Ze względu na wysyp spamu wprowadziłem manualną aktywację każdego nowego konta - żeby stworzyć nowe konto proszę o użycie w nazwie użytkownika literek SG****** gdzie gwiazdki to nick użytkownika. Po aktywacji (tu proszę o cierpliwość) usunę litery SG z nazwy użytkownika i można będzie logować się i pisać posty pod wybranym nickiem. Ułatwi mi to wyłapanie faktycznych użytkowników. Wszystkie już aktywne konta pozostają bez zmian. W listopadzie 2023 opłacono serwer/domenę. Jakby ktoś chciał się dorzucić do funkcjonowania forum to zapraszam na PW. Na chwilę obecną (12.03.2024) po opłaceniu faktur stan kasy to - minus 284. Z góry dzięki za wsparcie - Admin.


Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
NIE WIDZĘ ZWIĄZKU
15-01-2020, 19:45
Post: #201
RE: NIE WIDZĘ ZWIĄZKU
(15-01-2020 13:59 )WACEK84 napisał(a):  ok, wielkie dzięki POZDRAWIAM

Musisz jeszcze poinformować wydział finansów w oddziale o nie przesyłaniu składek z Twojego konta.
Pozdrawiam
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
05-02-2020, 13:37
Post: #202
RE: NIE WIDZĘ ZWIĄZKU
Nie wszystkie służby mundurowe chcą pluralizmu w związkach:

https://nszzfsg.pl/nie-wszystkie-sluzby-...zwiazkach/

Artykuł iście humorystycznySmile Jest związek sprzedający ubezpieczenia vs jakikolwiek inny. Kwestia braku marketingu "działania" tego innego plus logistyka twórcza. Obstawiam, że z czasem jakiś ideowiec się znajdzie co to pociągnie w dobrym kierunku. Moim zdaniem pluralizm związkowy jest kierunkiem akceptowalnym. Z jednej strony niby pozorne osłabienie siły jednostkowej działania obecnej braci "walczącej" z drugiej bliżej nieznana alternatywa. Generalnie brak konkurencji prowadzi do monopolu a monopol skutkuje brakiem jakichkolwiek chęci do czegokolwiek. Idealnego przykładu tegoż monopolu nie trzeba szukać dalekoWink Policyjne związki to zupełnie inna jakość choć Policjanci na pierwszej linii też na nich psiocząWink Czy to się komuś podoba czy nie ciągniemy się na plecach Policji, co oni wywalczą to my dostajemy rykoszetem ..przy minimalnym wkładzie własnymWink

Kiedyś już była jedna partia PZPR, która się promowała/zachwalała na prawo i lewo jacy to są ach i och ..a na półkach w sklepach można było znaleźć wyłącznie światło i dźwiękWink Stworzono możliwość tworzenia partii i wolnego wyboru i cudownie nagle półki uginają się od towarówWink Monopol nigdy nie jest dobry ..no może wyłącznie dla tych, którzy w tym monopolu mają swój własny prywatny interesWink
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-02-2020, 18:37
Post: #203
RE: NIE WIDZĘ ZWIĄZKU
Cytat:Straż Graniczna. Bandyci Kolasy znowu w akcji. Tym razem zaatakowali Placówkę SG w Mielniku.

Link - Drożyzna w mafii - Derlatka podnosi ceny

MUNDUROWI DZIĘKUJĄ RZĄDOWI

LAWINA BIEG OD TEGO ZMIENIA
PO JAKICH TOCZY SIĘ KAMIENIACH
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
01-05-2020, 00:55
Post: #204
RE: NIE WIDZĘ ZWIĄZKU
No dobra. Nie życzyłem wielkiego sukcesu @Rebeliantowi w walce z "systemem". No ale po takim czasie i tych przesłuchaniach to chłopie żyjesz? Nic nie piszesz? Pytam jako nie sympatyk ale zmartwiony czytelnik.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-06-2020, 19:02
Post: #205
RE: NIE WIDZĘ ZWIĄZKU
Cytat:O tym Skibickim i Grządkowskim wie doskonale Praga. I nie odczuwa żadnego dyskomfortu. Ale o tych dwóch i o całej ten bandyckiej machinie wie także Kamiński.

Tak, ten minister. Twórca Centralnego Biura Antykorupcyjnego. W młodości pasjonat Sztyletników, czyli „kedywu” Powstania Styczniowego. Facet kuty na cztery kopyta, nadzorujący służby specjalne. A może nie wie? Ale jak mógłby nie wiedzieć. No przecież musiałby być idiotą. Przecież jest jakieś BSW, prawda? Czyli Biuro Spraw Wewnętrznych. Taka policja w policji, w tym wypadku w Straży Granicznej. A nawet gdyby BSW było skorumpowane, albo nieudolne i przez to szef resortu nie miałby pełnego oglądu sytuacji, to jest dodatkowa komórka. BSW ministerialne. Właśnie po to je powołano, na wypadek, gdyby jakiś ubabrany w mafię Praga, próbował coś zataić przed ministrem.

Link - Czy minister może być idiotą?

MUNDUROWI DZIĘKUJĄ RZĄDOWI

LAWINA BIEG OD TEGO ZMIENIA
PO JAKICH TOCZY SIĘ KAMIENIACH
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
16-06-2020, 09:35
Post: #206
RE: NIE WIDZĘ ZWIĄZKU
Post o Kolasie został usunięty z Salonu24, więc podaję link do innej lokalizacji:

Czy minister może być idiotą?

MUNDUROWI DZIĘKUJĄ RZĄDOWI

LAWINA BIEG OD TEGO ZMIENIA
PO JAKICH TOCZY SIĘ KAMIENIACH
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
16-06-2020, 10:33
Post: #207
RE: NIE WIDZĘ ZWIĄZKU
Ktoś Cię nie lubi Rabe...ale bądź dzielny Angel
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
27-06-2020, 19:14
Post: #208
RE: NIE WIDZĘ ZWIĄZKU
I to jest praca związkowa, a nie udawanie paprotki na spotkaniach z Pragą i Gorzkowską. Rzetelnie przepracowany dzień obrad, transparentne sprawozdanie z działalności i odważne konkluzje:

Cytat:W części bieżącej poruszono temat motywacyjnego świadczenia dla funkcjonariuszy, którzy osiągnęli wysoki pułap wysługi.

Obecnie strona służbowa proponuje, aby taki dodatek przysługiwał osobom ze stażem od 25 lat w górę.

Uczestnicy dyskusji ocenili tę propozycję krytycznie, wskazując, że nierzadko beneficjentami świadczenia będą osoby nie tyle doświadczone, co po prostu zasiedziałe na swoich stanowiskach, o wątpliwych walorach efektywności.

Alternatywnie sformułowano postulat, aby dodatkiem motywacyjnym objąć funkcjonariuszy, którzy osiągnęli próg 15 lat wysługi. Wysunięto argument, że to właśnie ta grupa stanowi najbardziej wartościowy segment składu osobowego, ponieważ łączy nabyte już niemałe doświadczenie z nadal pokaźną energią i gotowością do angażowania się w realizację nawet najtrudniejszych zadań.

Link - Sprawozdanie ZO przy Nadwiślańskim OSG

MUNDUROWI DZIĘKUJĄ RZĄDOWI

LAWINA BIEG OD TEGO ZMIENIA
PO JAKICH TOCZY SIĘ KAMIENIACH
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
27-06-2020, 21:36 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 27-06-2020 21:52 przez braeven.)
Post: #209
RE: NIE WIDZĘ ZWIĄZKU
A nie jest najprostszym rozwiązaniem motywacji i zachęty do pozostania zwiększanie z przewidzianej puli dla danego stanowiska dodatku o 1/30 z każdym rokiem służby? Likwiduje się w tym momencie patologię z podwyższaniem dodatku na odejście (dla wybranych), każdy ma jasną sytuację i możliwość zaplanowania swojej drogi służbowej.
Eliminując niedomówienia - 29 lat służby, 37 wysługi. Mogę się podzielić :-)

Przypomnę, że kiedyś nie istniał limit 75% i pozostając dłużej w służbie można było wypracować emkę większą niż pensję. Nie wiem czy ten człowiek jeszcze żyje, bo nie mam kontaktu, ale onegdaj odszedł na 110%pensji. Osobiście znam gościa, który nadal pracuje w policji ( drogówka) i faktycznie widzę go w terenie, a ma ponad 40 lat służby. Wielki szacun.

On nie dostanie nic więcej ponad te 75%
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
28-06-2020, 15:09 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 28-06-2020 15:31 przez quasimodo1.)
Post: #210
RE: NIE WIDZĘ ZWIĄZKU
(27-06-2020 21:36 )braeven napisał(a):  Przypomnę, że kiedyś nie istniał limit 75% i pozostając dłużej w służbie można było wypracować emkę większą niż pensję. Nie wiem czy ten człowiek jeszcze żyje, bo nie mam kontaktu, ale onegdaj odszedł na 110%pensji. Osobiście znam gościa, który nadal pracuje w policji ( drogówka) i faktycznie widzę go w terenie, a ma ponad 40 lat służby. Wielki szacun.

Nigdy nie było ,że mogłeś mieć 110 % podstawy wymiaru emki - do momentu nowelizacji ustaw emerytalnych funkcjonariuszy /żołnierzy zawodowych z 1983 roku w 1993/4 roku - maksymalnie podstawa wymiaru emki wynosiła 100% - tj minimalna po 15 latach -40% a za każdy następny rok służby 3% (teraz jest 2,6% i maksymalnie do 75%) aż do osiągnięcia 100% podstawy wymiaru za 35 lat wysługi - co powyżej 35 lat wysługi nic już nie przysługiiwało .
Dodatkowo ponad te 100% mogłeś jeszcze otrzymać 20% podstawy wymiaru do emki za Krzyż Virtuti Militari ,Krzyż Walecznych oraz komunistyczne odznaczenia w stylu Budowniczy PRL-u , Order Sztandaru Pracy inne bolszewickie pierdy - ale w ustawie był zapis -maksymalnie do 3 tysi miesięcznie tzw "chlebowe" - kto zna realia tamtych czasów i wie co to galopująca infkacja z miesiąca na miesiąc to wie że było to gówno warte . W połowie lat 90 tych kombatanci odznaczeni Orderem Wojennym Krzyża VM oraz KW sami napisali do premiera aby zlikwidował ten dodatek i nie robił wstydu - bo wtedy miał równowartość dzisiejszych 3 zlp !!! Niestety w przypadku odznaczonych tymi odznaczeniami wojennymi sama RP pokazała gdzie ma swoich obrońców.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
28-06-2020, 18:35
Post: #211
RE: NIE WIDZĘ ZWIĄZKU
Po drodze była poważna nowelizacja z 88r. Tam mogło coś być, ale nie mogę znaleźć tych aktów prawnych, a za młody byłem w czasach WOP i cios kojarzę tylko z opowieści wopkow, którzy odchodzili po 89r.

Szczęśliwe jest życie emeryta!!!
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
28-06-2020, 19:48 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 28-06-2020 19:49 przez quasimodo1.)
Post: #212
RE: NIE WIDZĘ ZWIĄZKU
(28-06-2020 18:35 )keyser soze napisał(a):  Po drodze była poważna nowelizacja z 88r. Tam mogło coś być, ale nie mogę znaleźć tych aktów prawnych, a za młody byłem w czasach WOP i cios kojarzę tylko z opowieści wopkow, którzy odchodzili po 89r.

Nie było w tym okresie żadnej nowelizacji - w 1983 w tzw "reformie Kiszczaka" znowelizowano ustawę o zaopatrzeniu emerytalnym z 1972 roku .Nowelizacja z 1983 roku zmieniła minimum wysługi z prawem do 40% zaopatrzenia emerytalnego z 10 lat na 15 lat. W ustawie z 1972 roku było - minimum emerytalne po 10 latach służby w wysokości 40% i każdy nastepny rok wzrost o 3 % ale tylko do maximum 85 % - Kiszczak zrobił minimum 15 lat =40% plus 3% za każdy następny aż do 100% za 35 lat służby.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
29-06-2020, 07:32
Post: #213
RE: NIE WIDZĘ ZWIĄZKU
Quasi, nie znam szczegółów, to było dawno, człowiek pracował w MO, możliwe że te 110% to była suma z dodatkiem na odejście. Pamiętam jego opowieści, że po odejściu na emeryturę miał więcej niż chodząc do pracy.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
29-06-2020, 19:28
Post: #214
RE: NIE WIDZĘ ZWIĄZKU
(28-06-2020 19:48 )quasimodo1 napisał(a):  
(28-06-2020 18:35 )keyser soze napisał(a):  Po drodze była poważna nowelizacja z 88r. Tam mogło coś być, ale nie mogę znaleźć tych aktów prawnych, a za młody byłem w czasach WOP i cios kojarzę tylko z opowieści wopkow, którzy odchodzili po 89r.

Nie było w tym okresie żadnej nowelizacji - w 1983 w tzw "reformie Kiszczaka" znowelizowano ustawę o zaopatrzeniu emerytalnym z 1972 roku .Nowelizacja z 1983 roku zmieniła minimum wysługi z prawem do 40% zaopatrzenia emerytalnego z 10 lat na 15 lat. W ustawie z 1972 roku było - minimum emerytalne po 10 latach służby w wysokości 40% i każdy nastepny rok wzrost o 3 % ale tylko do maximum 85 % - Kiszczak zrobił minimum 15 lat =40% plus 3% za każdy następny aż do 100% za 35 lat służby.

Mój błąd - pomyliłem lata - faktycznie to był 1983.

Szczęśliwe jest życie emeryta!!!
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
21-08-2020, 16:37
Post: #215
RE: NIE WIDZĘ ZWIĄZKU
Cytat:Akcję oczyszczania Robert Lis rozpoczął jesienią 2019 roku. Jako pierwszy został zbanowany Żabiński. Gdyby podlizywanie się do Kolasy zdzierało język, Żabiński byłby już niemową…

Link - Kolasowa Liga Obrońców Przyzwoitości

MUNDUROWI DZIĘKUJĄ RZĄDOWI

LAWINA BIEG OD TEGO ZMIENIA
PO JAKICH TOCZY SIĘ KAMIENIACH
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
21-08-2020, 22:23
Post: #216
RE: NIE WIDZĘ ZWIĄZKU
Nie chcę być złośliwy, ale bany za wpisy "niewygodne" lecą na MDR/NSZZFSG aż miło.
I żeby nie było - za wpisy zgodne z prawdą, wyważone i na poziomie,
Tak więc, ten tego....

Szczęśliwe jest życie emeryta!!!
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
22-08-2020, 15:31
Post: #217
RE: NIE WIDZĘ ZWIĄZKU
(21-08-2020 22:23 )keyser soze napisał(a):  Nie chcę być złośliwy, ale bany za wpisy "niewygodne" lecą na MDR/NSZZFSG aż miło.
I żeby nie było - za wpisy zgodne z prawdą, wyważone i na poziomie,
Tak więc, ten tego....

Trochę to zmiksowałeś, więc żeby dalej dyskutować, trzeba tę plątaninę rozwikłać.

Trzy fanpagi - MDR, Zarząd Główny i grupa Nadwiślanki.

MDR prowadzę ja. To jest profil autorski i korzystam z przywileju "jedynowładztwa", faktycznie banując na lewo i prawo. Nie muszę się przed nikim z tego tłumaczyć, bo reprezentuję tylko siebie i do pewnego stopnia tę "społeczność", która zalajkowała MDR, czyli trzydzieści kilka tysięcy użytkowników.

Z tym banowaniem to jest sprawa względna. Osoby zablokowane oczywiście są w większości przekonane, że dotknęła je niesprawiedliwość. Nie chcę tu zanudzać prezenacją moich argumentów, ale jedno na pewno sam przyznasz - w którykolwiek wątek na MDR byś się wbił, masz pewność, że w komentarzach poznasz opinie osób dyskutujących, żadnych bredni, syfu, czy trollingu. Możesz ten stan porównać z innymi profilami FB, gdzie jest sens czytać może pierwszych pięć, czy dziesięć komentarzy, bo potem robi się jedna wielka breja, niemoderowana przez nikogo. Jeśli ktoś uważa, że najważniejsza na takich profilach jest wolność słowa, to już jego sprawa.

Profil ZG, w przeciwieństwie do MDR, podlega ścisłym regułom i banowanie powinno opierać się na ultra-transparentnych przesłankach. To jest oficjalna platforma informacyjna w mediach społecznościowych reprezentująca stowarzyszenie, którym jest związek zawodowy, czyli organ przedstawicielski zrzeszonych osób.

Na pewno profesjonalny admin takiego profilu nie może sobie pozwolić na żadne widzimisię, fochy, czy kierowanie się sympatiami. To, co się dzieje na tamtym profilu, stanowi biegunowe przeciwieństwo tego, jak się powinno taką stronę prowadzić.

I trzeci podmiot, też związkowy, to jest grupa facebookowa Zarządu Oddziałowego przy Oddziale Nadwiślańskim, administrowana przez przewodniczącego ZO, Roberta Lisa.

Uważam, że w roli admina Lis wykazuje się wysoką klasą. Grupa, mimo że formalnie reprezentuje Nadwiślankę, stała się polem wymiany myśli dla szerokiego grona użytkowników, często spoza oddziału, a nawet spoza formacji.

Tam także zdarzają się bany, ale one są ostatecznością, gdy ktoś naprawdę uporczywie robi syf. Należę do Grupy i miałem wielokrotnie okazję prześledzić, jak to wygląda. Robert Lis z wielką dbałością podchodzi do swobody wypowiedzi.

W zeszłym roku i na początku bieżącego posypały się bany dla przygłupów od Kolasy. Pierwszy poleciał Żabiński. Ten facio zachowywał się dosłownie jak naćpany gimb, a Lis pozwalał mu na to bardzo długo. Potem był Czwaliński, a potem Kuszilek. Reszty ćwoków nie pamiętam. Oczywiście wywalono też stado anonimowych troglodytów. Powód zawsze ten sam - każdy wątek najpóźniej w czwartym piątym komentarzu przemieniali w gejzer fekaliów.

W tej sprawie Robert Lis opublikował w zeszłym roku oświadczenie. Szczegółowo przestawił sytuację, podał powody banów i przypomniał o pełnej transparentności działania zarówno w charakterze admina, jak i przewodniczącego ZO. Czyli zachował się wręcz przeciwnie, niż Kolasa i jego parówy.

Tekst tego oświadczenia podlinkowałem w swoim artykule - zapraszam do lektury.

Link - KLOP

MUNDUROWI DZIĘKUJĄ RZĄDOWI

LAWINA BIEG OD TEGO ZMIENIA
PO JAKICH TOCZY SIĘ KAMIENIACH
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
24-08-2020, 10:05
Post: #218
RE: NIE WIDZĘ ZWIĄZKU
Co do MDR - owszem, to Twój prywatny profil i możesz robić co chcesz, jednakże wydaje mi się, że zgubiłeś gdzieś po drodze obiektywizm - w tej chwili wszystkie posty są w 100% zgodne z Twoją linią i nie ma już miejsca na dyskusję z ludźmi o odmiennych poglądach - wydaje mi się, że "nie tędy droga".

Co do ZG - a tego to nie chce mi się nawet komentować.

Co do No - to było wspaniałe miejsce, gdzie można było swobodnie dyskutować na wszelkie tematy związane z "firmą", jednak od pewnego czasu chyba Robert już się zmęczył, bo coraz częściej zamiast rzeczowej dyskusji to widzę bany. I to nie jest tylko moje zdanie, w moim oddziale ta grupa była/jest bardzo popularna i masa ludzi ją regularnie odwiedza. Dlatego sądzę, że bany powinny lecieć tylko za wypowiedzi niemerytoryczne, wulgarne, bądź niezgodne z prawem, natomiast usuwanie niewygodnych komentarzy zawierających rzeczowe i konstruktywne uwagi jest po prostu dziecinne.

Ps Wiesz np. za co zbanowałeś mnie? Za krytyczną uwagę (a właściwie pytanie merytoryczne) na temat nieprecyzyjnych przepisów dotyczących podstaw prawnych do przeprowadzenia legitymowania. Oczywiście dyskusja toczyła się wokół zadym związanych z pacyfikowaniem LGBT i zapewne została potraktowana przez Ciebie jako mój atak na partię/policję/grom go wie co jeszcze. Ten sposób zamykania ust przypomina mi miniony system, który niestety pamiętam i źle wspominam. A gdzie wolność wypowiedzi?

Szczęśliwe jest życie emeryta!!!
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
24-08-2020, 13:34
Post: #219
RE: NIE WIDZĘ ZWIĄZKU
To może MDR na początek.

Wiele razy w dyskusjach na MDR spotykam się z krytyką jakichś moich twierdzeń. I nic z tym nie robię, bo ludzie mają święte prawo do zdania innego niż moje.

Za co zostałeś zbanowany, nie mam bladego pojęcia, bo nie prowadzę ewidencji.

Kilka razy w roku osoby zbanowane są przywracane przeze mnie. Piszą i wyjaśniają intencje swoich wpisów, albo wyrażają gotowość do zachowania większej powściągliwości w komentarzach. Albo - NIERZADKO - okazuje się, że to ja popełniłem błąd i zbanowałem kogoś w ferworze walki, bo zbyt pobieżnie przeczytałem dany wpis. Znajdź mnie na Fejsie i nawiąż korespondencję, pogadamy.

Grupa Nadwiślanki.

Absolutnie zaprzeczam temu, co napisałeś! Tam bany są absolutnym wyjątkiem, a ci "liczni koledzy", których przywołałeś, rzekomo tak pokrzywdzeni banem, to są konkretni użytkownicy i wcale nie wyrażali grzecznie swoich opinii. Tu absolutnie się nie zgadzam, bo uważnie śledzę sytuację w Grupie.

Jeśli byłbyś zainteresowany, to czekam na syganał na priv Fb.

MUNDUROWI DZIĘKUJĄ RZĄDOWI

LAWINA BIEG OD TEGO ZMIENIA
PO JAKICH TOCZY SIĘ KAMIENIACH
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
27-08-2020, 10:49
Post: #220
RE: NIE WIDZĘ ZWIĄZKU
Dzieki za zainteresowanie, ale ja już powiesiłem szelki na oparciu, więc powoli przestaję się interesować sprawami firmy i zaczynam się przestawiać na cywilny tryb życia Wink
Ale powodzenia w walce z tym skostniałym systemem, choć wątpię, czy da radę jeszcze go uratować.

Szczęśliwe jest życie emeryta!!!
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:

Kontakt | Your Website | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS