Ze względu na wysyp spamu wprowadziłem manualną aktywację każdego nowego konta - żeby stworzyć nowe konto proszę o użycie w nazwie użytkownika literek SG****** gdzie gwiazdki to nick użytkownika. Po aktywacji (tu proszę o cierpliwość) usunę litery SG z nazwy użytkownika i można będzie logować się i pisać posty pod wybranym nickiem. Ułatwi mi to wyłapanie faktycznych użytkowników. Wszystkie już aktywne konta pozostają bez zmian. W listopadzie 2023 opłacono serwer/domenę. Jakby ktoś chciał się dorzucić do funkcjonowania forum to zapraszam na PW. Na chwilę obecną (12.03.2024) po opłaceniu faktur stan kasy to - minus 284. Z góry dzięki za wsparcie - Admin.


Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
kłamstwo a wariograf
23-07-2019, 15:35
Post: #1
kłamstwo a wariograf
Witam wszystkich, proszę Was o szczere/obiektywne opinie bo chyba pierwszy raz w życiu nie wiem co robić ..
Oczywiście w formularzu do sg zataiłam pewne fakty, napisałam, że nigdy nie brałam narkotyków. Brałam. Nie więcej niż 5 razy, trawki, jakieś 17/18 lat. Dlaczego ukryłam? Bałam się, że zostanie to w papierach, jak nie wyjdzie z sg mam jeszcze inne plany i co w sytuacji gdyby moi przyszli pracodawcy się o tym dowiedzieli?(a uderzam w państwówkę). Tego się najbardziej bałam. Ale nie ma co się tłumaczyć, dałam dupy

Pytanie do Was, brnąć w to dalej? może jakoś pójdzie ? Podobno można zmienić papiery? ale czy jest sens, skoro i na rozmowie i u psychologa zaprzeczałam?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
23-07-2019, 15:40
Post: #2
RE: kłamstwo a wariograf
Niepotrzebnie zaprzeczałaś od początku. To że brałaś kiedyś kilkukrotnie nie znaczy że teraz bierzesz czy że ogólnie się nie nadajesz. Obawiam się na wykrywaczu może wyjść. Ale na 100% nie wiem, sam na razie czekam
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
25-07-2019, 08:22 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 25-07-2019 08:22 przez Jajko_pawiana.)
Post: #3
RE: kłamstwo a wariograf

(23-07-2019 15:35 )xxxo napisał(a):  cytat


wysłałem Ci prywatną wiadomość na temat tego jak postępować w takiej sytuacji Smile

They that can give up essential liberty to obtain a little safety, deserve neither liberty nor safety.

Benjamin Franklin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
28-08-2019, 16:46
Post: #4
RE: kłamstwo a wariograf
[quote='Jajko_pawiana' pid='33844' dateline='1564039342']


Panie Jajko, byłbym bardzo wdzięczny gdybym również otrzymał taką wiadomość na moją skrzynkę. Tzn jak postąpić w takiej sytuacji. Z góry dziękuję!
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
28-08-2019, 17:32
Post: #5
RE: kłamstwo a wariograf
Podłączam się do prośby. Z góry dziękuję.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
28-08-2019, 18:39
Post: #6
RE: kłamstwo a wariograf
Ja też bym prosił o taką wiadomość.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
28-08-2019, 22:11
Post: #7
RE: kłamstwo a wariograf
Też bym mógł się dołączyć do pytania ?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
30-08-2019, 02:22
Post: #8
RE: kłamstwo a wariograf
Jeżeli zataiłaś takie info to masz jeszcze szansę wyprostować to na rozmowie z psychologiem i na wario. Nie powinno być problemu.
Powodzenia
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-09-2019, 18:59
Post: #9
RE: kłamstwo a wariograf
(25-07-2019 08:22 )Jajko_pawiana napisał(a):  
(23-07-2019 15:35 )xxxo napisał(a):  

(23-07-2019 15:35 )xxxo napisał(a):  cytat


wysłałem Ci prywatną wiadomość na temat tego jak postępować w takiej sytuacji Smile

witam
czy ja też mógłbym prosić o takową wiadomość na skrzynkę ?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
05-04-2022, 23:19
Post: #10
RE: kłamstwo a wariograf
(25-07-2019 08:22 )Jajko_pawiana napisał(a):  
(23-07-2019 15:35 )xxxo napisał(a):  

(23-07-2019 15:35 )xxxo napisał(a):  cytat


wysłałem Ci prywatną wiadomość na temat tego jak postępować w takiej sytuacji Smile

Można priv?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
07-04-2022, 12:43
Post: #11
RE: kłamstwo a wariograf
Drodzy,
Nie oszukujcie w ankietach ani na rozmowie a tym bardziej na wario.
Nie ma to sensu bo kłamstwo wyjdzie.
To że ktoś kiedyś palił trawkę , jechał pod wpływem itp nie ma znaczenia
Tu właśnie chodzi o prawdę i uczciwość osób które podchodzą do rekrutacji
Na walio możesz mieć nawet 5 zestawów pytań w którym w każdym jest po 5/6 pytań więc można samemu sobie strzelić w kolano bo nie wiadomo co będzie w pytaniach
Bez sensu coś zatajać.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-04-2022, 12:03 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-04-2022 12:05 przez Jajko_pawiana.)
Post: #12
RE: kłamstwo a wariograf
(07-04-2022 12:43 )Natkins napisał(a):  Drodzy,
Nie oszukujcie w ankietach ani na rozmowie a tym bardziej na wario.
Nie ma to sensu bo kłamstwo wyjdzie.
To że ktoś kiedyś palił trawkę , jechał pod wpływem itp nie ma znaczenia
Tu właśnie chodzi o prawdę i uczciwość osób które podchodzą do rekrutacji
Na walio możesz mieć nawet 5 zestawów pytań w którym w każdym jest po 5/6 pytań więc można samemu sobie strzelić w kolano bo nie wiadomo co będzie w pytaniach
Bez sensu coś zatajać.

Sytuacja się zmieniła i obecnie nie ma takiego czegoś, że na jedno miejsce leży 200 podań, jak w 2005 roku. Kiedyś za sam fakt legitymowania ("prewencyjnego" ... hy hy) ujętego w KSIPie miałbyś problem z "nieposzlakowaną opinią", nie mówiąc już o jakimś otrzymanym mandacie, który zmniejszał szansę na angaż do zera. Mało tego - jak przyszedłeś na rozmowę w krzywo założonym krawacie, to miałeś już problem i po wejściu zwracano Ci na to uwagę.

Nie wiem jak obecnie wygląda badanie wario - w sensie czy jego forma i przebieg jest taki sam jak ponad 15 lat temu, ale podpowiem tylko jedną rzecz: maszyny nie oszukasz, bo nie jesteś agentem KGB czy Mossadu, a testowanie bajek o wkładaniu pinezki w buta czy łykaniu kilku tabletek kofeiny (!!!) sobie odpuśćcie - szkoda zdrowia. Oszukać za to możesz osobę obsługującą urządzenie i kiedyś to właśnie był sposób na zatajenie pewnych rzeczy. No i przestańcie mnie już o rady pytać w PW, bo to zaczyna być męczące Big Grin

They that can give up essential liberty to obtain a little safety, deserve neither liberty nor safety.

Benjamin Franklin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-04-2022, 13:16
Post: #13
RE: kłamstwo a wariograf
(07-04-2022 12:43 )Natkins napisał(a):  Drodzy,
Nie oszukujcie w ankietach ani na rozmowie a tym bardziej na wario.
Nie ma to sensu bo kłamstwo wyjdzie.
To że ktoś kiedyś palił trawkę , jechał pod wpływem itp nie ma znaczenia
Tu właśnie chodzi o prawdę i uczciwość osób które podchodzą do rekrutacji
Na walio możesz mieć nawet 5 zestawów pytań w którym w każdym jest po 5/6 pytań więc można samemu sobie strzelić w kolano bo nie wiadomo co będzie w pytaniach
Bez sensu coś zatajać.

Powiem krótko - 100% napisanej prawdy!
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
12-04-2022, 21:31
Post: #14
RE: kłamstwo a wariograf
Witam. Mam pytanie. Jezeli ktoś ma członka rodziny i pracuje za granicą ;)To w takim razie wpisać w ABO? Załóżmy, że byłem za granicą i pracowałem Wink (Mam nadzieję, że wiecie o co mi chodzi.) Pozdrawiam.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-04-2022, 11:07
Post: #15
RE: kłamstwo a wariograf
Nie, nie wiemy. Jeżeli macie w ABO pytanie czy dany członek rodziny pracuje za granicą i faktycznie pracuje (legalnie) to chyba oczywiste, że wpisujecie.

Czytanie ze zrozumieniem to klucz do sukcesu przy poprawnym wypełnianiu ankiet/kwestionariuszy.

Tak jak pisały osoby wyżej, zatajanie pewnych faktów na jakimkolwiek etapie rekrutacji nie ma sensu. Kłamstwo ma krótkie nogi, a komisje rekrutacyjne cenią sobie szczerość i uczciwość. Przynajmniej tak było w moim przypadku. Ktoś kto zakłada, że może uda mu się jakimś cudem zataić pewne fakty i prześlizgnąć się przez rekrutację nie powinien być w szeregach SG, bo jak to o nim świadczy jako o przyszłym funkcjonariuszu? Takie jest moje zdanie. Pozdr i powodzenia
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-04-2022, 16:21
Post: #16
RE: kłamstwo a wariograf
Dokładnie, tak jak piszesz. Chciałbym bardzo się dostać. Chciałem usunąć wpis. Zdałem sobie sprawę, z tego co tu jest napisane oraz całej procedury. Pozdrawiam.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-04-2022, 11:33
Post: #17
RE: kłamstwo a wariograf
(18-04-2022 11:07 )Skaza napisał(a):  Ktoś kto zakłada, że może uda mu się jakimś cudem zataić pewne fakty i prześlizgnąć się przez rekrutację nie powinien być w szeregach SG, bo jak to o nim świadczy jako o przyszłym funkcjonariuszu? Takie jest moje zdanie. Pozdr i powodzenia

That's the spirit! Big Grin

A tak na poważnie - jeżeli rok założenia Twojego konta jest tożsamy z ilością czasu służby w mundurze, to muszę Cię zmartwić i powiedzieć, że czeka Cię rozczarowanie. No i że tak na prawdę realiów panujących w służbach nauczysz się wraz ze zdobywanym doświadczeniem w pracy. No, chyba że planujesz błyskotliwą karierę w BSW - ale wierz mi, że tam też osób z podobnym do Twojego podejściem nie ma i będziesz "niezbyt wygodny" Smile pzdr.

They that can give up essential liberty to obtain a little safety, deserve neither liberty nor safety.

Benjamin Franklin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-04-2022, 20:16
Post: #18
RE: kłamstwo a wariograf
(19-04-2022 11:33 )Jajko_pawiana napisał(a):  
(18-04-2022 11:07 )Skaza napisał(a):  Ktoś kto zakłada, że może uda mu się jakimś cudem zataić pewne fakty i prześlizgnąć się przez rekrutację nie powinien być w szeregach SG, bo jak to o nim świadczy jako o przyszłym funkcjonariuszu? Takie jest moje zdanie. Pozdr i powodzenia

That's the spirit! Big Grin

A tak na poważnie - jeżeli rok założenia Twojego konta jest tożsamy z ilością czasu służby w mundurze, to muszę Cię zmartwić i powiedzieć, że czeka Cię rozczarowanie. No i że tak na prawdę realiów panujących w służbach nauczysz się wraz ze zdobywanym doświadczeniem w pracy. No, chyba że planujesz błyskotliwą karierę w BSW - ale wierz mi, że tam też osób z podobnym do Twojego podejściem nie ma i będziesz "niezbyt wygodny" Smile pzdr.

To nie o to chodzi, że chcę iść po trupach do celu. Po prostu, mam obawy, że pewne rzeczy mogą mnie zdyskredytować. Dokumenty już złożyłem (kwestionariusz osobowy), ABO też mam wypełnione. Czekam. Po przeczytaniu całego wątku, zrozumiałem czego się wymaga od rekrutów.
Pozdrawiam ?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
21-04-2022, 15:55 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 21-04-2022 15:57 przez Skaza.)
Post: #19
RE: kłamstwo a wariograf
Jeżeli w Waszej przeszłości jest coś, co może Was zdyskredytować jako kandydatów do służby i spróbujecie to zataić to i tak wszystko wyjdzie w trakcie badania. Dlatego nie strzelajcie sobie w kolano kombinowaniem. Jeżeli mamy jakieś grzechy przeszłości, ale na wariografie podejdziemy do sprawy uczciwie to wówczas istnieją dwie możliwości: albo dadzą szansę się wyjaśnić, albo odrzucą.

W przypadku mówienia prawdy (jaka by ona nie była) zawsze mamy szansę na pozytywne przejście badania. Natomiast przy próbie zatajenia prawdy mamy szansę jedynie na wynik negatywny. Co ma być to będzie. Nie ma, co kombinować.

(19-04-2022 11:33 )Jajko_pawiana napisał(a):  That's the spirit! Big Grin

A tak na poważnie - jeżeli rok założenia Twojego konta jest tożsamy z ilością czasu służby w mundurze, to muszę Cię zmartwić i powiedzieć, że czeka Cię rozczarowanie. No i że tak na prawdę realiów panujących w służbach nauczysz się wraz ze zdobywanym doświadczeniem w pracy. No, chyba że planujesz błyskotliwą karierę w BSW - ale wierz mi, że tam też osób z podobnym do Twojego podejściem nie ma i będziesz "niezbyt wygodny" Smile pzdr.

Wiem, że każda służba ma swoją specyfikę i wszędzie ludzie są różni. Liczyłem się z tym, kiedy składałem dokumenty. Nikt mi nie mówił, że będzie łatwo, ale jestem zdania, że grunt to mieć pewne fundamentalne wartości, którymi się kierujemy zarówno w życiu prywatnym jak i w służbie. Podejście raczej niezbyt ułatwiające życie, to fakt. Jednak, kiedy większość ludzi z otoczenia jest kolokwialnie mówiąc "ch**owa" to nie mam zamiaru być taki sam, bo to żadna sztuka. Trzeba być dla ludzi człowiekiem. Pozdr
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
21-04-2022, 18:44
Post: #20
RE: kłamstwo a wariograf
(21-04-2022 15:55 )Skaza napisał(a):  Jeżeli w Waszej przeszłości jest coś, co może Was zdyskredytować jako kandydatów do służby i spróbujecie to zataić to i tak wszystko wyjdzie w trakcie badania. Dlatego nie strzelajcie sobie w kolano kombinowaniem. Jeżeli mamy jakieś grzechy przeszłości, ale na wariografie podejdziemy do sprawy uczciwie to wówczas istnieją dwie możliwości: albo dadzą szansę się wyjaśnić, albo odrzucą.

W przypadku mówienia prawdy (jaka by ona nie była) zawsze mamy szansę na pozytywne przejście badania. Natomiast przy próbie zatajenia prawdy mamy szansę jedynie na wynik negatywny. Co ma być to będzie. Nie ma, co kombinować.

(19-04-2022 11:33 )Jajko_pawiana napisał(a):  That's the spirit! Big Grin

A tak na poważnie - jeżeli rok założenia Twojego konta jest tożsamy z ilością czasu służby w mundurze, to muszę Cię zmartwić i powiedzieć, że czeka Cię rozczarowanie. No i że tak na prawdę realiów panujących w służbach nauczysz się wraz ze zdobywanym doświadczeniem w pracy. No, chyba że planujesz błyskotliwą karierę w BSW - ale wierz mi, że tam też osób z podobnym do Twojego podejściem nie ma i będziesz "niezbyt wygodny" Smile pzdr.

Wiem, że każda służba ma swoją specyfikę i wszędzie ludzie są różni. Liczyłem się z tym, kiedy składałem dokumenty. Nikt mi nie mówił, że będzie łatwo, ale jestem zdania, że grunt to mieć pewne fundamentalne wartości, którymi się kierujemy zarówno w życiu prywatnym jak i w służbie. Podejście raczej niezbyt ułatwiające życie, to fakt. Jednak, kiedy większość ludzi z otoczenia jest kolokwialnie mówiąc "ch**owa" to nie mam zamiaru być taki sam, bo to żadna sztuka. Trzeba być dla ludzi człowiekiem. Pozdr

Zgadzam się w 100 procentach. Znam swoją wartość i staram się zawsze postępować zgodnie z etyka "ludzką" ,że tak to ujmę. Zresztą, napisałem już wcześniej, że rozumiem po przeczytaniu tu wcześniejszych wpisów, jak do tej sprawy podejść.
Nie mam zamiaru, więcej się tłumaczyć i na tym chciałbym zakończyć ten temat. Nie potrzebne to, jeżeli jest wszystko wyjaśnione od samego początku.
Pozdrawiam Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:

Kontakt | Your Website | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS