Ze względu na wysyp spamu wprowadziłem manualną aktywację każdego nowego konta - żeby stworzyć nowe konto proszę o użycie w nazwie użytkownika literek SG****** gdzie gwiazdki to nick użytkownika. Po aktywacji (tu proszę o cierpliwość) usunę litery SG z nazwy użytkownika i można będzie logować się i pisać posty pod wybranym nickiem. Ułatwi mi to wyłapanie faktycznych użytkowników. Wszystkie już aktywne konta pozostają bez zmian. W listopadzie 2023 opłacono serwer/domenę. Jakby ktoś chciał się dorzucić do funkcjonowania forum to zapraszam na PW. Na chwilę obecną (12.03.2024) po opłaceniu faktur stan kasy to - minus 284. Z góry dzięki za wsparcie - Admin.


Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 4 Głosów - 2.75 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Słyszeliscie cos o nowych mundurach od kwietnia??
23-01-2013, 09:41
Post: #1
Słyszeliscie cos o nowych mundurach od kwietnia??
Podobno Maja dawac nowe mundury które testowali ostatniio ,a Mundurówka bedzie wypłącona w tym roku w kwocie 800zł macie jakies potwierdzone info w tej sprawie??
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
23-01-2013, 13:08
Post: #2
RE: Słyszeliscie cos o nowych mundurach od kwietnia??
Ja nic nie slyszalem o tych bredniach ktore napisales mundurówka 8 stowek przesada mysle ze to jakies ploty bo by bylo juz glosno
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
23-01-2013, 13:45
Post: #3
RE: Słyszeliscie cos o nowych mundurach od kwietnia??
Ja nie uważam to za brednie. Coś w tym jest,nowy komendant nosi już coś nowego, więc i pewnie my dostaniemy a jak dostaniemy to pewnie nam potrącą, kwestia tego czy zdążą dać przed czy po mundurówce.Jeżeli dadzą po mundurówce to potrącą w przyszłym roku.
Policjanci mieli podobnie,poniżej link.

http://gazeta.policja.pl/portal/997/991/...niach.html
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
23-01-2013, 13:58
Post: #4
RE: Słyszeliscie cos o nowych mundurach od kwietnia??
Żeby coś wprowadzać potrzeba zmian w rozporządzeniach gdyż to właśnie one "normalizują" nasz wygląd. Ostatni projekt z 2012 r. wprowadzał zmianę w postaci dwujęzyczności napisu Straż Graniczna, który miał się dodatkowo pojawić w wersji angielskiej czyli "Polish Border Guard". Jednak z tego co pamiętam nasze przemundurowanie miało nastąpić do dnia 31 marca 2018 r. a do tego czasu "przejściowo" będzie można używać i nowych i starych wzorów.

Jakby coś w linku znajduje się ów projekt:

http://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&e...8874,d.bGE
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
23-01-2013, 14:32 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 23-01-2013 14:33 przez quasimodo1.)
Post: #5
RE: Słyszeliscie cos o nowych mundurach od kwietnia??
(23-01-2013 13:45 )arek32 napisał(a):  Ja nie uważam to za brednie. Coś w tym jest,nowy komendant nosi już coś nowego, więc i pewnie my dostaniemy a jak dostaniemy to pewnie nam potrącą, kwestia tego czy zdążą dać przed czy po mundurówce.Jeżeli dadzą po mundurówce to potrącą w przyszłym roku.
Policjanci mieli podobnie,poniżej link.

http://gazeta.policja.pl/portal/997/991/...niach.html

Spokojnie ,dopiero zaczeli testować. Testowanie z rok ,poprawki , rozpisanie przetargu i wdrożenie do produkcji. Minimum 18 mcy. I dopiero można mówić o obcinaniu części mundurówki osobom które otrzymają nowe umundurowanie - może to potrwać do 2018 roku - co nie zmienia faktu żew okresie przejściowymdo 2018 roku funkom którzy otrzymają nowe umundurowanie nie będzie potracana część mundurówki w roku mundurowym w którym otrzymają nowe umundurowanie . W tym roku to za wcześnie
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
23-01-2013, 14:39
Post: #6
RE: Słyszeliscie cos o nowych mundurach od kwietnia??
Narazie będą testowane w Podlaskim.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
23-01-2013, 15:21
Post: #7
RE: Słyszeliscie cos o nowych mundurach od kwietnia??
oraz Alzheimer w nowym umundurowaniu będzie wypasał owce na hali w Nowym Sączu Big Grin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
24-01-2013, 00:19
Post: #8
RE: Słyszeliscie cos o nowych mundurach od kwietnia??
Wydaje mi się, że w policji obcieli mundurówkę bo tam odbyła się rewolucja polegająca na totalnej wymianie umundurowania. A u nas mają być tylko niewielkie zmiany kosmetyczne.
Myślę, że będzie tak jak wtedy, gdy wprowadzano nowy wzór umundurowania (ten z lamówką). Czyli mundurówka w pełnej wysokości a funkcjonariusz ma sam zadbać by do końca okresu przejściowego mieć aktualne mundury. No ale póki co spokojnie poczekajmy do zmiany rozporządzenia.

Wszyscy funkcjonariusze SG są równi. ...ale stołeczni są równiejsi od innych.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
24-01-2013, 18:53
Post: #9
RE: Słyszeliscie cos o nowych mundurach od kwietnia??
jak byłem w grudniu w Lubaniu to widziałem nowe mundury ponoć 01 osobiście dostarczył je do testów są jedno kolorowe ciemno zielone jak niemiecka służba ma
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
24-01-2013, 21:34
Post: #10
RE: Słyszeliscie cos o nowych mundurach od kwietnia??
(23-01-2013 15:21 )bosNS napisał(a):  oraz Alzheimer w nowym umundurowaniu będzie wypasał owce na hali w Nowym Sączu Big Grin

Bardzo żałuję, ale w nowym umundurowaniu SG nie pośmigam w Nowym Sączu. Nie będzie już etatów. :-)
Chyba że Janosik będzie miał wakaty Big Grin

Sad
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
24-01-2013, 23:21
Post: #11
RE: Słyszeliscie cos o nowych mundurach od kwietnia??
Za Kiszczaka w Nowym Sączu milicjanci paśli "barany". Historia może się powtórzyć Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
28-01-2013, 18:49
Post: #12
RE: Słyszeliscie cos o nowych mundurach od kwietnia??
witam!żeby nie zakładać nowego wątku...wie ktoś jak ma wyglądać nowy mundur polowy?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
30-01-2013, 22:14
Post: #13
RE: Słyszeliscie cos o nowych mundurach od kwietnia??
To co przysłali do testów jest uniwersalne tzn. spodnie rip stop, kurtka z podpinką polarową czarną z napisami "straż graniczna" i powtórzenie w j. angielskim "Polish Border Guard", do tego zielona bejsbolówka i czarna czapka zimowa. Buty z membraną zimowe za kostkę , letnie do kostek . Całkiem ciekawie się prezentuje . Ci którzy mają to testować mają chodzić na przejściu na wszystkie posterunki jak i do kontroli. Co trzy miechy mają pisać swoje opinie i spostrzeżenia. Więc pewnie nie wcześniej niż za dwa lata nie wejdą do użytku powszechnego.
Zielona ma dostać jeszcze coś innego ale jeszcze nie doszło.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
30-01-2013, 22:37 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 30-01-2013 22:38 przez Damian1978.)
Post: #14
RE: Słyszeliscie cos o nowych mundurach od kwietnia??
Witam, widzę, że temat przeniósł się gdzie indziej. Nie szkodzi. Z uwagą i zainteresowaniem śledzę ten wątek od dłuższego czasu. Mateusz, a dałbyś radę zrobić kilka fotek poszczególnych elementów umundurowania? Proszę o to ze względu na fakt, że dostęp do takich materiałów jest raczej mizerny a chęć poznania ogromna Smile Poza tym pokazałbym je z chęcią chłopakom z placówki. Będę wdzięczny za fotki i więcej opisów. A jak jeszcze umieściłbyś, czy może ktoś z twoich znajomych, własne opinie, to byłyoby jeszcze lepiej. Z góry dzięki. PS. Widzę, że czapka będzie jednak czarna Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
31-01-2013, 13:46
Post: #15
RE: Słyszeliscie cos o nowych mundurach od kwietnia??
W najbliższym czasie nierealne - urlop.

Czarna czapka jest zimowa , letnia zielonoszary bejsbol - chyba jedyny nieudany element w nowym mundurze. Z ciekawostek to stopnie jak i emblemat SG jest na praktycznych rzepach. O uniwersalności może świadczyć fakt iż na plecach kurtki jest otwierana kieszeń z której "wysuwa" się element kurtki z napisem " straż graniczna" i "Polish Border Guard", napisy są odblaskowe, kurtka z mnóstwem ukrytych kieszonek. Jak wrócę z urlopu postaram się coś wrzucić
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
31-01-2013, 15:16
Post: #16
RE: Słyszeliscie cos o nowych mundurach od kwietnia??
Jeśli ktoś dysponuje już kompletem nowego umundurowania i może je "obfocić" co by i inni mogli je zobaczyć to prosiłbym o podesłanie zdjęć na mój forumowy mail:

planetax@onet.eu

A ja zdjęcia umieszczę na forum.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
31-01-2013, 19:35
Post: #17
RE: Słyszeliscie cos o nowych mundurach od kwietnia??
(31-01-2013 15:16 )PlanetaX napisał(a):  Jeśli ktoś dysponuje już kompletem nowego umundurowania i może je "obfocić" co by i inni mogli je zobaczyć to prosiłbym o podesłanie zdjęć na mój forumowy mail:

planetax@onet.eu

A ja zdjęcia umieszczę na forum.

Witam. Plentax zobacz na stronie BiO SG temat odprawa roczna tu masz link
http://www.bieszczadzki.strazgraniczna.p...t12=6#art6
tam 01 Bieszczadzkiego ma nowy wzór umundurowania (fot 001 i 004).
Pozdrawiam.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
31-01-2013, 19:49
Post: #18
RE: Słyszeliscie cos o nowych mundurach od kwietnia??
01 testuje mundur! Dobre Smile))) Ciekawe ile razy będzie miał go na sobie w polu? Zawsze wydawało mi się, że testować powinni tylko ludzie z pierwszej linii a nie z biura. Ale moze się mylę. Ale do rzeczy. Na pierwszy rzut oka potwierdza się moje przypuszczenie, że kolory różnych elementów umundurowania, choć z założenia miały być takie same, będą się różnić - patrz spodnie-kurtka. Fajnie wygląda czapka - o to właśnie chodziło. Ten napis z tyłu, chowany wydaje sie lekko nietrafiony - kiedy go wyciagać a kiedy chować? Wolałym cos na stałe. Kurtka prezentuje się fajnie. Zobaczymy jak tam faktyczne możliwości i parametry. Spodnie też źle nie wyglądają. Ale mimo wszystko fajnie byłoby zobaczyć każdy element umundurowania osobno.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
31-01-2013, 21:09
Post: #19
RE: Słyszeliscie cos o nowych mundurach od kwietnia??
No walśnie, kolega wyżej zauważy slusznie, że 01 BiOSG testuje. Chwala mu za to, ale niech da szansę potestować coś tym z pod chmórki bo to oni będą mieli coś do powiedzenia w tym temacie. Cieplo ich pozdrawiam.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
31-01-2013, 21:42
Post: #20
RE: Słyszeliscie cos o nowych mundurach od kwietnia??
Dobre sobie -testuje.Chyba raczej trzeba to nazwać lansem .Trudno nazwać testowaniem zakup 40 kompletów umundurowania z której to ilości - połowa jest rozdana kadrze kierowniczej SG. Wiecie na czym polega testowanie - na intensywnym użytkowaniu poszczególnych elementów umundurowania przez cztery pory roku w różnych warunkach atmosferycznych i do tego w terenie. Trudno nazwać testowaniem nasiadówkę przy stołach biurowych plus 3 godzinny spacer - no chyba że ma to wpływ na ścieralność materiału umundurowania na łokciach. Ciekawe czy zeropierwsi uzupełniają teczkę z pytaniami dotyczącymi użytkowania nowego umundurowania a będzie tego z 100 stron . Wydaje mi się że i tak to wprowadzą nie oglądając się na uwagi "testujących " jeśli tacy się znajdą wśród grupy rzeczywiście testujących "NA GRANICY " A wracając do fot z odprawy to gratuluje nakryć głowy do umundurowania kadrze kierowniczej OSG - brakowało tylko do kompletu piórek - wymagają od swoich podwładnych regulaminowego nakrycia głowy na służbie - no ale co wolno wojewodzie to nie ......
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości

Kontakt | Your Website | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS