Ze względu na wysyp spamu wprowadziłem manualną aktywację każdego nowego konta - żeby stworzyć nowe konto proszę o użycie w nazwie użytkownika literek SG****** gdzie gwiazdki to nick użytkownika. Po aktywacji (tu proszę o cierpliwość) usunę litery SG z nazwy użytkownika i można będzie logować się i pisać posty pod wybranym nickiem. Ułatwi mi to wyłapanie faktycznych użytkowników. Wszystkie już aktywne konta pozostają bez zmian. W listopadzie 2023 opłacono serwer/domenę. Jakby ktoś chciał się dorzucić do funkcjonowania forum to zapraszam na PW. Na chwilę obecną (12.03.2024) po opłaceniu faktur stan kasy to - minus 284. Z góry dzięki za wsparcie - Admin.


Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dojazd na służbę
11-03-2019, 12:13
Post: #1
Dojazd na służbę
Witam, mam pytanie odnośnie dojazdu z miejsca zamieszkania do placówki w Dorohusku własnym samochodem ( w sumie 100 km w jedna stronę ). Na jaka kwotę można być przygotowanym jeśli chodzi o zwrot kosztów dojazdu oraz jak to wyglada w praktyce ?
Dzięki za kazda informacje
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-03-2019, 12:41
Post: #2
RE: Dojazd na służbę
Na niezbyt wysoką kwotę się przygotuj. Wynosi ona bowiem 0.00 PLN Sad
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-03-2019, 17:17
Post: #3
RE: Dojazd na służbę
Kwota którą otrzymasz to 0 zł, zaś po przejściu do służby stałej otrzymasz ok. 220/440 zł msc. w zależności kawaler/rodzina.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-03-2019, 17:25
Post: #4
RE: Dojazd na służbę
Mylisz pojęcia. Kwota o której piszesz to dodatek za tzw. bezdomność, zaś zwrot kosztów dojazdu (sto parędziesiąt pln/miesięcznie) nie dostanie, bo za daleko mieszka

Szczęśliwe jest życie emeryta!!!
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
12-03-2019, 21:34
Post: #5
RE: Dojazd na służbę
Nie wiem co zrobisz z takim majątkiem, który Ci za to zapłacą, chory system 0zl tak jak już podpowiadają wyżej ...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
14-03-2019, 13:17
Post: #6
RE: Dojazd na służbę
(11-03-2019 17:25 )keyser soze napisał(a):  Mylisz pojęcia. Kwota o której piszesz to dodatek za tzw. bezdomność, zaś zwrot kosztów dojazdu (sto parędziesiąt pln/miesięcznie) nie dostanie, bo za daleko mieszka

to są jakieś limity co do ilości kilometrów ? Ja mam 65 do psg i póki co mi się jeszcze nie należy, więc pytam
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
14-03-2019, 13:57
Post: #7
RE: Dojazd na służbę
30 km
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
14-03-2019, 14:03
Post: #8
RE: Dojazd na służbę
Tak, za dojazdy płacą do 30 km przy czym odległość mierzona jest od granicy administracyjnej miejscowości zamieszkania do granicy administracyjnej miejscowości pełnienia służby. Jeśli mieszkasz w odległości powyżej 30 km od miejscowości pełnienia służby, wówczas płacą dodatek za brak lokalu mieszkalnego nawet gdy się taki posiada.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
14-03-2019, 15:55
Post: #9
RE: Dojazd na służbę
Wtedy rozkaz tam gdzie mają kwatery i kasy niet.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
14-03-2019, 16:59
Post: #10
RE: Dojazd na służbę
(14-03-2019 15:55 )niki napisał(a):  Wtedy rozkaz tam gdzie mają kwatery i kasy niet.

dobrze by było bo wtedy trafiłbym na tą placówkę gdzie aktualnie bym chciał Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-02-2020, 16:55
Post: #11
RE: Dojazd na służbę
Witam, mam pytanie, jeśli f-sz wypełnił wniosek o zwrot kosztów kosztów dojazdu do miejsca pełnienia służby za kilka miesięcy wsztecz i teraz wymagane jest oświadczenie wyjaśniające dlaczego tak późno zostały złożone wnioski to co można napisać?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-02-2020, 17:07
Post: #12
RE: Dojazd na służbę
Możesz się ubiegać o 2 czy 3 lata ( nie pamiętam dokładnie ) i w zasadzie nic Ci nie mogą zrobić.. nie ważne co napiszesz.. czy zapomniałeś, czy nie miałeś wolnej chwili czy cokolwiek nie jest istotne...

Ale ogólnie mogliby zmienić w końcu prawo żeby tym którzy mają powyżej 30 km płacili chociaż za te 30...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-02-2020, 17:38
Post: #13
RE: Dojazd na służbę
Dziękuję za informację, ale te 2 czy 3 lata wstecz, jest gdzieś zapisane? jakieś artykuły, rozporządzenia?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-02-2020, 19:16
Post: #14
RE: Dojazd na służbę
Gdzieś jest, ale teraz nie pamiętam dokładnieWink jak nikt nie podeślę to jak nie zapomnę jutro sprawdzęWink
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-02-2020, 19:28
Post: #15
RE: Dojazd na służbę
Ja wziąłem za prawie 3 lata wstecz, bo nie wiedziałem, że można Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-02-2020, 19:29
Post: #16
RE: Dojazd na służbę
(11-03-2019 12:13 )Pian007 napisał(a):  Witam, mam pytanie odnośnie dojazdu z miejsca zamieszkania do placówki w Dorohusku własnym samochodem ( w sumie 100 km w jedna stronę ). Na jaka kwotę można być przygotowanym jeśli chodzi o zwrot kosztów dojazdu oraz jak to wygląda w praktyce ?
Dzięki za kazda informacje

Jak mniemam dojeżdżasz z Lublina?Cool Jak dotrwasz w Dorohusku do służby stałej to tak jak koledzy podpowiadali należeć się będzie dodatek za "bezdomność". Chyba, że wcześniej uda się przenieść bliżej domu (mało prawdopodobne).

Co do kosztów, to samemu jeżdżąc, np. na zieloną, wydasz połowę uposażenia, jeśli na zmiany na przejście w ekipie 4-5 osób, to ok. 300zł miesięcznie na paliwo.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-02-2020, 22:21
Post: #17
RE: Dojazd na służbę
(19-02-2020 17:38 )jonathan napisał(a):  Dziękuję za informację, ale te 2 czy 3 lata wstecz, jest gdzieś zapisane? jakieś artykuły, rozporządzenia?

Magiczne cztery jedynki ustawy o SG:
Art. 111. 1. Roszczenia z tytułu prawa do uposażenia i innych świadczeń oraz
należności pieniężnych ulegają przedawnieniu z upływem 3 lat od dnia, w którym
roszczenie stało się wymagalne.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-02-2020, 10:17
Post: #18
RE: Dojazd na służbę
Cenna informacja, oby tylko nikt nie zarzucił, że np. w art. 112 w wymienionych świadczeniach pieniężnych przysługujących f-szowi nie ma dojazdu za służbę, ale niewątpliwie jest to należność pieniężna, która przysługuje f-szowi na wniosek.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-02-2020, 20:39
Post: #19
RE: Dojazd na służbę
(20-02-2020 10:17 )jonathan napisał(a):  Cenna informacja, oby tylko nikt nie zarzucił, że np. w art. 112 w wymienionych świadczeniach pieniężnych przysługujących f-szowi nie ma dojazdu za służbę,
Jak masz wątpliwości to nie pozostaje ci nic innego jak przeczytać ustawe o SG i się upewnić.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
23-01-2023, 16:34
Post: #20
RE: Dojazd na służbę
https://nszzfsg.pl/wystapienie-do-minist...pociagami/




Czy to oznacza, że po uchwaleniu tych zniżek, osoby dojeżdżające do miejsca pełnienia służby swoim prywatnym pojazdem, będą otrzymywać o połowę mniej niż teraz?

Teraz jest liczona cena miesięcznego biletu pociągu II klasy.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:

Kontakt | Your Website | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS