Ze względu na wysyp spamu wprowadziłem manualną aktywację każdego nowego konta - żeby stworzyć nowe konto proszę o użycie w nazwie użytkownika literek SG****** gdzie gwiazdki to nick użytkownika. Po aktywacji (tu proszę o cierpliwość) usunę litery SG z nazwy użytkownika i można będzie logować się i pisać posty pod wybranym nickiem. Ułatwi mi to wyłapanie faktycznych użytkowników. Wszystkie już aktywne konta pozostają bez zmian. W listopadzie 2023 opłacono serwer/domenę. Jakby ktoś chciał się dorzucić do funkcjonowania forum to zapraszam na PW. Na chwilę obecną (12.03.2024) po opłaceniu faktur stan kasy to - minus 284. Z góry dzięki za wsparcie - Admin.


Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
2 maja 2017 - patologia urlopowa?!
15-05-2017, 13:44
Post: #1
2 maja 2017 - patologia urlopowa?!
Nie wiem jak w innych oddziałach ale u nas w tym roku jakiś geniusz wpadł na pomysł odpracowywania dnia 2 maja w dniu 13 maja 2017. Oczywiście proceder ten dotyczy wyłącznie części administracyjnej czyli wszystkich tych pracujących od poniedziałku do piątku. Niestety niesie to ze sobą konsekwencje dla osób zatrudnionych w systemie zmianowych gdyż

- po pierwsze ich to nie dotyczy (obowiązki wykonują w każdy dzień tygodnia) czyli jakiekolwiek dni wolne są tylko słownymi sloganami
- po drugie osoby, które wzięły urlop w dniu 2 maja (bardzo popularny termin) nie dość, że nie mają tego dnia zaliczonego jako 8 godzin to kuriozalnie będąc na urlopie będą musiały ten dzień odpracować.

W ten sposób osoba pracująca w systemie zmianowym (f-sz graniczny) biorąca urlop na majówkę zostaje oszwabiona z 8 godzin , które powinny być zaliczone za dzień ustawowo pracujący czyli wtorek 2 maja zaś nasz cudowny system ewidencji czasu pracy (SWK) widzi ten dzień jako wolny czyli sobotę. Pokazuje to również, że f-sz graniczny jest f-szem drugiej kategorii jakościowej a priorytetem jest uszczęśliwienie części administracyjnej notabene dużo mniej licznej.

Sam wałek jest trudny do wykrycia gdyż wymaga dość szczegółowej analizy dużej ilości danych - mi zajęło to około 2 godzin (brakowało mi 8 godzin w wyliczeniu miesięcznym). Analizie poddałem również ewidencję czasu pracy innych f-szy.

Osobiście proponuję pójść dalej i urlopy części granicznej czyli wszystkie dni urlopowe ewidencjonować jak soboty. W ten sposób f-sz otrzyma należny mu urlop i do tego będzie miał do wypracowania pełną normę godzinową za każdy z 4 kwartałów. Dla mnie proces zastosowany w dniu 2 maja ten jest ewidentnym oszustwem i patologią gdyż żadna z osób planująca swój urlop w listopadzie 2016 nie zdawała sobie sprawy z faktu, które to dni część administracyjna postanowi sobie pozamieniać jako wolne<--->pracujące.

Tu jeszcze można porównać zaangażowanie urlopowe. Osoba pracująca w systemie "administracyjnym" poniedziałek piątek 7-15 aby mieć wolną majówkę bierze tylko 2 dni urlopu i ma 9 dni wolnych. Osoba pracująca w systemie zmianowym aby mieć majówkę wolną musi tych dni urlopowych wykorzystać 6. I nie dość że wykorzystuje tych dni więcej to jeszcze kuriozalnie nakazuje mu się odpracować dzień przebywania na urlopie w terminie późniejszym.

Na koniec pytanie do osób z innych oddziałów (placówek), które dość biegle orientują się w systemie wyliczania godzin pracy czy i u was system SWK ewidencjonuje wtorek 2 maja 2017 jako dzień wolny od pracy (tak jak sobotę) co za tym idzie okrada osobę będącą na urlopie z 8 godzin, które osoba ta będzie musiała odpracować w okresie późniejszym?

Z granicznym pozdrowieniemSmile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
15-05-2017, 15:29 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 15-05-2017 16:05 przez Artek_SG.)
Post: #2
RE: 2 maja 2017 - patologia urlopowa w SG
(15-05-2017 13:44 )PlanetaX napisał(a):  Nie wiem jak w innych oddziałach ale u nas w tym roku jakiś geniusz wpadł na pomysł odpracowywania dnia 2 maja w dniu 13 maja 2017. Oczywiście proceder ten dotyczy wyłącznie części administracyjnej czyli wszystkich tych pracujących od poniedziałku do piątku. Niestety niesie to ze sobą konsekwencje dla osób zatrudnionych w systemie zmianowych gdyż

- po pierwsze ich to nie dotyczy (obowiązki wykonują w każdy dzień tygodnia) czyli jakiekolwiek dni wolne są tylko słownymi sloganami
- po drugie osoby, które wzięły urlop w dniu 2 maja (bardzo popularny termin) nie dość, że nie mają tego dnia zaliczonego jako 8 godzin to kuriozalnie będąc na urlopie będą musiały ten dzień odpracować.

W ten sposób osoba pracująca w systemie zmianowym (f-sz graniczny) biorąca urlop na majówkę zostaje oszwabiona z 8 godzin , które powinny być zaliczone za dzień ustawowo pracujący czyli wtorek 2 maja zaś nasz cudowny system ewidencji czasu pracy (BWK) widzi ten dzień jako wolny czyli sobotę. Pokazuje to również, że f-sz graniczny jest f-szem drugiej kategorii jakościowej a priorytetem jest uszczęśliwienie części administracyjnej notabene dużo mniej licznej.

Sam wałek jest trudny do wykrycia gdyż wymaga dość szczegółowej analizy dużej ilości danych - mi zajęło to około 2 godzin (brakowało mi 8 godzin w wyliczeniu miesięcznym). Analizie poddałem również ewidencję czasu pracy innych f-szy.

Osobiście proponuję pójść dalej i urlopy części granicznej czyli wszystkie dni urlopowe ewidencjonować jak soboty. W ten sposób f-sz otrzyma należny mu urlop i do tego będzie miał do wypracowania pełną normę godzinową za każdy z 4 kwartałów. Dla mnie proces zastosowany w dniu 2 maja ten jest ewidentnym oszustwem i patologią gdyż żadna z osób planująca swój urlop w listopadzie 2016 nie zdawała sobie sprawy z faktu, które to dni część administracyjna postanowi sobie pozamieniać jako wolne<--->pracujące.

Tu jeszcze można porównać zaangażowanie urlopowe. Osoba pracująca w systemie "administracyjnym" poniedziałek piątek 7-15 aby mieć wolną majówkę bierze tylko 2 dni urlopu i ma 9 dni wolnych. Osoba pracująca w systemie zmianowym aby mieć majówkę wolną musi tych dni urlopowych wykorzystać 6. I nie dość że wykorzystuje tych dni więcej to jeszcze kuriozalnie nakazuje mu się odpracować dzień przebywania na urlopie w terminie późniejszym.

Na koniec pytanie do osób z innych oddziałów (placówek), które dość biegle orientują się w systemie wyliczania godzin pracy czy i u was system BWK ewidencjonuje wtorek 2 maja 2017 jako dzień wolny od pracy (tak jak sobotę) co za tym idzie okrada osobę będącą na urlopie z 8 godzin, które osoba ta będzie musiała odpracować w okresie późniejszym?

Z granicznym pozdrowieniemSmile

Trochę się "rozpędziłeś".
Dzień 2 maja jak i dalej 15 czerwca dotyczy tylko jednozmianowego systemu służby (widziałem decyzje KG). To, że SWK (nie BWK) liczy zmianowym w tym czasie jako dzień wolny to prawda, bo samemu musiałem się doliczać godzin, ale.....
w SWK wprowadzona została absencja "urlopu godzinowego". W przypadku zmianowca po prostu wpisujesz w dzień 2 maja - dzień urlopu liczony 8 godzin, a w dniu 13 maja jako urlop w wolny dzień. Suma sumarum wszystko się zgadza.
Pozdrawiam
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
15-05-2017, 16:06
Post: #3
RE: 2 maja 2017 - patologia urlopowa w SG
Ja nie prowadzę ewidencji czasu pracy podległych mi f-szy. Weryfikuję tylko swój czas pracy umieszczony w tym systemie i stwierdziłem zawyżenie normy do wypracowania o 8h. Analogiczną anomalię znalazłem u dwóch innych osób (podległych mi f-szy) pracujących w systemie zmianowym i korzystających z urlopu w dniu 2 maja 2017. Zakładam, że gdyby nie moja wnikliwość fakt ten nigdy by nie wyszedł na jaw. Stąd też zapytanie jak to się odbywa w innych jednostkach organizacyjnych SG. Jak widać można to było zrobić uczciwieSmile

No i oczywiście SWK a nie BWK (choć BWK też istnieje). PozdrawiamSmile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
15-05-2017, 16:54
Post: #4
RE: 2 maja 2017 - patologia urlopowa w SG?!
(15-05-2017 16:06 )PlanetaX napisał(a):  Ja nie prowadzę ewidencji czasu pracy podległych mi f-szy. Weryfikuję tylko swój czas pracy umieszczony w tym systemie i stwierdziłem zawyżenie normy do wypracowania o 8h. Analogiczną anomalię znalazłem u dwóch innych osób (podległych mi f-szy) pracujących w systemie zmianowym i korzystających z urlopu w dniu 2 maja 2017. Zakładam, że gdyby nie moja wnikliwość fakt ten nigdy by nie wyszedł na jaw. Stąd też zapytanie jak to się odbywa w innych jednostkach organizacyjnych SG. Jak widać można to było zrobić uczciwieSmile

No i oczywiście SWK a nie BWK (choć BWK też istnieje). PozdrawiamSmile

Ja też szukałem na "czuja" i godziny liczyłem na pieszo, ale się udało. Tak jak piszesz ten co miał urlop 2 maja miał -8, ale ten co miał urlop 13 był na +8. Dlatego wydaje mi się wprowadzili absencje urlopowe do wpisania godzinowo, żeby robić korekty dla zmianowych. Podejrzewam, je jeśli planiści tego nie wyczają, to niektórzy będą mieli minus, a inni plus.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
16-05-2017, 17:38
Post: #5
RE: 2 maja 2017 - patologia urlopowa?!
Sprawdziłem i u nas niestety jest podobnie; po interwencji u Komendanta powinny pojawić się prawidłowe wartości - Dzięki za czujność.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Your Website | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS