Ze względu na wysyp spamu wprowadziłem manualną aktywację każdego nowego konta - żeby stworzyć nowe konto proszę o użycie w nazwie użytkownika literek SG****** gdzie gwiazdki to nick użytkownika. Po aktywacji (tu proszę o cierpliwość) usunę litery SG z nazwy użytkownika i można będzie logować się i pisać posty pod wybranym nickiem. Ułatwi mi to wyłapanie faktycznych użytkowników. Wszystkie już aktywne konta pozostają bez zmian. W listopadzie 2023 opłacono serwer/domenę. Jakby ktoś chciał się dorzucić do funkcjonowania forum to zapraszam na PW. Na chwilę obecną (12.03.2024) po opłaceniu faktur stan kasy to - minus 284. Z góry dzięki za wsparcie - Admin.


Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Szkolenie/kobieta
04-07-2019, 17:29
Post: #1
Szkolenie/kobieta
Witam,chciałabym dowiedzieć się więcej w sprawie szkoleń podstawowych. Wiem,że kurs trwa ok.3miesiące,ale czy są jakieś "zjazdy" czy w weekendy można jechać do domu? Czy szkolenie jest ciężkie? Kobiety dają radę?Blush Trzeba mieszkać ma terenie ośrodka? Czy losowo decydują o to w jakim ośrodku będziesz się znajdował,czy np.mozesz "wybrać".
Z góry dzięki za odpBig Grin
Odpowiedz cytując ten post
04-07-2019, 22:08
Post: #2
RE: Szkolenie/kobieta
1. Kurs trwa ponad 8 miesięcy
2. Są zjazdy jak nie masz służby
3. Kobiety dają radę
4. Możesz sobie coś wynająć
5. Losowo
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
05-07-2019, 11:31
Post: #3
RE: Szkolenie/kobieta
Niektóre z tych pytań mnie przerażają.
Od kiedy niby może mieszkać poza ośrodkiem, jeżeli kursy są w trybie skoszarowanym?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
05-07-2019, 13:21
Post: #4
RE: Szkolenie/kobieta
A zaskoczę Cię, że można Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
05-07-2019, 13:32 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 05-07-2019 13:32 przez keyser soze.)
Post: #5
RE: Szkolenie/kobieta
Teraz jest już taka panika w związku z brakiem chętnych, że pozwalają nawet kimać poza osrodkiemBig Grin
Niedługo wprowadzą eksternistyczne zaliczanie kursu podstawowegoBig Grin

Szczęśliwe jest życie emeryta!!!
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
05-07-2019, 14:47
Post: #6
RE: Szkolenie/kobieta
Szkólka dla mlodych adeptow powinna być najlepszym co może być. To jest pierwsze zetknięcie się ze służbą. Wszystkiego czego się nauczysz będziesz wykorzystywała w praktyce i na służbie z latami praktyki doszkalała wlasne umiejętności. Ja jako młoda osoba nie potrafię równiez zrozumieć dlaczego coraz wiecej osob (moich rowiesnikow) "marząc"/ decydując się na wstąpienie do służby tak bardzo obawia się szkolenia podstawowego.
W szkolce nie liczy się to czy Ty jesteś "dobra fizycznie" (oczywiście to pomaga) ale przede wszystkim liczy się chęć doskonalenia i rozwijania umiejętności - np. slabych punktow ale głównie zaangażowanie i pokora
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
05-07-2019, 20:36 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 05-07-2019 20:36 przez Lukaszenko323.)
Post: #7
RE: Szkolenie/kobieta
(05-07-2019 13:32 )keyser soze napisał(a):  Teraz jest już taka panika w związku z brakiem chętnych, że pozwalają nawet kimać poza osrodkiemBig Grin
Niedługo wprowadzą eksternistyczne zaliczanie kursu podstawowegoBig Grin

ja pamiętam swój kurs końcówka 2018 r. to trzeba było się stawić w koszarach do 22, do tego jeszcze rejony były rano koło 6 i po 21, służby dyżurne i mimo wszystko było fajnie Smile jak jest teraz to nie wiem
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-07-2019, 10:48
Post: #8
RE: Szkolenie/kobieta
(05-07-2019 20:36 )Lukaszenko323 napisał(a):  
(05-07-2019 13:32 )keyser soze napisał(a):  Teraz jest już taka panika w związku z brakiem chętnych, że pozwalają nawet kimać poza osrodkiemBig Grin
Niedługo wprowadzą eksternistyczne zaliczanie kursu podstawowegoBig Grin

ja pamiętam swój kurs końcówka 2018 r. to trzeba było się stawić w koszarach do 22, do tego jeszcze rejony były rano koło 6 i po 21, służby dyżurne i mimo wszystko było fajnie Smile jak jest teraz to nie wiem

A w jakim ośrodku się szkoliłeś/aś?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-07-2019, 17:01
Post: #9
RE: Szkolenie/kobieta
(06-07-2019 10:48 )pomysly.wlasne napisał(a):  
(05-07-2019 20:36 )Lukaszenko323 napisał(a):  
(05-07-2019 13:32 )keyser soze napisał(a):  Teraz jest już taka panika w związku z brakiem chętnych, że pozwalają nawet kimać poza osrodkiemBig Grin
Niedługo wprowadzą eksternistyczne zaliczanie kursu podstawowegoBig Grin

ja pamiętam swój kurs końcówka 2018 r. to trzeba było się stawić w koszarach do 22, do tego jeszcze rejony były rano koło 6 i po 21, służby dyżurne i mimo wszystko było fajnie Smile jak jest teraz to nie wiem

A w jakim ośrodku się szkoliłeś/aś?

CSSG Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
07-07-2019, 14:03
Post: #10
RE: Szkolenie/kobieta
(05-07-2019 14:47 )Diablo_94 napisał(a):  Wszystkiego czego się nauczysz będziesz wykorzystywała w praktyce i na służbie z latami praktyki doszkalała wlasne umiejętności.

Kolega, widzę, bardzo optymistycznie podchodzi do sprawy Big Grin

Prawda wygląda trochę inaczej: nakładą jej do głowy zupełnie nie potrzebnych do niczego bzdur, które nijak będą się miały do panującej rzeczywistości, a prawdziwej pracy będzie się uczyć po powrocie ze szkolenia Smile

They that can give up essential liberty to obtain a little safety, deserve neither liberty nor safety.

Benjamin Franklin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
07-07-2019, 19:56
Post: #11
RE: Szkolenie/kobieta
True, true!

Szczęśliwe jest życie emeryta!!!
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
07-07-2019, 23:00
Post: #12
RE: Szkolenie/kobieta
Ehh,to już sama nie wiem Big Grin
Odpowiedz cytując ten post
08-07-2019, 08:45
Post: #13
RE: Szkolenie/kobieta
(07-07-2019 14:03 )Jajko_pawiana napisał(a):  
(05-07-2019 14:47 )Diablo_94 napisał(a):  Wszystkiego czego się nauczysz będziesz wykorzystywała w praktyce i na służbie z latami praktyki doszkalała wlasne umiejętności.

Kolega, widzę, bardzo optymistycznie podchodzi do sprawy Big Grin

Prawda wygląda trochę inaczej: nakładą jej do głowy zupełnie nie potrzebnych do niczego bzdur, które nijak będą się miały do panującej rzeczywistości, a prawdziwej pracy będzie się uczyć po powrocie ze szkolenia Smile

trochę w tym racji jest,ale np. jeśli chodzi o szkolenie w cssg to trzeba przyznać że człowiek po szkółce aż taki zielony na granicy nie jest i sporo wie Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
08-07-2019, 14:59 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 08-07-2019 15:05 przez Jajko_pawiana.)
Post: #14
RE: Szkolenie/kobieta
(07-07-2019 23:00 )xqwertyx napisał(a):  Ehh,to już sama nie wiem Big Grin

posłuchaj: powiem wprost - szkolenie podstawowe to najprzyjemniejsza rzecz, którą otrzymasz od tej firmy Smile Idź, poznawaj nowych ludzi, rób co każą, zaliczaj przedmioty (na prawdę nic w nich trudnego nie ma) i w żadnym wypadku nie spinaj się z ocenami, bo w przyszłości do niczego Ci te piątki nie będą potrzebne.

Obecnie warunki bytowe na takim CSSG są niesamowite i nie ma czego się obawiać. W 2005 roku, gdy się przyjmowałem, przez popękane okna na kompanii przy - 25 hulał wiatr, temperatura w sali (gdzie mieszkało nasz 25 chłopa na potrójnie spiętrowanych wozach) wynosiła +9 stopni i mieliśmy zakaz używania prywatnych kołder czy śpiworów. Każdy spał pod swoim pojedynczym, szarym kocem Smile dodatkowo po trzy kabiny toaletowe na każdym z 2 poziomów (trzy na 100 chłopa), z czego na parterze tylko jedna miała w pełni sprawne drzwi - kolejna miała drzwi bez klamki, a następna nie miała drzwi w ogóle Smile nie pamiętam numeru tego budynku, ale on chyba obecnie pozostaje wyłączony z użytku, od 2008 roku:

[Obrazek: 02014364472439518180.jpg]

They that can give up essential liberty to obtain a little safety, deserve neither liberty nor safety.

Benjamin Franklin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
08-07-2019, 17:49
Post: #15
RE: Szkolenie/kobieta
Zaznaczyłeś nie ten budynek - ten zaznaczony to dawna kandydacka, teraz jest wyremontowany i mieści się w nim coś z CSSG.
Budynek o którym piszesz (ech, pamiętam ten syfWink stoi szczytem powyżej zaznaczonego i jest on faktycznie wyłączony z użytkowania.

Szczęśliwe jest życie emeryta!!!
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
08-07-2019, 21:16 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 08-07-2019 22:12 przez quasimodo1.)
Post: #16
RE: Szkolenie/kobieta
(08-07-2019 14:59 )Jajko_pawiana napisał(a):  Obecnie warunki bytowe na takim CSSG są niesamowite i nie ma czego się obawiać. W 2005 roku, gdy się przyjmowałem, przez popękane okna na kompanii przy - 25 hulał wiatr, temperatura w sali (gdzie mieszkało nasz 25 chłopa na potrójnie spiętrowanych wozach) wynosiła +9 stopni i mieliśmy zakaz używania prywatnych kołder czy śpiworów. Każdy spał pod swoim pojedynczym, szarym kocem Smile dodatkowo po trzy kabiny toaletowe na każdym z 2 poziomów (trzy na 100 chłopa), z czego na parterze tylko jedna miała w pełni sprawne drzwi - kolejna miała drzwi bez klamki, a następna nie miała drzwi w ogóle Smile nie pamiętam numeru tego budynku, ale on chyba obecnie pozostaje wyłączony z użytku, od 2008 roku:

plus trociny między szybami usypane do wysokości okienka wentylacyjnego robiące za uszczelnienie przed wiatrem ,trzy kije wystające z sufitu robiące za natrysk ,koryto zatkane szmatą i robiące za wannę plus
zamarznięte wrony spadające z drzew na plac apelowy. Dziadek z Grenzschutzu który przyjechał z wizytą do Rastenburga w rozmowach z nami wspominał ,że pamięta takie warunki ale jak powstawał Grenzschutz a on zaczynał służbę w 1955 roku Big Grin Różnica 36 lat Big Grin Do tego Stanley drący wiecznie mordę na kucharki ,podchorążych ,kadetów i elewów , obieraki ziemniaków na kilkaset gąb do wykarmienia na który chodziło się całym plutonem , maratończyk Szynkowski który zajeżdżał biegaczy na 20 kaemów , mięśniak Kluza który widział w każdym faworyta kultury fizycznej itd
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-07-2019, 08:39
Post: #17
RE: Szkolenie/kobieta
Ten budynek, o którym piszecie jest remontowany Smile teraz będzie luks.

Też pamiętam te piękne czasy w bloku nr 24 Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-07-2019, 12:32
Post: #18
RE: Szkolenie/kobieta
Przynajmniej jest co wspominaćSmile
Ps. Kiedyś jak opowiedziałem swiezakom jak to drzewiej było, to nie chcieli uwierzyć ?

Szczęśliwe jest życie emeryta!!!
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-07-2019, 21:26 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-07-2019 21:27 przez Jajko_pawiana.)
Post: #19
RE: Szkolenie/kobieta
(08-07-2019 17:49 )keyser soze napisał(a):  Zaznaczyłeś nie ten budynek - ten zaznaczony to dawna kandydacka, teraz jest wyremontowany i mieści się w nim coś z CSSG.
Budynek o którym piszesz (ech, pamiętam ten syfWink stoi szczytem powyżej zaznaczonego i jest on faktycznie wyłączony z użytkowania.

No właśnie nie, Keyser - zaznaczyłem właściwy Smile okna sal mojego budynku wychodziły na plac apelowy, a na samej górze (strych) rezydował chyba SPAP czy odwody Smile dodatkowo przez cały rok w piwnicach stała woda po kolana (chyba woda ...), a stropy były wypełnione trocinami, umieszczonymi pomiędzy deskami Smile natomiast o wyłączeniu z użytku tegoż budynku słyszałem z opowieści osób, które w późniejszym czasie odwiedzały Kętrzyn przy okazji szkoleń ... niestety po 2006 roku ani razu nie było mi dane odwiedzić CSSG :/

They that can give up essential liberty to obtain a little safety, deserve neither liberty nor safety.

Benjamin Franklin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-07-2019, 21:53 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-07-2019 21:55 przez keyser soze.)
Post: #20
RE: Szkolenie/kobieta
To załapałeś się na jeden z ostatnich kursów w tym budynku - po zlikwidowaniu kandydackiej zaraz zlikwidowali w nim kursy podstawowe - nie wiem czemu, bo był w lepszym stanie niż ten budynek o którym wspominałem - sam chodziłem się tam kąpać, bo przynajmniej była tam w miarę ciepła woda Smile Teraz (już od kilku lat) ten budynek jest odremontowany na tip-top.
A na górze była w tamtych czasach sekcja SPI (dawny pluton specjalny, obecnie WZD - ówczesna SPI podlegała pod Wydział Graniczny).
Ech, to były czasy beztroski.... najlepsze czasy w SG... chyba się starzeję, bo robię się sentymentalny...

Szczęśliwe jest życie emeryta!!!
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:

Kontakt | Your Website | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS