Ze względu na wysyp spamu wprowadziłem manualną aktywację każdego nowego konta - żeby stworzyć nowe konto proszę o użycie w nazwie użytkownika literek SG****** gdzie gwiazdki to nick użytkownika. Po aktywacji (tu proszę o cierpliwość) usunę litery SG z nazwy użytkownika i można będzie logować się i pisać posty pod wybranym nickiem. Ułatwi mi to wyłapanie faktycznych użytkowników. Wszystkie już aktywne konta pozostają bez zmian. W listopadzie 2023 opłacono serwer/domenę. Jakby ktoś chciał się dorzucić do funkcjonowania forum to zapraszam na PW. Na chwilę obecną (12.03.2024) po opłaceniu faktur stan kasy to - minus 284. Z góry dzięki za wsparcie - Admin.


Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Brak urlopu za 1 rok służby
06-12-2021, 20:40
Post: #1
Brak urlopu za 1 rok służby
Witam, mam następujące zapytanie. Przyjąłem się do SG w styczniu 2015 roku, potem szkółka 6 miesięcy i od KOŃCA sierpnia na PSG. Za cały 2015 zarówno za szkółkę jak i za służbę na placówce nie otrzymałem żadnego dnia urlopu. Dopiero za 2016r odebrałem przysługujące mi 30 dni. Natomiast jak się pytałem na PSG co z urlopem za 2015 r to nikt nie umiał mi odpowiedzieć. Przed przyjęciem do SG nie pracowałem. Czy należy mi się zaległy urlop za 2015 rok czy pieniądze czy jednak nic mi się nie należy?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
07-12-2021, 07:27
Post: #2
RE: Brak urlopu za 1 rok służby
W 2015 mogło być tak, że prawo do urlopu nabywało się po roku służby czyli urlop planowało się dopiero w kolejnym roku kalendarzowym po roku przyjęcia do SG. Ktoś przyjęty 30 grudnia już mógł planować urlop gdyż ten rok teoretycznie mu mijał w roku kolejnym a ten przyjęty 1 stycznia musiał na prawo planowania czekać do roku kolejnego. Teraz jest tak jak poniżej:


Dz.U.2021.1486 t.j. | Akt obowiązujący
Wersja od: 1 grudnia 2021 r. do: 20 grudnia 2021 r.
Art. 86. [Prawo do urlopu wypoczynkowego]
1.
Funkcjonariuszowi przysługuje prawo do corocznego płatnego urlopu wypoczynkowego w wymiarze 26 dni roboczych. Przez dni robocze rozumie się dni od poniedziałku do piątku, z wyłączeniem dni ustawowo wolnych od pracy.
2.
Funkcjonariusz uzyskuje prawo do pierwszego urlopu z upływem 6 miesięcy służby w wymiarze połowy urlopu przysługującego po roku służby.
3.
Prawo do urlopu w pełnym wymiarze funkcjonariusz nabywa z upływem roku służby. Do tego urlopu wlicza się urlop, o którym mowa w ust. 2.
4.
Funkcjonariuszowi, który przed przyjęciem do służby w Straży Granicznej był zatrudniony lub pozostawał w stosunku służbowym, zalicza się okres tego zatrudnienia lub służby do okresu, od którego zależy prawo do pierwszego urlopu wypoczynkowego, według zasad określonych w ustawie z dnia 26 czerwca 1974 r. - Kodeks pracy lub odrębnych przepisach.
5.
Funkcjonariuszowi, który przed przyjęciem do służby w Straży Granicznej wykorzystał urlop wypoczynkowy za dany rok albo otrzymał ekwiwalent pieniężny za niewykorzystany urlop, nie przysługuje urlop wypoczynkowy w roku przyjęcia do służby w Straży Granicznej. Prawo do urlopu powstaje z dniem 1 stycznia następnego roku kalendarzowego.
6.
Funkcjonariuszowi, który:
1)
przed przyjęciem do służby w Straży Granicznej wykorzystał urlop wypoczynkowy za dany rok w wymiarze proporcjonalnym do okresu przepracowanego u dotychczasowego pracodawcy albo otrzymał w takim wymiarze ekwiwalent pieniężny za niewykorzystany urlop, albo
2)
podejmuje służbę w Straży Granicznej w roku kalendarzowym innym niż rok, w którym ustał jego poprzedni stosunek służbowy lub stosunek pracy

- przysługuje urlop wypoczynkowy w roku przyjęcia do służby w Straży Granicznej w wymiarze proporcjonalnym do okresu służby w Straży Granicznej w danym roku.
7.
Łączny wymiar urlopu wypoczynkowego funkcjonariusza, o którym mowa w ust. 6, w roku kalendarzowym w którym rozpoczął służbę w Straży Granicznej, nie może być wyższy niż 26 dni roboczych.
8.
W przypadku, o którym mowa w ust. 6, urlopu wypoczynkowego udziela się nie wcześniej niż po upływie trzech miesięcy służby w Straży Granicznej.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
07-12-2021, 10:59 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-12-2021 11:01 przez keyser soze.)
Post: #3
RE: Brak urlopu za 1 rok służby
(07-12-2021 07:27 )PlanetaX napisał(a):  W 2015 mogło być tak, że prawo do urlopu nabywało się po roku służby czyli urlop planowało się dopiero w kolejnym roku kalendarzowym po roku przyjęcia do SG..

Coś mi świta,że tak faktycznie było - tzn. w styczniu 2016 nabyłeś prawo do pierwszego urlopu.
Tak czy owak, nawet jeśli należałyby się jakieś pieniądze za niewykorzystany urlop, to raczej podpadaja one pod trzyletni okres wymagalności. Czyli i tak już za późno.

Szczęśliwe jest życie emeryta!!!
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
07-12-2021, 22:53
Post: #4
RE: Brak urlopu za 1 rok służby
Ekwiwalent za niewykorzystany urlop należy się dopiero w momencie zwolnienia ze służby. I, moim zdaniem, dopiero od tego momentu liczą się trzy lata na wyrwanie kasy z firmy. O ile firma nie będzie chciała jej dobrowolnie wypłacić.

Wszyscy funkcjonariusze SG są równi. ...ale stołeczni są równiejsi od innych.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
14-12-2021, 14:31
Post: #5
RE: Brak urlopu za 1 rok służby
Ok rozumiem że dopiero po roku służby nabyłem prawo do urlopu. Dlatego 2016 roku wykorzystałem przysługujące mi wówczas 30 dni. Jednak co z 11 miesiącami 2015 roku? Za ten okres służby wydaje mi się że powinienem także otrzymać urlop. I ewentualnie w 2016 roku wykorzystać nie 30 dni a np 57...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości

Kontakt | Your Website | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS