Ze względu na wysyp spamu wprowadziłem manualną aktywację każdego nowego konta - żeby stworzyć nowe konto proszę o użycie w nazwie użytkownika literek SG****** gdzie gwiazdki to nick użytkownika. Po aktywacji (tu proszę o cierpliwość) usunę litery SG z nazwy użytkownika i można będzie logować się i pisać posty pod wybranym nickiem. Ułatwi mi to wyłapanie faktycznych użytkowników. Wszystkie już aktywne konta pozostają bez zmian. W listopadzie 2023 opłacono serwer/domenę. Jakby ktoś chciał się dorzucić do funkcjonowania forum to zapraszam na PW. Na chwilę obecną (12.03.2024) po opłaceniu faktur stan kasy to - minus 284. Z góry dzięki za wsparcie - Admin.


Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Służba a działalność gospodarcza
12-03-2017, 11:45
Post: #1
Służba a działalność gospodarcza
Witam wszystkich.
Pytanie jak w temacie. Zakładam, że jest zgoda od Komendanta Oddziału na prowadzenie dodatkowej działalności zarobkowej i planuję otworzyć działalność gospodarczą. Zwykłą, jednoosobową nie żadne spółki.
Moje pytanie jest następujące.
Jak ma się sprawa w takim przypadku odnośnie płacenia składek ZUS z tytułu własnej firmy? Czy jesteśmy także zwolnieni z ich opłacania? Jedyne koszta jakie nam pozostają to około 300 zł miesięcznie składka zdrowotna i ewentualnie księgowość jak ktoś chce? Pytam się dlatego, iż wiadomym jest że jako f-sz nie mamy odprowadzanych składek do ZUS.

Najlepsze forum mundurowe w Polsce.
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
12-03-2017, 12:02
Post: #2
RE: Służba a działalność gospodarcza
Sorry ale to nie forum ZUS tylko SG wiec raczej nie oczekiwalabym rzetelnej odpowiedzi.
No chyba, ze @niki cos Ci podpowie bo on chyba biznesmen.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
12-03-2017, 12:49
Post: #3
RE: Służba a działalność gospodarcza
Tylko dodatkowa składka zdrowotna

http://biznes.onet.pl/podatki/wiadomosci...-zus/jd1rj

https://www.portalfk.pl/skladki/policjan...-6557.html
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-03-2017, 17:24
Post: #4
RE: Służba a działalność gospodarcza
i to nie zawsze Wink
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-06-2022, 12:53 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 02-06-2022 13:19 przez Lupus.)
Post: #5
RE: Służba a działalność gospodarcza
Odświeżę temat, gdyż może mnie dotyczyć.
Czy mając zgodę na prowadzenie działalności, muszę płacić jakiekolwiek składki ZUS? Jeśli nie, to co należy zrobić, by ich nie płacić?
Pytam osoby, które mogą być w takiej sytuacji, a zapewne ktoś taki się znajdzie.

P.S.
Znalazłem taki przepis w ustawie o ubezpieczeniach społecznych:


Osoby pozostające w stosunku służby, spełniające jednocześnie warunki do podlegania ubezpieczeniom emerytalnemu i rentowym z tytułów, o których mowa w art. 6 ust. 1 pkt 2, 4-6 i 10, mogą być dobrowolnie objęte tymi ubezpieczeniami na swój wniosek.
(pkt 5, a więc z przedziału 4-6, to osoby prowadzące działalność gosp.)
Mogą, na swój wniosek. To chyba nie muszą...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Your Website | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS