Ze względu na wysyp spamu wprowadziłem manualną aktywację każdego nowego konta - żeby stworzyć nowe konto proszę o użycie w nazwie użytkownika literek SG****** gdzie gwiazdki to nick użytkownika. Po aktywacji (tu proszę o cierpliwość) usunę litery SG z nazwy użytkownika i można będzie logować się i pisać posty pod wybranym nickiem. Ułatwi mi to wyłapanie faktycznych użytkowników. Wszystkie już aktywne konta pozostają bez zmian. W listopadzie 2023 opłacono serwer/domenę. Jakby ktoś chciał się dorzucić do funkcjonowania forum to zapraszam na PW. Na chwilę obecną (12.03.2024) po opłaceniu faktur stan kasy to - minus 284. Z góry dzięki za wsparcie - Admin.


Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Odprawa
28-11-2020, 16:17
Post: #1
Odprawa
Witam. Orientuje się ktoś czy odprawę wylicza się razem z połówkami? 18 lat rok za rok plus 5 lat rok za półtora cz samo 18 lat do odprawy a połówki do wysługi?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
28-11-2020, 17:42
Post: #2
RE: Odprawa
(28-11-2020 16:17 )Wykonczony napisał(a):  Witam. Orientuje się ktoś czy odprawę wylicza się razem z połówkami? 18 lat rok za rok plus 5 lat rok za półtora cz samo 18 lat do odprawy a połówki do wysługi?

Odprawa rok za rok. 19 lat 6 miesięcy plus jeden dzień (nieprzerwanie w mundurze) da tzw. fulla. Połówki tylko do późniejszego wyliczenia emki przez stosowny organ.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
28-11-2020, 19:36
Post: #3
RE: Odprawa
(28-11-2020 17:42 )PlanetaX napisał(a):  
(28-11-2020 16:17 )Wykonczony napisał(a):  Witam. Orientuje się ktoś czy odprawę wylicza się razem z połówkami? 18 lat rok za rok plus 5 lat rok za półtora cz samo 18 lat do odprawy a połówki do wysługi?

Odprawa rok za rok. 19 lat 6 miesięcy plus jeden dzień (nieprzerwanie w mundurze) da tzw. fulla. Połówki tylko do późniejszego wyliczenia emki przez stosowny organ.

Dzięki. Czyli jeszcze 1,5 roku. Wytrzymam? Wątpię
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-12-2020, 19:18
Post: #4
RE: Odprawa
Cześć. Na dzień "prawie" dzisiejszy mam 17 lat służby (stała + przygotowawcza) i rok kandydackiej w SG. Słyszałem o przeliczniku 3 - miesięczne uposażenie po 5 latach i kolejne za każde 5 lat. Z tych wyliczeń wychodzi 5 miesięcznych uposażeń + 40% (+ ewentualne 20% za służbę kandydacką). Czy to jest prawidłowe wyliczenie?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-12-2020, 20:53 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 10-12-2020 20:55 przez arek32.)
Post: #5
RE: Odprawa
Kandydackiej nie licz
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-12-2020, 00:00
Post: #6
RE: Odprawa
A czemu służba kandydacka nie wlicza się do wysługi a tym samym do wysokości odprawy? Jakaś podstawa prawna? Art. 119 ust. 3 UoSG? Służba kandydacka by się nie wliczała gdyby po jej zakończeniu przysługiwała odprawa. O ile pamiętam takiej odprawy nie było.

Wszyscy funkcjonariusze SG są równi. ...ale stołeczni są równiejsi od innych.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
12-12-2020, 08:47 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 12-12-2020 08:49 przez slamer-82.)
Post: #7
RE: Odprawa
(11-12-2020 00:00 )niepokorny napisał(a):  A czemu służba kandydacka nie wlicza się do wysługi a tym samym do wysokości odprawy? Jakaś podstawa prawna? Art. 119 ust. 3 UoSG? Służba kandydacka by się nie wliczała gdyby po jej zakończeniu przysługiwała odprawa. O ile pamiętam takiej odprawy nie było.

Czy zapłacą za służbę kandydacką czy też nie zobaczę jak będą środki na koncie. 5,4 uposażenia i tak stanowi dobry zastrzyk na początek. Dzięki za odpowiedzi. Pozdrawiam

(11-12-2020 00:00 )niepokorny napisał(a):  A czemu służba kandydacka nie wlicza się do wysługi a tym samym do wysokości odprawy? Jakaś podstawa prawna? Art. 119 ust. 3 UoSG? Służba kandydacka by się nie wliczała gdyby po jej zakończeniu przysługiwała odprawa. O ile pamiętam takiej odprawy nie było.

Czy zapłacą za służbę kandydacką czy też nie zobaczę jak będą środku na koncie. 5,4 odprawy i tak stanowi dobry zastrzyk na początek. Dzięki za odpowiedzi. Pozdrawiam
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
12-12-2020, 13:30
Post: #8
RE: Odprawa
Ja miałem odchodzić za dwa miesiące, ale przełożyłem odejście o rok bo spodziewałem się głębokiego kryzysu w gospodarce. Oj nie wiem czy to nie był błąd...

Szczęśliwe jest życie emeryta!!!
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
12-12-2020, 17:09
Post: #9
RE: Odprawa
(11-12-2020 00:00 )niepokorny napisał(a):  A czemu służba kandydacka nie wlicza się do wysługi a tym samym do wysokości odprawy? Jakaś podstawa prawna? Art. 119 ust. 3 UoSG? Służba kandydacka by się nie wliczała gdyby po jej zakończeniu przysługiwała odprawa. O ile pamiętam takiej odprawy nie było.

Sorki .Nie doprecyzowalem.Jeżeli po kandydackiej nie bylo przerwy w pelnieniu sluzby to liczą jeżeli przerwa byla to nie doliczają bo musi byc 5lat nieprzerwanej slużby.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-12-2020, 12:55
Post: #10
RE: Odprawa
(12-12-2020 17:09 )arek32 napisał(a):  
(11-12-2020 00:00 )niepokorny napisał(a):  A czemu służba kandydacka nie wlicza się do wysługi a tym samym do wysokości odprawy? Jakaś podstawa prawna? Art. 119 ust. 3 UoSG? Służba kandydacka by się nie wliczała gdyby po jej zakończeniu przysługiwała odprawa. O ile pamiętam takiej odprawy nie było.

Sorki .Nie doprecyzowalem.Jeżeli po kandydackiej nie bylo przerwy w pelnieniu sluzby to liczą jeżeli przerwa byla to nie doliczają bo musi byc 5lat nieprzerwanej slużby.

Miałem pełny rok przerwy (tyle trwało całe postępowanie kwalifikacyjne). Więc 5,4 ?? Jest dobrze. Dzięki
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
07-01-2021, 20:28
Post: #11
RE: Odprawa
Jak się liczy kwotę za jeden dzień niewykorzystanego urlopu przy odejściu na emkę? Wynagrodzenie dzieli się na 30 czy 21?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
07-01-2021, 20:43
Post: #12
RE: Odprawa
Dzieli się na 26
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
22-01-2022, 19:14
Post: #13
RE: Odprawa
Witam, może ktoś się orientuje, czy wraz z odprawą wypłacana jest mundurówka przy odejściu na emkę z końcem lutego? Czy może już się nie należy?Dodgy
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:

Kontakt | Your Website | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS