Ze względu na wysyp spamu wprowadziłem manualną aktywację każdego nowego konta - żeby stworzyć nowe konto proszę o użycie w nazwie użytkownika literek SG****** gdzie gwiazdki to nick użytkownika. Po aktywacji (tu proszę o cierpliwość) usunę litery SG z nazwy użytkownika i można będzie logować się i pisać posty pod wybranym nickiem. Ułatwi mi to wyłapanie faktycznych użytkowników. Wszystkie już aktywne konta pozostają bez zmian. W listopadzie 2023 opłacono serwer/domenę. Jakby ktoś chciał się dorzucić do funkcjonowania forum to zapraszam na PW. Na chwilę obecną (12.03.2024) po opłaceniu faktur stan kasy to - minus 284. Z góry dzięki za wsparcie - Admin.


Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Emerytura
29-03-2018, 23:57
Post: #1
Emerytura
Mam pytanie
Chce iść na emeryturę najszybciej jak się da i dlatego nie będzie ona za wysoka
W cywilu o ile się orientuje nie mogę już dorobić drugiej emerytury sobie, która bym dostawała razem z ta z SG
Ale co z praca za granica?
Czy jak wyjadę do USA czy bliżej do UK i tam wyrobie sobie emeryturę to mi ta z Polski zabiorą?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
30-03-2018, 09:20 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 30-03-2018 12:58 przez rudi.)
Post: #2
RE: Emerytura
(29-03-2018 23:57 )MalaWydra napisał(a):  Mam pytanie
Chce iść na emeryturę najszybciej jak się da i dlatego nie będzie ona za wysoka
W cywilu o ile się orientuje nie mogę już dorobić drugiej emerytury sobie, która bym dostawała razem z ta z SG
Ale co z praca za granica?
Czy jak wyjadę do USA czy bliżej do UK i tam wyrobie sobie emeryturę to mi ta z Polski zabiorą?

Jeżeli jesteś w służbie po 01.01.1999 to możesz mieć drugą emeryturę jeśli wypracujesz sobie lata potrzebne do uzyskania tego świadczenia i oczywiście uzyskasz wiek, natomiast jeśli jesteś przyjęta przed 1999r to możesz mieć tylko jedną emeryturę( zrewaloryzowaną jak osiągniesz odpowiedni wiek)i wybierasz korzystniejszą dla siebie. Żadnej emerytury ci nie zabiorą,ale jak będziesz pracować w cywilu to mogą odpowiednią ilość % (max 25%) w zależności od twoich zarobków zabrać.
http://www.sejm.gov.pl/sejm8.nsf/Interpe...y=6FF2D482
Sytuacja osób, które po raz pierwszy wstąpiły do służby po 1 stycznia 1999 r. jest jednak zupełnie inna, ponieważ w wymiarze emerytury policyjnej lub wojskowej przyznawanej takiej osobie (art.15a i art. 18e obu ustaw zaopatrzeniowych) uwzględniane są wyłącznie okresy zawodowej służby. Jeżeli funkcjonariusz lub żołnierz zawodowy będzie miał także okresy zatrudnienia (ubezpieczenia), to dopiero po osiągnięciu powszechnego wieku emerytalnego uzyska prawo do drugiej emerytury z powszechnego ubezpieczenia społecznego, która będzie mu przyznana na zasadach określonych w ustawie o emeryturach i rentach z FUS. Ta emerytura zostanie obliczona wyłącznie za okresy zatrudnienia (ubezpieczenia) i będzie wypłacana niezależnie od emerytury policyjnej (wojskowej). Wypłacane będą obie emerytury, ponieważ emerytura z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych zostanie obliczona tylko za „cywilne” okresy ubezpieczenia, zaś emerytura „mundurowa” tylko za okresy służby zawodowej. W przypadku tych osób każdy z systemów, tzn. zaopatrzeniowy i ubezpieczeniowy, będzie realizował wyłącznie własne zobowiązania.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
30-03-2018, 09:49
Post: #3
RE: Emerytura
Ile można dorobić dla tych po 1999?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
30-03-2018, 09:56 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 30-03-2018 10:02 przez rudi.)
Post: #4
RE: Emerytura
(30-03-2018 09:49 )mk7547 napisał(a):  Ile można dorobić dla tych po 1999?

Funkcjonariusz pracujący na emeryturze, jeśli dorobią do emerytury: do 70 proc. średniego wynagrodzenia to świadczenie będzie im wypłacone w całości(obecnie jest to do 3 161,68 zł brutto). W przypadku, kiedy zarobią więcej niż 70 proc. średniego wynagrodzenia, ale mniej niż 130 proc. średniego wynagrodzenia muszą się liczyć ze zmniejszeniem swojego świadczenia emerytalnego o taką kwotę, o jaką przekroczyli określony limit, jednak nie więcej niż o 25 proc. emerytury.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
30-03-2018, 10:06
Post: #5
RE: Emerytura
Dzięki
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
01-04-2018, 17:20
Post: #6
RE: Emerytura
a podpytam jak jest z własną działalnością gospodarczą lub gospodarstwem rolnym - to także sposób na dorobienie do renty, tfu znaczy się emerytury?
15 lat i idzie się na emkę, jest działalność czyli zus/gospodarstwo czyli KRUS i jak to jest???
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
01-04-2018, 20:54 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 01-04-2018 20:58 przez rudi.)
Post: #7
RE: Emerytura
(01-04-2018 17:20 )niki napisał(a):  a podpytam jak jest z własną działalnością gospodarczą lub gospodarstwem rolnym - to także sposób na dorobienie do renty, tfu znaczy się emerytury?
15 lat i idzie się na emkę, jest działalność czyli zus/gospodarstwo czyli KRUS i jak to jest???

http://promilitaria21.home.pl/autoinstal...wy-dorabia
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
04-04-2018, 18:13
Post: #8
RE: Emerytura
trochę stare a ostatnio trochę przepisów się zmieniało to raz a dwa nie widzę tam gospodarstwa rolnego (płaci podatek rolny a nie dochodowy).
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
24-05-2018, 19:18
Post: #9
RE: Emerytura
witam kolegów, mam pytanie czy wiecie ile obecnie oczekuje się na decyzje z ZER?? Wiem ze do 60 dni ale chodzi mi o realne termin. Pozdrawiam..
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
24-05-2018, 20:18
Post: #10
RE: Emerytura
(24-05-2018 19:18 )guly78 napisał(a):  witam kolegów, mam pytanie czy wiecie ile obecnie oczekuje się na decyzje z ZER?? Wiem ze do 60 dni ale chodzi mi o realne termin. Pozdrawiam..

Podziel przez dwa.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
25-05-2018, 21:01
Post: #11
RE: Emerytura
(24-05-2018 19:18 )guly78 napisał(a):  witam kolegów, mam pytanie czy wiecie ile obecnie oczekuje się na decyzje z ZER?? Wiem ze do 60 dni ale chodzi mi o realne termin. Pozdrawiam..

Decyzje w ostatnio znanych mi dwóch przypadkach - tegorocznych, emeryci dostali prawie blisko 60 dnia. Ale oczywiście z wyrównaniem.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-06-2018, 11:53
Post: #12
RE: Emerytura
A czy wiecie juz co bedziecie robili na emeryturze ? Czy stać niektórych na podjecie tej jakże niezwykłej decyzji ? Gdzie widzicie sie w nowej roli? Czy do końca swoich dni będziecie siedzieli w SG ciesząc sie stałą pensją i wiecznie będziecie narzekać że jest za mała? Pomyśl zastanów się, zainwestuj w siebie póki możesz (trzynastka,mundurówka) podnieś swoje kwalifikacje, sprawdź juz teraz rynek pracy i działaj.... no chyba że.... biedronka lub szlaban lub portier w modnych teraz apartamentowcach - to także praca w mundurku heheheeeee.....
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-06-2018, 23:47
Post: #13
RE: Emerytura
żadne z powyższych ale ja już wiem co będę robił o ile nasz rząd czegoś nie odwali i nie wydłuży tym co niby mogą po 15 latach przejść i nie każą rypać do 55.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-06-2018, 15:20
Post: #14
RE: Emerytura
Witam, między wojskiem a SG miałem rok przerwy, moje pytanie brzmi , czy muszę służyć 15 lat i wtedy dopiero wojsko zostanie doliczone ? , czy 14 lat w Strazy
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-06-2018, 17:18
Post: #15
RE: Emerytura
(18-06-2018 15:20 )HenioSg napisał(a):  Witam, między wojskiem a SG miałem rok przerwy, moje pytanie brzmi , czy muszę służyć 15 lat i wtedy dopiero wojsko zostanie doliczone ? , czy 14 lat w Strazy

Ogółem musisz mieć 15 lat bez względu ile przerwy
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-06-2018, 14:07
Post: #16
RE: Emerytura
(18-06-2018 17:18 )rudi napisał(a):  
(18-06-2018 15:20 )HenioSg napisał(a):  Witam, między wojskiem a SG miałem rok przerwy, moje pytanie brzmi , czy muszę służyć 15 lat i wtedy dopiero wojsko zostanie doliczone ? , czy 14 lat w Strazy

Ogółem musisz mieć 15 lat bez względu ile przerwy

Witam, mam pytanie w związku z powyższym. Jeżeli odejdzie na emeryturę po 14 latach w SG + 1 rok wojska to czy policzą mu półtora za rok służby (o ile ma z granicy) ? Czy musi mieć pełne 15 lat w SG ?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-06-2018, 18:26
Post: #17
RE: Emerytura
Pełne 15 lat w Sg i do tego dopiero dolicza tobie 1 rok wojska czyli będziesz miał 16 + ewentualne połówki
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-06-2018, 20:43
Post: #18
RE: Emerytura
(19-06-2018 18:26 )kitatakasobie napisał(a):  Pełne 15 lat w Sg i do tego dopiero dolicza tobie 1 rok wojska czyli będziesz miał 16 + ewentualne połówki

http://zer.mswia.gov.pl/zer/informacj/in...-funk.html
i tyle w temacie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-06-2018, 11:13
Post: #19
RE: Emerytura
A z resztą po ci odchodzic na emeryturę? Siedź tam gdzie jesteś bo w cywilu trzeba pracować a tam gdzie jesteś nie musisz.... czy se stoisz czy se leżysz to pensyjka sie należy bez względu na to ile godzin czy dni spędzisz w mundurku heheheee.... do tego 13-tka, mundurówka nagrody w maju, listopadzie zwiększony dodatek albo i nie. Druga strona medalu jest taka że w cywilu juz więcej się zarabia niż w tych wszystkich państwówkach hehehee...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
07-12-2018, 14:36
Post: #20
RE: Emerytura
A co wy na to ?
https://ochrona24.info/10509,zakaz-dorabiania/
http://www.sejm.gov.pl/Sejm8.nsf/agent.x...145-438/18
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:

Kontakt | Your Website | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS