Ze względu na wysyp spamu wprowadziłem manualną aktywację każdego nowego konta - żeby stworzyć nowe konto proszę o użycie w nazwie użytkownika literek SG****** gdzie gwiazdki to nick użytkownika. Po aktywacji (tu proszę o cierpliwość) usunę litery SG z nazwy użytkownika i można będzie logować się i pisać posty pod wybranym nickiem. Ułatwi mi to wyłapanie faktycznych użytkowników. Wszystkie już aktywne konta pozostają bez zmian. W listopadzie 2023 opłacono serwer/domenę. Jakby ktoś chciał się dorzucić do funkcjonowania forum to zapraszam na PW. Na chwilę obecną (12.03.2024) po opłaceniu faktur stan kasy to - minus 284. Z góry dzięki za wsparcie - Admin.


Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 4 Głosów - 3.75 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Równoważnik za brak lokalu mieszkalnego.
28-03-2018, 06:42
Post: #221
RE: Równoważnik za brak lokalu mieszkalnego.
Takie pytanie zadawać publicznie - ale czasy nastały, he he Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
07-05-2018, 18:23
Post: #222
RE: Równoważnik za brak lokalu mieszkalnego.
A Ten dodatek 14,40zł na rodzinkę to kwota brutto czy netto Smile ?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
08-05-2018, 08:31
Post: #223
RE: Równoważnik za brak lokalu mieszkalnego.
Dodatek za bezdomność do kwoty 2280 zł jest nieopodatkowany (netto). Potem od tego dodatku państwo pobiera prowizję. (art 21 pkt 1 ppkt 77 UoPDoOF)

Wszyscy funkcjonariusze SG są równi. ...ale stołeczni są równiejsi od innych.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-06-2018, 11:10
Post: #224
RE: Równoważnik za brak lokalu mieszkalnego.
Witam.
Mam pytanie więc może ktoś się wypowie w sprawie.
Obecnie jestem po rozwodzie. W trakcie małżeństwa pojawiło się dziecko więc dodatek za brak kwatery był na 3 osoby.
Czy teraz po rozwodzie przysługuje mi taki dodatek na dziecko?
Pytam dlatego gdyż mam pełne prawa do opieki nad dzieckiem tyle że miejsce jego stałego pobytu jest przy matce.
Dziękuję za odpowiedź i ewentualną podpowiedź.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-06-2018, 14:23 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 11-06-2018 14:38 przez niepokorny.)
Post: #225
RE: Równoważnik za brak lokalu mieszkalnego.
Co to za bogaty oddział SG co rozdaje dodatek za bezdomność na 3 osoby? Bo zgodnie z rozporządzeniem dodatek ten można zwiększyć maksymalnie na jednego członka rodziny czyli do kwoty 14,40 zł dziennie.

Wysokość równoważnika dla funkcjonariusza posiadającego co najmniej jednego członka rodziny (w tym przypadku dziecko) wynosi 14,40 zł dziennie. (§ 4.1.1 rozporządzenia w sprawie dodatków za brak lokalu). Wydaje mi się, że powinieneś dostać tyle siana ile do tej pory o ile nie masz odebranych praw rodzicielskich, płacisz na dziecko (partycypujesz w kosztach jego utrzymania) i dziecko nie przekroczyło 25 lat. Natomiast indywidualną oceną organu jest to czy pozostajesz z dzieckiem we wspólnym gospodarstwie domowym. To temat rzeka... Zapewne będziesz musiał wykazać, że interesujesz się dzieckiem i wspólnie z drugim rodzicem, choć jesteście po rozwodzie, zaspokajasz jego potrzeby życiowe.

Przy okazji ciekawostka: Znałem przypadek, że funkcjonariusz SG i funkcjonariuszka BOR mieli dziecko i byli po rozwodzie (mieszkają osobno). Oboje mieli zwiększony dodatek za bezdomność ze względu na posiadanie członka rodziny w postaci dziecka. Tongue

Wszyscy funkcjonariusze SG są równi. ...ale stołeczni są równiejsi od innych.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-06-2018, 14:48
Post: #226
RE: Równoważnik za brak lokalu mieszkalnego.
U mnie chcieli adres zameldowania dziecka jeszcze przed ślubem
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-06-2018, 16:04 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 11-06-2018 16:18 przez Maxio.)
Post: #227
RE: Równoważnik za brak lokalu mieszkalnego.
Tak NIEPOKORNY to mi wkradł się błąd. Ale na pewno w pełni rozumiesz moje zapytanie. Sprawa tak samo dotyczy dopłaty do wypoczynku i przejazdu raz w roku. Jeżeli w pełni korzystam z praw rodzicielskich ...place alimenty i dziecko przebywa u mnie też mimo że stale miejsce pobytu przy matce (takie mamy sady) to czy nie powinno to przysługiwać????

Tylko w chwili obecnej nic nie biorę na dziecko a minęło trochę czasu.... i stąd było moje pytanie...czy mi się to należy....
Mk7547....miałeś z tym do czynienia? Jak się skończyło?

I zapomniałem dodać że ona z tej samej firmy ?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-06-2018, 18:06
Post: #228
RE: Równoważnik za brak lokalu mieszkalnego.
Napisałeś, że wcześniej brałeś zwiększony dodatek za bezdomność. A teraz dostajesz tylko na siebie. A jaki jest powód tej zmiany? Pewnie powiadomiłeś organ o rozwodzie. Czy dziecko figurowało w nowym, zmienionym "Oświadczeniu mieszkaniowym"? Dostałeś nową decyzję? Jakie było uzasadnienie? Odwoływałeś się?

Wszyscy funkcjonariusze SG są równi. ...ale stołeczni są równiejsi od innych.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-06-2018, 18:30
Post: #229
RE: Równoważnik za brak lokalu mieszkalnego.
No już nie pamietam jak to było Ale jako małżeństwo braliśmy na dziecko ona też mundurowa. Byłem tyljo wypełnić oświadczenie o brak kwatery bo wiadomo że zmieniłem miejsce zamieszkania no i raport oczywiście do 01 też był. Decyzji nowej nie dostałem A czy dziecko było wpisane...chyba nie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-06-2018, 18:49
Post: #230
RE: Równoważnik za brak lokalu mieszkalnego.
Dziecko musi mieszkać/ być zameldowane z Tobą
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-06-2018, 18:57 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 11-06-2018 19:18 przez Maxio.)
Post: #231
RE: Równoważnik za brak lokalu mieszkalnego.
Ale niby dlaczego? Ja też utrzymuje to dziecko, place alimenty itp. A że sąd miejsce pobytu ustalił przy matce to co to ma za znaczenie.

Poza tym myślę że miejsce zameldowania nie ma tu większego znaczenia a i o nim chyba nigdzie w rozp. nie ma nawet wzmianki
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-06-2018, 19:49
Post: #232
RE: Równoważnik za brak lokalu mieszkalnego.
No jak możesz brać pieniądze na mieszkanie za dziecko, które z Tobą nie mieszka?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-06-2018, 19:56
Post: #233
RE: Równoważnik za brak lokalu mieszkalnego.
Na stałe nie jednak zamieszkuje. No ja tam się nie upieram...chciałem zobaczyć czy inni mają jakieś zdanie na ten temat.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
12-06-2018, 05:26
Post: #234
RE: Równoważnik za brak lokalu mieszkalnego.
(11-06-2018 19:56 )Maxio napisał(a):  Na stałe nie jednak zamieszkuje. No ja tam się nie upieram...chciałem zobaczyć czy inni mają jakieś zdanie na ten temat.

Ustawa o SG
Art. 93. Członkami rodziny funkcjonariusza, których uwzględnia się przy przydziale lokalu mieszkalnego, są pozostający z funkcjonariuszem we wspólnym gospodarstwie domowym:
1) małżonek;
2) dzieci (własne lub małżonka, przysposobione lub przyjęte na wychowanie w ramach rodziny zastępczej) pozostające na jego utrzymaniu, nie dłużej jednak niż do ukończenia przez nie 25 lat życia;
3) rodzice funkcjonariusza i jego małżonka będący na jego wyłącznym utrzymaniu lub jeżeli ze względu na wiek albo niezdolność do pracy, albo inne okoliczności są niezdolni do wykonywania zatrudnienia; za rodziców uważa się również ojczyma i macochę oraz osoby przysposabiające.

Skoro Sąd orzekł, że dziecko będzie mieskać z matką to jak chcesz brać na nie brak kwatery.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
12-06-2018, 06:22 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 12-06-2018 07:10 przez Maxio.)
Post: #235
RE: Równoważnik za brak lokalu mieszkalnego.
A no tak jak mówi pkt.2. Dziecko nadal jest na moim utrzymaniu....
Zapytać mozna

I czy wogole cokolwiek mi przysługuje na moje dziecko
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
12-06-2018, 07:13
Post: #236
RE: Równoważnik za brak lokalu mieszkalnego.
"we wspólnym gospodarstwie domowym"

Przysługuje Ci chyba połowa zwrotu podatku za dziecko
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
12-06-2018, 07:56 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 12-06-2018 08:31 przez Maxio.)
Post: #237
RE: Równoważnik za brak lokalu mieszkalnego.
No i wszystko się rozchodzi niby o miejsce stałego przebywania dziecka...

Także moim skromnym zdaniem słabe są nasze przepisy.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
12-06-2018, 09:19
Post: #238
RE: Równoważnik za brak lokalu mieszkalnego.
(12-06-2018 07:56 )Maxio napisał(a):  No i wszystko się rozchodzi niby o miejsce stałego przebywania dziecka...

Także moim skromnym zdaniem słabe są nasze przepisy.

Przepisy są dobre. Przecież dziecko mieszka z matką więc logicznym jest że to ona bierze na nie brak kwatery. Problem by się pojawił jakby rodzice w Sądzie podzielili prawo do opieki po połowie bez alimentów i dziecko tydzień by mieszkało z matką a tydzień z ojcem.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-09-2018, 20:03
Post: #239
RE: Równoważnik za brak lokalu mieszkalnego.
Cześć, jestem nowy na forum ale liczę że podepne się pod temat i jak ktoś wie albo miał podobna sytuację to może pomoże. Jestem właścicielem domu oddalonego od miejsca pełnienia służby powyżej 30km i otrzymuje równoważnik za brak lokalu. Wraz z Żoną kupujemy mieszkanie w miejscowości pobliskiej i liczyłem na niewielką ale zawsze to dodatkowa kasę na zakup mieszkania, jednak za 2 tyg. Na moją prośbę zostaje przeniesiony do innej PSG która znajduje się w miejscowości pobliskiej której posiadam dom, i "miła" pani powiedziała mi w mieszkaniowce że już mi się nie należy nawet jak dzisiaj złożę wniosek, i że to jest wyłudzenia kasy???... Może ktoś jest w stanie pomóc, w kwestii jak to rozwiązać zgodnie z litera prawa? Czy liczą się kryteria spełniania warunków na dzień złożenia wniosku?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-09-2018, 20:09
Post: #240
RE: Równoważnik za brak lokalu mieszkalnego.
Nic nie ugrasz według mnie
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Your Website | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS