Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 4 Głosów - 3.75 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Równoważnik za brak lokalu mieszkalnego.
24-02-2016, 08:56
Post: #181
RE: Równoważnik za brak lokalu mieszkalnego.
Brak kwatery będzie się CHYBA należał, jeśli będziesz współwłaścicielem bud. mieszkalnego w takim %, który nie przekroczy przysługujących norm: 7-10m2 norma/osobę pow. mieszkalnej (liczą się tylko pokoje). chyba gdzieś było o tym na forum.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
24-02-2016, 21:07
Post: #182
RE: Równoważnik za brak lokalu mieszkalnego.
Chyba najlepiej trzeba będzie zwlekać z oddaniem do użytku. .. i po prostu pilnować swojego domku...Smile))
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
03-04-2016, 15:04
Post: #183
RE: Równoważnik za brak lokalu mieszkalnego.
W chwili obecnej biorę równoważnik za brak kwatery. Czy po ślubie ponownie muszę pisać prośbę o przydział lokalu mieszkalnego, czy wystarczy napisać raport o zawarciu związku małżeńskiego i nadal będę mógł pobierać ten równoważnik ? Czy ewidentnie jestem skazany na przydział lokalu ?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
05-04-2016, 09:12
Post: #184
RE: Równoważnik za brak lokalu mieszkalnego.
Niektóre wpisy to niezły smrodekSmile Ludzie, nie tak oficjalnie z tym kombinowaniemSmile)))) Tak mysleSmile))))
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-05-2016, 19:55
Post: #185
RE: Równoważnik za brak lokalu mieszkalnego.
Czy może ktoś z formułowiczów orientuje się czy rodzice posiadający dożywotnią służebność mieszkania są liczeni do norm zaludnienia? Dom przepisany jako darowizna przed przyjęciem do służby. Jeśli policzę rodziców to normy zaludnienia są niespełnione. W mieszkaniówce w moim oddziale powiedziano mi, że rodzice się nie liczą. Co dla mnie jest trochę niezrozumiałe skoro maja zagwarantowane dożywotnie prawo zamieszkiwania.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-05-2016, 20:06
Post: #186
RE: Równoważnik za brak lokalu mieszkalnego.
Rodzice zaliczają się do grona domownikow jako osoby najbliższe. Ba! Mogą nawet nie być zameldowani pod Twoim adresem a jedynie tam zamieszkiwać. Umowa dożywocia to dodatkowy atut po Twojej stronie.
Kasa należy Ci się jak "psu buda".
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-05-2016, 20:41
Post: #187
RE: Równoważnik za brak lokalu mieszkalnego.
Dzięki za odpowiedź. Pani z mieszkaniówki powiedziała mi, że rodzice wg ustawy zaliczaliby się do członków najbliższej rodziny tak jak liczy się maź czy żona gdyby byli na moim wyłącznym utrzymaniu, ale kurcze przecież nie mogę ich wyrzucić skoro maja dożywotnią służebność i przez to przysługująca mi powierzchnia 14 m kw. Powierzchni pokoi nie jest spełniona. Nie rozumiem ich toku rozumowania, tym bardziej, że znalazłem wyrok SA w Warszawie w podobnej sprawie z naszego podwórka.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-05-2016, 20:50
Post: #188
RE: Równoważnik za brak lokalu mieszkalnego.
Przepisy w tym względzie są napisane tak, że można różnie je rozpatrywać .
Poczytaj opinie prawną:
http://www.zonadwislanski.pl/2012-10-02-...granicznej
Według mnie jeżeli twoi rodzice są tam zameldowani to mieszkaniówka musi ująć ich przy określeniu czy lokal spełnia normy. Jednak przy przydzielaniu tobie lokalu rodzice nie będą brani pod uwagę chyba że są na twoim utrzymaniu.
USTAWA z dnia 12 października 1990 r. o Straży Granicznej
Art. 93. Członkami rodziny funkcjonariusza, których uwzględnia się przy przydziale lokalu mieszkalnego, są pozostający z funkcjonariuszem we wspólnym gospodarstwie domowym:
1) małżonek;

2) dzieci (własne lub małżonka, przysposobione lub przyjęte na wychowanie w ramach rodziny zastępczej) pozostające na jego utrzymaniu, nie dłużej jednak niż do ukończenia przez nie 25 lat życia;

3) rodzice funkcjonariusza i jego małżonka będący na jego wyłącznym utrzymaniu lub jeżeli ze względu na wiek albo niezdolność do pracy, albo inne okoliczności są niezdolni do wykonywania zatrudnienia; za rodziców uważa się również ojczyma i macochę oraz osoby przysposabiające.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-05-2016, 20:59
Post: #189
RE: Równoważnik za brak lokalu mieszkalnego.
Tak, są tam zameldowani i mieszkają. To prawda, że jak mieszkaniówka raz odrzuci wniosek o przydział lokalu to więcej nie można składać wniosków?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-05-2016, 21:02 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 10-05-2016 21:05 przez wiedźma.)
Post: #190
RE: Równoważnik za brak lokalu mieszkalnego.
A czy nie jest tak, że wg Twojej wiedzy utrzymujesz rodziców? Przecież nie masz wglądu do ich pitów etc. To Ty oplacasz rachunki za mieszkanie, energię etc. Więc rodzice są na Twoim utrzymaniu. Tak mi się wydaje.
A panie z finansów jak będą chciały wykazać ze jest inaczej niech same dochodzą prawdy ale wcześniej uznają to co należne Tobie.

I na koniec. Konia z rzędem temu kto przytaczajac przepisy, orzecznictwo poda pojęcie "wyłącznego utrzymania" Wink
Może jakaś pani z kadr się wypowie?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-05-2016, 21:09
Post: #191
RE: Równoważnik za brak lokalu mieszkalnego.
Jak ktoś z mieszkaniówki się uprze to pozostanie drogą sądowa. Weź ze sobą wspomniany przez Ciebie wyrok i porozmawiaj z nimi może uda się ich przekonać. W oddziałach jest również radca prawny więc można również przejść się do niego.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-05-2016, 09:18
Post: #192
RE: Równoważnik za brak lokalu mieszkalnego.
Dzwoniłem do KGSG i tam powiedziano mi aby składać wniosek, jak oddział odrzuci to pisać do nich odwołanie, tym bardziej, że były wyroki na korzyść dla funkcjonariuszy.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-05-2016, 16:52
Post: #193
RE: Równoważnik za brak lokalu mieszkalnego.
Czy ktoś miał może podobną sytuację do mojej a mianowicie:
Jestem w służbie stałej, do tej pory pobierałam równoważnik za brak lokalu.
Wzięłam ślub a przed nim mąż kupił (jako kawaler) mieszkanie o powierzchni 31m2. Mieszkanie składa się z łazienki, przedpokoju (wiem że nie wliczają się w normę mieszkaniową), pokoju (8m2) i pokoju z aneksem kuchennym (16m2). Powierzchnia wynosi więc w naszym przypadku łącznie 24m2 jako powierzchnia pokoi (co w podziale na 3 osoby daje po 8m) czyli przekraczamy normę łącznie o 3 metry.
Czy pokój z aneksem kuchennym zawsze jest liczony jako pokój a nie częściowo jako pomieszczenie kuchenne? Nie znalazłam nigdzie informacji na ten temat, rozporządzenie mówi bardzo ogólnie a w oddziale powiedziano że norma przekroczona i tyle.
Może ktoś słyszał o jakimś podobnym przypadku, pozytywnie rozpatrzonym?Smile

Pozdrawiam wszystkich forumowiczów
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-05-2016, 19:21
Post: #194
RE: Równoważnik za brak lokalu mieszkalnego.
Trudna sprawa. Bo w jaki sposob udowodnisz jaka powierzchnie zajmuje aneks kuchenny z ogolnej powierzchni pokoju?
Zerknij do projektu mieszkania - moze tam okreslone sa te wartosci.
Ostatecznie mozesz postawic scianke dzialowa w tym pokoju (wymaga to jedynie zgloszenia, pod pewnymi warunkami), wprowadz zmiany w projekcie i bedziesz miala kuchnie pelna geba Tongue
Pozdrawiam.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-10-2016, 21:11
Post: #195
RE: Równoważnik za brak lokalu mieszkalnego.
Witam. Nie chce nowego tematu zakładać, wiec pytanie: Przydzielono mi równoważnik za brak lokalu w tym miesiącu, wnioski złożyłem we Wrześniu. W służbie stałej jestem od stycznia 2016. Czy zostanie wypłacona kwota za równoważnik od Stycznia do Września?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
14-10-2016, 07:22 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 14-10-2016 07:27 przez nettai.)
Post: #196
RE: Równoważnik za brak lokalu mieszkalnego.
Postępowanie w sprawie przyznania równoważnika pieniężnego z tytułu braku lokalu mieszkalnego może być wszczęte wyłącznie na wniosek strony, organ nie może wszcząć takiego postępowania z urzędu. Brak wniosku strony o przyznanie równoważnika pieniężnego z tytułu braku lokalu mieszkalnego, bądź też brak stosownego wniosku dotyczącego wysokości należnego równoważnika powoduje, że prawo do równoważnika bądź też prawo do równoważnika w określonej wysokości nie powstaje.
Wniosek taki może być złożony w każdym czasie, ale zawsze będzie dotyczył sytuacji na przyszłość, wydanie decyzji administracyjnej o przyznaniu prawa do równoważnika, która ma charakter konstytutywny oznacza, że prawo to nie może powstać za okres wsteczny. Jednym słowem od stycznia nie należy się.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
14-10-2016, 10:02
Post: #197
RE: Równoważnik za brak lokalu mieszkalnego.
dzięki Nettai.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-10-2017, 21:25
Post: #198
RE: Równoważnik za brak lokalu mieszkalnego.
witam
Mam pytanie, czy jak przed slubem moja przyszla malzonka pozbedzie sie mieszkania i wezmiemy juz slub jak bedzie bez mieszkania to bedzie mi przyslugiwal rownowaznik, czy moze bedzie mi chciano jakos udowodnic ze malzonka specjalnie pozbyla sie mieszkania , zebym mial prawo do rownowaznika?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-10-2017, 05:06
Post: #199
RE: Równoważnik za brak lokalu mieszkalnego.
Bedziesz mogl smialo pobierac te swiadczenie w sytuacji przez Ciebie opisanej.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-10-2017, 07:10
Post: #200
RE: Równoważnik za brak lokalu mieszkalnego.
(09-10-2017 21:25 )igorula napisał(a):  witam
Mam pytanie, czy jak przed slubem moja przyszla malzonka pozbedzie sie mieszkania i wezmiemy juz slub jak bedzie bez mieszkania to bedzie mi przyslugiwal rownowaznik, czy moze bedzie mi chciano jakos udowodnic ze malzonka specjalnie pozbyla sie mieszkania , zebym mial prawo do rownowaznika?

I niech ktoś jeszcze raz napisze, że nie powinno się zlikwidować tego dodatku.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Your Website | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS