Ze względu na wysyp spamu wprowadziłem manualną aktywację każdego nowego konta - żeby stworzyć nowe konto proszę o użycie w nazwie użytkownika literek SG****** gdzie gwiazdki to nick użytkownika. Po aktywacji (tu proszę o cierpliwość) usunę litery SG z nazwy użytkownika i można będzie logować się i pisać posty pod wybranym nickiem. Ułatwi mi to wyłapanie faktycznych użytkowników. Wszystkie już aktywne konta pozostają bez zmian. W listopadzie 2023 opłacono serwer/domenę. Jakby ktoś chciał się dorzucić do funkcjonowania forum to zapraszam na PW. Na chwilę obecną (12.03.2024) po opłaceniu faktur stan kasy to - minus 284. Z góry dzięki za wsparcie - Admin.


Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rozliczanie L4
17-08-2018, 18:12
Post: #1
Rozliczanie L4
Witam.
Mam pytanie dotyczące rozliczania zwolnień lekarskich. Dla zobrazowania sprawy posłużę się przykładem. Funkcjonariusz pracujecy w trybie zmianowym przebywa na zwolnieniu lekarskim od poniedziałku do piatku za co otrzymuje uposażenie przez 5 dni czyli za 40 godzin w wysokości 80% mimo, że był planowany w tym czasie tylko dwa razy do służby tj. łącznie 20 godzin. Funkcjonariuszowi zostało potrącone 20% za 5 dni czyli za 40 godzin a od normy godzin do wypracowania w danym miesiącu odliczyli tylko 20 godzin gdyż właśnie tyle miał zaplanowane w danym okresie. Czy jest to właściwe rozliczanie gdyż taka praktyka jest stosowana a ludzie wracający do służby po zwolnieniu muszą odpracowywać zwolnienie za które zostało potrącone 20%.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
17-08-2018, 18:34
Post: #2
RE: Rozliczanie L4
O ile mnie pamięć nie myli, to za każdy dzień na L4 odlicza się 20% 1/30 miesięcznego uposażenia.
Czyli niestety skroili funka zgodnie z przepisami.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
17-08-2018, 18:41
Post: #3
RE: Rozliczanie L4
A zaliczając tylko 20 godzin do normy miesięcznej za 5 dni zwolnienia bo właśnie tyle miał zaplanowane też jest zgodne z przepisami ?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-08-2018, 07:08
Post: #4
RE: Rozliczanie L4
(17-08-2018 18:41 )Wopek 2018 napisał(a):  A zaliczając tylko 20 godzin do normy miesięcznej za 5 dni zwolnienia bo właśnie tyle miał zaplanowane też jest zgodne z przepisami ?

Jeśli miał tak zaplanowane służby to zrobił błąd biorąc 5 dni zwolnienia, ja bym wziął tylko 2. Jeśli planista pozmieniał w grafiku już w trakcie zwolnienia to nagina przepisy i u mnie by to nie przeszło. Mój planista się nie odważy na taką praktykę bo wie, że swk zapisuje daty dokonanych korekt i po takim numerze u Komendanta Oddziału wylądował by meldunek.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-08-2018, 07:34
Post: #5
RE: Rozliczanie L4
Jest tak jak pisze krissg.
Przy rozliczaniu godzin L4 pierwsze parę dni liczy się według zaplanowanych służb, a przy dłuższych zwolnieniach kolejne tygodnie są liczone jako 40h.
A jeżeli planista zmienił zaplanowane służby w trakcie trwania L4 to kwit do WNiK lub WG.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-08-2018, 08:01
Post: #6
RE: Rozliczanie L4
Planista w trakcie zwolnienia zmienił grafik wstawiając kancelarie i kilka dni wolnych żeby funkcjonariusz zakończył kwartał na zero. Najlepsze jest to że w swk funkcjonariusza wstawione jest tylko zwolnienie bez służb a żeby się dowiedzieć co miał zaplanowane trzeba pytać planiste. Planista ponownie od 15 dnia zwolnienia zaczyna manewrować godzinami wpisując np 6 godzin gdyż zostało jeszcze kilka godzin na plusie i zostaną wykazane nadgodziny na koniec kwartału.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-08-2018, 08:42
Post: #7
RE: Rozliczanie L4
Pisz kwita do WNiK lub WG jak pisał kolega wyżej albo bezpośrednio do oddziałowego ale drogą służbową rzecz jasna Big Grin i wtedy wyjaśnią chłopaka tak że mu w pięty pójdzie Wink
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-08-2018, 09:37 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 18-08-2018 09:38 przez krissg.)
Post: #8
RE: Rozliczanie L4
(18-08-2018 08:01 )Wopek 2018 napisał(a):  Planista w trakcie zwolnienia zmienił grafik wstawiając kancelarie i kilka dni wolnych żeby funkcjonariusz zakończył kwartał na zero. Najlepsze jest to że w swk funkcjonariusza wstawione jest tylko zwolnienie bez służb a żeby się dowiedzieć co miał zaplanowane trzeba pytać planiste. Planista ponownie od 15 dnia zwolnienia zaczyna manewrować godzinami wpisując np 6 godzin gdyż zostało jeszcze kilka godzin na plusie i zostaną wykazane nadgodziny na koniec kwartału.

To macie kreatywnego planiste. U mnie po takim numerze zafundował bym mu postępowanie. Jakby oddział miał to w głębokim poszanowaniu to kwit poleciał by do KGSG a planista już by więcej takiego numeru nie odwalił, bo to jawne łamanie prawa.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-08-2018, 09:52
Post: #9
RE: Rozliczanie L4
Bardzo kreatywny żeby na zwolnieniu zbić 30 godzin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-08-2018, 09:58
Post: #10
RE: Rozliczanie L4
(18-08-2018 09:52 )Wopek 2018 napisał(a):  Bardzo kreatywny żeby na zwolnieniu zbić 30 godzin

Więc nie odpuszczaj tematu bo inaczej dalej będą was kroić na godzinach.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
21-08-2018, 09:36
Post: #11
RE: Rozliczanie L4
Powie mi ktoś na podstawie jakich przepisów lub przepisu rozliczane są godziny na zwolnieniu lekarskim mianowicie liczone tylko godziny zaplanowanych sluzb.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
21-08-2018, 10:20
Post: #12
RE: Rozliczanie L4
Nie wiem jak jest teraz, ale kiedyś była dziura w przepisach.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
21-08-2018, 10:52
Post: #13
RE: Rozliczanie L4
Kiedyś liczono nam za każdy roboczy dzień po 8 godzin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
21-08-2018, 13:33
Post: #14
RE: Rozliczanie L4
Też nieprawidłowo, bo jak będziesz dwa tygodnie (14 dni) to policzyliby Ci 96 godzin zamiast 80.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
03-09-2018, 14:31
Post: #15
RE: Rozliczanie L4
Ktoś może mi wytłumaczyć jak jest rozliczane długotrwale L4? Uległem wypadkowi poza służbą i teraz niestety walcze o powrót do normalnego funkcjonowania, na tą chwilę jestem 3miesiac na zwolnieniu, a co miesiąc dostaje uposażenie mniejsze od poprzedniego o ok 350zl.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
03-09-2018, 16:49
Post: #16
RE: Rozliczanie L4
(03-09-2018 14:31 )GriszaTor napisał(a):  Ktoś może mi wytłumaczyć jak jest rozliczane długotrwale L4? Uległem wypadkowi poza służbą i teraz niestety walcze o powrót do normalnego funkcjonowania, na tą chwilę jestem 3miesiac na zwolnieniu, a co miesiąc dostaje uposażenie mniejsze od poprzedniego o ok 350zl.
Ustawa o SG
Art. 125f. 1. Podstawę uposażenia, o którym mowa w art. 125b, stanowi
uposażenie zasadnicze wraz z dodatkami o charakterze stałym, przysługujące
funkcjonariuszowi na ostatnio zajmowanym stanowisku służbowym,
z uwzględnieniem powstałych w tym okresie zmian, mających wpływ na prawo do
uposażenia i innych należności lub ich wysokość.
2. Przy obliczaniu uposażenia za okres przebywania na zwolnieniu lekarskim
przyjmuje się, że uposażenie za jeden dzień przebywania na zwolnieniu lekarskim
stanowi 1/30 uposażenia, o którym mowa w art. 125b.
3. W przypadku gdy funkcjonariusz pobrał już uposażenie za okres, w którym
przebywał na zwolnieniu lekarskim, potrąca mu się odpowiednią część uposażenia
przy najbliższej wypłacie.
Czyli tak w skrócie masz 80% z 1/30 należnego uposażenia za każdy dzień zwolnienia w danym miesiącu.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
03-09-2018, 17:21
Post: #17
RE: Rozliczanie L4
(03-09-2018 16:49 )krissg napisał(a):  
(03-09-2018 14:31 )GriszaTor napisał(a):  Ktoś może mi wytłumaczyć jak jest rozliczane długotrwale L4? Uległem wypadkowi poza służbą i teraz niestety walcze o powrót do normalnego funkcjonowania, na tą chwilę jestem 3miesiac na zwolnieniu, a co miesiąc dostaje uposażenie mniejsze od poprzedniego o ok 350zl.
Ustawa o SG
Art. 125f. 1. Podstawę uposażenia, o którym mowa w art. 125b, stanowi
uposażenie zasadnicze wraz z dodatkami o charakterze stałym, przysługujące
funkcjonariuszowi na ostatnio zajmowanym stanowisku służbowym,
z uwzględnieniem powstałych w tym okresie zmian, mających wpływ na prawo do
uposażenia i innych należności lub ich wysokość.
2. Przy obliczaniu uposażenia za okres przebywania na zwolnieniu lekarskim
przyjmuje się, że uposażenie za jeden dzień przebywania na zwolnieniu lekarskim
stanowi 1/30 uposażenia, o którym mowa w art. 125b.
3. W przypadku gdy funkcjonariusz pobrał już uposażenie za okres, w którym
przebywał na zwolnieniu lekarskim, potrąca mu się odpowiednią część uposażenia
przy najbliższej wypłacie.
Czyli tak w skrócie masz 80% z 1/30 należnego uposażenia za każdy dzień zwolnienia w danym miesiącu.

80% to wiem. Może czegoś po prostu nie rozumiem, ale chodziło mi o to że uposażenie maleje każdego kolejnego miesiąca względem poprzedniego o ok 350zł. W dniu dzisiejszym to dostałem już niecałe 60% tego co dostawałem, gdy nie byłem na zwolnieniu.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
03-09-2018, 18:19 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 03-09-2018 18:24 przez krissg.)
Post: #18
RE: Rozliczanie L4
(03-09-2018 17:21 )GriszaTor napisał(a):  80% to wiem. Może czegoś po prostu nie rozumiem, ale chodziło mi o to że uposażenie maleje każdego kolejnego miesiąca względem poprzedniego o ok 350zł. W dniu dzisiejszym to dostałem już niecałe 60% tego co dostawałem, gdy nie byłem na zwolnieniu.

Może miałeś podniesiony czasowo dodatek. Albo w poprzednim miesiącu l4 za późno trafiło do kadr i nie zdążyli naliczyć 80% i stare miałeś 80% a nowe odciągnęli dopiero w tym miesiącu.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-09-2018, 14:34
Post: #19
RE: Rozliczanie L4
Witam. Jestem obecnie na rocznym zwolnieniu.Na początku września 2018 r miałem komisję lekarską -orzeczono chorobę zawodową w związku ze służbą - nie zdolny do służby.
Mogę jeszcze chorować do 12- miesięcy - dokładnie do połowy marca 2019 roku.
Mam w związku z tym dwa pytania:
1/ Czy od orzeczenia komisji - będę już dostawał 100 procent za zwolnienia lekarskie.
2/ Czy prawdą jest , iż nie muszę po orzeczeniu komisji już przedstawiać zwolnień lekarskich do kadr.
Pozdrawiam
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-09-2018, 16:31 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 11-09-2018 16:34 przez arek32.)
Post: #20
RE: Rozliczanie L4
Nie bedziesz dostawal 100procent bo Straz Graniczna inaczej interpretuje przepisy niz Policja.No chyba ze pójdziesz do sadu to moze wygrasz.

Pkt.2.Nie bedziesz juz musial przedstawiac zwolnien bo nie bedzies de facto na nim.Bedziesz niezdolny do sluzby i pozostajesz w dyzspozycji k-nta.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:

Kontakt | Your Website | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS