Ze względu na wysyp spamu wprowadziłem manualną aktywację każdego nowego konta - żeby stworzyć nowe konto proszę o użycie w nazwie użytkownika literek SG****** gdzie gwiazdki to nick użytkownika. Po aktywacji (tu proszę o cierpliwość) usunę litery SG z nazwy użytkownika i można będzie logować się i pisać posty pod wybranym nickiem. Ułatwi mi to wyłapanie faktycznych użytkowników. Wszystkie już aktywne konta pozostają bez zmian. W listopadzie 2023 opłacono serwer/domenę. Jakby ktoś chciał się dorzucić do funkcjonowania forum to zapraszam na PW. Na chwilę obecną (12.03.2024) po opłaceniu faktur stan kasy to - minus 284. Z góry dzięki za wsparcie - Admin.


Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rozmowa Kwalifikacyjna.
17-03-2018, 16:20
Post: #1
Rozmowa Kwalifikacyjna.
Witam forumowiczów,
Moje pytanie tyczy się odnoście rozmowy kwalifikacyjnej po złożeniu podania o przyjęcie dokumentów. Tak czytałem wszystkie inne posty zawierające ten temat, lecz moje pytanie brzmi. "Wchodzimy do wskazanego pokoju przedstawiamy się, i co dalej...". Oczywiście autoprezentacja, (co najlepiej mówić, a jakich tematów nie poruszać?), o co na pewno mogą zapytać?, jak zwracać się do komisji? Jednym słowem: zamykamy za sobą drzwi i co mówić bądź czego nie mówić, żeby wypaść jak najlepiej.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
17-03-2018, 18:20
Post: #2
RE: Rozmowa Kwalifikacyjna.
Autoprezentacji nie da się nauczyć (przynajmniej ja nie uznaje czegoś takiego bo to sztuczne). Autoprezentacja musi być nawykiem i ciezko jest powiedziec o co zapytaja bo zapytać mogą o wszystko co komisje bedzie interesowac na podstawie kwestionariusza. Własną prezentacje kształtuje się i koryguje poprzez rozmowy kwalifikacyjne na jakie się chodzi. Chodząc na takowe i mając to we krwi, żadna rozmowa nie ma prawa Cie zaskoczyc. Pamietaj aby być sobą Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
17-03-2018, 18:34
Post: #3
RE: Rozmowa Kwalifikacyjna.
Rozmowa: dzień dobry, proszę powiedzieć coś o sobie, czy mam męża, dzieci itd. Jak zaczęłam mówić o wykształceniu Komisja zaczęła szczegółowo pytać dlaczego taki kierunek, temat pracy potem poziom języka (studiowałam filologie) wiec pan odrazu do protokołu wpisał mi max pkt. Następnie 3 pytania pdnośnie wiedzy o straży granicznej. Tyle
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
04-09-2018, 11:55
Post: #4
RE: Rozmowa Kwalifikacyjna.
(17-03-2018 18:34 )Agnieszka napisał(a):  Rozmowa: dzień dobry, proszę powiedzieć coś o sobie, czy mam męża, dzieci itd. Jak zaczęłam mówić o wykształceniu Komisja zaczęła szczegółowo pytać dlaczego taki kierunek, temat pracy potem poziom języka (studiowałam filologie) wiec pan odrazu do protokołu wpisał mi max pkt. Następnie 3 pytania pdnośnie wiedzy o straży granicznej. Tyle

Jakie pytania konkretnie są dotyczące straży granicznej? ( jakieś przykłady )
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
04-09-2018, 12:28
Post: #5
RE: Rozmowa Kwalifikacyjna.
Ja np. miałem na swojej rozmowie pytania:
- z kiedy jest ustawa o Straży Granicznej,
- czym zajmuje się SG
- co to zielona granica
- cechy dobrego funkcjonariusza SG

Oczywiście na początku jest autoprezentacja, warto powiedziec kilka zdań o sobie, zwięźle i na temat.

Pozdrawiam!

13.01. 2018r. - złożenie papierów
20.03. 2018r.- rozmowa kwalifikacyjna
27.03. 2018r.- badanie psychologiczne
05.06. 2018r. - wariograf
20.09. 2018r. - II etap
11.10. 2018r. - komisja lekarska
19.10. 2018r. - telefon z Oddziału - przyjęcie do POSG

POSG Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
04-09-2018, 13:49
Post: #6
RE: Rozmowa Kwalifikacyjna.
A ja powiedzialem ze mieszkam i pracuje w UK i pytali tylko o to? nawet 1 pytania nie dostalem o SG?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
07-09-2018, 14:07
Post: #7
RE: Rozmowa Kwalifikacyjna.
Witam
Dzisiaj miałem rozmowę kwalifikacyjną, i jeśli chodzi o jej przebieg to było rzekłbym że normalnie. Czyli, autoprezentacja, nastepnie pytanie o komendanta oddziału i zadania SG. Później pytano mnie czy nie miałbym problemu z przeprowadzką i czy wolałbym pracę na przejściu granicznym czy w terenie. Na koniec, z racji że mam na koncie 3 mandaty musiałem wyjaśnić okoliczności ich otrzymania. I to było na tyle, cała rozmowa zajęła około 10-12 minut.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:

Kontakt | Your Website | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS