Ze względu na wysyp spamu wprowadziłem manualną aktywację każdego nowego konta - żeby stworzyć nowe konto proszę o użycie w nazwie użytkownika literek SG****** gdzie gwiazdki to nick użytkownika. Po aktywacji (tu proszę o cierpliwość) usunę litery SG z nazwy użytkownika i można będzie logować się i pisać posty pod wybranym nickiem. Ułatwi mi to wyłapanie faktycznych użytkowników. Wszystkie już aktywne konta pozostają bez zmian. W listopadzie 2023 opłacono serwer/domenę. Jakby ktoś chciał się dorzucić do funkcjonowania forum to zapraszam na PW. Na chwilę obecną (12.03.2024) po opłaceniu faktur stan kasy to - minus 284. Z góry dzięki za wsparcie - Admin.


Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 4 Głosów - 3.75 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Równoważnik za brak lokalu mieszkalnego.
18-09-2018, 20:30
Post: #241
RE: Równoważnik za brak lokalu mieszkalnego.
Ślęcząc dzisiaj pół dnia przed różnymi wyrokami sądu znalazłem interpretacje na zlecenie związków dotyczących, darowizny i myślę czy w tym kierunku nie pójść, bo dom otrzymałem w formie darowizn. A skoro nie podniosłem żadnych kosztów związanych z nabyciem własności do lokalu a pomoc przysługuje w formie "częściowego zwrotu finansowania"...sam już nie wiem, czy gra jest warta świeczki ?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-09-2018, 20:44 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 18-09-2018 20:45 przez keyser soze.)
Post: #242
RE: Równoważnik za brak lokalu mieszkalnego.
Niestety, przepis mówi o "posiadaniu" prawa do lokalu, bez względu na to czy go kupiłeś, dostałeś, czy wygrałeś w karty.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-09-2018, 21:05
Post: #243
RE: Równoważnik za brak lokalu mieszkalnego.
(18-09-2018 20:44 )keyser soze napisał(a):  Niestety, przepis mówi o "posiadaniu" prawa do lokalu, bez względu na to czy go kupiłeś, dostałeś, czy wygrałeś w karty.

No tak, jednak jest wyrok sądu który mówi o stanie "posiadania" oraz stanie "własności" (nie wiedziałem że to są 2 różne pojęcia) a jednak są, i chyba w tym kierunku będę starał się kierować sprawę. Bo jak myślicie, nie wezmą pod uwagę tego że na dzień złożenia wniosku spełniam warunki a już za dwa tyg. nie. Teoretycznie sprawa jest prosta a jednak nie do końca??
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-09-2018, 21:58
Post: #244
RE: Równoważnik za brak lokalu mieszkalnego.
Teoretycznie na dzień złożenia wniosku Ci się należy, ale...
podczas składania masz świadomość, że zaraz przechodzisz więc stracisz prawo - nie wiem czy BSW nie potraktuje tego jako umyślne zamiar wprowadzenia w błąd organu celem osiągnięcia korzysci...
Może skończyć się w zarzutami w sądzie a to ryzykowna gra - w dzisiejszych czasach pojęcie prawa to względna rzecz...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-09-2018, 05:44 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 19-09-2018 07:16 przez Kicker.)
Post: #245
RE: Równoważnik za brak lokalu mieszkalnego.
No właśnie, chodziło mi o utwierdzenie mnie w przekonaniach że gra nie warta świeczki, bo raczej nie obyło by się bez afery. Jeszcze spróbuję coś ugrać już po przenosinach może gdzieś doczytam z tym posiadaniem i własnością ? Dzięki za pomoc... Jednak są jeszcze ludzie życzliwi we firmie, jak by ktoś miał jakiś pomysł to prosiłbym o podzielenie się wiedzą, pozdrawiam?
A jeszcze pytanko, w jaki sposób podaję się powierzchnię która przysługuje na członka rodziny 7-10m2, są potrzebne jakieś plany budynku? Czy pomiary i oświadczenie wystarczy?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
16-11-2018, 14:35
Post: #246
RE: Równoważnik za brak lokalu mieszkalnego.
Witam, starałem się przeszukać wątek ale odpowiedzi nie znalazłem. Mam pytanie czy jeżeli wynajmuje mieszkanie w miejscowości pobliskiej dokładnie 25 km od miejsca pełnienia służby ale nie posiadam w tej miejscowości własnego lokalu mieszkalnego to czy należy mi się i równoważnik za brak lokalu i dodatek za dojazdy? Z góry dziękuje za odpowiedz, pozdrawiam
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
16-11-2018, 16:47
Post: #247
RE: Równoważnik za brak lokalu mieszkalnego.
(16-11-2018 14:35 )Anon12 napisał(a):  Witam, starałem się przeszukać wątek ale odpowiedzi nie znalazłem. Mam pytanie czy jeżeli wynajmuje mieszkanie w miejscowości pobliskiej dokładnie 25 km od miejsca pełnienia służby ale nie posiadam w tej miejscowości własnego lokalu mieszkalnego to czy należy mi się i równoważnik za brak lokalu i dodatek za dojazdy? Z góry dziękuje za odpowiedz, pozdrawiam

Należy Ci się równoważnik za brak lokalu i dodatek za dojazdy.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-01-2019, 14:31
Post: #248
RE: Równoważnik za brak lokalu mieszkalnego.
Witam.czy należy mi się kasa na budowę domu jeśli już ja Skończyłam dom został oddany do użytku ale nie mieszam w nim
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
23-03-2019, 13:43
Post: #249
RE: Równoważnik za brak lokalu mieszkalnego.
A w BIOSG chcą "powstrzymać" funkcjonariuszy przed odejściem ;-) zabierając komu się da za brak kwatery :-0 Brawo Brawo
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
08-06-2019, 22:04
Post: #250
RE: Równoważnik za brak lokalu mieszkalnego.
Panowie pomóżcie rozgryźć temat z kwaterą, a mianowicie:
- od 2015 jestem w służbie stałej i nigdy nie pisałem o brak kwatery ponieważ wszyscy którzy pisali przede mną dostawali propozycje mieszkania i sie zrzekali.
- mieszkam ponad 70km i nie posiadam na siebie ani zona żadnego domu mieszkania etc.
Interesuje mnie wzięcie wyrównania za 3 lata do tyłu za brak kwatery i teraz pytanie jak to zrobić.
Jeśli napisze o brak kwatery i odmowie przyjęcia kwatery dostane wyrównanie za max 3 lata do tyłu? czy muszę przyjąc mieszkanie pomieszkać 1 miesiąc i wtedy wyrównają kwaterę??
Wiem ze płacą za wyrównanie bo kumpel ostatnio dostał tylko ze on dodatkowo staral sie o jednorazowe dofinansowanie na budowe domu. I co ciekawe dostal dofinansowanie i wyrownanie za lata które nie brał kwatery (ok 2 lata)
Nie chce już dłużej czekać bo i tak nie biorę braku kwatery a tak zawsze można skubnąć wyrównanie za 3 latka do tyłu.
U nas na placówce zawsze wmawiali ze nie ma czegoś takiego jak wyrównanie kwatery do 3 lat a jednak się okazało ze jest, wiec chcesz przynajmniej cześć wydrzeć z tego niesprawiedliwego rozdzielania dodatku
Jak to ugryźć panowie??
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-06-2019, 07:27
Post: #251
RE: Równoważnik za brak lokalu mieszkalnego.
Prawdopodobnie po napisaniu wniosku zaczną go rozpatrywać od dnia złożenia, a nie od kiedy Ci się należy.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-06-2019, 08:31
Post: #252
RE: Równoważnik za brak lokalu mieszkalnego.
(09-06-2019 07:27 )Oni napisał(a):  Prawdopodobnie po napisaniu wniosku zaczną go rozpatrywać od dnia złożenia, a nie od kiedy Ci się należy.

Tak, tylko że kolega napisal wniosek o brak kwatery w marcu a dostal wyrownanie za 2 lata do tylu + zaproponowali mu kwatere a on napisal wniosek o dofinansowanie budowy domu, i dostal jedno i drugie w przedziale jednego miesiaca.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
14-06-2019, 11:43
Post: #253
RE: Równoważnik za brak lokalu mieszkalnego.
witam,
szukam pomocy a mianowicie moja sprawa wygląda tak: od trzech lat pobieram równoważnik za brak lokalu na mnie i mojego syna, dnia 11.06.2019 otrzymałem darowiznę od taty, gospodarstwo wraz z domem. W akcie notarialnym zapisane jest że rodzice mają zapisaną służebność dożywotnią całego parteru (około 54 m) a mi zostawiają pokój na poddaszu (13m). Pytanie brzmi czy dalej mi się należy równoważnik za brak lokalu?
Z góry dziękuję i pozdrawiam
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
15-06-2019, 15:23
Post: #254
RE: Równoważnik za brak lokalu mieszkalnego.
gospodarstwo wraz z domem tam gdzie masz placówkę?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
16-06-2019, 05:44
Post: #255
RE: Równoważnik za brak lokalu mieszkalnego.
tak w miejscowości pobliskiej, około 15 minut
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
16-06-2019, 09:37
Post: #256
RE: Równoważnik za brak lokalu mieszkalnego.
redondo już 4 lata temu wpadłem na podobny pomysł. Nie miałem okazji przetestować tego w praktyce i nie wiem jak SG podejdzie do tematu.
(14-10-2015 09:33 )niepokorny napisał(a):  Kiedyś zastanawiałem się jakby firma podeszła do tematu siana za bezdomność jakby funkcjonariusz miał udziały w nieruchomości. Np. lokal ma 50m2 a funk ma 20% udziałów. Żeby było ciekawiej to z tych 50m: 30m to powierzchnia mieszkalna a 20m to pozostała powierzchnia.

Wszyscy funkcjonariusze SG są równi. ...ale stołeczni są równiejsi od innych.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
25-09-2019, 11:05
Post: #257
RE: Równoważnik za brak lokalu mieszkalnego.
A ja mam taki casus w kwesti przyznania rownowaznika za brak lokalu....z zona kupujemy mieszkanie na kredyt w miejscowości X będącej miejscowoscia pobliska więc ewentualny dodatek za bezdomność odpada...a co w sytuacji kiedy do aktu notarialnego jako wlasciciele zostaną dopisani rodzice lub tescie ktorzy pomogli w zakupie w ten sposob ze wylozyli srodki na wklad wlasny ? Z moiej interplatacji wynika, iz wowczas mnie i zonie przysluguje 50% udzialu w nieruchomosci tym samym nalezy do nas 50% powerzni mieszkania w tym 50% powierzcni mieszkalnej co przy lokalu 72m2 ogolnego i lacznej powierzchni mieszkalnej powiedzmy 47m2 daje nam 23.5 m2 powierzni mieszkalnej co przy przyslugujacych 5 normach zaludnienia nie zapwenia zaspokojenia norm mieszkanioeych. Dla 5 norm to 35-50m2 powierzchni mieszkalnej. Zgodnie z ta interpletacja powinien zostac przyznany rownowaznik za brak kwatery czy nie ?
Druga kwestia jak wyliczyc powierzchnie mieszkalna w slaonie z kuchnia...kto wyznacza granice kuchnii ktora nie wlacza sie w powierzchnie mieszkalna a granice gdzie zaczyna sie salon czyli liczona powieezchnia ?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
26-09-2019, 08:31
Post: #258
RE: Równoważnik za brak lokalu mieszkalnego.
Podpinam się pod pytanie. Ja również przed Sg kupiłam mieszkanie (43 m) z rodzicami na spółkę i zastanawiam się również jak to jest w takiej sytuacji?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
26-09-2019, 13:11
Post: #259
RE: Równoważnik za brak lokalu mieszkalnego.
Znalezlem gdzies podobna sytuacje tyle ze dot. Polcjanta który po zakupie mieszkania wnioskowal o pomoc w zakupie...odmowiono mu argumebtujac to w ten sposob, iz kupil mieszkanie z kims wiec należy mu sie 50% procent i to co mu zostaje jako powoerzchnia mieszkalna bie spelnia norm zaludnienia wiec o pomocy nie moze byc mowy. Nie pisali z kim bral to mieszkanie, nie bylo tez wnioskow ze nalezy mu sie brak kwatery.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
26-09-2019, 22:24
Post: #260
RE: Równoważnik za brak lokalu mieszkalnego.
Panowie,
z czego wynika podawana w tym wątku informacja, że równoważnik za brak lokalu mieszkalnego nie przysługuje przy przenosinach na wniosek funkcjonariusza z placówki na placówkę oddaloną o ponad 30 km od miejsca zamieszkania, natomiast przy przenosinach z urzędu takie świadczenie przysługuje? Nadmienię, iż parę lat temu otrzymałem z SG dofinansowanie na zakup lokalu.
Pozdrawiam.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości

Kontakt | Your Website | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS