Ze względu na wysyp spamu wprowadziłem manualną aktywację każdego nowego konta - żeby stworzyć nowe konto proszę o użycie w nazwie użytkownika literek SG****** gdzie gwiazdki to nick użytkownika. Po aktywacji (tu proszę o cierpliwość) usunę litery SG z nazwy użytkownika i można będzie logować się i pisać posty pod wybranym nickiem. Ułatwi mi to wyłapanie faktycznych użytkowników. Wszystkie już aktywne konta pozostają bez zmian. W listopadzie 2023 opłacono serwer/domenę. Jakby ktoś chciał się dorzucić do funkcjonowania forum to zapraszam na PW. Na chwilę obecną (12.03.2024) po opłaceniu faktur stan kasy to - minus 284. Z góry dzięki za wsparcie - Admin.


Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 2 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Uposażenie oraz dodatki po nowemu
06-06-2013, 00:25
Post: #81
RE: Uposażenie oraz dodatki po nowemu
(05-06-2013 21:15 )keyser soze napisał(a):  Właśnie skończyłem czytać projekt nowego rozporządzenia w sprawie dodatków i jestem w szoku - w moim przypadku w plecy ponad 3 paczki...
To musiałeś mieć bardzo niskie U, niski stopień i baaardzo wypasiony dodatek.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-06-2013, 05:47
Post: #82
RE: Uposażenie oraz dodatki po nowemu
Policz sobie dodatek dla funka na 04/III wg starego rozporządzenia i wg nowego, czyli 5% od U+stopień.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-06-2013, 06:27
Post: #83
RE: Uposażenie oraz dodatki po nowemu
Myślałem, że piszesz o maksie (60%).
Nie bierz minimum pod uwagę. To co masz będzie zachowane. Ważne aby mieścić się w widełkach.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-06-2013, 08:23 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 06-06-2013 08:26 przez piotrek1504.)
Post: #84
RE: Uposażenie oraz dodatki po nowemu
nie wczytywałem się za bardzo w nowe rozporządzenie , bo mnie emeryta już ono nie dotyczy ale co rzuciło mi się w oczy na + wysługa 30% i 1% za każdy rok a nie 0,5% po 20 latach, to trochę dla zatrzymania starych funkcjonariuszy, na minus - zniknął chyba dodatek graniczny - a ten był przyznawany na czas określony więc niektórzy będą biedniejsi o te 75 zł . Jeżeli dobrze czytam ( a zaznaczam nie zagłębiałem się ) znowu w dupę dostaje pierwsza linia - wcześniej zabranie diet za służby 12 godzinne w ochronie granicy, zabranie półtora za rok i teraz graniczny. Twórcy myślą tylko jak sobie polepszyć bo z pewnością nad prjektem nie pracują ludzie z pierwszej linii.

od lutego 2013 szczęśliwy emeryt Smile i daję radę w cywilu Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-06-2013, 08:52
Post: #85
RE: Uposażenie oraz dodatki po nowemu
(06-06-2013 08:23 )piotrek1504 napisał(a):  nie wczytywałem się za bardzo w nowe rozporządzenie , bo mnie emeryta już ono nie dotyczy ale co rzuciło mi się w oczy na + wysługa 30% i 1% za każdy rok a nie 0,5% po 20 latach, to trochę dla zatrzymania starych funkcjonariuszy, na minus - zniknął chyba dodatek graniczny - a ten był przyznawany na czas określony więc niektórzy będą biedniejsi o te 75 zł . Jeżeli dobrze czytam ( a zaznaczam nie zagłębiałem się ) znowu w dupę dostaje pierwsza linia - wcześniej zabranie diet za służby 12 godzinne w ochronie granicy, zabranie półtora za rok i teraz graniczny. Twórcy myślą tylko jak sobie polepszyć bo z pewnością nad prjektem nie pracują ludzie z pierwszej linii.

Oszczędności zawsze szukano "na dole". Tak jest na placówkach, w osg itd.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-06-2013, 11:04
Post: #86
RE: Uposażenie oraz dodatki po nowemu
(06-06-2013 08:52 )morski48 napisał(a):  
(06-06-2013 08:23 )piotrek1504 napisał(a):  nie wczytywałem się za bardzo w nowe rozporządzenie , bo mnie emeryta już ono nie dotyczy ale co rzuciło mi się w oczy na + wysługa 30% i 1% za każdy rok a nie 0,5% po 20 latach, to trochę dla zatrzymania starych funkcjonariuszy, na minus - zniknął chyba dodatek graniczny - a ten był przyznawany na czas określony więc niektórzy będą biedniejsi o te 75 zł . Jeżeli dobrze czytam ( a zaznaczam nie zagłębiałem się ) znowu w dupę dostaje pierwsza linia - wcześniej zabranie diet za służby 12 godzinne w ochronie granicy, zabranie półtora za rok i teraz graniczny. Twórcy myślą tylko jak sobie polepszyć bo z pewnością nad prjektem nie pracują ludzie z pierwszej linii.

Oszczędności zawsze szukano "na dole". Tak jest na placówkach, w osg itd.

Najważniejsze, że w stolycy mają dobre humory.
A pierwsza linia......- do roboty.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-06-2013, 17:46
Post: #87
RE: Uposażenie oraz dodatki po nowemu
Jeżeli minister ma czyste sumienie to w tej zmianie do rozporządzenia powinien znaleźć się zapis coś w stylu:
"Wysokość nowoprzyznanych dodatków nie może być niższa od dotychczas posiadanych."
Będzie to zabezpieczenie by nie zrobili nas w konia.

Wszyscy funkcjonariusze SG są równi. ...ale stołeczni są równiejsi od innych.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-06-2013, 18:07 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 06-06-2013 18:17 przez Pałacowy moniuch.)
Post: #88
RE: Uposażenie oraz dodatki po nowemu
W projekcie zniknął cały paragraf 9 czyli dodatki graniczne, szlakowe, dochodzeniowe i operacyjne, komandoskie i za brak kolegów (nadzór i kontrola). Tutaj się robi oszczędności. Czekam jeszcze na zmianę załącznika nr 2 do rozporządzenia- zaszeregowanie stanowisk. Obstawiam obniżanie stopni etatowych- po pierwsze z uwagi na akcje "mnie oficerów w SG", po drugie z uwagi na paragraf 7 ust. 3c, który wskazuje, że w przypadku etatów "łamanych" np. starszego kontrolera (st. chor. szt./sierż. szt.) do podstawy naliczenia stosuje się wyższy stopień.
Całość oceniam jako mącenie wody. Za płaszczykiem pseudo zmian, które miały koncentrować się na ustaleniu stałej pensji przypisanej do etatu (jak to ma miejsce w armii- czytelna prezentacja do znalezienia na forum), skasowano dodatki. I nikt nawet nie fiknie, bo teoretycznie nikomu niczego nie zabrano- dodatki z paragrafu 9 były przydzielane na czas określony, max. 12 miesięcy. Jak się skończy okres na który został przyznany nie będzie podstawy prawnej do wystąpienia o przedłużenie.
Zgodnie z projektem rozporządzenia dodatki służbowe i funkcyjne można nadal pięknie windować- od 5% do 60% i od 10% do 80% to zajebista rozpiętość. Jeżeli mnie pamięć nie myli to dodatek funkcyjny w wojsku dla dowódcy kompanii (etat kapitański) ma rozpiętość od 75 do 150 złotych, reszta jest stała dla wszystkich za wyjątkiem dodatku za staż służby.
Jak tylko przeczytałem uzasadnienie wniosku o podjęcie prac nad zmianą rozporządzenie płacowego to wiedziałem jaki jest tego cel i zakres, nic się nie pomyliłem.
Odnośnie posta Niepokornego- jestem przekonany, że przed wejściem w życie rozporządzenia każdemu do ułamka procenta przeliczą zarobki i zasuną taki dodatek żeby nic nie stracił, chyba że nie wciśnie się w ramy określone tym aktem prawnym. Nie będą ryzykować, bo niby dlaczego miałbyś dostać mnie? Naruszyłeś dyscyplinę służbową, zasady etyki zawodowej, dostałeś negatywną opinię służbową? Jeżeli nie to bądź spokojny.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
07-06-2013, 07:52 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-06-2013 07:52 przez Artek_SG.)
Post: #89
RE: Uposażenie oraz dodatki po nowemu
Jeśli nie będzie niższy niż obecny, to będę miał całe 33 PLN więcejTongue
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
07-06-2013, 09:09 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-06-2013 09:09 przez Boruc79.)
Post: #90
RE: Uposażenie oraz dodatki po nowemu
Mam nadzieję że nie zarobię mniej niż zarabiam. 10 lat służby oczywiście podoficer i na 2 grupie. Chyba już nie mają co zabrać ale mogę się mylić (75zł granicznego mniej)
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
07-06-2013, 09:46
Post: #91
RE: Uposażenie oraz dodatki po nowemu
Jak pałacowy moniuch napisał -poprzez skasowanie w/w dodatków od wiosny 2014 - dla 90% funków mniejsze pensje od 75 brutto zlp wzwyż.Nie chce mi się wierzyć aby utracone dodatki zrekompensowali procentami w dodatku służbowym.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
07-06-2013, 10:57
Post: #92
RE: Uposażenie oraz dodatki po nowemu
Mogę się mylić ale to co zauważyłem pomiędzy wierszami:
Oprócz kasowania ups ... przepraszam, upraszczania dodatków celem tego projektu jest zwiększenie uznaniowości czyli zwiększenie władzy kadrowców. Myślę że to projekt opracowany przez Biuro Kadr który kłuje w oczy zaciemnieniem a nie uproszczeniem systemu płacowego. Ale może to Komendantom odpowiada bo tolerowania samowładztwa kadr jak do tej pory nikt nie ukrócił :-( Przykład?
Proszę: wg tego projektu nikt wam nie zabierze dotychczasowych zarobków bo nadgonią to tymi nowymi procentami osiągając górne ich limity. Ale m.in. kadrowcom którzy nie otrzymują dodatków zlikwidowanych w tym projekcie i osiąganą niższe stany procentów podniosą sobie (na stałe lub czasowo) do maksymalnych, no bo przecież kadrowiec nie może mieć mniej niż procentów niż inny funkcjonariusz :-))) w ten oto sposób Dyrektor Biura Kadr wyrówna sobie pensję do swoich odpowiedników z innych kłujących w oczy specjalności: granicznych, marynarzy, lotników, płetwonurków, instruktorów itd. W ten sposób za kilka stówek zniszczą system naboru specjalistów z danej dziedziny a będzie się doceniać biurokratów z np. kadr. Jak mógł ten projekt sygnować jeden z Komendantów (i to ten który nie nadzoruje kadr) swoim nazwiskiem? Ja bym się spalił ze wstydu.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
07-06-2013, 21:25
Post: #93
RE: Uposażenie oraz dodatki po nowemu
Nie dobierajcie sobie za bardzo do głowy. Rozporządzenie jest po to, aby mieć taki sam algorytm dodatków jak policjanci.
A nie po to aby globalnie obniżać dodatki. Więc dod. graniczny przejdzie do służbowego.
Nie dla wszystkich rzecz jasna. Pasywi, niefalowi i podpadziochy mogą zapomnieć o dodatku, ale zwiększy to pulę dla pozostałych.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
08-06-2013, 09:06
Post: #94
RE: Uposażenie oraz dodatki po nowemu
Pamiętacie może likwidację "dodatku na konserwę". Na pewno słyszałem a o ile pamiętam chyba nawet widziałem pismo, że osobom które straciły "dodatek na konserwę" mieli podnieść dodatki służbowe o jedną kategorię w górę. Nie wiem jak innym ale mi nie podnieśli.
Według sondaży politycy to osoby o najmniejszym zaufaniu społecznym.

Wszyscy funkcjonariusze SG są równi. ...ale stołeczni są równiejsi od innych.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
08-06-2013, 10:45
Post: #95
RE: Uposażenie oraz dodatki po nowemu
Lenek,
Ty naprawdę wierzysz w to co piszesz? Daj Panie Boże żebym się mylił (sam nie biorę żadnego z tych dodatków), ale uważam że 95% funkcjonariuszy nie będzie miała wliczanego dodatku granicznego czy innego do służbowego. Na takie załatwienie sprawy mogą liczyć tylko niektóre tuzy z oddziałów i centrali, może kilku wybrańców z PSG.
Tutaj link do rozporządzenia płacowego Policji:
http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?i...0011521732
Na marginesie dodam, że gdyby wszystkim funkcjonariuszom wliczono te dodatki okresowe do służbowych i funkcyjnych to zasadniczo zgadzam się z ideą. Bo jaki jest sens tych dodatków to nigdy nie rozumiałem. Funkcjonariusz pełniący służbę na stanowisku kontrolerskim w pionie kontroli ruchu granicznego, z zakresem obowiązków zawierającym prowadzenie odpraw granicznych dostaje dodatek graniczny. WTF? Przecież to jego praca. Podobnie dochodzeniowcy, szlakowcy, migracja czy nadzór i kontrola. Operacyjni twierdzą, że charakter pracy wymaga od nich ponoszenia dodatkowych kosztów. Nie będę z tym polemizował, ale uważam że zamiast dodatku dla każdego wystarczy tu jakiś fundusz na takie okazje.
Dodatki powinny odzwierciedlać pracę jaką funkcjonariusz wykonuje poza posiadanym zakresem obowiązków, lub powinny mu rekompensować nakłady finansowe jakie ponosi żeby móc realizować swoje zadania (np. opieka nad psem, utrzymanie wysokiej sprawności fizycznej jeżeli nie zapewnia mu do tego warunków jednostka w której pełni służbę, pozyskiwanie specjalistycznych uprawnień poza formacją). Dodatek powinien też być używany jako smycz dla osób posiadających szczególne umiejętności/wykształcenie/specjalizacje pożądane na cywilnym i mundurowym rynku pracy, celem utrzymania go w formacji. Dodatek powinien również być wypłacany jeżeli wykonywana praca szczególnie naraża zdrowie i życie lub wiąże się z wyjątkowym stresem.
A można znaleźć takie kwiatki jak dodatek instruktorski dla spadochroniarza. Rozumiem, że w pododdziałach specjalnych czy desantowo-szturmowych WP (tak się przemieszczają w rejon działań, a skoki z pełnym wyposażeniem narażają ich ponadprzeciętnie na kontuzje i ryzyko zgonu), ale w Policji?! Z czego ten skok ze spadochronem, z Mi-2? A potem lądowanie na dachu i oczyszczanie budynku, odbijanie zakładników, zatrzymania high risk? To realny świat, nie gra komputerowa.
Nie zgadzam się natomiast z robieniem oszczędności na pensjach.
Pozdrawiam
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
01-07-2013, 19:50 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 01-07-2013 19:58 przez funk.)
Post: #96
RE: Uposażenie oraz dodatki po nowemu
Wyobrażcie sobie drodzy koledzy 01.07.2013r. godz.20.30 i nie ma uposażenia..., niektórzy żyją od 01 do 01 mając rodzinę, służąc ponad 20-cia lat pierwszy raz taka sytuacja w sg...co mam dzieciom piwiedzieć??? że jest coraz to gorzej w państwie polskim bo tata chroniąc kraju nie ma czego do garnka włożyć???
Dobrze że człowiek nie ma kredytu hipotecznego bo jak żyć.......
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
01-07-2013, 20:03
Post: #97
RE: Uposażenie oraz dodatki po nowemu
U mnie tez nic nie wpłynęło. Wszedłem tutaj na forum żeby zobaczyć czy coś się dzieje bo już myślałem, że mnie wykopali z SG i nie raczyli o tym poinformować Big Grin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
01-07-2013, 20:05 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 01-07-2013 20:08 przez ezis.)
Post: #98
RE: Uposażenie oraz dodatki po nowemu
(01-07-2013 19:50 )funk napisał(a):  Wyobrażcie sobie drodzy koledzy 01.07.2013r. godz.20.30 i nie ma uposażenia..., niektórzy żyją od 01 do 01 mając rodzinę, służąc ponad 20-cia lat pierwszy raz taka sytuacja w sg...co mam dzieciom piwiedzieć??? że jest coraz to gorzej w państwie polskim bo tata chroniąc kraju nie ma czego do garnka włożyć???
Dobrze że człowiek nie ma kredytu hipotecznego bo jak żyć.......

Niestety godz. 21:00 i na koncie 0 (zero). Pierwszy raz takie jaja. Pani "Gienia" z finansów poszła na urlop?

Mam pytanie czy w innych oddziałach (jestem z NwOSG), też z wypłaty nici?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
01-07-2013, 20:09 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 01-07-2013 20:20 przez marcell.)
Post: #99
RE: Uposażenie oraz dodatki po nowemu
(01-07-2013 20:05 )ezis napisał(a):  
(01-07-2013 19:50 )funk napisał(a):  Wyobrażcie sobie drodzy koledzy 01.07.2013r. godz.20.30 i nie ma uposażenia..., niektórzy żyją od 01 do 01 mając rodzinę, służąc ponad 20-cia lat pierwszy raz taka sytuacja w sg...co mam dzieciom piwiedzieć??? że jest coraz to gorzej w państwie polskim bo tata chroniąc kraju nie ma czego do garnka włożyć???
Dobrze że człowiek nie ma kredytu hipotecznego bo jak żyć.......

Niestety godz. 21:00 i na koncie 0 (zero). Pierwszy raz takie jaja. Pani "Gienia" z finansów poszła na urlop?

Wlasnie to samo chcialem napisac :-) Pani Gienia z Komendy poszla na urlop i wszystko sie posypalo. Jeszcze pan Henio z magazynu mundurowego rzuci kwit urlopowy, to w wakacje bedziemy smigac po granicy bez kanapek i bez mundurow :-)))

p.s. Jam z NwOSG
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
01-07-2013, 20:48
Post: #100
RE: Uposażenie oraz dodatki po nowemu
Jaki oddział ? Śląski znaczy się teraz Śląsko - Małopolski zawsze dostaje o czasie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Your Website | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS