Ze względu na wysyp spamu wprowadziłem manualną aktywację każdego nowego konta - żeby stworzyć nowe konto proszę o użycie w nazwie użytkownika literek SG****** gdzie gwiazdki to nick użytkownika. Po aktywacji (tu proszę o cierpliwość) usunę litery SG z nazwy użytkownika i można będzie logować się i pisać posty pod wybranym nickiem. Ułatwi mi to wyłapanie faktycznych użytkowników. Wszystkie już aktywne konta pozostają bez zmian. W listopadzie 2023 opłacono serwer/domenę. Jakby ktoś chciał się dorzucić do funkcjonowania forum to zapraszam na PW. Na chwilę obecną (12.03.2024) po opłaceniu faktur stan kasy to - minus 284. Z góry dzięki za wsparcie - Admin.


Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
MOSG - co i jak?
09-03-2017, 17:53
Post: #1
MOSG - co i jak?
Cześć Smile Jestem obecnie uczniem 3 klasy technikum ekonomicznego na kierunku technik spedytor. Jestem zainteresowany w przyszłości służbą w straży granicznej, a konkretnie w MOSG w Gdańsku. Znajdzie się ktoś kto opowie mi jak wygląda służba w tej placówce? Czy ciężko jest się dostać? Na co najbardziej zwraca się uwagę? Jak wygląda studiowanie zaoczne jednocześnie ze służbą? Czy może lepiej najpierw skończyć studia,a potem ubiegać się o przyjęcie?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-03-2017, 09:57
Post: #2
RE: MOSG - co i jak?
1. Studia nie mają znaczenia przy przyjęciu. Startujesz jako kpr po szkole bez względu czy wyższe czy średnie.
2. MOSG jako oddział raczej cię nie weźmie na starcie zaczniesz jako funkcjonariusz. Do przydziału Placówki od Szczecina po Krynicę Morską to kadry wybierają gdzie jest potrzeba - Ty możesz uprzejmie wskazać to w podaniu bez gwarancji na uwzględnienie.
3. Selekcja jest duża -w każdym oddziale może kandydaci się wypowiedzą nie chcę zniechęcać 20 na miejsce może więcej.
4. Studia zaoczne raczej nie powinny być problemem oczywiście po ukończeniu kursu w szkole SG - na kursie zapomnij.
5. Lepiej atakuj ze średnim zanim twoi koledzy po studiach przyjdą ty będziesz miał 4 lata służby.
Powodzonka
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-03-2017, 12:29
Post: #3
RE: MOSG - co i jak?
Więc seria kolejnych pytań Smile
Czy sprawność fizyczna bardzo brana pod uwagę? Ile trwa kurs SG? Ile wynosi takie uposażenie podczas kursu i potem jako nowy funkcjonariusz po kursie? Właśnie też myślę że lepiej najpierw się dostać na SG, a potem zacząć studia żeby mieć już te lata Smile I jestem z woj. śląskiego, ale bardzo bym chciał MOSG, czy moje szanse są mniejsze jeśli nie jestem z Pomorza?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-03-2017, 14:27
Post: #4
RE: MOSG - co i jak?
Jest test sprawnościowy więc jak najbardziej sprawność tak. Chyba, że interesuję cie służba na morzu to inna bajka. Tam starając się warto mieć pokończone kursy itp. CO do kasy nie powiem bo nie wiem. Co do tego, że jesteś ze Śląska - zależy jak to umotywujesz. Preferuje się kandydatów z regionu bo na początku wszystko im pasuje potem nagle każdy chce wracać w rodzinne strony. Zarobki po kursie popytaj w innych wątkach może ktoś ci powie. Jeżeli zaczynasz powiem ci jedno. Idź do Wojska chłopie. Lepsza kasa i perspektywy.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-03-2017, 16:19
Post: #5
RE: MOSG - co i jak?
a Ty jesteś funkcjonariuszem? Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-03-2017, 23:39 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 10-03-2017 23:40 przez marine.)
Post: #6
RE: MOSG - co i jak?
Nie ma co sie rozpisywać.
http://bip.morski.strazgraniczna.pl/s05/...-MOSG.html

Bez "morskiej" szkoly, bądz technicznej okretowej aktualnie na jednostki plywajace nie ma praktycznie szans, ale kto wie, próbować zawsze mozna.
Na udeptywacza zawsze przyjmują kwity jak jest rekrutacja, czy to na pasek czy na placówkę, całe wybrzeże do obstawienia.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-03-2017, 09:21
Post: #7
RE: MOSG - co i jak?
Marine nie jest tak jak piszesz. Od dłuższego czasu na jednostki pływające przychodzą ludzie którzy nie mają nic wspólnego z morzem (są wyjątki). To co piszą to jedno a rzeczywistość co innego.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-03-2017, 12:21
Post: #8
RE: MOSG - co i jak?
Tylko jakos na dywizjonach posucha nowych kandydatów. Parcie na ludzi bez papierów jest wtedy jak trzeba zatykać braki kadrowe. Aktualnie, byla juz, gora pewnego dywizjonu nie chciała ludzi bez papierów i bylo tez parcie na kandydatów z pewnego regionu, co by mieli "blisko" do roboty.
U was tez juz dawno świeżej krwi nie widziano, a dinozaury ciągle wymierają.
Jak to rozwiążą... tylko P.P. to chyba wie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-03-2017, 15:48
Post: #9
RE: MOSG - co i jak?
Jeśli się polityka kadrowa (w sumie to jej nie ma) nie zmieni to problem nie zniknie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-03-2017, 19:34
Post: #10
RE: MOSG - co i jak?
A jak wygląda wspinanie się po szczeblach kariery w straży granicznej? Zakładając, że jestem już funkcjonariuszem z aspiracjami do korpusu oficerskiego, w trakcie robienia studiów. Od czego zależy awansowanie do oficerki? Czy wystarczy zrobienie studium oficerskiego?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-03-2017, 20:12
Post: #11
RE: MOSG - co i jak?
Możesz być sierżantem na drugiej grupie 10 lat
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-03-2017, 20:17
Post: #12
RE: MOSG - co i jak?
(13-03-2017 20:12 )mk7547 napisał(a):  Możesz być sierżantem na drugiej grupie 10 lat

No ale od czego o zależy?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-03-2017, 20:40
Post: #13
RE: MOSG - co i jak?
@mrstachu nie jestem funkcjonariuszem jestem w Orbisie pilotem wycieczek Smile)

tu masz o oficerkach
to nie MON że pójdziesz od razu na oficera- tak jak ci pisałem marzą ci się oficerskie szlify - w monie masz większą szansę. W SG wygląda to tak - musisz mieć etat - czyli coś sobą reprezentować żeby ktoś ci go dał, potem poczytaj linki

https://www.strazgraniczna.pl/pl/straz-g...lenia.html
https://www.strazgraniczna.pl/pl/straz-g...lenia.html
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-03-2017, 21:05
Post: #14
RE: MOSG - co i jak?
oo, rozjaśniły mi te linki Smile
A co do wyższego, to grunt żeby magister był czy konkretnie jakiś kierunek? Jak np. zarządzanie albo bezpieczeństwo narodowe etc?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-03-2017, 22:06
Post: #15
RE: MOSG - co i jak?
konkretne kierunki masz podane na stronach konkretnych oddziałów w dziale nabór
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
14-03-2017, 13:24
Post: #16
RE: MOSG - co i jak?
Ale dajecie się wciągać w jakieś nic nie znaczące dyskusje. A może to służby uszato-pelengacyjne podjeżdżają. Podobne pytania są w kilku działach forum.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
14-03-2017, 14:29
Post: #17
RE: MOSG - co i jak?
Tutaj bardzo dobrze widać jakiesz masz wrogie podejście. Oczywiście ostrożności nigdy dosyć ale to przekracza pewne granice Smile zapewniam cię że jestem jedynie uczniem i bardzo rozmyślam nad służba Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
15-03-2017, 16:12 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 15-03-2017 16:14 przez marine.)
Post: #18
RE: MOSG - co i jak?
Ucz sie pilnie to nie bedziesz musial sie zastanawiać nad służbaSmile
W cywilu znajdziesz spokojna robotę za godne pieniądze. A jak chcesz koniecznie mundur celuj w MON, tam przynajmniej nie bedziesz musial dokładać do interesu bo kasa nieporównywalna.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
15-03-2017, 17:41
Post: #19
RE: MOSG - co i jak?
Dzięki Smile jeszcze mam trochę czasu na namysły i MON też przemyślę Smile Pozdrawiam Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Your Website | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS