Ze względu na wysyp spamu wprowadziłem manualną aktywację każdego nowego konta - żeby stworzyć nowe konto proszę o użycie w nazwie użytkownika literek SG****** gdzie gwiazdki to nick użytkownika. Po aktywacji (tu proszę o cierpliwość) usunę litery SG z nazwy użytkownika i można będzie logować się i pisać posty pod wybranym nickiem. Ułatwi mi to wyłapanie faktycznych użytkowników. Wszystkie już aktywne konta pozostają bez zmian. W listopadzie 2023 opłacono serwer/domenę. Jakby ktoś chciał się dorzucić do funkcjonowania forum to zapraszam na PW. Na chwilę obecną (12.03.2024) po opłaceniu faktur stan kasy to - minus 284. Z góry dzięki za wsparcie - Admin.


Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wycofanie prośby o zwolnienie ze służby
30-04-2019, 18:25
Post: #1
Wycofanie prośby o zwolnienie ze służby
Witam.
Czy jeśli złożyłem raport o zwolnienie to czy mogę go odwołać, kiedy komendant oddziału jeszcze się z nim nie zapoznał i nie wydał rozkazu o zwolnieniu?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
30-04-2019, 18:48
Post: #2
RE: Wycofanie prośby o zwolnienie ze służby
Poniżej wyroki i artykuł z Rzepy:

https://www.rp.pl/Administracja/30124998...onego.html

http://orzeczenia.nsa.gov.pl/doc/E8B21679F8
http://orzeczenia.nsa.gov.pl/doc/ADB09A4D0D
http://orzeczenia.nsa.gov.pl/doc/19C54CCD52

Tak więc działaj szybko, warto się umówić z Komendantem Oddziału i przedstawić mu sprawę osobiście. Jego wola jest tu kluczowa.
Pozdro
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
30-04-2019, 21:03
Post: #3
RE: Wycofanie prośby o zwolnienie ze służby
Skoro komendant oddziału jeszcze się nie zapoznał z twoim pismem to wal do kancerali i je wycofaj.

Wszyscy funkcjonariusze SG są równi. ...ale stołeczni są równiejsi od innych.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
30-04-2019, 22:01
Post: #4
RE: Wycofanie prośby o zwolnienie ze służby
Jedna uwaga do wypowiedzi Niepokornego. Użytkownicy forum wielokrotnie wskazywali, że z przełożonymi rozmawia się przez kancelarię. Oznaczało to mniej więcej tyle- jak napiszesz jakiś kwit (ważny dla f-sza, niekoniecznie dla przełożonego) te tenże przełożony zapewne wrzuci go do urzędomatu (czytaj- niszczarki). Dlatego kwit przez kancelarię gdzie go zarejestrują na urządzeniu ewidencyjnym i nie da się sprawy zamieść pod dywan.
Teraz okazuje się, że kancelaria powinna działać jak sobie życzy tego f-sz- jak jest potrzeba to rejestruje, jak nie to wycofuje z obiegu. Najwyższa pora się zdecydować.
Pozdro
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
01-05-2019, 08:16
Post: #5
RE: Wycofanie prośby o zwolnienie ze służby
W pierwszej chwili też tak pomyślałem o autorze pytania. Ale z drugiej strony przełożony też ma prawo w każdej chwili zmienić polecenie. Częsta zmiana decyzji podstawą sprawnego dowodzenia. Więc czemu tego bronić zwykłemu funkcjonariuszowi. Tym bardziej, że zmiana decyzji o zwolnieniu niekoniecznie musi leżeć po jego stronie.

Wszyscy funkcjonariusze SG są równi. ...ale stołeczni są równiejsi od innych.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
01-05-2019, 08:55 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 01-05-2019 08:55 przez k1kristo.)
Post: #6
RE: Wycofanie prośby o zwolnienie ze służby
Tak poczytałem na internecie, to gdy prośba o zwolnienie nie dotarła jeszcze do komendanta oddziału to mam prawo:

Kodeks cywilny:

Art.61.§1. Oświadczenie woli, które ma być złożone innej osobie, jest złożone zchwilą, gdy doszło do niej wtaki sposób, że mogła zapoznać się zjego treścią. Odwołanie takiego oświadczenia jest skuteczne, jeżeli doszło jednocześnie ztym oświadczeniem lub wcześniej
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
01-05-2019, 09:31
Post: #7
RE: Wycofanie prośby o zwolnienie ze służby
Pałacowy, nie mieszajj chłopakowi. Jak chce niech zostaje w firmie - z mojego punktu widzenia (wyrobnik) im więcej ludzi tym lepiej. Już trzeba robić za dwóch, a ludzi coraz mniej.

Szczęśliwe jest życie emeryta!!!
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
01-05-2019, 16:05
Post: #8
RE: Wycofanie prośby o zwolnienie ze służby
(01-05-2019 09:31 )keyser soze napisał(a):  Pałacowy, nie mieszajj chłopakowi. Jak chce niech zostaje w firmie - z mojego punktu widzenia (wyrobnik) im więcej ludzi tym lepiej. Już trzeba robić za dwóch, a ludzi coraz mniej.

i niestety będzie jeszcze mniej, rezygnują już ludzie co mają max. 1,5 roku służby
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
01-05-2019, 16:25 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 01-05-2019 16:26 przez quasimodo1.)
Post: #9
RE: Wycofanie prośby o zwolnienie ze służby
(01-05-2019 16:05 )Lukaszenko323 napisał(a):  
(01-05-2019 09:31 )keyser soze napisał(a):  Pałacowy, nie mieszajj chłopakowi. Jak chce niech zostaje w firmie - z mojego punktu widzenia (wyrobnik) im więcej ludzi tym lepiej. Już trzeba robić za dwóch, a ludzi coraz mniej.

i niestety będzie jeszcze mniej, rezygnują już ludzie co mają max. 1,5 roku służby

w sumie to wychodzi na zero
2017 - odeszło ze służby 467 funkcjonariuszy - przyjęto 447 nowych funkcjonariuszy
2018 - odeszło ze służby 503 funkcjonariuszy - przyjęto 456 nowych funkcjonariuszy.
W tym roku SG ma zamiar przyjąć 650 nowych funkcjonariuszy.
Problem leży gdzie indziej - każdy kto może wyrywa ze stanowisk robotniczych i melinuje sie na tyłach.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
01-05-2019, 18:27
Post: #10
RE: Wycofanie prośby o zwolnienie ze służby
Quasi,
absolutnie mu nie mieszam, staram się przedstawić jak to pod względem prawnym wygląda. I to chyba zrobiłem. Natomiast uwaga z kancelarią miała wskazywać, że działa ona na podstawie instrukcji kancelaryjnej i nie może sobie ot tak na życzenie f-sza raz dokumenty rejestrować w urządzeniach, a raz ich nie rejestrować i wycofywać na tzw. gębę.
Co do art. 61 par. 1 k.c. to sprawa jest jasna, sekret tkwi w niuansach. Wcześniej lub jednocześnie z tym oświadczeniem. W tym stanie jeżeli organ przyjmujący chce kogoś odwalić to ma na to dużą szansę. Wystarczy, że zapozna się z raportem o zwolnienie godzinę wcześniej, a potem dopiero odwołaniem oświadczenia, bo tak mu sekretarka przygotuje korespondencję. Jedynym pewnym rozwiązaniem jest tu posiadanie urzędowego potwierdzenia odbioru za pomocą ePUAP. Tutaj masz godzinę i minutę kiedy do organu doręczono.
Dlatego w tej sprawie tak ważne jest dogadanie się z Komendantem Oddziału (jego zgoda) co wyraźnie podkreślał artykuł w Rzepie. Wtedy masz pewność, że nie będzie niespodzianki.
Chciałem to wcześniej napisać, ale czasu nie miałem, że z uwagi na sytuację kadrową komendanci oddziałów powinni bez problemu wyrażać zgodę na wycofanie takiego oświadczenia.
Pozdro
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
01-05-2019, 18:38
Post: #11
RE: Wycofanie prośby o zwolnienie ze służby
Hmmmmmm w ciągu 2 lat odeszło 970 funków a zatrudniono 903 to jest 67 funków mniej , dużo !!! ciekawe ile odeszło juz w tym roku a ilu zatrudnili.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
01-05-2019, 19:03
Post: #12
RE: Wycofanie prośby o zwolnienie ze służby
(01-05-2019 16:25 )quasimodo1 napisał(a):  w sumie to wychodzi na zero
2017 - odeszło ze służby 467 funkcjonariuszy - przyjęto 447 nowych funkcjonariuszy
2018 - odeszło ze służby 503 funkcjonariuszy - przyjęto 456 nowych funkcjonariuszy.
W tym roku SG ma zamiar przyjąć 650 nowych funkcjonariusz

No nie do końca. Ty podajesz całość formacji, a w moim osg sytuacja jest duuużo gorsza. Mamy multum jednostek monowskich, które nam podbierają ludzi. W sumie jesteśmy na grubym minusie, największym z całej sg.

Szczęśliwe jest życie emeryta!!!
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
01-05-2019, 19:32 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 01-05-2019 20:49 przez quasimodo1.)
Post: #13
RE: Wycofanie prośby o zwolnienie ze służby
(01-05-2019 18:27 )Pałacowy moniuch napisał(a):  Quasi,
absolutnie mu nie mieszam, staram się przedstawić jak to pod względem prawnym wygląda.

Ale to chyba nie do mnie ta uwaga Wink nie mnie zacytowałeś Smile

(01-05-2019 19:03 )keyser soze napisał(a):  No nie do końca. Ty podajesz całość formacji, a w moim osg sytuacja jest duuużo gorsza. Mamy multum jednostek monowskich, które nam podbierają ludzi. W sumie jesteśmy na grubym minusie, największym z całej sg.

Chyba nie jest tak żle skoro Mandżurski zatrudniający około 1500 funkcjonariuszy ,chce zatrudnić w 2019 roku tylko 65 nowych funkcjonariuszy.Wink

(01-05-2019 18:38 )PRZYCZŁAPKA napisał(a):  Hmmmmmm w ciągu 2 lat odeszło 970 funków a zatrudniono 903 to jest 67 funków mniej , dużo !!! ciekawe ile odeszło juz w tym roku a ilu zatrudnili.
te 67 funkcjonariuszy to raptem promil ogółu formacji - około 0,4 % .
Problem to był kilka lat temu
2012 -1007 odeszło ze służby -przyjęto 523
2013 - 1036 odeszło ze służby - przyjęto 704
czyli 2043 odeszło ze służby a przyjęto 1227 . Przy tych liczbach możesz mówić dużo.
Na luty 2019 planowano przyjąć 131 nowych funkcjonariuszy , przyjęto oraz wysłano na kurs podstawowy/podoficerski do 3 OSSG coś koło 112 osób.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-05-2019, 09:12
Post: #14
RE: Wycofanie prośby o zwolnienie ze służby
Na stepach Mandżurii służy nieco ponad tysiąc funków, nie 1500. Co do małej ilości przyjęć na ten rok (65) sam nie wiem dlaczego nie ogłaszają naboru na wszystkie wolne etaty.
Niestety, braki są znacznie większe niż pokazuje to kreatywna statystyka. Wiesz jak podnosi się procenty skompletowania? Tnąc etaty... Rekordem było ucięcie blisko 100 wakatów na największym przejściu:-\
Problem stanowią nie tylko odchodzący (kilkanaście jednostek MONu w pobliżu, płacących ponad 1000netto więcej), ale po prostu brak chętnych. Już nie pamiętam kiedy przyjęto dwucyfrową liczbę swiezaków...
Ps. Najlepszy był pierwszy nabór w tym roku - stawił się 1 (jeden) kandydatSmile))))

Szczęśliwe jest życie emeryta!!!
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-05-2019, 09:47
Post: #15
RE: Wycofanie prośby o zwolnienie ze służby
Sorry Quasi, zakręciłem się.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-05-2019, 11:09 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 02-05-2019 11:55 przez quasimodo1.)
Post: #16
RE: Wycofanie prośby o zwolnienie ze służby
(02-05-2019 09:12 )keyser soze napisał(a):  Na stepach Mandżurii służy nieco ponad tysiąc funków, nie 1500. Co do małej ilości przyjęć na ten rok (65) sam nie wiem dlaczego nie ogłaszają naboru na wszystkie wolne etaty.
Niestety, braki są znacznie większe niż pokazuje to kreatywna statystyka. Wiesz jak podnosi się procenty skompletowania? Tnąc etaty... Rekordem było ucięcie blisko 100 wakatów na największym przejściu:-\
Problem stanowią nie tylko odchodzący (kilkanaście jednostek MONu w pobliżu, płacących ponad 1000netto więcej), ale po prostu brak chętnych. Już nie pamiętam kiedy przyjęto dwucyfrową liczbę swiezaków...
Ps. Najlepszy był pierwszy nabór w tym roku - stawił się 1 (jeden) kandydatSmile))))

Ja przestrzeliłem cyfrę i Ty Wink W Mandżurskim służy około 1300 funkcjonariuszy a ukompletowanie procentowo to 89% czyli 11% wakatów - wychodzi liczba stanu etatowego około 1500 funkcjonariuszy.

(02-05-2019 09:12 )keyser soze napisał(a):  kreatywna statystyka. Wiesz jak podnosi się procenty skompletowania? Tnąc etaty...
SG zwiększyła się w 2017 o 300 etatów , 2018 o 400 etatów - i ma teraz 16053 etaty funkcjonariuszy z ukompletowaniem około 94%.
Nie twierdzę ,że wszędzie jest dobrze z ukompletowaniem ale czasy o obsadzie stanowisk w granicach 70-75% i tyraniu na 3 zmiany odeszły dawno.
W jednym przyznaję Tobie rację - Twój region jest specyficzny i odbiega od norm reszty kraju.
A wracając do sedna sprawy - kto ma mozliwości i może melinuje się na tyłach a w linii wieczny problem kadrowy.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
03-05-2019, 08:39
Post: #17
RE: Wycofanie prośby o zwolnienie ze służby
(02-05-2019 09:12 )keyser soze napisał(a):  Na stepach Mandżurii służy nieco ponad tysiąc funków, nie 1500. Co do małej ilości przyjęć na ten rok (65) sam nie wiem dlaczego nie ogłaszają naboru na wszystkie wolne etaty.
Niestety, braki są znacznie większe niż pokazuje to kreatywna statystyka. Wiesz jak podnosi się procenty skompletowania? Tnąc etaty... Rekordem było ucięcie blisko 100 wakatów na największym przejściu:-\
Problem stanowią nie tylko odchodzący (kilkanaście jednostek MONu w pobliżu, płacących ponad 1000netto więcej), ale po prostu brak chętnych. Już nie pamiętam kiedy przyjęto dwucyfrową liczbę swiezaków...
Ps. Najlepszy był pierwszy nabór w tym roku - stawił się 1 (jeden) kandydatSmile))))

kiedy przyjęto dwucyfrową liczbę swiezaków...? 23 października 2017 roku mój pobór 12 osób Smile, tylko już 1 osoba odeszła , no i ciekawe jak bd dalej Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
03-05-2019, 12:02 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 03-05-2019 12:27 przez quasimodo1.)
Post: #18
RE: Wycofanie prośby o zwolnienie ze służby
(03-05-2019 08:39 )Lukaszenko323 napisał(a):  
(02-05-2019 09:12 )keyser soze napisał(a):  Na stepach Mandżurii służy nieco ponad tysiąc funków, nie 1500. Co do małej ilości przyjęć na ten rok (65) sam nie wiem dlaczego nie ogłaszają naboru na wszystkie wolne etaty.
Niestety, braki są znacznie większe niż pokazuje to kreatywna statystyka. Wiesz jak podnosi się procenty skompletowania? Tnąc etaty... Rekordem było ucięcie blisko 100 wakatów na największym przejściu:-\
Problem stanowią nie tylko odchodzący (kilkanaście jednostek MONu w pobliżu, płacących ponad 1000netto więcej), ale po prostu brak chętnych. Już nie pamiętam kiedy przyjęto dwucyfrową liczbę swiezaków...
Ps. Najlepszy był pierwszy nabór w tym roku - stawił się 1 (jeden) kandydatSmile))))

kiedy przyjęto dwucyfrową liczbę swiezaków...? 23 października 2017 roku mój pobór 12 osób Smile, tylko już 1 osoba odeszła , no i ciekawe jak bd dalej Smile

No nie tylko - 12 nowych w dniu 09.11.2018 ,10 nowych w dniu 09.03.2018 Wink.Najwięcej w dniu 04.11.2016 - 28 nowych funkcjonariuszy. W 2017 roku WMOSG miał zamiar przyjąć 30 nowych funkcjonariuszy i tylu przyjął w ciągu tego roku.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
03-05-2019, 20:01
Post: #19
RE: Wycofanie prośby o zwolnienie ze służby
Ale te statystyki nie uwzględniają ilości osób, które dotarły do końca szkolenia Smile

Szczęśliwe jest życie emeryta!!!
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
03-05-2019, 22:35 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 03-05-2019 22:39 przez quasimodo1.)
Post: #20
RE: Wycofanie prośby o zwolnienie ze służby
(03-05-2019 20:01 )keyser soze napisał(a):  Ale te statystyki nie uwzględniają ilości osób, które dotarły do końca szkolenia Smile

Z 28 z listopada 2016 akt mianowania na kaprala otrzymało 24.
Z 12 z marca 2018 dotrwało 9.
Z 30 z 2017 dotrwało 25.
Jakość materiału ludzkiego oraz zderzenie z rzeczywistością.
Generalnie tak samo we wszystkich OSG,wykrusza się do 5-10% .
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:

Kontakt | Your Website | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS