnienia. Sprawa wydaje się mocno wątpliwa stąd moja reakcja.
Dziennikarze próbują takich zagrań celem wydobycia informacji z wewnątrz środowiska zamiast rozpocząć od analizy dostępnych danych. A dane nie są utajnione, wystarczy się o nie zwrócić i je opracować.

Natomiast nazywanie "obraźliwą" propozycję skorzystania z zapytania w trybie dostępu do informacji publicznej, twierdzenie że dokonałem porównania Ciebie do "redaktorka" i dokonywanie na tej podstawie oceny całej formacji, ostentacyjne deklarowanie, że na skutek mojego posta podjąłeś decyzję (jaką?) tylko utwierdza mnie w przekonaniu, że słusznie oceniłem kim jesteś.
Pozdrawiam

(01-05-2017 16:21 )premeryt napisał(a):  
(01-05-2017 10:41 )Pałacowy moniuch napisał(a):  Witam,
masz rację, to niewłaściwy dział. Właściwy dział nazywa się ustawa z dnia 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej. Proponuję korzystać z takich źródeł w pracy dziennikarskiej celem utrzymania odpowiedniego poziomu publikacji.
Mam nadzieję, że podpowiedziałem.
Pozdrawiam

(30-04-2017 23:54 )premeryt napisał(a):  Witam serdecznie,
proszę o pomoc szanownych kolegów(i koleżanki). Może to niewłaściwy dział, ale chcę się przyjrzeć skali odejść z firmy w poszczególnych latach. Próbowałem znaleźć coś w zasobach internetu i nie znalazłem - czyżby utajnione dane? Interesuje mnie ilość odejść w poszczególnych latach albo ilość zatrudnienia funkcjonariuszy. Ktoś podpowie?

Jestem funkcjonariuszem z 25 stażem (rok za rok). Zaczynałem w PDSG w Świnoujściu w czasach, kiedy siedziało się na beczce po 5 dni (dowód dla innych, że jestem f-szem, dziennikarze nie wiedzą). Żal mnie ściska że kiedy proszę o pomoc to obraźliwie odsyła się do ustawy i porównuje do redaktorków. Panowie i Panie - kiedyś tak nie było. Był szacunek i chęć pomocy. Teraz wiem, że nie ma w SG już czego szukać, bo otrzymam obraźliwe porównania. Dzięki Pałacowy, pomagasz podjąć decyzję. Nawiasem-gdybym był dziennikarzem napisałbym do GUS-u albo MSWiA, a nie szukał wsparcia u kolegów, ale tych coraz miej......
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
08-05-2017, 10:49
Post: #1205
RE: Zmiany w systemie emerytalnym
No cóż.....nie udowodnię na forum, że jestem funkcjonariuszem. Nawet tego już nie chcę, zwrócę się do kadr o dane i powalczę. Chciałem tego uniknąć prosząc o zwykłą pomoc. Dane nie tak łatwo uzyskać z zasobów internetowych- nie ma ich, są tylko wzmianki typu "odeszło wielu", lub w "w roku tym odeszło...". Nic konkretnego. Z pewnością są osoby mające proste dane o które poprosiłem bez walki z wiatrakami. To nie są dane z klauzulą, po prostu: 2000 - odeszło tylu, 2001.......-bez źródeł (nie potrzebuję ich).
Jednak nie obrażając nikogo (nie mam takiego zamiaru) - zdecydowanie uważam, że czasy się zmieniły, nawet na forum SG wielka podejrzliwość. Pozdrawiam Cię Pałacowy i kolegów/koleżanki w służbie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-05-2017, 14:01
Post: #1206
RE: Zmiany w systemie emerytalnym
http://wyborcza.biz/biznes/7,147880,2178...e#MTstream
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-05-2017, 15:01
Post: #1207
RE: Zmiany w systemie emerytalnym
Tak trzymac !!!
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-05-2017, 20:44
Post: #1208
RE: Zmiany w systemie emerytalnym
(10-05-2017 14:01 )Bond napisał(a):  http://wyborcza.biz/biznes/7,147880,2178...e#MTstream

Uśmiechnięty Gregory przebił dzisiaj jednak wszystkich - zapowiedział po wygranych wyborach wprowadzenie " trzynastej " emerytury . Big Grin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
22-05-2017, 14:03
Post: #1209
RE: Zmiany w systemie emerytalnym
Służba Celna ku drodze do zaopatrzeniowego systemu emerytalnego służb mundurowych.
http://www.nszzfsg.org/attachments/artic...owy_30.pdf

I taka ciekawostka - wbrew temu co niektórzy na forum próbują wmówić ,że w formacji jest dużo "leśnych dziadków".
W uzasadnieniu projektu ustawy zaprezentowano tabelę z ilością funkcjonariuszy w służbie w wieku 50+.
W SG wg stanu na 01.01.2015 było ich - i tu uwaga 361 na ponad 14600 zatrudnionych.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
22-05-2017, 15:07
Post: #1210
RE: Zmiany w systemie emerytalnym
A celnicy mają płatne nadgodziny nocki i swieta?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
22-05-2017, 15:32 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 22-05-2017 15:55 przez quasimodo1.)
Post: #1211
RE: Zmiany w systemie emerytalnym
(22-05-2017 15:07 )pogranicznik napisał(a):  A celnicy mają płatne nadgodziny nocki i swieta?

Mają coś takiego w rozporządzeniu płacowym jak dodatek za służbę w porze nocnej . Wynosi on 20% dodatkowo do każdej godziny nocnej . Czyli załóżmy mnożniki,dzielniki itp - wychodzi mu 12 zeta netto za godzinę normalnie . Dodatkiem będzie 2,40 zlp do każdej przepracowanej godziny nocnej w miesiącu. Czyli szału nie ma. Za święta już nie.
Płatne nadgodziny - taki sam problem jak w SG.

W uzupełnieniu - kodeks pracy mówi o godzinach nocnych 21.00 - 7.00 . Czyli jak rozpoczyna zmianę o 20.00 i kończy o 8.00 ,to ma płacone za 10 godzin. Chyba że godziny nocne są ustalone w regulaminie pracy zakładu pracy lub w układzie zbiorowym.

Zresztą ,niech nikt nie myśli ,że są to powalające sumy .
W cywilu wygląda to podobnie .
Zestawienie dla 2 tysi

http://www.pit.pl/dodatki-za-prace-w-god...ych-12892/
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
17-06-2017, 11:16
Post: #1212
RE: Zmiany w systemie emerytalnym
http://wyborcza.pl/7,155287,21967737,eme...rects=true
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
22-09-2017, 14:20
Post: #1213
RE: Zmiany w systemie emerytalnym
Mój oddziałowy związkowiec coś napomknął o jakichś zmianach w emkach od 2019 - normalnie bym to potraktował jako kolejną plotkę ale padło to z ust w miarę zorientowanej osoby, więc... ktokolwiek coś wie?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
22-09-2017, 16:58 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 22-09-2017 17:08 przez Artek_SG.)
Post: #1214
RE: Zmiany w systemie emerytalnym
(22-09-2017 14:20 )keyser soze napisał(a):  Mój oddziałowy związkowiec coś napomknął o jakichś zmianach w emkach od 2019 - normalnie bym to potraktował jako kolejną plotkę ale padło to z ust w miarę zorientowanej osoby, więc... ktokolwiek coś wie?

2019 marne szanse, bo są wybory na jesień. Jak PiS chce wygrać na pewno nie będzie nic mieszał przed wyborami. Jak wygra, kto wie??? Ale niezależnie jakakolwiek partia wygra, to zanim się ogranie to i tak przynajmniej z pół roku albo lepiej minie
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
22-09-2017, 21:03
Post: #1215
RE: Zmiany w systemie emerytalnym
(22-09-2017 14:20 )keyser soze napisał(a):  Mój oddziałowy związkowiec coś napomknął o jakichś zmianach w emkach od 2019 - normalnie bym to potraktował jako kolejną plotkę ale padło to z ust w miarę zorientowanej osoby, więc... ktokolwiek coś wie?

Normalka. Jako prawilny wodz zwiazkowcow chce aby jego owieczki w trwodze trwaly wpatrzone w swego barana.
Nie s.aj zarem.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
23-09-2017, 09:28 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 23-09-2017 09:35 przez keyser soze.)
Post: #1216
RE: Zmiany w systemie emerytalnym
(22-09-2017 16:58 )Artek_SG napisał(a):  2019 marne szanse, bo są wybory na jesień. Jak PiS chce wygrać na pewno nie będzie nic mieszał przed wyborami. Jak wygra, kto wie??? Ale niezależnie jakakolwiek partia wygra, to zanim się ogranie to i tak przynajmniej z pół roku albo lepiej minie

No właśnie jesienne wybory w 2019 są tu kluczowe... społeczeństwo nas nienawidzi, więc uwalenie nam czegokolwiek, będzie dobrze widziane przez elektorat pisowy...

(22-09-2017 21:03 )wiedźma napisał(a):  Normalka. Jako prawilny wodz zwiazkowcow chce aby jego owieczki w trwodze trwaly wpatrzone w swego barana.
Nie s.aj zarem.

Nie. Akurat ten gość ma jaja i nie jest typowym misiewiczem.
W sumie mam gdzieś zmiany, bo w razie czego pakuję mandżur i spadam, ale jednak szkoda mi trochę...
Ch.. zobaczymy co będzie za rok.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
24-09-2017, 10:33
Post: #1217
RE: Zmiany w systemie emerytalnym
(23-09-2017 09:28 )keyser soze napisał(a):  No właśnie jesienne wybory w 2019 są tu kluczowe... społeczeństwo nas nienawidzi, więc uwalenie nam czegokolwiek, będzie dobrze widziane przez elektorat pisowy...

Tu się jak najbardziej zgadzam - zmiany , a te raczej na gorsze niż na lepsze , spowodują poklask kilku milionów potencjalnych wyborców, mundurowym dadzą marchewkę w postaci podwyżek( i nie stracą głosów ) , które w przyszłości nie muszą być wliczane do emerytury.

od lutego 2013 szczęśliwy emeryt Smile i daję radę w cywilu Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
24-09-2017, 11:12
Post: #1218
RE: Zmiany w systemie emerytalnym
Idac dalej, aby uzyskac poklask u wyborcow rzadzacy mogliby wszystkim emerytom sluzb mundurowych emki zrownac ze srednia krajowa. Uzasadniajac to niewydolnascia systemu emerytalno rentowego czy jak tam to zwal.

A tozwiazanie jest banalnie proste. Dac godne pensje mundurowym i kazdy bedzie sie zabijal o sluzbe w formacjach, tj. bedzie z kogo wybierac, a jak juz sie dostanie wowczas sluzyc bedzie z checia do 55 roku zycia.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
24-09-2017, 16:09
Post: #1219
RE: Zmiany w systemie emerytalnym
(24-09-2017 11:12 )wiedźma napisał(a):  Idac dalej, aby uzyskac poklask u wyborcow rzadzacy mogliby wszystkim emerytom sluzb mundurowych emki zrownac ze srednia krajowa.
Rozumiem, że jesteś zwolennikiem zabierania praw nabytych. To po co się tak bawić - wystarczy upaństwowić wszystkie firmy prywatne bez odszkodowania. Ile pieniędzy trafi do budżetu Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
24-09-2017, 19:07
Post: #1220
RE: Zmiany w systemie emerytalnym
Przeczytaj drugi akapit mego posta a zrozumiesz czego zwolenniczka jestem.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości

Kontakt | Your Website | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS