Ze względu na wysyp spamu wprowadziłem manualną aktywację każdego nowego konta - żeby stworzyć nowe konto proszę o użycie w nazwie użytkownika literek SG****** gdzie gwiazdki to nick użytkownika. Po aktywacji (tu proszę o cierpliwość) usunę litery SG z nazwy użytkownika i można będzie logować się i pisać posty pod wybranym nickiem. Ułatwi mi to wyłapanie faktycznych użytkowników. Wszystkie już aktywne konta pozostają bez zmian. W listopadzie 2023 opłacono serwer/domenę. Jakby ktoś chciał się dorzucić do funkcjonowania forum to zapraszam na PW. Na chwilę obecną (12.03.2024) po opłaceniu faktur stan kasy to - minus 284. Z góry dzięki za wsparcie - Admin.


Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 4 Głosów - 3.75 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Równoważnik za brak lokalu mieszkalnego.
10-10-2017, 08:24
Post: #201
RE: Równoważnik za brak lokalu mieszkalnego.
Typowe polskie cebulactwo...
Ja nie mam krowy a sąsiad ma - a żeby mu zdechła !
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-10-2017, 09:04 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 10-10-2017 09:07 przez igorula.)
Post: #202
RE: Równoważnik za brak lokalu mieszkalnego.
(10-10-2017 07:10 )euro napisał(a):  
(09-10-2017 21:25 )igorula napisał(a):  witam
Mam pytanie, czy jak przed slubem moja przyszla malzonka pozbedzie sie mieszkania i wezmiemy juz slub jak bedzie bez mieszkania to bedzie mi przyslugiwal rownowaznik, czy moze bedzie mi chciano jakos udowodnic ze malzonka specjalnie pozbyla sie mieszkania , zebym mial prawo do rownowaznika?

I niech ktoś jeszcze raz napisze, że nie powinno się zlikwidować tego dodatku.

Szanowny uzdrowicielu prawa, mieszaknie jest wziete na 30 lat na kredyt i bedzie spalcone za calosc ponad 700tys. , tych pieniedzy nikt nie dał a przepisy pozbawiaja pewnych naleznosci za to ze nie chce wynajmowac tylko splacac sobie mieszaknie i w takiej sytuacji jezeli prawo na to pozwala to tak chce zrobic, zycze kazdemu, kto nie dostal od panstwa mieszaknia lub srodkow na mieszkanie, zeby mogł jajkies pieniazki pobierac, wszyscy pracujemy tak samo, a jeden bierze a drugi nie, a roboty tyle samo
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-10-2017, 17:14
Post: #203
RE: Równoważnik za brak lokalu mieszkalnego.
(10-10-2017 08:24 )keyser soze napisał(a):  Typowe polskie cebulactwo...
Ja nie mam krowy a sąsiad ma - a żeby mu zdechła !
takich mamy i f-szy w tej formacji i takich mamy obywateli w tym kraju, z drugiej strony nie widać aby kulawe przepisy tyczące tego równoważnika ktokolwiek chciał zmienić.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-02-2018, 16:44
Post: #204
RE: Równoważnik za brak lokalu mieszkalnego.
Witam
Mam następujące pytanie - jeszcze przed wstąpieniem do SG zmarł mój ojciec, sprawy spadkowe były robione przez sąd. Najpierw ja, brat i mama przyjęliśmy spadek, potem razem z bratem zrzeklismy się wszystkiego na rzecz mamy. Wszystkiego, czyli też budynku mieszkalnego o sporej powierzchni. Ostatnie orzeczenie sądu w tej sprawie jej datowane na niecały rok przed moim wstąpieniem do SG. W oddziale w finansach powiedziano mi, że nie mogę się starać o "mieszkaniowke" ponieważ zrzeklem się praw do lokalu mieszkalnego itd i że bez znaczenia jest tu fakt, że miało to miejsce przed wstąpieniem do SG. To prawidłowa interpretacja? W przepisach znalazłem zapisy, że "funkcjonariusz nie zrzekł się.." itd. Gdy mowa tu o funkcjonariuszu chodzi tu o to, że sama treść jego się tyczy a nie pana ziutka spod sklepu, czy o to, że zbycie/zrzeczenie się lokalu nastąpiło, gdy dana osoba była już funkcjonariuszem?
Pozdrawiam
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-02-2018, 18:14 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 18-02-2018 18:14 przez krissg.)
Post: #205
RE: Równoważnik za brak lokalu mieszkalnego.
(18-02-2018 16:44 )daron64 napisał(a):  Witam
Mam następujące pytanie - jeszcze przed wstąpieniem do SG zmarł mój ojciec, sprawy spadkowe były robione przez sąd. Najpierw ja, brat i mama przyjęliśmy spadek, potem razem z bratem zrzeklismy się wszystkiego na rzecz mamy. Wszystkiego, czyli też budynku mieszkalnego o sporej powierzchni. Ostatnie orzeczenie sądu w tej sprawie jej datowane na niecały rok przed moim wstąpieniem do SG. W oddziale w finansach powiedziano mi, że nie mogę się starać o "mieszkaniowke" ponieważ zrzeklem się praw do lokalu mieszkalnego itd i że bez znaczenia jest tu fakt, że miało to miejsce przed wstąpieniem do SG. To prawidłowa interpretacja? W przepisach znalazłem zapisy, że "funkcjonariusz nie zrzekł się.." itd. Gdy mowa tu o funkcjonariuszu chodzi tu o to, że sama treść jego się tyczy a nie pana ziutka spod sklepu, czy o to, że zbycie/zrzeczenie się lokalu nastąpiło, gdy dana osoba była już funkcjonariuszem?
Pozdrawiam
Ktoś w oddziale chce wprowadzić Cię w błąd. W rozporządzeniu jest napisane, że dodatek przysługuje f-szowi w służbie stałej i wyłączenia takie jak zrzeczenie lub sprzedaż też dotyczy f-sza w służbie stałej.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-02-2018, 18:26
Post: #206
RE: Równoważnik za brak lokalu mieszkalnego.
Krissg ma rację - oddział próbuje Cię wykiwać.

Powiem więcej - nawet jeśli dzień przed przejściem do stałej sprzedaż mieszkanie, to potem masz prawo do dodatku za brak kwatery.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-02-2018, 20:14
Post: #207
RE: Równoważnik za brak lokalu mieszkalnego.
(18-02-2018 18:26 )keyser soze napisał(a):  Krissg ma rację - oddział próbuje Cię wykiwać.

Powiem więcej - nawet jeśli dzień przed przejściem do stałej sprzedaż mieszkanie, to potem masz prawo do dodatku za brak kwatery.

Dokładnie tak!
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-02-2018, 21:55
Post: #208
RE: Równoważnik za brak lokalu mieszkalnego.
Tu nawet podważono dzień przejścia do służby stałej jako datę weryfikacyjną. F-sz w tym dniu posiadał lokal spełniający normy czyli świadczenie mu się nie należało. Urodziło mu się dziecko i lokal przestał spełniać normy. Wystąpił wówczas z wnioskiem o przyznanie równoważnika i sąd nakazał pozytywne jego rozpatrzenie.

http://orzeczenia.nsa.gov.pl/doc/D2BA0A5EAF

Oczywiście do oceny brany jest stan faktyczny na dzień przejścia do służby stałej tj. dzień nabycia prawa do świadczenia cyt.:

Zdaniem organu, dla rozstrzygnięcia niniejszej sprawy zasadnicze znaczenie ma określenie daty z jaką należy ustalić spełnienie przesłanek do uzyskania prawa do równoważnika pieniężnego za brak lokalu mieszkalnego. Przyjmując, że ustalenie prawa do przedmiotowego świadczenia powinno być dokonane na dzień mianowania funkcjonariusza do służby stałej stwierdził, że posiadany wówczas przez M.G. lokal mieszkalny spełniał normy zaludnienia. W związku z powyższym wygasło zarówno jego uprawnienie do lokalu mieszkalnego jak i do pomocy zastępczej tj. równoważnika pieniężnego za brak lokalu mieszkalnego. Niespełnienie przez w/w funkcjonariusza przesłanek do przyznania przedmiotowego świadczenia skutkowało odmową jego przyznania.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-02-2018, 13:40 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 19-02-2018 14:00 przez Anna.)
Post: #209
RE: Równoważnik za brak lokalu mieszkalnego.
Hey, ciekawa jestem Waszej interpretacji przepisów na następującym przykładzie: lata temu podpisaliśmy rozdzielność majątkową małżeńską, następnie po kilku latach mąż otrzymał równoważnik kwotowy na zakup 50%swojej własności mieszkania, przy trójce dzieci, 58mkw, na które oboje zaciągnęliśmy kredyt hipoteczny po 50%. Nie byłam wówczas w SG i nie miałam wpływu na decyzje finansowe męża, bo gwarantowała mu to rozdzielność.
Obecnie jestem w SG i niebawem przejdę do służby stałej. Załóżmy, że mąż nie chce, bym z dziećmi korzystała z jego części mieszkaniaWink Czy w takim przypadku warto zmarnować trochę czasu i papieru w nadziei, że jest cień szansy na uzyskanie na siebie dodatku, czy odpuścić bo to oczywista kwestia?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-02-2018, 14:40
Post: #210
RE: Równoważnik za brak lokalu mieszkalnego.
Wątpię.
Mąż posiada lokal i nie ma znaczenia czy macie rozdzielnosc majątkową.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-02-2018, 21:32
Post: #211
RE: Równoważnik za brak lokalu mieszkalnego.
Dziękuję za odpowiedzi. W takim razie w wolnej chwili trzeba będzie rzeźbić kwity. Jeszcze raz dziekuje i pozdrawiam.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
21-02-2018, 22:00
Post: #212
RE: Równoważnik za brak lokalu mieszkalnego.
Witam
Mieszkając 30km od placówki dostaje dofinansowanie na dojazdy, czy jak przejdę do służby stałej to będę mógł brać za dojazdy + za brak kwatery?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
22-02-2018, 13:18
Post: #213
RE: Równoważnik za brak lokalu mieszkalnego.
Jeżeli spełniasz warunki to tak. Możesz brać jedno i drugie
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
01-03-2018, 09:36
Post: #214
Równoważnik za brak kwatery
Witam, moje pytanie dotyczy kwestii formalnej. Posiadam dom w budowie (system gospodarczy), jest prawie skończony - brak jeszcze łazienki - całkowity, chociaż materiały mam zebrane (kwestia wykonania no i kasy na wykonanie), dodatkowo mam szambo (nieużywane), z którego chcę aby wykonawca zrobił studzienkę rewizyjną do kanalizacji, która jeszcze nie jest wykonana i najważniejsze, brak odbioru budynku przez PINB. Czy w takim wypadku, SG może mi narzucić zamieszkanie w tym budynku i odebrać mi prawo do równoważnika? Bardzo proszę o podpowiedź, sprawa jest w sądzie, ale oni trzymają się norm ludnościowych, a nie faktu, że budynek formalnie jest budową. A, jeszcze taka mała kwestia - SG zgłosiło mnie do PINB o "nielegalne zamieszkiwanie" i po postępowaniu PINB umorzył dochodzenie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
01-03-2018, 10:31
Post: #215
RE: Równoważnik za brak lokalu mieszkalnego.
Generalnie zamieszkiwanie w budynku w trakcie jego budowy grozi karą administracyjną od nadzoru budowlanego (jest tu wymóg udowodnienia, że obiekt jest zamieszkiwany). Jest też formalny wymóg zgłoszenia ukończenia budowy w terminie 14 dni od zakończenia prac. A budować możemy tyle ile uważamy, że budowa trwać musi (spełniamy tylko formalności pt. kierownik budowy etc)....

Rozporządzenie jasno wymienia kiedy świadczenie się należy. Z tego co mi wiadomo forma własności pt. "budowa" nie pojawia się w zapisie rozporządzenia. A jak się nie pojawia to nie można wg. własnej pokrętnej argumentacji odebrać prawa do takiego świadczenia. Nie znam szczegółów ale obstawię ze sąd przychyli się do argumentacji skarżącego (o ile zaskarżającym był f-sz). Magicy interpretacji w SG mocą swojej wyobraźni potrafią wyczarować nieistniejące światy. Niestety cała ta magia zazwyczaj znika w sądachWink
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
01-03-2018, 11:48
Post: #216
RE: Równoważnik za brak lokalu mieszkalnego.
co za patola.... nie mam pytan..
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
01-03-2018, 14:49
Post: #217
RE: Równoważnik za brak lokalu mieszkalnego.
Znałem funkcjonariusza z PSG Warszawa który przez kilka ładnych lat jednocześnie budował dom, mieszkał w nim i brał dodatek za bezdomność. Domu nie oddawał do użytku. Nie obawiał się kontroli z SG ale właśnie nadzoru budowlanego choć, jak twierdził, na to też miał sposoby.
Skoro piszesz, że to SG zakablowało cię do PINB to znaczy, że czasy rżnięcia firmy na kasę powoli odchodzą w zapomnienie. Ech... Rolleyes

Wszyscy funkcjonariusze SG są równi. ...ale stołeczni są równiejsi od innych.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
01-03-2018, 19:04
Post: #218
RE: Równoważnik za brak lokalu mieszkalnego.
(01-03-2018 14:49 )niepokorny napisał(a):  Znałem funkcjonariusza z PSG Warszawa który przez kilka ładnych lat jednocześnie budował dom, mieszkał w nim i brał dodatek za bezdomność. Domu nie oddawał do użytku. Nie obawiał się kontroli z SG ale właśnie nadzoru budowlanego choć, jak twierdził, na to też miał sposoby.
Skoro piszesz, że to SG zakablowało cię do PINB to znaczy, że czasy rżnięcia firmy na kasę powoli odchodzą w zapomnienie. Ech... Rolleyes

W MON-ie nie mają takich problemów bo dodatek należy się wszystkim.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-03-2018, 12:34
Post: #219
RE: Równoważnik za brak lokalu mieszkalnego.
(18-02-2018 21:55 )PlanetaX napisał(a):  Tu nawet podważono dzień przejścia do służby stałej jako datę weryfikacyjną. F-sz w tym dniu posiadał lokal spełniający normy czyli świadczenie mu się nie należało. Urodziło mu się dziecko i lokal przestał spełniać normy. Wystąpił wówczas z wnioskiem o przyznanie równoważnika i sąd nakazał pozytywne jego rozpatrzenie.

http://orzeczenia.nsa.gov.pl/doc/D2BA0A5EAF

Oczywiście do oceny brany jest stan faktyczny na dzień przejścia do służby stałej tj. dzień nabycia prawa do świadczenia cyt.:

Zdaniem organu, dla rozstrzygnięcia niniejszej sprawy zasadnicze znaczenie ma określenie daty z jaką należy ustalić spełnienie przesłanek do uzyskania prawa do równoważnika pieniężnego za brak lokalu mieszkalnego. Przyjmując, że ustalenie prawa do przedmiotowego świadczenia powinno być dokonane na dzień mianowania funkcjonariusza do służby stałej stwierdził, że posiadany wówczas przez M.G. lokal mieszkalny spełniał normy zaludnienia. W związku z powyższym wygasło zarówno jego uprawnienie do lokalu mieszkalnego jak i do pomocy zastępczej tj. równoważnika pieniężnego za brak lokalu mieszkalnego. Niespełnienie przez w/w funkcjonariusza przesłanek do przyznania przedmiotowego świadczenia skutkowało odmową jego przyznania.

Potwierdzam działa.Dziś dostałem decyzję o przyznaniu dodatku a wcześniej mi odmówiono.W skardze wpisałem sygnaturę sprawy. WIELKIE DZIĘKI
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
27-03-2018, 21:58
Post: #220
RE: Równoważnik za brak lokalu mieszkalnego.
Witam wszystkich !
Czy kupując mieszkanie w służbie przygotowawczej i przepisując je na dziecko będę mógł sie ubiegać o dodatek za brak kwatery w służbie stałej ?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Your Website | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS