Ze względu na wysyp spamu wprowadziłem manualną aktywację każdego nowego konta - żeby stworzyć nowe konto proszę o użycie w nazwie użytkownika literek SG****** gdzie gwiazdki to nick użytkownika. Po aktywacji (tu proszę o cierpliwość) usunę litery SG z nazwy użytkownika i można będzie logować się i pisać posty pod wybranym nickiem. Ułatwi mi to wyłapanie faktycznych użytkowników. Wszystkie już aktywne konta pozostają bez zmian. W listopadzie 2023 opłacono serwer/domenę. Jakby ktoś chciał się dorzucić do funkcjonowania forum to zapraszam na PW. Na chwilę obecną (12.03.2024) po opłaceniu faktur stan kasy to - minus 284. Z góry dzięki za wsparcie - Admin.


Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Oczekiwanie na decyzję z ZER o naliczeniu emerytury
13-01-2012, 11:24
Post: #1
Oczekiwanie na decyzję z ZER o naliczeniu emerytury
Witam,
mam pytanko raczej do kolegów emerytów, mianowicie jak długo oczekuje się na decyzję ZER o naliczeniu emerytury?
Zaznaczę od razu, że wiem, iż zgodnie z przepisami jest to 60 dni, ale chciałbym wiedzieć jak to wygląda w praktyce. Nie wiem też, czy jest różnica w oczekiwaniu jeżeli przechodzi się na pełną emeryturę lub na wcześniejszą.
Jeszcze jedno, może naiwne pytanie, czy jest możliwość przyspieszenia wydania decyzji w jakiś sposób, np. złożenie uzasadnionej prośby?
P.S.
Uprzedzę żarciki, że nie mam co do gara włożyćBig Grin Staram się po prostu o kredyt hipoteczny i bank mnie ciśnie o wysokość emerytury.
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-01-2012, 11:33 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 13-01-2012 11:34 przez quasimodo1.)
Post: #2
RE: Oczekiwanie na decyzję z ZER o naliczeniu emerytury
(13-01-2012 11:24 )Franz napisał(a):  Witam,
mam pytanko raczej do kolegów emerytów, mianowicie jak długo oczekuje się na decyzję ZER o naliczeniu emerytury?
Zaznaczę od razu, że wiem, iż zgodnie z przepisami jest to 60 dni, ale chciałbym wiedzieć jak to wygląda w praktyce. Nie wiem też, czy jest różnica w oczekiwaniu jeżeli przechodzi się na pełną emeryturę lub na wcześniejszą.
Jeszcze jedno, może naiwne pytanie, czy jest możliwość przyspieszenia wydania decyzji w jakiś sposób, np. złożenie uzasadnionej prośby?
P.S.
Uprzedzę żarciki, że nie mam co do gara włożyćBig Grin Staram się po prostu o kredyt hipoteczny i bank mnie ciśnie o wysokość emerytury.
Wykonaj telefon do ZER-u ,tam też są normalni ludzie,przedstaw swoją sytuację może pani/pan przyspieszy obrót sprawy.Mój kolega przed dwoma laty miał podobną sytuację wykonał telefon - i decyzja przyszła w ciągu 30 dni - zaznaczam że moja rada nie musi ci zagwarantować pozytywnego obrotu sprawy- tyle co słyszałem to ci co zajmują się SG w ZERze mają teraz dużo pracy.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-01-2012, 17:13 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 13-01-2012 17:14 przez Franz.)
Post: #3
RE: Oczekiwanie na decyzję z ZER o naliczeniu emerytury
Dzięki za rady, ale telefon do ZER już wykonałem i miła Pani odpowiedziała mi, że nie ma pojęcia ile to potrwa. Ponadto stwierdziła, że wnioski są rozpatrywane w kolejności ich wpływaniaSad
Pytanko moje powodowane było ciekawością ile wy czekaliście na wypłatę emki, bo pewnie nie ma szans przyspieszenia działania urzędasów pracujących jak za "wczesnego gierka":)
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-01-2012, 17:56
Post: #4
RE: Oczekiwanie na decyzję z ZER o naliczeniu emerytury
Witam
Przechodząc kilka tygodni temu na emeryturę wykonałem (z podobnych powodów) telefon do Zakładu Emerytalnego. Pani, bardzo mia zresztą Pani powiedziała, że "ona by owszem ale... ma przecież nad sobą przełożonych". A to oznacza tylko tyle, że trzeba czekać. Gorszą sprawą jest to, że w chwili obecnej (tj. pomiędzy zwolnieniem ze służby a otrzymaniem decyzji z ZER nie mamy dokumentów poświadczających posiadanie ubezpieczenia. Zatem każda wizyta u lekarza to pełna odpłatność!!! Na to też (zgodnie ze stwierdzeniem Miłej panie z ZER) nie ma mocnych.
Pozdrawiam
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-01-2012, 23:12
Post: #5
RE: Oczekiwanie na decyzję z ZER o naliczeniu emerytury
Witam

W moim przypadku ZER szybko się obrobił. Zostałem zwolniony ze służby 6 maja, 27 maja wystawili decyzję, a 2 czerwca decyzję wraz z legitymacją miałem już w ręku.

Pozdrawiam Piotrek
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
15-01-2012, 01:34
Post: #6
RE: Oczekiwanie na decyzję z ZER o naliczeniu emerytury
(13-01-2012 11:24 )Franz napisał(a):  Witam,
mam pytanko raczej do kolegów emerytów, mianowicie jak długo oczekuje się na decyzję ZER o naliczeniu emerytury?
Zaznaczę od razu, że wiem, iż zgodnie z przepisami jest to 60 dni, ale chciałbym wiedzieć jak to wygląda w praktyce. Nie wiem też, czy jest różnica w oczekiwaniu jeżeli przechodzi się na pełną emeryturę lub na wcześniejszą.
Jeszcze jedno, może naiwne pytanie, czy jest możliwość przyspieszenia wydania decyzji w jakiś sposób, np. złożenie uzasadnionej prośby?
P.S.
Uprzedzę żarciki, że nie mam co do gara włożyćBig Grin Staram się po prostu o kredyt hipoteczny i bank mnie ciśnie o wysokość emerytury.

Franz 3 tygodnie i bedzie po bólu Smile))
Smile Big GrinBig Grin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
15-01-2012, 13:23
Post: #7
RE: Oczekiwanie na decyzję z ZER o naliczeniu emerytury
Dzięki wszystkim za szybkie odpowiedzi. Liczę się z tym, że poczekam sobie co najmniej z miesiąc. Odszedłem z dniem 31 grudnia i pewnie sporo ludzi odchodziło w tym terminie...
Pozdrawiam
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
15-01-2012, 15:31
Post: #8
RE: Oczekiwanie na decyzję z ZER o naliczeniu emerytury
Obawiam się, że to zbytni optymizm. Ja odszedłem z dniem 16 grudnia i jeszcze nic... Trzeba liczyć się z ty, że termin 60 dni liczy się od daty wpływu wniosku do ZER. Zanim oddział prześle dokumenty może minąć kilka dni.
Pozdrowienia
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
16-01-2012, 09:56
Post: #9
RE: Oczekiwanie na decyzję z ZER o naliczeniu emerytury
(15-01-2012 13:23 )Franz napisał(a):  Dzięki wszystkim za szybkie odpowiedzi. Liczę się z tym, że poczekam sobie co najmniej z miesiąc. Odszedłem z dniem 31 grudnia i pewnie sporo ludzi odchodziło w tym terminie...
Pozdrawiam

Kumpel odchodził 6 grudnia, przedwczoraj, tj. 14.01 dzwonił, że ma już decyzję ZER.
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
16-01-2012, 13:20 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 16-01-2012 13:21 przez mobilat.)
Post: #10
RE: Oczekiwanie na decyzję z ZER o naliczeniu emerytury
Ja dostałem w ciągu niecałego miesiąca i to dwa razy. Bo dwa razy mnie zwalniali Smile. Także mam doświadczenie. Myślę że rto zależy też od oddziału jak szybko prześle dokumenty.

1 procent - niejeden uśmiech, oraz program do PIT 2012, szybko, łatwo wypełnisz PIT http://podarujusmiech.org
Jak połączyć swoją pasję z pracą http://www.emmu.pl
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-01-2012, 08:24
Post: #11
RE: Oczekiwanie na decyzję z ZER o naliczeniu emerytury
No dobra, skoro już wiemy (mniej lub więcej) ile czeka się na decyzję, to teraz pytanie: kiedy płacą pierwszą emke po odejściu?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-01-2012, 10:21
Post: #12
RE: Oczekiwanie na decyzję z ZER o naliczeniu emerytury
(18-01-2012 08:24 )czaju napisał(a):  No dobra, skoro już wiemy (mniej lub więcej) ile czeka się na decyzję, to teraz pytanie: kiedy płacą pierwszą emke po odejściu?
Jeśli nie jesteś na tzw rocznej pensji ,to po otrzymaniu decyzji z ZER MSWiA do piątego dnia następnego miesiąca z wyrównaniem za poprzedni miesiąc lub dwa ( zakładając że oczekiwałeś na decyzję 30-60 dni ).
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-02-2012, 11:36 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 13-02-2012 11:37 przez Franz.)
Post: #13
RE: Oczekiwanie na decyzję z ZER o naliczeniu emerytury
No i doczekałem sięSmile Kasa wpłynęła, decyzja też. Wiele zależy od tego, jak szybko wasz oddział wyśle dokumenty. Ja oczekiwałem trochę ponad miesiąc, ponieważ OSG wysłał dokumenty 5 stycznia do ZER. Pozdrawiam
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-04-2012, 22:20
Post: #14
RE: Oczekiwanie na decyzję z ZER o naliczeniu emerytury
Witam. Bardzo proszę o odpowiedź, czy okres z cywila w którym nie pracowałem a były opłacane składki ZUS (tj. zasiłek dla bezrobotnych i zasiłek osłonowy) wlicza się do emerytury. Pozdrawiam
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-04-2012, 22:30
Post: #15
RE: Oczekiwanie na decyzję z ZER o naliczeniu emerytury
(02-04-2012 22:20 )nowy69 napisał(a):  Witam. Bardzo proszę o odpowiedź, czy okres z cywila w którym nie pracowałem a były opłacane składki ZUS (tj. zasiłek dla bezrobotnych i zasiłek osłonowy) wlicza się do emerytury. Pozdrawiam
Tak zalicza się . Tylko sprawdz w kadrach czy posiadają twoją dokumentację za ten okres.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-04-2012, 12:17 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 06-04-2012 12:18 przez mobilat.)
Post: #16
RE: Oczekiwanie na decyzję z ZER o naliczeniu emerytury
DO emerytury tak, ale jak odchodzisz po 15 to nie zalicza się do nabycia świadczeń emerytalnych.

1 procent - niejeden uśmiech, oraz program do PIT 2012, szybko, łatwo wypełnisz PIT http://podarujusmiech.org
Jak połączyć swoją pasję z pracą http://www.emmu.pl
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-04-2012, 16:50 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 06-04-2012 16:52 przez nowy69.)
Post: #17
RE: Oczekiwanie na decyzję z ZER o naliczeniu emerytury
mobilat witam, możesz jaśniej wyjaśnić, bo te okresy były składkowe.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
23-04-2012, 21:53
Post: #18
RE: Oczekiwanie na decyzję z ZER o naliczeniu emerytury
Wklejam linka do strony z odwołaniami odnośnie waloryzacji są tam odwołania równiez do ZER MSW
http://stop-waloryzacji-kwotowej.manifo....-podstrona
Inna strona odnosnie tematu waloryzacji:
https://www.facebook.com/?ref=home#!/pag...1310276334

http://www.zmieleni.pl/
https://www.youtube.com/watch?feature=pl...ckjYVki0-s
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
25-04-2012, 10:55 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 25-04-2012 10:55 przez fresher.)
Post: #19
RE: Oczekiwanie na decyzję z ZER o naliczeniu emerytury
witam!
mam pytanko czy zwolnienia ze slużby na tak zwana opiekę na członka rodziny wlicza sie do wysługi czy nie? Ploty są że nie- ale jakas podstawa prawna w wypadku kiedy się nie wlicza jest???
aha i jeszcze przebywania na szkoleniach czy sie wliczaja do 1,5 za rok??
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
26-06-2013, 13:19
Post: #20
RE: Oczekiwanie na decyzję z ZER o naliczeniu emerytury
(18-01-2012 10:21 )quasimodo1 napisał(a):  
(18-01-2012 08:24 )czaju napisał(a):  No dobra, skoro już wiemy (mniej lub więcej) ile czeka się na decyzję, to teraz pytanie: kiedy płacą pierwszą emke po odejściu?
Jeśli nie jesteś na tzw rocznej pensji ,to po otrzymaniu decyzji z ZER MSWiA do piątego dnia następnego miesiąca z wyrównaniem za poprzedni miesiąc lub dwa ( zakładając że oczekiwałeś na decyzję 30-60 dni ).
Podepne się pod temat , emeryturę płacą z góry czy z dołu ?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Your Website | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS