Ze względu na wysyp spamu wprowadziłem manualną aktywację każdego nowego konta - żeby stworzyć nowe konto proszę o użycie w nazwie użytkownika literek SG****** gdzie gwiazdki to nick użytkownika. Po aktywacji (tu proszę o cierpliwość) usunę litery SG z nazwy użytkownika i można będzie logować się i pisać posty pod wybranym nickiem. Ułatwi mi to wyłapanie faktycznych użytkowników. Wszystkie już aktywne konta pozostają bez zmian. W listopadzie 2023 opłacono serwer/domenę. Jakby ktoś chciał się dorzucić do funkcjonowania forum to zapraszam na PW. Na chwilę obecną (12.03.2024) po opłaceniu faktur stan kasy to - minus 284. Z góry dzięki za wsparcie - Admin.


Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Urlop dodatkowy-ekwiwalent pieniężny
18-01-2012, 19:50 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 18-01-2012 19:52 przez Dante.)
Post: #1
Urlop dodatkowy-ekwiwalent pieniężny
Witam. Mam pytanie. Czy przy odejściu na emeryturę wypłaca się ekwiwalent pieniężny za niewykorzystany urlop dodatkowy z tytułu wysługi lat?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-01-2012, 23:22
Post: #2
RE: Urlop dodatkowy-ekwiwalent pieniężny
Chyba o to biega...
Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 16 września 2005 r. w sprawie ekwiwalentów pieniężnych za niewykorzystane przez funkcjonariusza Straży Granicznej urlopy i czas wolny od służby (Dz.U. Nr 186, poz. 1560)
http://dokumenty.rcl.gov.pl/D2005186156001.pdf
Głowy nie dam ale raczej późniejszych zmian do tego rozporządzenia nie było.

Wszyscy funkcjonariusze SG są równi. ...ale stołeczni są równiejsi od innych.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-01-2012, 23:39
Post: #3
RE: Urlop dodatkowy-ekwiwalent pieniężny
Wypłacają.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-01-2012, 11:40
Post: #4
RE: Urlop dodatkowy-ekwiwalent pieniężny
Oczywiście że wypłacają

1 procent - niejeden uśmiech, oraz program do PIT 2012, szybko, łatwo wypełnisz PIT http://podarujusmiech.org
Jak połączyć swoją pasję z pracą http://www.emmu.pl
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-01-2012, 19:37
Post: #5
RE: Urlop dodatkowy-ekwiwalent pieniężny
Dziekuje za informacje.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-01-2012, 18:06
Post: #6
RE: Urlop dodatkowy-ekwiwalent pieniężny
Za nadgodziny wypracowane w 3 ostatnich latach również płacą.
Pozdrawiam
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-01-2012, 23:51
Post: #7
RE: Urlop dodatkowy-ekwiwalent pieniężny
(20-01-2012 18:06 )Valhalla49 napisał(a):  Za nadgodziny wypracowane w 3 ostatnich latach również płacą.
O ile się nie mylę, to Trybunał Konstytucyjny uznał ten przepis za niezgodny z Konstytucją. Przepis, pomimo monitów, do tej pory nie został zmieniony. Czy z związku z uchwałą TK można się ubiegać o siano za wszystkie nadgodziny a nie tylko te z ostatnich 3 lat?

Wszyscy funkcjonariusze SG są równi. ...ale stołeczni są równiejsi od innych.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-02-2012, 07:18
Post: #8
RE: Urlop dodatkowy-ekwiwalent pieniężny
(18-01-2012 23:39 )quasimodo1 napisał(a):  Wypłacają.

A czy ktoś wie ile kaski należy się za każdy dzień niewykorzystanego urlopu

Lepiej to już było
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-02-2012, 10:11
Post: #9
RE: Urlop dodatkowy-ekwiwalent pieniężny
No przecież napisałem. Czy tak ciężko przeczytać owe rozporządzenie. Ma ono zaledwie jedną stronę.
(18-01-2012 23:22 )niepokorny napisał(a):  Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 16 września 2005 r. w sprawie ekwiwalentów pieniężnych za niewykorzystane przez funkcjonariusza Straży Granicznej urlopy i czas wolny od służby (Dz.U. Nr 186, poz. 1560)
http://dokumenty.rcl.gov.pl/D2005186156001.pdf
Dla tych którzy nadal nie wiedzą o co biega - za każdy dzień niewykorzystanego urlopu płacą 1/30 uposażenia zasadniczego wraz z dodatkami o charakterze stałym na ostatnio zajmowanym stanowisku.
Jaśniej tego wytłumaczyć chyba nie da rady.

Wszyscy funkcjonariusze SG są równi. ...ale stołeczni są równiejsi od innych.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
26-07-2012, 21:20
Post: #10
RE: Urlop dodatkowy-ekwiwalent pieniężny
Dla przypomnienia.
Trybunał Konstytucyjny uznał, że przepis z Ustawy o Policji dotyczący wypłaty siana za niewykorzystany urlop tylko za 3 lata wstecz nie jest zgodny z konstytucją. Na podstawie wyroku TK przepis ten utracił moc ale do tej pory nie został zmieniony.
W UoSG nadal jest zapis, że płacą za niewykorzystany urlop tylko za 3 lata wstecz. Czy ktoś ma info, że wystąpiono do TK o uznanie tego przepisu za niezgodny z Konstytucją? Może ktoś wie co dalej z tą sprawą będzie?

Wszyscy funkcjonariusze SG są równi. ...ale stołeczni są równiejsi od innych.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
26-07-2012, 22:07
Post: #11
RE: Urlop dodatkowy-ekwiwalent pieniężny
(26-07-2012 21:20 )niepokorny napisał(a):  Dla przypomnienia.
Trybunał Konstytucyjny uznał, że przepis z Ustawy o Policji dotyczący wypłaty siana za niewykorzystany urlop tylko za 3 lata wstecz nie jest zgodny z konstytucją. Na podstawie wyroku TK przepis ten utracił moc ale do tej pory nie został zmieniony.
W UoSG nadal jest zapis, że płacą za niewykorzystany urlop tylko za 3 lata wstecz. Czy ktoś ma info, że wystąpiono do TK o uznanie tego przepisu za niezgodny z Konstytucją? Może ktoś wie co dalej z tą sprawą będzie?

Prace w toku. Zapis obejmie wszystkich funków służb mundurowych - nowelizacja zapisów art. dot. tego tematu w ustawach poszczególnych służb http://sejmometr.pl/projekt/269,projekt-...nych-ustaw
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-04-2013, 13:41
Post: #12
RE: Urlop dodatkowy-ekwiwalent pieniężny
Odgrzeje kotleta.
Na podstawie wyroku TK projekt zmian w UoSG dotyczący wypłaty siana za cały (a nie za 3 lata) niewykorzystany urlop trafił do sejmu 15.03.2012 r. Kiedy zostanie rozpatrzony nie wiadomo. Zapewne nie prędko bo wiąże się to z dodatkowym obciążeniem budżetu.
W związku z tym mam pytanie. Gdyby złożyć do TK skargę na niezgodność art. 118 UoSG z Konstytucją i gdyby TK orzekł o niezgodności to czy wówczas można by ubiegać się o siano za pełne niewykorzystane urlopy?

Wszyscy funkcjonariusze SG są równi. ...ale stołeczni są równiejsi od innych.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-04-2013, 14:53
Post: #13
RE: Urlop dodatkowy-ekwiwalent pieniężny
Art. 417 1 kodeksu cywilnego, poniżej link:
http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?i...9640160093
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-04-2013, 19:08
Post: #14
RE: Urlop dodatkowy-ekwiwalent pieniężny
Przeczytałem. I z tego co zrozumiałem to:
1. Wniosek do TK o stwierdzenie niezgodności art. 118 UoSG z Konstytucją. Sprawa prosta bo wystarczy przepisać wniosek który złożyła do TK Policja.
2. Czekać na orzeczenie TK. Stawiam, że orzeczenie zapadnie, że przepis nie jest zgodny podobnie jak w przypadku Policji. I na pewno orzeczenie zapadnie wcześniej niż rząd raczy zmienić UoSG.
3. Na podstawie art. 417.1 KC założenie sprawy Skarbowi Państwa o wypłatę siana za cały urlop a nie tylko za 3 lata. Tu też stawiam, że powołując się na orzeczenie TK sąd uzna rację funkcjonariusza.
W sumie sprawa prosta. Dziwię się, że nikt się jeszcze tym nie zajął. Sam chętnie bym ogarnął temat tylko, że wniosek do TK musi sporządzić prawnik.

Wszyscy funkcjonariusze SG są równi. ...ale stołeczni są równiejsi od innych.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-04-2013, 19:44
Post: #15
RE: Urlop dodatkowy-ekwiwalent pieniężny
(13-04-2013 19:08 )niepokorny napisał(a):  Przeczytałem. I z tego co zrozumiałem to:
1. Wniosek do TK o stwierdzenie niezgodności art. 118 UoSG z Konstytucją. Sprawa prosta bo wystarczy przepisać wniosek który złożyła do TK Policja.
2. Czekać na orzeczenie TK. Stawiam, że orzeczenie zapadnie, że przepis nie jest zgodny podobnie jak w przypadku Policji. I na pewno orzeczenie zapadnie wcześniej niż rząd raczy zmienić UoSG.
3. Na podstawie art. 417.1 KC założenie sprawy Skarbowi Państwa o wypłatę siana za cały urlop a nie tylko za 3 lata. Tu też stawiam, że powołując się na orzeczenie TK sąd uzna rację funkcjonariusza.
W sumie sprawa prosta. Dziwię się, że nikt się jeszcze tym nie zajął. Sam chętnie bym ogarnął temat tylko, że wniosek do TK musi sporządzić prawnik.

W dzisiejszej SG funk z zaległym urlopem -więcej niż 3 lata - raczej niemożliwe - może kiedyś tacy byli - ale są już na emkach.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
14-04-2013, 00:40
Post: #16
RE: Urlop dodatkowy-ekwiwalent pieniężny
(13-04-2013 19:44 )quasimodo1 napisał(a):  
(13-04-2013 19:08 )niepokorny napisał(a):  Przeczytałem. I z tego co zrozumiałem to:
1. Wniosek do TK o stwierdzenie niezgodności art. 118 UoSG z Konstytucją. Sprawa prosta bo wystarczy przepisać wniosek który złożyła do TK Policja.
2. Czekać na orzeczenie TK. Stawiam, że orzeczenie zapadnie, że przepis nie jest zgodny podobnie jak w przypadku Policji. I na pewno orzeczenie zapadnie wcześniej niż rząd raczy zmienić UoSG.
3. Na podstawie art. 417.1 KC założenie sprawy Skarbowi Państwa o wypłatę siana za cały urlop a nie tylko za 3 lata. Tu też stawiam, że powołując się na orzeczenie TK sąd uzna rację funkcjonariusza.
W sumie sprawa prosta. Dziwię się, że nikt się jeszcze tym nie zajął. Sam chętnie bym ogarnął temat tylko, że wniosek do TK musi sporządzić prawnik.

W dzisiejszej SG funk z zaległym urlopem -więcej niż 3 lata - raczej niemożliwe - może kiedyś tacy byli - ale są już na emkach.

Możliwe: 02 w MOSG- sam się chwalił na odprawie
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
14-04-2013, 07:17
Post: #17
RE: Urlop dodatkowy-ekwiwalent pieniężny
(14-04-2013 00:40 )morski48 napisał(a):  
(13-04-2013 19:44 )quasimodo1 napisał(a):  
(13-04-2013 19:08 )niepokorny napisał(a):  Przeczytałem. I z tego co zrozumiałem to:
1. Wniosek do TK o stwierdzenie niezgodności art. 118 UoSG z Konstytucją. Sprawa prosta bo wystarczy przepisać wniosek który złożyła do TK Policja.
2. Czekać na orzeczenie TK. Stawiam, że orzeczenie zapadnie, że przepis nie jest zgodny podobnie jak w przypadku Policji. I na pewno orzeczenie zapadnie wcześniej niż rząd raczy zmienić UoSG.
3. Na podstawie art. 417.1 KC założenie sprawy Skarbowi Państwa o wypłatę siana za cały urlop a nie tylko za 3 lata. Tu też stawiam, że powołując się na orzeczenie TK sąd uzna rację funkcjonariusza.
W sumie sprawa prosta. Dziwię się, że nikt się jeszcze tym nie zajął. Sam chętnie bym ogarnął temat tylko, że wniosek do TK musi sporządzić prawnik.

W dzisiejszej SG funk z zaległym urlopem -więcej niż 3 lata - raczej niemożliwe - może kiedyś tacy byli - ale są już na emkach.

Możliwe: 02 w MOSG- sam się chwalił na odprawie
No baaaaSmile komu wolno to wolnoSmile widac paniska na wysokosciach robia co chca a od nizin wymagaja!Angry
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
08-07-2013, 12:08 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 08-07-2013 12:19 przez ezis.)
Post: #18
RE: Urlop dodatkowy-ekwiwalent pieniężny
Co lepiej wykorzystać na rozliczenie się z SG, urlop czy nadgodziny. W NwOSG rozliczenie z SG trwa od 2 do 4 dni. Niestety trudno z szarżą chor. wykorzystać przysługujące dni wolne. Oficjele od mjr w wzwyż mogą jeździć służbowo, szarakom tylko PKS. Chciałem jechać z ppłk, ale nie zmieściłem się z całą szafą pana ppłk. Dlaczego Oni zdają mundury wyjściowe?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
08-07-2013, 13:55 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 08-07-2013 14:00 przez niepokorny.)
Post: #19
RE: Urlop dodatkowy-ekwiwalent pieniężny
Ja bym zostawił i to i to. Zawsze to spory zastrzyk gotówki np. na rozkręcenie własnego interesu. Z tego co liczyłem to korzystniej wychodzi wykorzystać nadgodziny i przytulić siano za urlop. Przy czym należy pamiętać o tych nieszczęsnych trzech ostatnich latach.
Zapomniałem dopisać, że coś się w końcu ruszyło w temacie zmiany tych ostatnich trzech lat. Zaczęło się czytanie w komisjach. Postęp można śledzić na: http://www.sejm.gov.pl/Sejm7.nsf/Przebie...F900396D4B

Wszyscy funkcjonariusze SG są równi. ...ale stołeczni są równiejsi od innych.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-07-2013, 18:48
Post: #20
RE: Urlop dodatkowy-ekwiwalent pieniężny
(08-07-2013 13:55 )niepokorny napisał(a):  Ja bym zostawił i to i to. Zawsze to spory zastrzyk gotówki np. na rozkręcenie własnego interesu. Z tego co liczyłem to korzystniej wychodzi wykorzystać nadgodziny i przytulić siano za urlop. Przy czym należy pamiętać o tych nieszczęsnych trzech ostatnich latach.
Zapomniałem dopisać, że coś się w końcu ruszyło w temacie zmiany tych ostatnich trzech lat. Zaczęło się czytanie w komisjach. Postęp można śledzić na: http://www.sejm.gov.pl/Sejm7.nsf/Przebie...F900396D4B
Opinia prawna http://www.nszzfsg.org/morski/1577-dziaa...tawy-o-sg-
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Your Website | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS