Ze względu na wysyp spamu wprowadziłem manualną aktywację każdego nowego konta - żeby stworzyć nowe konto proszę o użycie w nazwie użytkownika literek SG****** gdzie gwiazdki to nick użytkownika. Po aktywacji (tu proszę o cierpliwość) usunę litery SG z nazwy użytkownika i można będzie logować się i pisać posty pod wybranym nickiem. Ułatwi mi to wyłapanie faktycznych użytkowników. Wszystkie już aktywne konta pozostają bez zmian. W listopadzie 2023 opłacono serwer/domenę. Jakby ktoś chciał się dorzucić do funkcjonowania forum to zapraszam na PW. Na chwilę obecną (12.03.2024) po opłaceniu faktur stan kasy to - minus 284. Z góry dzięki za wsparcie - Admin.


Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Trwały uszczerbek na zdrowiu a emerytura
18-02-2013, 18:08
Post: #1
Trwały uszczerbek na zdrowiu a emerytura
Witam, mam pytanie dotyczące trwałego uszczerbku na zdrowiu orzeczonego w związku z wypadkiem podczas służby - czy ma wpływ na wysokość przyszłej emerytury? W 2002 r. orzeczono u mnie takowy w wysokości 4%. W związku z tym że za kilkanaście miesięcy nabędę praw do emerytury w pełnym wymiarze - zastanawiam się czy w/w procenty według obecnie obowiązujących przepisów doliczane są z automatu czy może niezależnie od orzeczenia z 2002 r. musiałbym ponownie stawać na komisję lekarską?
Chodzi mi o obecny stan prawny, mam świadomość tego że za kilkanaście miesięcy sytuacja może być (i na pewno będzie) zupełnie inna.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-02-2013, 00:18
Post: #2
RE: Trwały uszczerbek na zdrowiu a emerytura
(18-02-2013 18:08 )martinez napisał(a):  Witam, mam pytanie dotyczące trwałego uszczerbku na zdrowiu orzeczonego w związku z wypadkiem podczas służby - czy ma wpływ na wysokość przyszłej emerytury? W 2002 r. orzeczono u mnie takowy w wysokości 4%. W związku z tym że za kilkanaście miesięcy nabędę praw do emerytury w pełnym wymiarze - zastanawiam się czy w/w procenty według obecnie obowiązujących przepisów doliczane są z automatu czy może niezależnie od orzeczenia z 2002 r. musiałbym ponownie stawać na komisję lekarską?
Chodzi mi o obecny stan prawny, mam świadomość tego że za kilkanaście miesięcy sytuacja może być (i na pewno będzie) zupełnie inna.

Witaj.
Te procenty nie zostaną Ci doliczone do emki ponieważ za trwały wypadek w słuzbie otrzymałeś kaskę i firma sie z Toba rozliczyla. Komisja jednak jezeli będzie chciala moze zaliczyc Twoj wypadek jako " chorobe czy też schorzenie współistniejace " ale z procentów nici.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-02-2013, 13:33
Post: #3
RE: Trwały uszczerbek na zdrowiu a emerytura
(19-02-2013 00:18 )sodc napisał(a):  
(18-02-2013 18:08 )martinez napisał(a):  Witam, mam pytanie dotyczące trwałego uszczerbku na zdrowiu orzeczonego w związku z wypadkiem podczas służby - czy ma wpływ na wysokość przyszłej emerytury? W 2002 r. orzeczono u mnie takowy w wysokości 4%. W związku z tym że za kilkanaście miesięcy nabędę praw do emerytury w pełnym wymiarze - zastanawiam się czy w/w procenty według obecnie obowiązujących przepisów doliczane są z automatu czy może niezależnie od orzeczenia z 2002 r. musiałbym ponownie stawać na komisję lekarską?
Chodzi mi o obecny stan prawny, mam świadomość tego że za kilkanaście miesięcy sytuacja może być (i na pewno będzie) zupełnie inna.

Witaj.
Te procenty nie zostaną Ci doliczone do emki ponieważ za trwały wypadek w słuzbie otrzymałeś kaskę i firma sie z Toba rozliczyla. Komisja jednak jezeli będzie chciala moze zaliczyc Twoj wypadek jako " chorobe czy też schorzenie współistniejace " ale z procentów nici.

Jasna sprawa, dziękuję.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-02-2013, 21:09
Post: #4
RE: Trwały uszczerbek na zdrowiu a emerytura
A co w przypadku kiedy mamy orzeczone schorzenie w zwiazku ze słuzba i słuzymy dalej? Czy jest opcja utraty tych praw w momencie zmiany przepisów o chorobach zawodowych?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:

Kontakt | Your Website | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS