Ze względu na wysyp spamu wprowadziłem manualną aktywację każdego nowego konta - żeby stworzyć nowe konto proszę o użycie w nazwie użytkownika literek SG****** gdzie gwiazdki to nick użytkownika. Po aktywacji (tu proszę o cierpliwość) usunę litery SG z nazwy użytkownika i można będzie logować się i pisać posty pod wybranym nickiem. Ułatwi mi to wyłapanie faktycznych użytkowników. Wszystkie już aktywne konta pozostają bez zmian. W listopadzie 2023 opłacono serwer/domenę. Jakby ktoś chciał się dorzucić do funkcjonowania forum to zapraszam na PW. Na chwilę obecną (12.03.2024) po opłaceniu faktur stan kasy to - minus 284. Z góry dzięki za wsparcie - Admin.


Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zaświadczenie od lekarza
21-08-2018, 15:26 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 21-08-2018 18:29 przez severn.)
Post: #1
Zaświadczenie od lekarza
Właśnie odbiłam się od drzwi u drugiego lekarza, który nie chciał wydać mi zaświadczenia o braku przeciwwskazań do udziału w testach sprawności fizycznej. Nie wiem już co robić, bo nie mam czasu latać po Warszawie, skoro i tak nie przynosi to efektu. Lekarz stwierdził, że jest to obowiązkiem przyszłego pracodawcy, Straż z kolei zrzuciła odpowiedzialność na nas i lekarzy. Jutro miałam wziąć udział w próbnym teście, ale najwyraźniej nic z tego. Szkoda gadać, jestem naprawdę wkurzona. Radzę, zajmijcie się tym odpowiednio wcześniej, bo możecie trafić na takiego służbistę, na jakiego ja trafiłam.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
21-08-2018, 16:10
Post: #2
RE: Zaświadczenie od lekarza
Nie służbistę - tylko po prostu Państwo (czytaj budżet SG) koszty takiego wystawionego żaświadczenia przerzuciło poprzez Kasę Chorych na zainteresowanego .Koleżanko -koszty i jeszcze raz koszty.

https://www.strazgraniczna.pl/pl/straz-g...luzby.html
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
21-08-2018, 18:27 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 21-08-2018 18:28 przez severn.)
Post: #3
RE: Zaświadczenie od lekarza
Odsyłasz mnie do strony, którą już prawie znam na pamięć: ) Ja się domyślam, że chodzi o pieniądze, ale zastanawiam się dlaczego ci lekarze - skoro już się do nich pofatygowałam - zasłonili się tym, że to nie leży w ich kompetencjach. Czy chodzi o ewentualną odpowiedzialność w przypadku, gdybym np. dostała zawału podczas biegu; ), czy raczej chodziło o zrobienie na złość systemowi? Przykre to, bo najgorzej wychodzimy na tym my, a przecież jesteśmy podatnikami. No i pytanie: jak nie SG i nie lekarz, to skąd mam ten papierek wziąć?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
21-08-2018, 19:17 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 21-08-2018 19:23 przez quasimodo1.)
Post: #4
RE: Zaświadczenie od lekarza
(21-08-2018 18:27 )severn napisał(a):  Odsyłasz mnie do strony, którą już prawie znam na pamięć: ) Ja się domyślam, że chodzi o pieniądze, ale zastanawiam się dlaczego ci lekarze - skoro już się do nich pofatygowałam - zasłonili się tym, że to nie leży w ich kompetencjach. Czy chodzi o ewentualną odpowiedzialność w przypadku, gdybym np. dostała zawału podczas biegu; ), czy raczej chodziło o zrobienie na złość systemowi? Przykre to, bo najgorzej wychodzimy na tym my, a przecież jesteśmy podatnikami. No i pytanie: jak nie SG i nie lekarz, to skąd mam ten papierek wziąć?

Oprócz weterynarza i stomatologa - to przede wszystkim lekarz 1 kontaktu - jeśli robi problemy ( chodzi tu głównie o dupochron ) to lekarz sportowy (wizyta dwie i pół stówy , weż ze sobą aktualne wyniki EKG + krwi ,wywiad lekarski i masz zaświadczenie za które bulisz z 3 dychy ) ,jeśli nie on to lekarz medycyny pracy.
Niestety żarłoczny kapitalizm Wink
Jak lekarz będzie wypisywał kwit - to patrz mu na ręce - ma być jak w bajce o pieczątkowcach - słowo w słowo w kwicie jak formułka z załączonego linka KGSG.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
21-08-2018, 19:26 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 21-08-2018 19:34 przez severn.)
Post: #5
RE: Zaświadczenie od lekarza
Jestem przerażona perspektywą płacenia takiej kasy, gdzie nie mam nawet pewności, że na komisji lekarskiej mnie nie odrzucą (oby nie!)
Jutro robię trzecie podejście do jeszcze kogoś innego, oby się udałoSmile
O tej formułce to pamiętam, bo ta babeczka dzisiaj chciała mi ostatecznie dać zaświadczenie, że DZIŚ jestem zdolna.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
23-08-2018, 18:23
Post: #6
RE: Zaświadczenie od lekarza
Ja czekam własnie na wrześniowe końcowe egzaminy do SG i dzisiaj byłem u lekarza i dostałem zaświadczenie. Napisane mam tak samo jak na stronie KGSG, że "brak przeciwskazań do udziału w teście sprawności fizycznej". Testy mają być w połowie września, także ważność zaświadczenia bedzie obowiązywać.

13.01. 2018r. - złożenie papierów
20.03. 2018r.- rozmowa kwalifikacyjna
27.03. 2018r.- badanie psychologiczne
05.06. 2018r. - wariograf
20.09. 2018r. - II etap
11.10. 2018r. - komisja lekarska
19.10. 2018r. - telefon z Oddziału - przyjęcie do POSG

POSG Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
24-08-2018, 06:29
Post: #7
RE: Zaświadczenie od lekarza
Na testy wchodzące w skład drugiego etapu nie potrzebujesz zaświadczenia bo na miejscu jest lekarz który bada... chyba ze w innych ośrodkach szkolenia jest inaczej. Mowie o Lubaniu
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
24-08-2018, 11:01 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 24-08-2018 11:02 przez Kamilexis.)
Post: #8
RE: Zaświadczenie od lekarza
Jestem z Podlaskiego OSG, egzaminy będą w Kętrzynie. Tak mi w kadrach powiedziano, żebym miał na uwadze to, aby załatwić sobie zaświadczenie. Co prawda oficjalnego telefonu z dokładną datą egzaminu nie dostałem, ale w Kadrach mówili, że jestem w gronie osób na wrześniowe egzaminy. Jeśli lekarz w Kętrzynie będzie, to OK. Ale lepiej mieć też swoje zaświadczenie - przezorny zawsze ubezpieczony .

13.01. 2018r. - złożenie papierów
20.03. 2018r.- rozmowa kwalifikacyjna
27.03. 2018r.- badanie psychologiczne
05.06. 2018r. - wariograf
20.09. 2018r. - II etap
11.10. 2018r. - komisja lekarska
19.10. 2018r. - telefon z Oddziału - przyjęcie do POSG

POSG Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
24-08-2018, 12:31 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 24-08-2018 12:39 przez severn.)
Post: #9
RE: Zaświadczenie od lekarza
(24-08-2018 06:29 )Branik95 napisał(a):  Na testy wchodzące w skład drugiego etapu nie potrzebujesz zaświadczenia bo na miejscu jest lekarz który bada... chyba ze w innych ośrodkach szkolenia jest inaczej. Mowie o Lubaniu

Też Lubań. Trzeba samemu to załatwić, nowy przepis tak stanowi. Wejdź w odnośnik dodany przez quasimodo1, tam jest ta informacja. Zmiana stosunkowo świeża, bo z maja.

(24-08-2018 11:01 )Kamilexis napisał(a):  Jestem z Podlaskiego OSG, egzaminy będą w Kętrzynie. Tak mi w kadrach powiedziano, żebym miał na uwadze to, aby załatwić sobie zaświadczenie. Co prawda oficjalnego telefonu z dokładną datą egzaminu nie dostałem, ale w Kadrach mówili, że jestem w gronie osób na wrześniowe egzaminy. Jeśli lekarz w Kętrzynie będzie, to OK. Ale lepiej mieć też swoje zaświadczenie - przezorny zawsze ubezpieczony .

Poczytaj nowe przepisy, musimy to sami załatwiać, więc dobrze że poszedłeś do lekarza. Mi się też w końcu udałoSmile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
24-08-2018, 16:03
Post: #10
RE: Zaświadczenie od lekarza
No to w takim razie jestem nie doinformowany. W kwietniu jeszcze nie trzeba było.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
25-08-2018, 12:58
Post: #11
RE: Zaświadczenie od lekarza
Byłem u mojego lekarza rodzinnego.Dał mi bez problemu takie zaświadczenie. Wcześniej przebadał mnie, zmierzył ciśnienie i zrobiłem EKG.
Przyda się na próbny test, pójdę sobie jakoś w pierwszych dniach września.
A po 10 września mają być już testy w Kętrzynie, dokładnej daty nie znam, ale pewnie z Kadr zadzwonią i powiedzą który dokładnie dzień

13.01. 2018r. - złożenie papierów
20.03. 2018r.- rozmowa kwalifikacyjna
27.03. 2018r.- badanie psychologiczne
05.06. 2018r. - wariograf
20.09. 2018r. - II etap
11.10. 2018r. - komisja lekarska
19.10. 2018r. - telefon z Oddziału - przyjęcie do POSG

POSG Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
16-09-2018, 19:31
Post: #12
RE: Zaświadczenie od lekarza
Zaświadczenie ma jakiś określony wzór? Bo moje to zwykła karta papieru z informacją, że nie ma przeciwwskazań, moimi danymi, podpisem i pieczątką lekarza.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
16-09-2018, 20:12
Post: #13
RE: Zaświadczenie od lekarza
(16-09-2018 19:31 )Maciek93 napisał(a):  Zaświadczenie ma jakiś określony wzór? Bo moje to zwykła karta papieru z informacją, że nie ma przeciwwskazań, moimi danymi, podpisem i pieczątką lekarza.

Myślę, że będzie ok skoro są Twoje dane i pieczątka lekarza. Ważne, żeby było napisane o tym braku przeciwwskazań, bo u nas na II etapie jedna osoba miała napisane, że jest zdrowa, to dopuścili ją warunkowo, ale trochę to trwało, dzwonili do Warszawy i ogólnie był problem.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:

Kontakt | Your Website | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS