Ze względu na wysyp spamu wprowadziłem manualną aktywację każdego nowego konta - żeby stworzyć nowe konto proszę o użycie w nazwie użytkownika literek SG****** gdzie gwiazdki to nick użytkownika. Po aktywacji (tu proszę o cierpliwość) usunę litery SG z nazwy użytkownika i można będzie logować się i pisać posty pod wybranym nickiem. Ułatwi mi to wyłapanie faktycznych użytkowników. Wszystkie już aktywne konta pozostają bez zmian. W listopadzie 2023 opłacono serwer/domenę. Jakby ktoś chciał się dorzucić do funkcjonowania forum to zapraszam na PW. Na chwilę obecną (12.03.2024) po opłaceniu faktur stan kasy to - minus 284. Z góry dzięki za wsparcie - Admin.


Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
kalkulator wysługi
26-04-2017, 15:05 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 26-04-2017 17:27 przez wini.)
Post: #1
kalkulator wysługi
KALKULATOR SG - kalkulator wysługi

Cześć postanowiłem stworzyć "kalkulator wysługi" ale bez Waszej pomocy będzie ciężko. Jak ktoś ma ochotę pomóc to zapraszam. Mam pomysł, już go realizuję no ale potrzebuję więcej danych aby dokonać, weryfikacji poprawności kalkulatora.
Aby stworzyć coś takiego potrzebuję danych z decyzji emerytalnej, załącznik w którym opisana jest wysługa z podziałem na lata rok za rok i rok za półtora itp.

Jak ktoś prześle to ja sprawdzę i porównam czy dobrze została naliczona emerytka ;-)

PS. jeżeli jeszcze nie masz emerytury to obliczę Ci Twoją wysługę na konkretny dzień.

piszcie ;-)
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
29-04-2017, 16:35
Post: #2
RE: kalkulator wysługi
ilość zawiłości prawnych, indywidualnych przypadków i różnych interpretacji przepisów sprawia, że ciężko wyliczyć dokładną datę wysługi co najwyżej przybliżoną
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-05-2017, 18:15
Post: #3
RE: kalkulator wysługi
wg mnie błędy są minimalne i wynikają "tylko" z błędów przeliczeniowych. Kilka "emerytur" już zweryfikowałem i błędy jeżeli były to 1-2 dni
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-05-2017, 18:45
Post: #4
RE: kalkulator wysługi
Osobiście uważam, że kalkulator malucha jest dobry i dobrze liczy, chociaż uwzględnia ewentualne zwiększenie dodatku - co zaginęło na froncie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-05-2017, 19:42
Post: #5
RE: kalkulator wysługi
nie twierdzę inaczej ;-)
ja nie chcę obliczać wysokość emerytury, tylko lata wysługi (szczególnie chodzi o okresy rok za półtora)
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-05-2017, 19:52 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 02-05-2017 19:59 przez premeryt.)
Post: #6
RE: kalkulator wysługi
Ale tutaj sprawa jest prosta: żeby był zaliczony musi być łącznie pełny rok. Jeżeli będzie łącznie 10 lat i 11 miesięcy rok za półtora to i tak kadry zaliczą 10 lat. Łącznie - bo mogą być przerwy, np. graniczna-sztab-graniczna, albo przerwy szkoleniowe dzienne. Pozdrawiam.

Chociaż wini masz rację. znam osobiście przypadki, gdzie koledzy policzyli sobie dzienny "szaolin" rok za półtora i im zabrakło do 75.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-05-2017, 20:47
Post: #7
RE: kalkulator wysługi
i tu się właśnie mylisz
za każdy miesiąc dostajesz pół miesiąca "gratis"

dlatego uważam, że trzeba sobie dobrze policzyć wysługę aby nie brakło kilku di np do pełnej, bo wtedy jest masakra
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-05-2017, 23:15 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 03-05-2017 00:02 przez niepokorny.)
Post: #8
RE: kalkulator wysługi
Najtrudniej to chyba będzie wyliczyć rok za półtora ze względu na niedoprecyzowane przepisy. W jednym z tematów ( http://forumsg.pl/showthread.php?tid=396 ) toczyła się dyskusja jak liczyć szkolenia. I okazało się, że co oddział to inaczej liczy. KGSG umywa ręce twierdząc, że decyzję podejmują kadry w oddziałach.
A co do przeliczania roku za półtora to wydaje mi się, że jest tak jak napisał premeryt - przeliczają pełne lata a nie miesiące. Jak ktoś przesłużył na PSG jeden dzień to co? Policzą mu do wysługi półtora dnia?

Wszyscy funkcjonariusze SG są równi. ...ale stołeczni są równiejsi od innych.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
03-05-2017, 08:22 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 03-05-2017 08:26 przez wini.)
Post: #9
RE: kalkulator wysługi
właśnie o te rok za półtora najbardziej chodzi. Jak już wcześniej wspominałem, trzeba przesłużyć 1 miesiąc aby dostać dodatkowo pół, sprawdziłem to na wielu przypadkach. za 25 dni nie dostaniemy nic (chyba), ale na pewno nie trzeba mieć pełnego roku aby odstać pół telefonowałem do Zakład Emerytalno Rentowy MSW.

co do szkoleń to racja - każdy oddział swoje - NO ALE TAK NIE MOŻE BYĆ bo czasami ten miesiąc ma OGROMNY wpływ na emeryturę
dlatego chciałbym to zweryfikować i przedstawić realia
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
03-05-2017, 10:20
Post: #10
RE: kalkulator wysługi
ZER przelicza co do dnia rok za półtorej- Ja miałem tak:
Wysługa 21 lat 3 miesiące 19 dni w tym 6 miesięcy i 2 dni jako okresy składkowe przed służba
Po przeliczeniu przez ZER wyszło:
28 lat 9 miesięcy 14 dni
Dodam tylko ze służbę rozpocząłem w czerwcu 1997 roku a jak wiadomo rok za półtora zabrano od 01.01.2013r
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
04-05-2017, 17:32 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 05-05-2017 14:25 przez wini.)
Post: #11
RE: kalkulator wysługi
zapraszam do testowania:

uwagi mile widziane
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
04-05-2017, 17:46
Post: #12
RE: kalkulator wysługi
Nie mogę odpalić tego kalkulatora. Jakiś specjalny program potrzebny jest do tego?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
04-05-2017, 19:11
Post: #13
RE: kalkulator wysługi
excel
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
04-05-2017, 20:07 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 04-05-2017 20:14 przez krissg.)
Post: #14
RE: kalkulator wysługi
(04-05-2017 17:32 )wini napisał(a):  zapraszam do testowania:

uwagi mile widziane

Fajny pomysł. Wpisałem dane i program źle liczy u mnie miesiące. Otworzyłem go za pomocą LibreOffice Calc. Może muszę użyć innego programu. Jakieś propozycje. Posiadam Windows10
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
04-05-2017, 21:23
Post: #15
RE: kalkulator wysługi
arkusz zbudowany jest w Excel-u, nie testowałem go w LibreOffice Calc, być może użyte formuły nie działają na obu arkuszach.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
04-05-2017, 21:28
Post: #16
RE: kalkulator wysługi
(04-05-2017 21:23 )wini napisał(a):  arkusz zbudowany jest w Excel-u, nie testowałem go w LibreOffice Calc, być może użyte formuły nie działają na obu arkuszach.

W Libre nie działa poprawnie. Nie pozostaje nic innego jak pokombinować i odpalić go w excel-u.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
05-05-2017, 09:03 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 05-05-2017 10:05 przez wini.)
Post: #17
RE: kalkulator wysługi
(04-05-2017 21:28 )krissg napisał(a):  
(04-05-2017 21:23 )wini napisał(a):  arkusz zbudowany jest w Excel-u, nie testowałem go w LibreOffice Calc, być może użyte formuły nie działają na obu arkuszach.

W Libre nie działa poprawnie. Nie pozostaje nic innego jak pokombinować i odpalić go w excel-u.
Właśnie sprawdzałem w LibreOffice Calc i działa prawidłowo ale jest błąd w formule, którą poprawię i udostępnię nową wersję. Poza tym w LibreOffice Calc na tą chwilę datę trzeba wpisywać w formacie:
01.03.2017

Dziękuję za UWAGI i proszę o jeszcze ;-)
Pliki z błędami można przesyłać na adres:
krzysztof@winnik.net.pl
dzięki
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
05-05-2017, 14:25 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 05-05-2017 14:32 przez wini.)
Post: #18
RE: kalkulator wysługi
Cześć, we wcześniejszy formularz wkradł się błąd ale został wyłapany i naprawiony i ponownie dołączony.

Zapraszam ponownie do testowania i ewentualnych uwag.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
05-05-2017, 16:17
Post: #19
RE: kalkulator wysługi
U mnie już działa prawidłowo. Dzięki za fajny pomysł i pozdrawiam.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
07-05-2017, 15:29 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-05-2017 18:56 przez wini.)
Post: #20
RE: kalkulator wysługi
Witam, ponowna poprawka w arkuszu. Arkusz dostępny poniżej w linku. Najnowszy plik dostępny będzie pod tym linkiem.

KALKULATOR WYSŁUGI dla funkcjonariuszy

Zapraszam do testowania.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Your Website | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS