Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
kupno domu/ mieszkania
28-01-2017, 10:53 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 28-01-2017 10:54 przez strazak.)
Post: #1
kupno domu/ mieszkania
Witam was,
mam pytanie, chcę kupić sobie swoje M i doszukałem się czegoś takiego że można uzyskać "jednorazową pomoc na zakup lokalu" w myśl rozporządzenia ROZPORZĄDZENIE MSWiA z dnia 23 maja 2008 r. w sprawie pomocy finansowej na uzyskanie lokalu mieszkalnego lub domu przez funkcjonariuszy Straży Granicznej.
Czy ktoś ma wzór wypełnionego załącznika?
Do kogo to ma być adresowane do komendanta OSG? czy PSG?
Ile można otrzymać tej pomocy? (mniej więcej, orientacyjnie tylko pytam)
Kiedy ubiegać się o tą pomoc? przed zakupem mieszkania czy po kupieniu ?

Jeśli ktoś coś takiego wypełniał podeślijcie wzór na PRIV lub odezwijcie się z pomocą.
Z góry dzięki!
Pozdro
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
28-01-2017, 13:09
Post: #2
RE: kupno domu/ mieszkania
Jeżeli jesteś sam koło 4000, jeżeli masz żonę/dziecko to chyba coś koło 11000
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
28-01-2017, 16:12
Post: #3
RE: kupno domu/ mieszkania
http://www.lex.pl/du-akt/-/akt/dz-u-2008-96-617

ROZPORZĄDZENIE
MINISTRA SPRAW WEWNĘTRZNYCH I ADMINISTRACJI
z dnia 23 maja 2008 r.
w sprawie pomocy finansowej na uzyskanie lokalu mieszkalnego lub domu przez funkcjonariuszy Straży Granicznej
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
28-01-2017, 16:18
Post: #4
RE: kupno domu/ mieszkania
Czyli tylko w miejscowości pobliskiej przysługuje. Nawet nie wiedziałem
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
28-01-2017, 16:19
Post: #5
RE: kupno domu/ mieszkania
(28-01-2017 13:09 )mk7547 napisał(a):  Jeżeli jesteś sam koło 4000, jeżeli masz żonę/dziecko to chyba coś koło 11000

§ 4. 1. Wysokość pomocy finansowej oblicza się, mnożąc liczbę norm zaludnienia lokalu mieszkalnego przysługującego funkcjonariuszowi oraz każdemu członkowi jego rodziny, według uprawnień przysługujących na dzień złożenia wniosku, przez kwotę 4 158 zł.
Z tym, że kawalerowi przysługują 2 normy.
ROZPORZĄDZENIE MINISTRA SPRAW WEWNĘTRZNYCH I ADMINISTRACJI
z dnia 21 czerwca 2002 r.
w sprawie przydziału, opróżniania lokali mieszkalnych i tymczasowych kwater przeznaczonych dla funkcjonariuszy Straży Granicznej oraz norm zaludnienia lokali mieszkalnych.
3. Funkcjonariuszom w służbie stałej przysługują następujące normy zaludnienia:

1) posiadającemu członków rodziny, o których mowa w art. 93 ustawy – po jednej normie zaludnienia dla funkcjonariusza i każdego członka jego rodziny, a ponadto:

a) zajmującemu stanowisko służbowe zaszeregowane w grupach od 17 do 19 lub posiadającemu stopień generała — dwie dodatkowe normy zaludnienia,

b) posiadającemu stopień starszego oficera lub zajmującemu stanowisko służbowe starszego oficera – jedna norma zaludnienia,

2) nieposiadającemu członków rodziny, o których mowa w art. 93 ustawy – dwie normy zaludnienia, a ponadto, w przypadku zajmowania stanowiska służbowego zaszeregowanego w grupach od 17 do 19 lub posiadania stopnia generała — jedna dodatkowa norma zaludnienia,

3) pozostającemu w związku małżeńskim, bezdzietnemu – dodatkowo jedna norma zaludnienia.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
28-01-2017, 17:45
Post: #6
RE: kupno domu/ mieszkania
Będac na emeryturze do jakiego czasu moge skorzystac z pomocy finansowej na zakup lokalu?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
28-01-2017, 23:38
Post: #7
RE: kupno domu/ mieszkania
Czy posiada ktoś wypełniony wzór wniosku??
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
29-01-2017, 06:07
Post: #8
RE: kupno domu/ mieszkania
(28-01-2017 17:45 )arek32 napisał(a):  Będac na emeryturze do jakiego czasu moge skorzystac z pomocy finansowej na zakup lokalu?

Wszelkie świadczenia pieniężne obowiązują bodajże do 3 lat od momentu zaistnienia okoliczności, które na wniosek osoby uprawnionej obligują urząd do ich wypłaty. Czyli kupujesz mieszkanie i od daty podpisania aktu notarialnego masz 3 lata na złożenie wniosku o taką dopłatę. Jeśli w międzyczasie poszedłeś na emeryturę to termin pozostaje niezmienny.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
29-01-2017, 18:00
Post: #9
RE: kupno domu/ mieszkania
(28-01-2017 23:38 )strazak napisał(a):  Czy posiada ktoś wypełniony wzór wniosku??

W szkole pisac nie uczyli? Oswiadczenie majatkowe tez bierzesz od innych i tylko podpisujesz? Jezeli nie wiesz jak wypisac to idziesz do mieszkaniowki i tam Ci wytlumacza i pomoga.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
30-01-2017, 23:09
Post: #10
RE: kupno domu/ mieszkania
(29-01-2017 18:00 )straznik123 napisał(a):  
(28-01-2017 23:38 )strazak napisał(a):  Czy posiada ktoś wypełniony wzór wniosku??

W szkole pisac nie uczyli? Oswiadczenie majatkowe tez bierzesz od innych i tylko podpisujesz? Jezeli nie wiesz jak wypisac to idziesz do mieszkaniowki i tam Ci wytlumacza i pomoga.

Kolego, pytam tylko czy ktoś może w tym pomóc.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-08-2018, 19:38
Post: #11
RE: kupno domu/ mieszkania
(28-01-2017 17:45 )arek32 napisał(a):  Będac na emeryturze do jakiego czasu moge skorzystac z pomocy finansowej na zakup lokalu?
Podbijam. Pomoc finansowa na uzyskanie lokalu/domu przysługuje funkcjonariuszowi. Logicznie biorąc: Emerytowi nie przysługuje.
Inny przepis mówi, że roszczenia finansowe przedawniają się po 3 latach.
Czy emeryt SG który nie skorzystał z takiej pomocy finansowej będąc jeszcze w służbie może, w okresie do 3 lat, ubiegać się o taką pomoc?
Czy warunki (zakup mieszkania) do uzyskania takiej pomocy finansowej muszą zaistnieć przed odejściem na emeryturę?

Nie ma miękkiej gry!
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-08-2018, 17:08 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 10-08-2018 17:33 przez quasimodo1.)
Post: #12
RE: kupno domu/ mieszkania
(09-08-2018 19:38 )niepokorny napisał(a):  
(28-01-2017 17:45 )arek32 napisał(a):  Będac na emeryturze do jakiego czasu moge skorzystac z pomocy finansowej na zakup lokalu?
Podbijam. Pomoc finansowa na uzyskanie lokalu/domu przysługuje funkcjonariuszowi. Logicznie biorąc: Emerytowi nie przysługuje.
Inny przepis mówi, że roszczenia finansowe przedawniają się po 3 latach.
Czy emeryt SG który nie skorzystał z takiej pomocy finansowej będąc jeszcze w służbie może, w okresie do 3 lat, ubiegać się o taką pomoc?
Czy warunki (zakup mieszkania) do uzyskania takiej pomocy finansowej muszą zaistnieć przed odejściem na emeryturę?

Roszczenia są rozpatrywane wg stanu na dzień złożenia wniosku zainteresowanego.
Do 3 lat - jeśli złożył np dwa dni przed odejściem na emke - ma prawo dochodzić swoich roszczeń i przysługuje mu pomoc na zakup lokalu mieszkalnego.
Emerytom i rencistom jeśli nie złożyli wniosku jeszcze w służbie nie przysługuje pomoc finansowa.

Przykład wyroku w podobnej sprawie

https://www.prawo.pl/kadry/sn-emerytowan...84607.html

Konkluzja sędzi SN - Trudno przyjąć ,aby sytuacja emerytów była lepiej ukształtowana niż aktywnych funkcjonariuszy
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
15-08-2018, 09:44
Post: #13
RE: kupno domu/ mieszkania
(09-08-2018 19:38 )niepokorny napisał(a):  Pomoc finansowa na uzyskanie lokalu/domu przysługuje funkcjonariuszowi. Logicznie biorąc: Emerytowi nie przysługuje.
Dla potomnych. Szukałem przepisów w UoSG i aktach wykonawczych do UoSG. A taki przepis jest ale w ustawie emerytalnej.
Art. 30. Emerytom i rencistom policyjnym zapewnia się pomoc w budownictwie mieszkaniowym na zasadach przewidzianych dla funkcjonariuszy.
Tak więc można odejść na emkę i spokojnie czekać aż zmienią się zasady i będą płacić jak w BOR.

Nie ma miękkiej gry!
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
15-08-2018, 11:01
Post: #14
RE: kupno domu/ mieszkania
(15-08-2018 09:44 )niepokorny napisał(a):  Art. 30. Emerytom i rencistom policyjnym zapewnia się pomoc w budownictwie mieszkaniowym na zasadach przewidzianych dla funkcjonariuszy.
Tak więc można odejść na emkę i spokojnie czekać aż zmienią się zasady i będą płacić jak w BOR.

Tak samo argumentował SO w podlinkowanej przeze mnie sprawie .Jednak SN zbił go z tego rozumowania i uchylił wyrok - motywując jak wyżej zaznaczyłem w poście Big Grin

@Niepokorny - nie uszczypniesz nic Wink
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
15-08-2018, 21:48
Post: #15
RE: kupno domu/ mieszkania
Być może w tej konkretnej sprawie zaistniały jeszcze inne okoliczności o których nie pisze w artykule. W internetowej bazie orzeczeń SN nie znalazłem sprawy o takiej sygnaturze więc dla mnie jest to informacja D4.
Tym bardziej, że rozmawiałem w oddziale i jak najbardziej emerytom płacą taką pomoc.
Chociaż wiem, że "Przepis przepisem a racja i tak jest po stronie Prezesa Jarosława".

Nie ma miękkiej gry!
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Wczoraj, 14:26
Post: #16
RE: kupno domu/ mieszkania
Przepraszam ale nie mam czasu zagłębiać się w rozporządzenie stad moje szybkie pytanie. Będąc w związku małżeńskim bez dzieci są 2 czy 3 normy ?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Wczoraj, 14:38
Post: #17
RE: kupno domu/ mieszkania
(Wczoraj 14:26 )Oni napisał(a):  Przepraszam ale nie mam czasu zagłębiać się w rozporządzenie stad moje szybkie pytanie. Będąc w związku małżeńskim bez dzieci są 2 czy 3 normy ?

3 normy
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Wczoraj, 15:41
Post: #18
RE: kupno domu/ mieszkania
(Wczoraj 14:38 )Nemo napisał(a):  
(Wczoraj 14:26 )Oni napisał(a):  Przepraszam ale nie mam czasu zagłębiać się w rozporządzenie stad moje szybkie pytanie. Będąc w związku małżeńskim bez dzieci są 2 czy 3 normy ?

3 normy

Dokładnie 3 normy:

1) posiadającemu członków rodziny, o których mowa
w art. 93 ustawy — po jednej normie zaludnienia
dla funkcjonariusza i każdego cz)onka jego rodziny,
a ponadto:
3) pozostającemu w związku małżeńskim, bezdzietne-
mu — dodatkowo jedna norma zaludnienia.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Your Website | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS