Ze względu na wysyp spamu wprowadziłem manualną aktywację każdego nowego konta - żeby stworzyć nowe konto proszę o użycie w nazwie użytkownika literek SG****** gdzie gwiazdki to nick użytkownika. Po aktywacji (tu proszę o cierpliwość) usunę litery SG z nazwy użytkownika i można będzie logować się i pisać posty pod wybranym nickiem. Ułatwi mi to wyłapanie faktycznych użytkowników. Wszystkie już aktywne konta pozostają bez zmian. W listopadzie 2023 opłacono serwer/domenę. Jakby ktoś chciał się dorzucić do funkcjonowania forum to zapraszam na PW. Na chwilę obecną (12.03.2024) po opłaceniu faktur stan kasy to - minus 284. Z góry dzięki za wsparcie - Admin.


Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Prośba o zwolnienie
21-09-2012, 21:22 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 21-09-2012 21:23 przez ichich.)
Post: #1
Prośba o zwolnienie
Witam
Ma ktoś może wzór prośby o zwolnienie z odpowiednim paragrafem,ztym że nie idę na pełną tylko po 17 latach służby.
Z góry dziękuję.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
21-09-2012, 22:37
Post: #2
RE: Prośba o zwolnienie
(21-09-2012 21:22 )ichich napisał(a):  Witam
Ma ktoś może wzór prośby o zwolnienie z odpowiednim paragrafem,ztym że nie idę na pełną tylko po 17 latach służby.
Z góry dziękuję.

Chyba jedyne pismo do przełożonego gdzie już nic nie musisz motywować - chyba że zależy ci na terminie zwolnienia.Wystarczy sklecić trzy- cztery zdania z prośbą do komendanta OSG lub 01 SG o zwolnienie ze służby w SG w związku z nabyciem praw emerytalnych , podać datę z którą byś chciał się pożegnać ze służbą oraz na sam koniec grzecznościowa formułka - "Proszę o pozytywne rozpatrzenie mojej prośby ".To czy masz prawa do pełnej czy niepełnej emki nikogo w tym przypadku nie obchodzi - wystarczy że nabyłeś prawo do zaopatrzenia emerytalnego.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
22-09-2012, 08:30
Post: #3
RE: Prośba o zwolnienie
A jak wybrnąć z takiego oto problemu.W dniu 29.12.2012r. nabywam prawa emerytalne,czy w związku z tym mogę w świetle przepisów pisać prośbę o zwolnienie na ustawowe trzy miesiące przed, czy powinienem napisać ją na początku grudnia tj. w miesiącu w którym nabędę te prawa,czy też mam prawo ją napisać dopiero po nabyciu praw emerytalnych.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
22-09-2012, 08:56
Post: #4
RE: Prośba o zwolnienie
<ichich> tak z ciekawości. Gdzie robiłeś/łaś i czym zajmowałeś/łaś się we firmie?
Bo widzę, że jesteś wszechstronnie wyszkolony/a a twoje umiejętnośći wprost powalają na kolana.

Wszyscy funkcjonariusze SG są równi. ...ale stołeczni są równiejsi od innych.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
22-09-2012, 08:58
Post: #5
RE: Prośba o zwolnienie
Fakt - jest rozgarnięty.
Zwolnij się z dniem 29.12.2012
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
23-09-2012, 18:20
Post: #6
RE: Prośba o zwolnienie
(21-09-2012 21:22 )ichich napisał(a):  wzór prośby o zwolnienie

(21-09-2012 22:37 )quasimodo1 napisał(a):  [quote='ichich' pid='5856' dateline='1348258936']
grzecznościowa formułka - "Proszę o pozytywne rozpatrzenie mojej prośby "

O co Wy prosicie? O zwolnienie? Niedługo będziecie pewnie chodzili z laurkami, bukietami kwiatów i czekoladkami do Komendantów i na kolanach prosili żeby Was zwolnili.... Wystarczy napisać krótki raport w którym wnosicie o zwolnienie ze służby w związku z nabyciem prawa do emerytury policyjnej i tyle (art. 74 ust. 1 ustawy o SG)....
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
23-09-2012, 18:33
Post: #7
RE: Prośba o zwolnienie
(23-09-2012 18:20 )Huzar napisał(a):  
(21-09-2012 21:22 )ichich napisał(a):  wzór prośby o zwolnienie

(21-09-2012 22:37 )quasimodo1 napisał(a):  [quote='ichich' pid='5856' dateline='1348258936']
grzecznościowa formułka - "Proszę o pozytywne rozpatrzenie mojej prośby "

O co Wy prosicie? O zwolnienie? Niedługo będziecie pewnie chodzili z laurkami, bukietami kwiatów i czekoladkami do Komendantów i na kolanach prosili żeby Was zwolnili.... Wystarczy napisać krótki raport w którym wnosicie o zwolnienie ze służby w związku z nabyciem prawa do emerytury policyjnej i tyle (art. 74 ust. 1 ustawy o SG)....

Oczywiście. O nic nie trzeba prosic. Zwolnienie należy się, jak psu buda, jeżeli funkcjonariusz wnosi.

Sad
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
23-09-2012, 19:02
Post: #8
RE: Prośba o zwolnienie
I co z tego ? Grzeczności nigdy za wiele. Forma nie zmienia sensu treści.
Moi przełożeni na dekretacji pisali "Proszę o rozmowę", "proszę o realiacjację" chociaż tak faktycznie to oznaczało "do mnie z materiałami" lub "zap..."
Jak zbój ma iść do pierdla, to też dostaje wezwanie " z prośbą o stawiennictwo w ZK w godzinach".
@Nikita pisząc raport przed uzyskaniem uprawnień dużo ryzykujesz. Napisz więc bezwzględnie "w związku z uzyskaniem praw emerytalnych od dnia... proszę o zwolnienie w dniu ...". Jak trafisz na normalnych to nie ma znaczenia, jak na złośliwców to będziesz miał mały argument w WSA.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
24-09-2012, 09:46
Post: #9
RE: Prośba o zwolnienie
Lenek mistrzu klawiatury i okolic ( wróć do źródeł Smile co ja piszę, w-wa uber alles Smile ) forma formą ale wybacz z pewnością nie jest pierwszym, który opuszcza szeregi więc dlaczego zamiast udać się do kadr gdzie wytłumaczą mu co i jak zrobić, szuka akurat w takim temacie pomocy tu. Niestety to co pisze świadczy o pewnej indolencji.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
24-09-2012, 12:09
Post: #10
RE: Prośba o zwolnienie
Trochę kultury nie zaszkodzi - wiem że są różni przełożeni ale ta forma prośby będzie świadczyła o tobie a nie o twoim przełożonym. Aaaaa te czasy nie wrócą http://odkrywca.pl/forum_pics/picsforum25/uznanie.jpg
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
24-09-2012, 13:13
Post: #11
RE: Prośba o zwolnienie
Kolego muzykancie.Nie uczyli kolegi na kursach, że jest coś takiego jak zasada ograniczonego zaufania oraz weryfikacja uzyskanej informacji??W tym przypadku, zaniechanie i brak tych działań można odczuć bardzo boleśnie i osobiście, na resztę życia.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
24-09-2012, 15:55
Post: #12
RE: Prośba o zwolnienie
(24-09-2012 12:09 )quasimodo1 napisał(a):  Trochę kultury nie zaszkodzi - wiem że są różni przełożeni ale ta forma prośby będzie świadczyła o tobie a nie o twoim przełożonym. Aaaaa te czasy nie wrócą http://odkrywca.pl/forum_pics/picsforum25/uznanie.jpg

Świetne znalezisko.

"To se ne vrati"
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
24-09-2012, 17:31
Post: #13
RE: Prośba o zwolnienie
Witam seredecznie.
Czytając powyższe posty zastanawiam się dlaczego niektórzy " wyśmiewają " lub poprostu piętnują to co inni napiszą. Każdy ma prawo do opinii i wyrażenia się na dane tematy. Ktoś bardzo pomocny założyl to forum w celu wymiany opinii i " informowania " się nawzajem co do ruchów w obrębie SG.
Dlatego też i ja sie tu zalogowałem aby być na bieżąco z informacjami a nie obudzić się z przysłowiową ręką w nocniku.
Wiem i że na mnie mogą spaść gromy jednak zdecydowałem się opisać moją sytuację.
W grudniu br. osiągnę 20 lat pracy w tym 17 lat służby i zdecydowałem sie na odejście ale nie ze wzgledu na " wiek emerytalny " tylko ze względu na mój obecny stan zdrowia. Prośbę o komisję lekarską ze względu na pogarszający się stan zdrowia napisałem w sierpniu i na pierwszy tydzień grudnia wyznaczono mi komisję lekarską. Obecnie przebywam na zwolnieniu lekarskim ze względu na wypadek w służbie. Jestem juz po badaniach ( obiegówka ) i tylko oczekuję na komisję.Wszystko co do tej pory robiłem ( wniosek o komisje itp. ) było oczywiście konsultowane z odpowiednią osobą w kadrach ( w moim OSG uznawaną za autorytet ). Ale w dniu dzisiejszym, kiedy zaniosłem do pracy zwolnienie lekarskie, przełożony podczas rozmowy ze mna powiedział mi, iż w przypadku uznania mnie za niezdolnego do służby zostanę rencistą a nie emerytem bo nie napisałem raportu o zwolnienie ze służby. Ja sie z tą interpretacją nie zgodziłem twierdząc iz w przypadku uznania mnie za niezdolnego do służby po ustaniu zwolnienia lekarskiego zostane zwolniony z urzędu a ZER prześle mi decyzje do domu ( takie informacje uzyskalem w kadrach ). Teraz to dopiero mam mętlik w głowie. Sam nie wiem co o tym wszystkim mysleć. Jutro z samego rana idę do OSG porozmawiać z tym kadrowcem jak to właściwie jest. Czy musze pisać raport a jak tak to kiedy aby zostac zwolnionym jeszcze w tym roku czy cierpliwie czekać na bieg zdarzeń.
Dlatego też proszę o Wasze opinie na ten temat. Czy muszę napisać raport o zwolnieniu jeszcze przed 29 września br, czy też czekać na decyzje RKL i OKL a w przypadku pozytywnego orzeczenia o nieprzydatności do służby zwolnić się na podstawie napisanego po komisji raportu o zwolnienie czy też czekać na ruch ze strony OSG.
I bardzo proszę nie zarzucajcie mi indolencji jak to zrobił muzykant. Mój obecny stan zdrowia jest dla mnie najważniejszy i a zaciągnięcie opinii tylu fachowców na forum jak i w kadrach pozwoli mi na właściwe podjecie decyzji.
Z niecierpliwością oczekuje na opinie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
24-09-2012, 20:18
Post: #14
RE: Prośba o zwolnienie
(24-09-2012 17:31 )sodc napisał(a):  Witam seredecznie.

Prośbę o komisję lekarską ze względu na pogarszający się stan zdrowia napisałem w sierpniu i na pierwszy tydzień grudnia wyznaczono mi komisję lekarską. Obecnie przebywam na zwolnieniu lekarskim ze względu na wypadek w służbie. Jestem juz po badaniach ( obiegówka ) i tylko oczekuję na komisję.Wszystko co do tej pory robiłem ( wniosek o komisje itp. ) było oczywiście konsultowane z odpowiednią osobą w kadrach ( w moim OSG uznawaną za autorytet ). Ale w dniu dzisiejszym, kiedy zaniosłem do pracy zwolnienie lekarskie, przełożony podczas rozmowy ze mna powiedział mi, iż w przypadku uznania mnie za niezdolnego do służby zostanę rencistą a nie emerytem bo nie napisałem raportu o zwolnienie ze służby. Ja sie z tą interpretacją nie zgodziłem twierdząc iz w przypadku uznania mnie za niezdolnego do służby po ustaniu zwolnienia lekarskiego zostane zwolniony z urzędu a ZER prześle mi decyzje do domu ( takie informacje uzyskalem w kadrach ). Teraz to dopiero mam mętlik w głowie. Sam nie wiem co o tym wszystkim mysleć. Jutro z samego rana idę do OSG porozmawiać z tym kadrowcem jak to właściwie jest. Czy musze pisać raport a jak tak to kiedy aby zostac zwolnionym jeszcze w tym roku czy cierpliwie czekać na bieg zdarzeń.
Dlatego też proszę o Wasze opinie na ten temat. Czy muszę napisać raport o zwolnieniu jeszcze przed 29 września br, czy też czekać na decyzje RKL i OKL a w przypadku pozytywnego orzeczenia o nieprzydatności do służby zwolnić się na podstawie napisanego po komisji raportu o zwolnienie czy też czekać na ruch ze strony OSG.
I bardzo proszę nie zarzucajcie mi indolencji jak to zrobił muzykant. Mój obecny stan zdrowia jest dla mnie najważniejszy i a zaciągnięcie opinii tylu fachowców na forum jak i w kadrach pozwoli mi na właściwe podjecie decyzji.
Z niecierpliwością oczekuje na opinie.

Od kiedy przebywasz na L-4 ? Z tego co piszesz RKL będziesz miał na początku grudnia - czyli jeśli np 07.12 otrzymasz decyzje lekarską RKL ,to po 14 dniach wyślą ją do OKL KGSG - przy dobrych wiatrach prawomocną decyzję uznającą ciebie za niezdolnego do dalszej służby i ewentualne procenty za zdrowie i przyznanie grupy inwalidzkiej otrzymasz może pod koniec stycznia 2013 roku. Administracyjnie zwolnią ciebie dopiero w momencie ustania 12 miesięcznego L-4 i dostarczaj do tego momentu L-4 . Wnioskuję że koniecznie chcesz odejść przed 01.01.2013 aby załapać się jeszcze na stare przepisy łączenie emki z rentą- o ile się nie mylę to nie będzie takiej możliwości po nowym roku.Gdybyś odszedł w tym roku z przyznanymi procentami za zdrowie , to i tak ZER przyśle ci dwie decyzję emerytalno-rentową i rentową - a ty wybierzesz sobie świadczenie z którego chcesz korzystać - i nie słuchaj rad niedouczonego przełożonego. Nie wiem tylko do końca jak to może wyglądać z twoją komisją - formalnie nie ma prawomocnego orzeczenia OKL - przyślą ci ją ( pozytywną lub nie ) dopiero po nowym roku gdy będą obowiązywać nowe przepisy , ty odejdziesz w starym roku - nie wiem czy będziesz mógł skorzystać z emeryturo-renty
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
24-09-2012, 20:29 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 24-09-2012 22:11 przez Alzheimer.)
Post: #15
RE: Prośba o zwolnienie
(24-09-2012 20:18 )quasimodo1 napisał(a):  
(24-09-2012 17:31 )sodc napisał(a):  Witam seredecznie.

Prośbę o komisję lekarską ze względu na pogarszający się stan zdrowia napisałem w sierpniu i na pierwszy tydzień grudnia wyznaczono mi komisję lekarską. Obecnie przebywam na zwolnieniu lekarskim ze względu na wypadek w służbie. Jestem juz po badaniach ( obiegówka ) i tylko oczekuję na komisję.Wszystko co do tej pory robiłem ( wniosek o komisje itp. ) było oczywiście konsultowane z odpowiednią osobą w kadrach ( w moim OSG uznawaną za autorytet ). Ale w dniu dzisiejszym, kiedy zaniosłem do pracy zwolnienie lekarskie, przełożony podczas rozmowy ze mna powiedział mi, iż w przypadku uznania mnie za niezdolnego do służby zostanę rencistą a nie emerytem bo nie napisałem raportu o zwolnienie ze służby. Ja sie z tą interpretacją nie zgodziłem twierdząc iz w przypadku uznania mnie za niezdolnego do służby po ustaniu zwolnienia lekarskiego zostane zwolniony z urzędu a ZER prześle mi decyzje do domu ( takie informacje uzyskalem w kadrach ). Teraz to dopiero mam mętlik w głowie. Sam nie wiem co o tym wszystkim mysleć. Jutro z samego rana idę do OSG porozmawiać z tym kadrowcem jak to właściwie jest. Czy musze pisać raport a jak tak to kiedy aby zostac zwolnionym jeszcze w tym roku czy cierpliwie czekać na bieg zdarzeń.
Dlatego też proszę o Wasze opinie na ten temat. Czy muszę napisać raport o zwolnieniu jeszcze przed 29 września br, czy też czekać na decyzje RKL i OKL a w przypadku pozytywnego orzeczenia o nieprzydatności do służby zwolnić się na podstawie napisanego po komisji raportu o zwolnienie czy też czekać na ruch ze strony OSG.
I bardzo proszę nie zarzucajcie mi indolencji jak to zrobił muzykant. Mój obecny stan zdrowia jest dla mnie najważniejszy i a zaciągnięcie opinii tylu fachowców na forum jak i w kadrach pozwoli mi na właściwe podjecie decyzji.
Z niecierpliwością oczekuje na opinie.

Od kiedy przebywasz na L-4 ? Z tego co piszesz RKL będziesz miał na początku grudnia - czyli jeśli np 07.12 otrzymasz decyzje lekarską RKL ,to po 14 dniach wyślą ją do OKL KGSG - przy dobrych wiatrach prawomocną decyzję uznającą ciebie za niezdolnego do dalszej służby i ewentualne procenty za zdrowie i przyznanie grupy inwalidzkiej otrzymasz może pod koniec stycznia 2013 roku. Administracyjnie zwolnią ciebie dopiero w momencie ustania 12 miesięcznego L-4 i dostarczaj do tego momentu L-4 . Wnioskuję że koniecznie chcesz odejść przed 01.01.2013 aby załapać się jeszcze na stare przepisy łączenie emki z rentą- o ile się nie mylę to nie będzie takiej możliwości po nowym roku.Gdybyś odszedł w tym roku z przyznanymi procentami za zdrowie , to i tak ZER przyśle ci dwie decyzję emerytalno-rentową i rentową - a ty wybierzesz sobie świadczenie z którego chcesz korzystać - i nie słuchaj rad niedouczonego przełożonego. Nie wiem tylko do końca jak to może wyglądać z twoją komisją - formalnie nie ma prawomocnego orzeczenia OKL - przyślą ci ją ( pozytywną lub nie ) dopiero po nowym roku gdy będą obowiązywać nowe przepisy , ty odejdziesz w starym roku - nie wiem czy będziesz mógł skorzystać z emeryturo-renty

Panowie, ponoć zmiana przepisów odnosnie łączenia rent z emeryturą ma wejść w połowie przyszłego roku lub od 2013. Nie jestem w stanie podać źródła, bo zapomniałem, gdzie to czytałem.

Sad
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
24-09-2012, 21:21
Post: #16
RE: Prośba o zwolnienie
(24-09-2012 20:18 )quasimodo1 napisał(a):  
(24-09-2012 17:31 )sodc napisał(a):  Witam seredecznie.

Prośbę o komisję lekarską ze względu na pogarszający się stan zdrowia napisałem w sierpniu i na pierwszy tydzień grudnia wyznaczono mi komisję lekarską. Obecnie przebywam na zwolnieniu lekarskim ze względu na wypadek w służbie. Jestem juz po badaniach ( obiegówka ) i tylko oczekuję na komisję.Wszystko co do tej pory robiłem ( wniosek o komisje itp. ) było oczywiście konsultowane z odpowiednią osobą w kadrach ( w moim OSG uznawaną za autorytet ). Ale w dniu dzisiejszym, kiedy zaniosłem do pracy zwolnienie lekarskie, przełożony podczas rozmowy ze mna powiedział mi, iż w przypadku uznania mnie za niezdolnego do służby zostanę rencistą a nie emerytem bo nie napisałem raportu o zwolnienie ze służby. Ja sie z tą interpretacją nie zgodziłem twierdząc iz w przypadku uznania mnie za niezdolnego do służby po ustaniu zwolnienia lekarskiego zostane zwolniony z urzędu a ZER prześle mi decyzje do domu ( takie informacje uzyskalem w kadrach ). Teraz to dopiero mam mętlik w głowie. Sam nie wiem co o tym wszystkim mysleć. Jutro z samego rana idę do OSG porozmawiać z tym kadrowcem jak to właściwie jest. Czy musze pisać raport a jak tak to kiedy aby zostac zwolnionym jeszcze w tym roku czy cierpliwie czekać na bieg zdarzeń.
Dlatego też proszę o Wasze opinie na ten temat. Czy muszę napisać raport o zwolnieniu jeszcze przed 29 września br, czy też czekać na decyzje RKL i OKL a w przypadku pozytywnego orzeczenia o nieprzydatności do służby zwolnić się na podstawie napisanego po komisji raportu o zwolnienie czy też czekać na ruch ze strony OSG.
I bardzo proszę nie zarzucajcie mi indolencji jak to zrobił muzykant. Mój obecny stan zdrowia jest dla mnie najważniejszy i a zaciągnięcie opinii tylu fachowców na forum jak i w kadrach pozwoli mi na właściwe podjecie decyzji.
Z niecierpliwością oczekuje na opinie.

Od kiedy przebywasz na L-4 ? Z tego co piszesz RKL będziesz miał na początku grudnia - czyli jeśli np 07.12 otrzymasz decyzje lekarską RKL ,to po 14 dniach wyślą ją do OKL KGSG - przy dobrych wiatrach prawomocną decyzję uznającą ciebie za niezdolnego do dalszej służby i ewentualne procenty za zdrowie i przyznanie grupy inwalidzkiej otrzymasz może pod koniec stycznia 2013 roku. Administracyjnie zwolnią ciebie dopiero w momencie ustania 12 miesięcznego L-4 i dostarczaj do tego momentu L-4 . Wnioskuję że koniecznie chcesz odejść przed 01.01.2013 aby załapać się jeszcze na stare przepisy łączenie emki z rentą- o ile się nie mylę to nie będzie takiej możliwości po nowym roku.Gdybyś odszedł w tym roku z przyznanymi procentami za zdrowie , to i tak ZER przyśle ci dwie decyzję emerytalno-rentową i rentową - a ty wybierzesz sobie świadczenie z którego chcesz korzystać - i nie słuchaj rad niedouczonego przełożonego. Nie wiem tylko do końca jak to może wyglądać z twoją komisją - formalnie nie ma prawomocnego orzeczenia OKL - przyślą ci ją ( pozytywną lub nie ) dopiero po nowym roku gdy będą obowiązywać nowe przepisy , ty odejdziesz w starym roku - nie wiem czy będziesz mógł skorzystać z emeryturo-renty

Witaj.
Na zwolnieniu lekarskim jestem od 05 lipca br. Jest ono następstwem wypadku w służbie. Do tej pory rehabilituje się.
Odnośnie komisji lekarskiej to z tego co kiedyś znalazlem w necie na stronie Forum Policyjnego ( tylko nie moge teraz odszukać strony ) wiążąca jest data RKL.
Z tego co piszesz mój nieudolny przełożony nie ma racji i to jest budujące.
Podsumowując.
1. Jeżeli zmiany odnośnie braku możliwości łączenia renty z emka wejdą od stycznia 2013 roku to mnie obejma bo OKL nie odeśle do końca grudnia orzeczenia ze wzgledu na " nawał pracy "
Pozostanie wówczas albo dalsze leczenie i rehabilitacja do lipca 2013 roku i czekanie na zwolnienie z urzędu albo sledzenie rozporządzeń i ustaw i w odpowiednim momencie rzucenie raportu o zwolnienie aby nie stracić za wiele.
2. Jeżeli RKL a następnie OKL orzeknie o dopuszczeniu do służby z ograniczeniami to muszą mi poszukać miejsca odpowiedniego do mojego jeżeli można tak powiedzieć stanu zdrowia.
3. Jeżeli chciałbym zwolnić się do końca roku poprostu piszę raport a sprawa komisji idzie swoim tokiem.
Nadal mam mętlik. Jutro zaciągnę opinie u kadrowca.
Dziekuję za szybka odpowiedź.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
24-09-2012, 21:27
Post: #17
RE: Prośba o zwolnienie
Jeżeli przebywasz na długotrwałym zwolnieniu podpartym orzeczeniem komisji (nawet nieprawomocnym) to nikt nie znajdzie podstaw faktycznych, aby nie zgodzić się na Twoją propozycję odejścia w rozsądnym terminie (rozliczenie+kwity) 10-14 dni. Więc możesz spokojnie czekać do 1 tygodnia grudnia. Reszta jak quasi pisał.
Od kiedy wejdzie zakaz łączenia renty z emeryturą - tego nikt nie wie - może od 1 stycznia, może od 1 lipca. Nie wiadomo też jak będą ostateczne przepisy przejściowe - być może będzie brany pod uwagę termin 1 komisji. Proponuję czekać do ostatniego momentu. I tak główny czynnik - zakaz łączenia renty i emerytury - jest niezależny od Ciebie i Twojego raportu.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
27-10-2012, 18:14
Post: #18
RE: Prośba o zwolnienie
Witam. Mam pytanie czy po zatwierdzonym orzeczeniu przez OKL III grupa w związku ze służbą mogę przebywać 12 miesięcy tak jak na l-4 czy zostanę zwolniony wcześniej. Nadmieniam, że przed OKL nie byłem na l-4. Przeglądając to forum i policyjne przeczytałem różne opinie wraz orzeczeniami sądów.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
04-05-2015, 19:07
Post: #19
RE: Prośba o zwolnienie
Witam Brać Graniczną.
Proszę o poradę , dobrą radę starszych kolegów. Chciałbym odejść ze służby na własna prośbę,zmęczenie materiału, na niepełną emeryturę (25lat) z końcem czerwca bieżącego roku. Prośbę o zwolnienie napisać w dwóch czy w jednym egzemplarzu , chodzi mi o to żebym miał ślad po prośbie, datę zdania w kancelarii. Druga sprawa to czy po napisaniu prośby o zwolnienie, jesteśmy pod jakąś ochroną? Czy super przełożony może jeszcze po złości obniżyć dodatek ?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
04-05-2015, 22:03
Post: #20
RE: Prośba o zwolnienie
1. Jak chcesz mieć potwierdzenie - 2 ezg.
2. Nie ma okresu ochronnego, jednak zwyczajowo osobom zwalniającym się nie robi się pod górkę. Wyjątkiem jest złamanie "dżentelmeńskiej umowy".
3. Może, ale musiałby mieć mocne podstawy. Poza tym on też ma swoich przełożonych, a nikt nie ma interesu tułać się po sądach.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:

Kontakt | Your Website | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS