Ze względu na wysyp spamu wprowadziłem manualną aktywację każdego nowego konta - żeby stworzyć nowe konto proszę o użycie w nazwie użytkownika literek SG****** gdzie gwiazdki to nick użytkownika. Po aktywacji (tu proszę o cierpliwość) usunę litery SG z nazwy użytkownika i można będzie logować się i pisać posty pod wybranym nickiem. Ułatwi mi to wyłapanie faktycznych użytkowników. Wszystkie już aktywne konta pozostają bez zmian. W listopadzie 2023 opłacono serwer/domenę. Jakby ktoś chciał się dorzucić do funkcjonowania forum to zapraszam na PW. Na chwilę obecną (12.03.2024) po opłaceniu faktur stan kasy to - minus 284. Z góry dzięki za wsparcie - Admin.


Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
roczna pensja po 30 latach wysługi
15-12-2017, 14:25
Post: #41
RE: roczna pensja po 30 latach wysługi
(15-12-2017 14:17 )Matarez napisał(a):  Kwit na odejście z datą 23 luty 2018r

A to dobrze .Wink
Bo tak sformułowałeś posta , że myślałem ,że jesteś desperatem i "wyjdziesz na tym jak przysłowiowy Zabłocki na mydle ".
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
15-12-2017, 17:29
Post: #42
RE: roczna pensja po 30 latach wysługi
No tak trochę niefortunnie ale to chyba z radości Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
01-01-2018, 21:51
Post: #43
RE: roczna pensja po 30 latach wysługi
Witam serdecznie.
Czy pobierając roczną pensję można podjąć zatrudnienie "w cywilu"?
Z góry dziękuję za odpowiedź.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-01-2018, 08:07 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 02-01-2018 08:09 przez Bond.)
Post: #44
RE: roczna pensja po 30 latach wysługi
(01-01-2018 21:51 )jojo1202 napisał(a):  Witam serdecznie.
Czy pobierając roczną pensję można podjąć zatrudnienie "w cywilu"?
Z góry dziękuję za odpowiedź.
Oczywiście ze tak, jest to nawet wskazane bo nie mając dochodu nie odpiszesz składki zdrowotnej ...polecam forum policji tam to jest dokładnie opisane.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
23-02-2018, 16:40
Post: #45
RE: roczna pensja po 30 latach wysługi
Witam. No i stało się to co miało się stać Tongue Dzisiaj był mój ostatni dzień pracy w SG. Od jutra szczęśliwy - mam nadzieję Wink - emeryt korzystający z tzw. świadczenia rocznego Smile Dzięki Wszystkim za dobre rady, za wiele tutaj nie pisałem ale owszem czytałem Wink Pozdrawiam Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
23-02-2018, 18:07
Post: #46
Thumbs Up RE: roczna pensja po 30 latach wysługi
(23-02-2018 16:40 )Matarez napisał(a):  Witam. No i stało się to co miało się stać Tongue Dzisiaj był mój ostatni dzień pracy w SG. Od jutra szczęśliwy - mam nadzieję Wink - emeryt korzystający z tzw. świadczenia rocznego Smile Dzięki Wszystkim za dobre rady, za wiele tutaj nie pisałem ale owszem czytałem Wink Pozdrawiam Smile

No to pomyślności.Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
23-02-2018, 22:05
Post: #47
RE: roczna pensja po 30 latach wysługi
Dziękuję Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
26-03-2018, 12:37
Post: #48
RE: roczna pensja po 30 latach wysługi
Witam.

Od 27 lutego należę do grona szczęściarzy pobierających roczną pensję po 30 latach wysługi. Nie mam jeszcze decyzji z ZER MSWiA więc nie znam wysokości przyszłej emerytury. Czy ktoś może mi nakreślić zależność wysokości emki od wysokości świadczenia rocznego?
Czy po prostu emerytura to 75 % świadczenia?

Dziękuję bardzo i pozdrawiam.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
26-03-2018, 17:09
Post: #49
RE: roczna pensja po 30 latach wysługi
(26-03-2018 12:37 )jojo1202 napisał(a):  Witam.

Od 27 lutego należę do grona szczęściarzy pobierających roczną pensję po 30 latach wysługi. Nie mam jeszcze decyzji z ZER MSWiA więc nie znam wysokości przyszłej emerytury. Czy ktoś może mi nakreślić zależność wysokości emki od wysokości świadczenia rocznego?
Czy po prostu emerytura to 75 % świadczenia?

Dziękuję bardzo i pozdrawiam.

Nie. Mniej więcej tyle będziesz miał emerytury co świadczenia. Ale raczej trochę mniej. Kiedyś już pisałem na ten temat. Poszukaj w postach.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
28-03-2018, 20:37
Post: #50
RE: roczna pensja po 30 latach wysługi
(26-03-2018 17:09 )nettai napisał(a):  
(26-03-2018 12:37 )jojo1202 napisał(a):  Witam.

Od 27 lutego należę do grona szczęściarzy pobierających roczną pensję po 30 latach wysługi. Nie mam jeszcze decyzji z ZER MSWiA więc nie znam wysokości przyszłej emerytury. Czy ktoś może mi nakreślić zależność wysokości emki od wysokości świadczenia rocznego?
Czy po prostu emerytura to 75 % świadczenia?

Dziękuję bardzo i pozdrawiam.

Nie. Mniej więcej tyle będziesz miał emerytury co świadczenia. Ale raczej trochę mniej. Kiedyś już pisałem na ten temat. Poszukaj w postach.
Przy tegorocznej rewaloryzacji nie koniecznie musi byc mniej..znam przypadki kiedy to roczna pensja okazala sie mniejsza niz emka z rewaloryzacja i procentami za zdrowkoTongueTongueTongue a wtedy mówi sie trudnoBig Grin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
29-03-2018, 19:11
Post: #51
RE: roczna pensja po 30 latach wysługi
(28-03-2018 20:37 )Bond napisał(a):  
(26-03-2018 17:09 )nettai napisał(a):  
(26-03-2018 12:37 )jojo1202 napisał(a):  Witam.

Od 27 lutego należę do grona szczęściarzy pobierających roczną pensję po 30 latach wysługi. Nie mam jeszcze decyzji z ZER MSWiA więc nie znam wysokości przyszłej emerytury. Czy ktoś może mi nakreślić zależność wysokości emki od wysokości świadczenia rocznego?
Czy po prostu emerytura to 75 % świadczenia?

Dziękuję bardzo i pozdrawiam.

Nie. Mniej więcej tyle będziesz miał emerytury co świadczenia. Ale raczej trochę mniej. Kiedyś już pisałem na ten temat. Poszukaj w postach.
Przy tegorocznej rewaloryzacji nie koniecznie musi byc mniej..znam przypadki kiedy to roczna pensja okazala sie mniejsza niz emka z rewaloryzacja i procentami za zdrowkoTongueTongueTongue a wtedy mówi sie trudnoBig Grin

Może i tak być. Tylko w tym akurat przypadku nie obejmuje waloryzacja emerytury. Dopiero w przyszłym roku bo na emce chłopak będzie od 1 marca.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
30-03-2018, 18:52
Post: #52
RE: roczna pensja po 30 latach wysługi
Obejmie. Tylko zacznie ją pobierać po roku. Od rocznej pensji możesz odliczyć składkę zdrowotną. Komenda winna wysłać Ci stosowny kwit.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
30-03-2018, 21:48
Post: #53
RE: roczna pensja po 30 latach wysługi
Waloryzacja jest zawsze i niezależnie od tego ,że pobiera się tzw "świadczenie roczne" obejmie pod warunkiem - ostatni dzień lutego musisz być emerytem.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
27-12-2018, 14:19
Post: #54
RE: roczna pensja po 30 latach wysługi
Witam,
przepraszam kolegów za możliwe zdublowanie posta. Nie ogarniam tematu i proszę o pomoc/odpowiedź. We wrześniu będę miał 30 lat wysługi i chcę odejść (dłużej nie pociągnę). Tak się składa że jestem sam i wliczając odprawę i zaległe urlopy przekroczę II próg. Czy większy podatek zabiorą mi od kwoty przekroczenia? Czy dużo stracę odchodząc we wrześniu, czy zmęczyć do lutego? Duża jest ta różnica?
Dzięki za odpowiedzi.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
27-12-2018, 15:05
Post: #55
RE: roczna pensja po 30 latach wysługi
(27-12-2018 14:19 )premeryt napisał(a):  Witam,
przepraszam kolegów za możliwe zdublowanie posta. Nie ogarniam tematu i proszę o pomoc/odpowiedź. We wrześniu będę miał 30 lat wysługi i chcę odejść (dłużej nie pociągnę). Tak się składa że jestem sam i wliczając odprawę i zaległe urlopy przekroczę II próg. Czy większy podatek zabiorą mi od kwoty przekroczenia? Czy dużo stracę odchodząc we wrześniu, czy zmęczyć do lutego? Duża jest ta różnica?
Dzięki za odpowiedzi.

O jakim Ty wrześniu piszesz ? 09.2019 czy 09.2020 ? Jak nie możesz wytrzymać to oczywiście luty 2019. Same plusy i bonusy finansowe - podwyżka 6 i pół stówy od 01.01 z czym wiąże się większa odprawa przy Twojej wysłudze - gdzieś o 3 tysie brutto , większa emka ,bonus finansowy za niewykorzystany urlop wypoczynkowy i kapciowy 2019 .
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
27-12-2018, 16:52
Post: #56
RE: roczna pensja po 30 latach wysługi
(27-12-2018 14:19 )premeryt napisał(a):  Witam,
przepraszam kolegów za możliwe zdublowanie posta. Nie ogarniam tematu i proszę o pomoc/odpowiedź. We wrześniu będę miał 30 lat wysługi i chcę odejść (dłużej nie pociągnę). Tak się składa że jestem sam i wliczając odprawę i zaległe urlopy przekroczę II próg. Czy większy podatek zabiorą mi od kwoty przekroczenia? Czy dużo stracę odchodząc we wrześniu, czy zmęczyć do lutego? Duża jest ta różnica?
Dzięki za odpowiedzi.

Do 85528 pln - 18% podatku plus 32% nadwyżki ponad 85'528 zł (od tego odejmujesz kwoty zmniejszające podatek). Wejście w drugi próg 32% powoduje realną różnicę w podatku w wysokości dodatkowych 1400 pln na każde 10 tysięcy dochodu brutto ponad kwotę tych ustawowych 85 tyś. (przychód minus koszta jego uzyskania) . Nie ma opcji abyś przedłużając swoją bytność w SG wyszedł na tym gorzej - inkasując obiecane podwyżki plus dożywotnie zwiększenie emerytury gdyż ta będzie wyliczana od wyższej kwoty przychodu. Przy tak dużej 500 pln podwyżce w 2020 i 30 latach wysługi ta podwyżka realnie wyniesie ok 570 brutto (przy założeniu że podwyżka wrzucona będzie do podstawy tak jak planuje się w roku 2019). Te 500 jest dla wysługi w okolicy 15 lat służby. Im więcej służby tym więcej zyskujemy na samej podwyżce.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
27-12-2018, 18:02 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 27-12-2018 18:18 przez premeryt.)
Post: #57
RE: roczna pensja po 30 latach wysługi
Dziekuje, bardzo mi pomogliscie. Niestety, na roczna moge isc od wrzesnia 2019 i tutaj moje pytanie - czy duzo strace idac we wrzesniu, czy czekac do lutego 2020 (grozi Tworkami)?

Dodam ze nie rozumie tych odpisow skladek. Ale sprobuje: idac we wrzesniu strace/zaplace wyzszy podatek z 4 miesiecy. Ale zyskam mundurowke. To gdzie strata? Pewnie w odpisie skladki zdowotnej.....
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
27-12-2018, 19:35 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 27-12-2018 19:38 przez chomop1.)
Post: #58
RE: roczna pensja po 30 latach wysługi
Jeżeli nie poczekasz do 1 stycznia 2020 r to nie dostaniesz obiecanej podwyżki, a to przy twojej wysłudze to około 370 zł mniejsza comiesięczna emerytura. Dodatkowo czekając do stycznia będzie ci przysługiwał urlop za 2020 rok i tym samym dostaniesz ponad wypłatę ekwiwaletu za niewykorzystany urlop.
Pomyśl sobie ile miesięcy przepracowałeś i czy faktycznie te trzy dodatkowo to taki armagedonWink

A co do wyższego podatku, to w zależności czy rozliczasz się sam czy nie. Jeżeli żona zarabia dużo poniżej drugiego progu, to przy wspólnym rozliczeniu ten wyższy podatek ci zwrócą.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
30-04-2019, 08:29
Post: #59
RE: roczna pensja po 30 latach wysługi
Witam.
Temat podejmuję, ponieważ na Forum znalazłem sprzeczne informacje dot. zwrotu nadpłaconego zryczałtowanego podatku od "rocznej pensji".
Ustaliłem już, że można odzyskać składkę zdrowotną, a co z podatkiem w wysokości 20%, który był odprowadzany od świadczenia? Czy można również go odzyskać i jak należy to zrobić.
Z racji, że dzisiaj ostatni dzień kwietnia, liczę na szybką poradę Szanownych Kolegów.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
17-01-2020, 20:39
Post: #60
RE: roczna pensja po 30 latach wysługi
Witam. Czy odchodzac w kwietniu swiadczenie roczne bedzie waloryzowane w nastepnym roku 1 marca? Pozdrawiam.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości

Kontakt | Your Website | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS