Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 4 Głosów - 3.75 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Równoważnik za brak lokalu mieszkalnego.
18-09-2018, 20:30
RE: Równoważnik za brak lokalu mieszkalnego.
Ślęcząc dzisiaj pół dnia przed różnymi wyrokami sądu znalazłem interpretacje na zlecenie związków dotyczących, darowizny i myślę czy w tym kierunku nie pójść, bo dom otrzymałem w formie darowizn. A skoro nie podniosłem żadnych kosztów związanych z nabyciem własności do lokalu a pomoc przysługuje w formie "częściowego zwrotu finansowania"...sam już nie wiem, czy gra jest warta świeczki ?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-09-2018, 20:44 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 18-09-2018 20:45 przez keyser soze.)
Niestety, przepis mówi o "posiadaniu" prawa do lokalu, bez względu na to czy go kupiłeś, dostałeś, czy wygrałeś w karty.
18-09-2018, 21:05
(18-09-2018 20:44 )keyser soze napisał(a):  Niestety, przepis mówi o "posiadaniu" prawa do lokalu, bez względu na to czy go kupiłeś, dostałeś, czy wygrałeś w karty.

No tak, jednak jest wyrok sądu który mówi o stanie "posiadania" oraz stanie "własności" (nie wiedziałem że to są 2 różne pojęcia) a jednak są, i chyba w tym kierunku będę starał się kierować sprawę. Bo jak myślicie, nie wezmą pod uwagę tego że na dzień złożenia wniosku spełniam warunki a już za dwa tyg. nie. Teoretycznie sprawa jest prosta a jednak nie do końca??
18-09-2018, 21:58
Teoretycznie na dzień złożenia wniosku Ci się należy, ale...
podczas składania masz świadomość, że zaraz przechodzisz więc stracisz prawo - nie wiem czy BSW nie potraktuje tego jako umyślne zamiar wprowadzenia w błąd organu celem osiągnięcia korzysci...
Może skończyć się w zarzutami w sądzie a to ryzykowna gra - w dzisiejszych czasach pojęcie prawa to względna rzecz...
19-09-2018, 05:44 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 19-09-2018 07:16 przez Kicker.)
No właśnie, chodziło mi o utwierdzenie mnie w przekonaniach że gra nie warta świeczki, bo raczej nie obyło by się bez afery. Jeszcze spróbuję coś ugrać już po przenosinach może gdzieś doczytam z tym posiadaniem i własnością ? Dzięki za pomoc... Jednak są jeszcze ludzie życzliwi we firmie, jak by ktoś miał jakiś pomysł to prosiłbym o podzielenie się wiedzą, pozdrawiam?
A jeszcze pytanko, w jaki sposób podaję się powierzchnię która przysługuje na członka rodziny 7-10m2, są potrzebne jakieś plany budynku? Czy pomiary i oświadczenie wystarczy?
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości

Kontakt | Your Website | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS