Ze względu na wysyp spamu wprowadziłem manualną aktywację każdego nowego konta - żeby stworzyć nowe konto proszę o użycie w nazwie użytkownika literek SG****** gdzie gwiazdki to nick użytkownika. Po aktywacji (tu proszę o cierpliwość) usunę litery SG z nazwy użytkownika i można będzie logować się i pisać posty pod wybranym nickiem. Ułatwi mi to wyłapanie faktycznych użytkowników. Wszystkie już aktywne konta pozostają bez zmian. W listopadzie 2023 opłacono serwer/domenę. Jakby ktoś chciał się dorzucić do funkcjonowania forum to zapraszam na PW. Na chwilę obecną (12.03.2024) po opłaceniu faktur stan kasy to - minus 284. Z góry dzięki za wsparcie - Admin.


Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
darowizna pieniężna
24-05-2017, 18:08
Post: #1
darowizna pieniężna
Mam takie pytanie. Rodzice chcą mi przelać pewną sumę pieniędzy na konto. Jakie kroki po przelaniu należy wykonać? Chodzi mi o Urząd Skarbowy i o nasze oświadczenia majątkowe.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
24-05-2017, 19:08
Post: #2
RE: darowizna pieniężna
Od rodziców nie płaci się podatku od darowizn. Jeśli kwota przekracza 10 tyś musisz ten fakt zgłosić do US. Co do SG to normalnie wykazujesz tą kwotę w oświadczeniu majątkowym na rok kolejny jako inne przychody określając źródło jako "darowizna środków pieniężnych od rodziców".
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
14-11-2022, 22:57
Post: #3
RE: darowizna pieniężna
(24-05-2017 18:08 )riviva88 napisał(a):  Mam takie pytanie. Rodzice chcą mi przelać pewną sumę pieniędzy na konto. Jakie kroki po przelaniu należy wykonać? Chodzi mi o Urząd Skarbowy i o nasze oświadczenia majątkowe.

Zgłaszasz do US darowiznę na druku SD-3, a w corocznym oświadczeniu wpisujesz darowiznę z adnotacją, że zgłoszono do US. To wszystko. Pamiętaj tylko, żeby rodzice przelali ci kasę ze swojego konta na twoje konto. Z wpłatą gotówki mogą być problemy, gdyż US nie uznaje zwolnienia w takim przypadku. Istotny jest też tytuł wpłaty. Doczytaj w necie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
15-11-2022, 10:43
Post: #4
RE: darowizna pieniężna
Zgodzę się, że w oświadczenie majątkowe trzeba wpisać darowiznę. Ale po co dopisywać, że tą darowiznę zgłoszono do skarbówki? Co SG obchodzi czy darowiznę zgłosiłem? Może jeszcze załączycie do oświadczenia potwierdzenie przelewu? A jak wpisujecie w oświadczenie kredyt to też dopisujecie, że "od kredytu zapłacono prowizję"?

Wszyscy funkcjonariusze SG są równi. ...ale stołeczni są równiejsi od innych.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
16-11-2022, 10:00
Post: #5
RE: darowizna pieniężna
(24-05-2017 19:08 )PlanetaX napisał(a):  Jeśli kwota przekracza 10 tyś musisz ten fakt zgłosić do US.

Nie musi. Wystarczy darowiznę załatwić u notariusza, który powinien sam to zgłosić do US. Ale oczywiście trzeba wtedy uiścić mu opłatę notarialną.

Denerwowanie się to zemsta na własnym zdrowiu za głupotę innych...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości

Kontakt | Your Website | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS