Ze względu na wysyp spamu wprowadziłem manualną aktywację każdego nowego konta - żeby stworzyć nowe konto proszę o użycie w nazwie użytkownika literek SG****** gdzie gwiazdki to nick użytkownika. Po aktywacji (tu proszę o cierpliwość) usunę litery SG z nazwy użytkownika i można będzie logować się i pisać posty pod wybranym nickiem. Ułatwi mi to wyłapanie faktycznych użytkowników. Wszystkie już aktywne konta pozostają bez zmian. W listopadzie 2023 opłacono serwer/domenę. Jakby ktoś chciał się dorzucić do funkcjonowania forum to zapraszam na PW. Na chwilę obecną (12.03.2024) po opłaceniu faktur stan kasy to - minus 284. Z góry dzięki za wsparcie - Admin.


Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Przerwa - w trakcie służby.
10-01-2018, 23:05
Post: #1
Bug Przerwa - w trakcie służby.
Witam, czy na innych placówkach/oddziałach jest "problem" z odebraniem przerwy w trakcie służby? Czy zdarzają się odmowy przydzielenia prawnie należnej przerwy bez konkretnej przyczyny? Typu działania graniczne czy cokolwiek mające wpływ na ochronę GP. To ile mi tej przerwy przysługuje to wiem, umiem czytać rozporządzenia i ustawy. Ciekawi mnie jak to jest w innych PSG i OSG.

Serdecznie wszystkich pozdrawiam.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
17-01-2018, 20:25
Post: #2
RE: Przerwa - w trakcie służby.
U mnie odbierają nie ma problemu wiadomo jak są działania to nie da rady ale jak nie ma to luzik Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
17-01-2018, 23:54
Post: #3
RE: Przerwa - w trakcie służby.
Z mojego podwórka-zielona przerwa należy sie zawsze jak psu buda. Planista tak planuje zadania, że np. w patrolu pomiędzy jednym a drugim punktem patrol ma czas na zjazd np. na placówkę i ma 45 min przerwy żeby coś zjeść ciepłego, przebrać się czy nawet oko ... w zależności od pory nocy Big Grin. jest na to czas zaplanowany w toku realizacji zadań i nigdy nie było z tym problemu. Nawet jak działania wyskoczyły to na koniec służbę się przedłuża o te dodatkowe 45 min aby przerwa była udokumentowana w SWK.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-01-2018, 09:11
Post: #4
RE: Przerwa - w trakcie służby.
I co? Ludzie serio zostają w robocie 45 min dłużej żeby tylko odebrać przerwę?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-01-2018, 18:02
Post: #5
RE: Przerwa - w trakcie służby.
(18-01-2018 09:11 )kapral napisał(a):  I co? Ludzie serio zostają w robocie 45 min dłużej żeby tylko odebrać przerwę?
Proste. Jak się chłopaki cały dzień lub noc wyganiają i wysiedzą w krzaczorach to te 45min na koniec ich nie zbawia. Zawsze to sucho, ciepło/chłodno, pod dachem i nadgodziny lecą-znikome ale zawsze są do przodu.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-01-2018, 18:22
Post: #6
RE: Przerwa - w trakcie służby.
Nemo co ty gadasz przerwy nie można odebrać na koniec ani na początku służby dopiero podczas trwania służby gdzieś w środku Smile poczytaj przepisy później mów Big Grin a kwit jasno stanowi kiedy i jak można Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-01-2018, 19:13
Post: #7
RE: Przerwa - w trakcie służby.
Grubcio ma rację.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-01-2018, 19:48
Post: #8
RE: Przerwa - w trakcie służby.
Wolałbym już te 45 minut być prędzej w domu Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-01-2018, 20:46
Post: #9
RE: Przerwa - w trakcie służby.
(18-01-2018 18:22 )Grubcio napisał(a):  Nemo co ty gadasz przerwy nie można odebrać na koniec ani na początku służby dopiero podczas trwania służby gdzieś w środku Smile poczytaj przepisy później mów Big Grin a kwit jasno stanowi kiedy i jak można Smile
Tak, chyba masz jakies inne kwity? Nie jest to zabronione co najwyzej zaleca się aby przerwa był realizowana w trakcie służby. Mistrzowie od kontroli wszelakiej niejednokrotnie czepiali się, że brakowało wpisu w SWK o odbytej przerwie, a nie tego ze była na końcu. Ale co oddział to obyczajBig Grin nie mniej jednak przerwa musi być zrealizowana i nie ma tłumaczenie, że jej nie biorę (nawet na koniec) bo wolę szybciej jechać do domu.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-01-2018, 09:44
Post: #10
RE: Przerwa - w trakcie służby.
Jeśli nie otrzymasz przerwy w czasie służby to powinna być ona dopisana do czasu pełnienia służby. Jeśli przerwa nie została dopisana to w przypadku skargi i wiarygodnym udowodnieniu tego faktu zostanie ona ci dopisana do czasu służby i w zamian za nią otrzymasz czas wolny, poszukają też odpowiedzialnego za taki stan rzeczy. Raczej wątpię by tego typu sprawa trafiła do sądu. Wielu f-szy sądzi się o przerwy w służbie już na emeryturze żądając ekwiwalentu pieniężnego. Sąd wymaga najpierw udowodnienia, że wypracowano nadgodziny (również z powodu braku przerw) i nie zostały one oddane w postaci czasu wolnego dopiero później można się sądzić o niewypłacenie ekwiwalentu za wypracowane nadgodziny. Oddala natomiast pozwy "bezpośrednie" o przyznanie ekwiwalentu pieniężnego w zamian za niewykorzystane przerwy nawet jeśli jest to udowodnione w sposób nie budzący wątpliwości.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-01-2018, 19:03
Post: #11
RE: Przerwa - w trakcie służby.
U nas w PSG nie byłoby takiej opcji by odebrać przerwę na koniec. Nikt by nie zezwolił. A jakie są przepisy,że możemy odebrać przerwę po służbie? U nas na zielonej przerwę jeśli nie ma kiedy wziąć chcą by brać na przemian.. idiotyczne..
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-01-2018, 20:09
Post: #12
RE: Przerwa - w trakcie służby.
(19-01-2018 19:03 )plemie101 napisał(a):  U nas na zielonej przerwę jeśli nie ma kiedy wziąć chcą by brać na przemian.. idiotyczne..

A możesz to rozwinąć?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-01-2018, 21:17 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 19-01-2018 21:18 przez kapral.)
Post: #13
RE: Przerwa - w trakcie służby.
Jeden patrzy a drugi ma przerwę i może robić co chce. A pozniej zamieniaja sie miejscami Smile Super nie?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-01-2018, 22:19
Post: #14
RE: Przerwa - w trakcie służby.
Nie ma jeden czy drugi zgodnie z kwitami patrol to patrol Smile i jest tylko jeden. Mimo ze dwóch funków Tongue
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-01-2018, 22:25
Post: #15
RE: Przerwa - w trakcie służby.
(19-01-2018 21:17 )kapral napisał(a):  Jeden patrzy a drugi ma przerwę i może robić co chce. A pozniej zamieniaja sie miejscami Smile Super nie?

Nie może tak być - w świetle prawa w takiej chwili patrol jest jednoosobowy - który to oddział tak łamie przepisy?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-01-2018, 22:58
Post: #16
RE: Przerwa - w trakcie służby.
(19-01-2018 22:25 )keyser soze napisał(a):  
(19-01-2018 21:17 )kapral napisał(a):  Jeden patrzy a drugi ma przerwę i może robić co chce. A pozniej zamieniaja sie miejscami Smile Super nie?

Nie może tak być - w świetle prawa w takiej chwili patrol jest jednoosobowy - który to oddział tak łamie przepisy?
Hehe. Chciałbyś wiedzieć....
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-01-2018, 23:58
Post: #17
RE: Przerwa - w trakcie służby.
Nie wiem jak to jest u Ciebie w bieszczadzkim, ale u mnie na szczęście są jeszcze osoby w odpowiednich wydziałach, ktorym się chce prostować patologie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-01-2018, 18:19
Post: #18
RE: Przerwa - w trakcie służby.
(18-01-2018 20:46 )Nemo napisał(a):  Tak, chyba masz jakies inne kwity? Nie jest to zabronione co najwyzej zaleca się aby przerwa był realizowana w trakcie służby. Mistrzowie od kontroli wszelakiej niejednokrotnie czepiali się, że brakowało wpisu w SWK o odbytej przerwie, a nie tego ze była na końcu. Ale co oddział to obyczajBig Grin nie mniej jednak przerwa musi być zrealizowana i nie ma tłumaczenie, że jej nie biorę (nawet na koniec) bo wolę szybciej jechać do domu.
Przerwa nie może być odebrana w trakcie odprawy po służbie albo już po zakończonej służbie, wydłużyć służbę i w efekcie zdanie się po wydłużonej służbie i przerwę można rozpocząć na 45min przed zakończeniem. Tak mi się wydaje.

Co do głównego wątku - przerwa należy się jak psu buda, brak przerwy = f-sz słabnie i trzeba karetkę wzywać, potem zakończenie służby bo funek słaby, ble ble ble i przełożeni mają gówno bo albo patrol się nie odbędzie albo pasek nie zrobiony albo pas w przejściu do zamknięcia. Proste?
Do tego trochę pisania dla KZ Wink jak nie umie ogarnąć przerw.
Choć szczerze to sporo też zależy od f-szy, jak na zielonej znajdą czas w trakcie służby (a planowanie zawsze im gdzieś wciśnie te 45 minut) to przerwę mają na 99%, no chyba że coś się zesra (działania/zatrzymanie/durna pozoracja WG lub swoich).

Poza tym przerwa ma być w miejscu bez czynników które są w miejscu pracy (smród z passatów, zimno, wiatr i sporo innych czynników).


(19-01-2018 22:25 )keyser soze napisał(a):  
(19-01-2018 21:17 )kapral napisał(a):  Jeden patrzy a drugi ma przerwę i może robić co chce. A pozniej zamieniaja sie miejscami Smile Super nie?
Nie może tak być - w świetle prawa w takiej chwili patrol jest jednoosobowy - który to oddział tak łamie przepisy?
Też ciekaw jestem - moge prosić namiary na priv?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-01-2018, 19:49
Post: #19
RE: Przerwa - w trakcie służby.
A po co Ci takie info na priv? Masz zamiar cos z tym zrobic? Jezeli tak to co?
Moze wtedy ktos powie gdzie lamia przepisy.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
21-01-2018, 15:22
Post: #20
RE: Przerwa - w trakcie służby.
Jeden "odpoczywa" drugi bacznie obserwuje-nie wiem co chcesz by rozwinąćWink oczywiście nie zawsze tak jest, czasami jest czas na przerwę między przejazdami(nie wiem co wtedy wpisuje w SWK gdy mamy na przemian) O zjeździe na przerwę do PSG nie ma mowy(zgody).
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:

Kontakt | Your Website | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS