Ze względu na wysyp spamu wprowadziłem manualną aktywację każdego nowego konta - żeby stworzyć nowe konto proszę o użycie w nazwie użytkownika literek SG****** gdzie gwiazdki to nick użytkownika. Po aktywacji (tu proszę o cierpliwość) usunę litery SG z nazwy użytkownika i można będzie logować się i pisać posty pod wybranym nickiem. Ułatwi mi to wyłapanie faktycznych użytkowników. Wszystkie już aktywne konta pozostają bez zmian. W listopadzie 2023 opłacono serwer/domenę. Jakby ktoś chciał się dorzucić do funkcjonowania forum to zapraszam na PW. Na chwilę obecną (12.03.2024) po opłaceniu faktur stan kasy to - minus 284. Z góry dzięki za wsparcie - Admin.


Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Studia techniczne, a Straż Graniczna
07-07-2017, 12:54
Post: #21
RE: Studia techniczne, a Straż Graniczna
(07-07-2017 06:52 )maciej_pk napisał(a):  To gratuluje. Mam nadzieję, że uświadomili Cię jaka "kariera" przed Tobą.

Z pewnością oficer polityczno wychowawczy z WKiSz roztoczył piękną I nierealną wizję Smile
Ciekawe czy wspomniał o pensji znacznie poniżej średniej krajowej Smile

A tak na poważnie, to jak słucham młodych jakie to bajki usłyszeli przy przyjęciu, to jest mi ich autentycznie żal. A później pulkowniki nie mogą zrozumieć dlaczego tak wielu rezygnuje ze służby jeszcze w przygotowawczej...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
07-07-2017, 13:50 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-07-2017 13:59 przez maciej_pk.)
Post: #22
RE: Studia techniczne, a Straż Graniczna
Pytam czy uświadomili, ponieważ wiem które etaty są wolne na jednostkach pływających. Oczywiście silne dwójki i trójki Big Grin A jeśli chodzi o dział mechaniczny to rewelacji nie ma, etaty oficerskie są tylko a Kaprach.

(06-07-2017 18:31 )maniuramix napisał(a):  to znaczy, ze skonczylem uczelnie morska na wydziale mechanicznym

Obyś się nie rozczarował bo pewnie po studiach masz papiery mechanika wachtowego (tak było przynajmniej 14 lat temu Smile ) A najprawdopodobniej trafisz na etat motorzysty na 10cio metrowe pontony. Mi też obiecali złote góry ale zderzenie z rzeczywistością było bolesne.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
07-07-2017, 17:52 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-07-2017 18:03 przez maniuramix.)
Post: #23
RE: Studia techniczne, a Straż Graniczna
(07-07-2017 06:52 )maciej_pk napisał(a):  To gratuluje. Mam nadzieję, że uświadomili Cię jaka "kariera" przed Tobą.

Opowiadali o pracy w SG to oczywiste. Opowiesz o jaka kariere Tobie chodzi? Czy to po prostu zwykle uszczypliwosci z Twojej strony?

Ups nie doczytalem nowych postow. Juz rozumiem. Uslyszalem o obsludze jednostek plywajacych tylko.

(07-07-2017 13:50 )maciej_pk napisał(a):  Pytam czy uświadomili, ponieważ wiem które etaty są wolne na jednostkach pływających. Oczywiście silne dwójki i trójki Big Grin A jeśli chodzi o dział mechaniczny to rewelacji nie ma, etaty oficerskie są tylko a Kaprach.

(06-07-2017 18:31 )maniuramix napisał(a):  to znaczy, ze skonczylem uczelnie morska na wydziale mechanicznym

Obyś się nie rozczarował bo pewnie po studiach masz papiery mechanika wachtowego (tak było przynajmniej 14 lat temu Smile ) A najprawdopodobniej trafisz na etat motorzysty na 10cio metrowe pontony. Mi też obiecali złote góry ale zderzenie z rzeczywistością było bolesne.
Tak mam wachtowego i slyszalem,ze bardzo potrzebuja mechanikow z papierami na plywanie,bo duzo ludzi odchodzi. Z tego co opowiadali to wyglada ta praca naprawde kolorowo i stabilnie.. juz sam nie wiem co o tym myslec ;/
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
07-07-2017, 20:35
Post: #24
RE: Studia techniczne, a Straż Graniczna
Tak na dobrą sprawę to cywilne papiery nie są w SG potrzebne bo nie podlegamy pod cywilne przepisy. Jest to Twój atut, że je masz ale tak jak wyżej pisałem na jednostkach pływających są 4 (słownie cztery) etaty oficerskie mechaniczne (9 grupa), reszta to chorążackie (5 i 4 grupa) i podoficerskie (3 i 2 grupa). Jeśli nie masz mega pleców to zapomnij o nich. Po szkole trafisz na silną dwójkę a jeśli chodzi o wysokość zarobków to jest przepaść do tych z cywila (chodzi mi o kontrakty we flocie cywilnej). Nie wierz w te bajki, które Ci w kadrach opowiadają. Ze mną było podobnie, obiecali mi złote góry a na początku wylądowałem jako marynarz pokładowy Big Grin a (byłem po studiach mechanicznych). Wybór należy do Ciebie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
08-07-2017, 11:36
Post: #25
RE: Studia techniczne, a Straż Graniczna
Kolega maciej_pk nie odrobił lekcjiSmile Nie ma już 9 grup dla mechaników na j. pł. kat. I. Zmniejszono je przecież do grupy 8 (Panie Maćku, nadrobić proszę zaległościSmile).
Oczywiście, pensja w porównaniu z mechanikami na kontraktach w morzu jest dużo niższa (średnio 3-5 razy), wiadomo, że zależy to od tego, w jakiej spółce pływamy, na jakich kontraktach, na jakim stanowisku itd.). Ale ogólnie, jeśli nie Chcesz być często poza domem, a Chcesz pracować (służyć) w swoim zawodzie, to SG nie jest najgorsza (jasne, że pensja nie jest adekwatna do ukończonych studiów Akademii Morskiej i posiadanych kwalifikacji, ale cóż..., może w końcu Ktoś na "górze" się obudzi..., bo coraz więcej pływających odchodzi ze służby właśnie ze względu na niska pensję i wciąż trwające zmiany na gorsze - obniżanie etatów, cięcie kosztów tam, gdzie nie trzeba itp., itd.) Sad
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
08-07-2017, 12:57
Post: #26
RE: Studia techniczne, a Straż Graniczna
Kolega Chief ma rację teraz jest ósemka (zrobili etat kapitański) ale świadczy to o tym, że jest tendencja do obniżania etatów.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Your Website | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS