Ze względu na wysyp spamu wprowadziłem manualną aktywację każdego nowego konta - żeby stworzyć nowe konto proszę o użycie w nazwie użytkownika literek SG****** gdzie gwiazdki to nick użytkownika. Po aktywacji (tu proszę o cierpliwość) usunę litery SG z nazwy użytkownika i można będzie logować się i pisać posty pod wybranym nickiem. Ułatwi mi to wyłapanie faktycznych użytkowników. Wszystkie już aktywne konta pozostają bez zmian. W listopadzie 2023 opłacono serwer/domenę. Jakby ktoś chciał się dorzucić do funkcjonowania forum to zapraszam na PW. Na chwilę obecną (12.03.2024) po opłaceniu faktur stan kasy to - minus 284. Z góry dzięki za wsparcie - Admin.


Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nadgodziny w czasie Euro 2012
19-01-2012, 10:08
Post: #1
Nadgodziny w czasie Euro 2012
czytałam gdzieś na onecie czy wp, że w budżecie na ten rok, są przewidziane środki finansowe na nadgodziny wypracowane w czasie Euro 2012 przez funkcjonariuszy. Ktoś coś o tym słyszał? chodzi mi o to, że f-sz z dodatkiem służbowym ma liczone nadgodziny, które może później odebrać, a co z fszami z dodatkiem funkcyjnym, (który wcale nie jest wyższy od służbowego) chodzi mi np. o kzta albo kierowników zespołów. Będą oni w ramach wzmocnienia wyrabiać ewentualne nadgodziny i co z nimi? teoretycznie ich przecież nie ma, czy godziny będą płatne , czy wyjątkowo będzie je można odebrać oficjalnie po zakończeniu kwartału?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-01-2012, 10:41
Post: #2
RE: nadgodziny w czasie Euro 2012
Moim zdaniem jeśli komuś przepisy z racji posiadania tzw. dodatku funkcyjnego nie uwzględniają czegoś takiego jak nadgodziny ..to i ciężko za to "coś" płacić jeśli tego fizycznie nie ma.

http://wyborcza.pl/1,76842,9430362,Na_Eu...ogaca.html

Te 14 zł brutto (ok. 11 zł netto) jest faktycznie iście powalającą kwotą jak na dzisiejsze realia ..nawet na 1 prostą wizytę u dentysty nie starczyBig Grin Widać łapanie głową latających krawężników to praca lekka, łatwa i przyjemna ..a co za tym idzie słabo płatna. Ale przecież służby mają służyć a nie myśleć o godnym życiu...

Za to w ministerstwie za samo picie kawy biorą 10 x tyle i jakoś specjalnie wyrzutów sumienia z tego powodu nie mająBig Grin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-01-2012, 10:42
Post: #3
RE: nadgodziny w czasie Euro 2012
Planeta jak możesz przenieś temat do już istniejącego. http://forumsg.pl/showthread.php?tid=39 14,08 zlp za 1 nadgodzinę wypracowaną podczas trwania E-12 to się opłaca dla funkcjonariuszy uposażonych na grupach 01-02 no może 03.Od 04 wzwyż to strona rządowa zaoszczędzi,bo zgodnie z rozporządzeniem z 2006 roku SG powinna płacić funkcjonariuszowi za 1 nadgodzinę 05 % uposażenia z dodatkami na ostatnio zajmowanym stanowisku.Kier.Zmiany i Kierownicy Zespołów- wielka niewiadoma -chyba ku Chwale Ojczyzny,zawsze jest wytłumaczenie dodatek funkcyjny.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-01-2012, 10:53
Post: #4
RE: nadgodziny w czasie Euro 2012
Nazwa wątku "Urlopy" jednak podświadomie sugeruje potencjalnemu odbiorcy odmienną problematykę stąd temat "extra" kasy za Euro 2012 zostanie w finansach zwłaszcza, że będzie on wałkowany przez najbliższe kilka miesięcy.

PozdrawiamSmile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-01-2012, 11:38
Post: #5
RE: Nadgodziny w czasie Euro 2012
no i właśnie chodzi mi o to, czy ktoś słyszał żeby był pomysł jakiegoś rozwiązania tej kwestii, że f-sze z dodatkiem funkcyjnym będą musieli przychodzić na służby, wyrobią mnóstwo godzin i ani nie będzie można tego odebrać ani nikt im za to nie zapłaci, ja nie piszę tu o kilkunastu godzinach nadliczbowych, bo to jest pikuś ..ale o kilku dniach nadpracowanych...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-01-2012, 16:00
Post: #6
RE: Nadgodziny w czasie Euro 2012
Ja mam rozwiązanie - zostawić jak jest - skoro masz dod. funkcyjny, to znaczy że należysz do kliki wyzyskiwaczy - zaś my, czyli proletariat, nie lubimy wasBig Grin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-01-2012, 17:30
Post: #7
RE: Nadgodziny w czasie Euro 2012
(19-01-2012 16:00 )keyser soze napisał(a):  Ja mam rozwiązanie - zostawić jak jest - skoro masz dod. funkcyjny, to znaczy że należysz do kliki wyzyskiwaczy - zaś my, czyli proletariat, nie lubimy wasBig Grin

keyser zmień forum. Przyjęte tu zasady nie obrażania kolegów - niezależnie od funkcji, nadal obowiązują.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-01-2012, 21:22
Post: #8
RE: Nadgodziny w czasie Euro 2012
Ale co za problem? I tak etatowi KZ będą w tym czasie na L4 a służbę będą pełnić za nich pKZ, a oni funkcyjnego nie mają więc nadgodziny im nalecą.

Lepiej to już było
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-01-2012, 11:09
Post: #9
RE: Nadgodziny w czasie Euro 2012
Kolega keyser soze faktycznie trochę przesadził, bo nie powinniśmy się nienawidzieć tylko szanować, ale sens wypowiedzi jest słuszny. Za coś w końcu ten dodatek się pobiera. Impreza typu EURO będzie chyba pierwszy i ostatni raz w naszym pięknym kraju. A osobiście jeszcze nie widziałem żeby ktoś z posiadających ten dodatek nabijał nadgodziny.
Pozdrawiam wszystkich wraz z ich dodatkami.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-01-2012, 11:48
Post: #10
RE: Nadgodziny w czasie Euro 2012
nie czuje się obrażona..:)ani nie czuje się wyzyskiwaczem i tak jak "proletariat" staram się robić to co do mnie należy jak najlepiej. u mnie w placówce jest 50% obsady i z dod. funkcyjnym czy służbowym wszyscy jak jest potrzeba przychodzą tak samo..może to naiwne, ale nie wierzę że kz pójdą na L4 ( przynajmniej u mnie) bo mają choć trochę poczucia odpowiedzialności...a przy 50 % procentach obsady i euro 2012 ciężko sobie fikać z obsadą na służby. a mówiąc o nadpracowanych dniach to mieliśmy u siebie już sytuację, że prawie przez miesiąc chodziłam codziennie na służby bez dnia wolnego, i to wcale nie było tak dawno. stąd to pytanie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-01-2012, 13:29
Post: #11
RE: Nadgodziny w czasie Euro 2012
(19-01-2012 16:00 )keyser soze napisał(a):  Ja mam rozwiązanie - zostawić jak jest - skoro masz dod. funkcyjny, to znaczy że należysz do kliki wyzyskiwaczy - zaś my, czyli proletariat, nie lubimy wasBig Grin

Panie kolego... z tymi dodatkami funkcyjnymi, przynajmniej na najniższych stanowiskach kierowniczych np. kierownicy zespołów, to nie jest tak różowo. Ja byłem na takim stanowisku i miałem dodatek funkcyjny, a mój podwładny na stanowisku starszego specjalisty miał służbowy. Obydwa te stanowiska to 7 grupa uposażenia, a dodatki mieliśmy identyczne, tylko, że ja nie miałem nadgodzin, a za to miałem odpowiedzialność za cały zespółUndecided
A pracę wykonywaliśmy praktycznie taką samą. Jak się wyszło z fabryki po 20 godzinach pracy, bo trzeba było zatrzymanych obrobić i osadzić w pdoz-cie, to kolega miał nadgodziny, a ja ku chwale ojczyznyBig Grin
Generalnie każdy normalnie myślący funkcjusz na starszym specjaliście bronił się rękoma i nogami przed "awansem" na kierownika zespołu. Podobnie rzecz się ma z kierownikami zmian, nazwa dodatku inna ale kasa taka sama.
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-01-2012, 17:57 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 20-01-2012 18:00 przez keyser soze.)
Post: #12
RE: Nadgodziny w czasie Euro 2012
No dobra, "oburzeni", zadajcie sobie pytanie - posiadanie dod. funkcyjnego oznacza etat przynajmniej 07 - wolelibyście być na 02 i mieć nadgodziny czy też wolicie pozostać przy swoich U>07 i braku nadgodzin?

bez komentarza...

PS do Aliena...
siedź lepiej w swoim cieplutkim ośrodku na dobrym etacie i nie bołtaj proletariatowi w głowach...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-01-2012, 19:39 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 20-01-2012 19:56 przez Franz.)
Post: #13
RE: Nadgodziny w czasie Euro 2012
jaki kto ma etat jest inną kwestią. Każdy ma też swoich przełożonych. Pytanie jest takie czy rozporządzenie o rozkładzie czasu służby obowiązuje wszystkich jednakowo czy powyżej U>07 jest wolna amerykanka? bo u mnie tak jest...rozumiem jak jest to wyjątek, trzeba zostać i już..ale jak coś się powtarza notorycznie i jest traktowane jak norma? zrzucanie wszystkiego na braki kadrowe i stwierdzanie, bo masz dodatek funkcyjny nie rozwiązuje problemu? przecież każdy ma rodzinę i i swoje życie oprócz SG...

P.s. poza tym nikt mi tego etatu nie dał ze względu na układy, tylko ze względu na 20 lat ciężkiej służby. A tak kolokwialnie mówiąc... kto ma szkołę ten ma lżej...
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-01-2012, 20:12
Post: #14
RE: Nadgodziny w czasie Euro 2012
keyser - nie słyszałem aby powstał 4 ośrodek. Jutro będę w robocie to sprawdzę.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-02-2012, 23:09
Post: #15
RE: Nadgodziny w czasie Euro 2012
Czy ktoś z szanownego forum widział przepis regulujący wypłatę nadgodzin na E-12? A no zapewne nie bo nasi wielcy po fakcie zaskoczą nas kolejną ciekawostką. Sądzę, że ewentualne nadgodziny płacone będą dla funkcjonariuszy oddelegowanych do wykonywania tejże czynności. O Kz i PKz bym się nie martwił ponieważ zachowana musi być ciągłość pracy stanowiska w PSG wiec o delegacji nie ma co gdybać. Martwiłbym się o tych właśnie, którzy posiadać będą niedogodziny a zostaną oddelegowani. Jak im zostaną naliczone nadgodziny? Pamiętać trzeba, że najpierw trzeba podliczyć i wyrobić normę godzinową w miesiącu czy całym kwartale żeby w ogóle mówić o nadgodzinach. Nikt nie zostanie oddelegowany na miesiąc (chyba że ktoś z dowodzących, nadzorujących). Sadzę że oddelegowania będą trwały około tygodnia ponieważ nikt nie zapewni właściwych warunków noclegowych czy żywieniowych przy takim przemiale ludzi. Najprawdopodobniej będą to klasy szkolne i materace, konserwy i chlebek. I nie mówię tu o f-szach SG tylko o wszystkich. Po takim przemiale i tygodniu stania na nogach na parkingach i kierowaniu ruchem ludzie w pospiechu będą wracać do PSG. Jak przyjdzie pismo że funkcjonariusz ma być wypoczęty przed oddelegowaniem to dostanie wolne przed wyjazdem i po... i pocałuje gołą pensyjkę.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
14-02-2012, 09:43
Post: #16
RE: Nadgodziny w czasie Euro 2012
Nie wiem czy nakręcanie tematu nadgodzin ma na razie jakiś sens ,wyczytałem (Praca Politechniki Gdańskiej) że na przykładzie Portugalii2004 Euro można się spodziewać od 60 do 100 tys(w b.dużych porywach) napływu kibiców(turystów)do dużych miast organizatorów imprezy.Nie wiem jaki spodziewany ruch (wzrost?) na przejściach lotniczych może kolega PlanetaX ma jakąś wiedzę na ten temat(Rębiechowo) , jednak ja optymistyczne podchodzę do sprawy i uważam że szału nie będzie.Natomiast co do kwot tutaj przytaczanych w zamian za 1h ponad "normę" 14 brutto(proszę o sprostowanko jeżeli się mylę) to nie jest źle .Kto wie i ma pojęcie o czym mówię to potwierdzi że w "cywilu" za 10 zeta na łapkę to trzeba się na zapierniczać i to nieźle.Osobiście uważam że jeżeli obecnie byłaby taka potrzeba zrobienia płatnych nadgodzin to przynajmniej w moim otoczeniu znaleźli by się ludzie(ze mną włącznie) którzy by się zgodzili na takie rozwiązania.Problem "brania ludzi na siłę" jest rozwiązany i wszyscy są zadowoleni.Schody się zaczną jeżeli ,jak ktoś zauważył na forum nadgodziny się zrobi a kaski nie będzieSmile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
14-02-2012, 12:14 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 14-02-2012 12:16 przez quasimodo1.)
Post: #17
RE: Nadgodziny w czasie Euro 2012
(14-02-2012 09:43 )kant napisał(a):  Natomiast co do kwot tutaj przytaczanych w zamian za 1h ponad "normę" 14 brutto(proszę o sprostowanko jeżeli się mylę) to nie jest źle .Kto wie i ma pojęcie o czym mówię to potwierdzi że w "cywilu" za 10 zeta na łapkę to trzeba się na zapierniczać i to nieźle.Osobiście uważam że jeżeli obecnie byłaby taka potrzeba zrobienia płatnych nadgodzin to przynajmniej w moim otoczeniu znaleźli by się ludzie(ze mną włącznie) którzy by się zgodzili na takie rozwiązania.Problem "brania ludzi na siłę" jest rozwiązany i wszyscy są zadowoleni.Schody się zaczną jeżeli ,jak ktoś zauważył na forum nadgodziny się zrobi a kaski nie będzieSmile
No i przez takie podejście do sprawy - " suma 14zlp nie jest zła,bo w cywilu.....itp" - to mogą z nami robić co chcą. Państwo na tobie już zaoszczędziło i zaproponowało taką stawkę . I nie porównuj jej do stawek w cywilu.Policjanci gdy chcą dorobić w moim mieście mają płacone przez te miasto 30zlp brutto za 1 godzinę dodatkowego patrolu- i taką sumę chcieli wywalczyć związkowcy ,bo ona obowiązuje w większości miast finansujących dodatkowe patrole .Stoją kolejki do takich patroli- przy dobrym układzie masz takich służb w miesiącu 2 x 8 godzin,czyli wychodzi ci 480zlp brutto m-c dodatkowego zarobku do pensji - i tutaj można mówić o sensie płatnych nadgodzin.I jeszcze mała uwaga - jak państwo będzie traktowało twoje dodatkowe nadgodziny wypracowane podczas E-12 - zapłaci ci tylko za 50 % szacowanej łącznej puli nadgodzin wypracowanych przez funkcjonariuszy,reszta w formie dnia wolnego.Ponadto wracając do sumy 14,08 zlp za 1 nadgodzinę- to MSW i tak robi w konia funków na grupie np od 04 zapłaci im mniej- a dlaczego ? , bo zgodnie z rozporządzeniem z 2006 roku za 1 wypracowaną nadgodzinę funk powinien otrzymać 0,5 % ostatniego pobieranego uposażenia.Resztę policz sobie sam.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
14-02-2012, 13:06
Post: #18
RE: Nadgodziny w czasie Euro 2012
Do kolegi powyżej jakie to niby ja mam podejście ,bo nie bardzo rozumiem ja tu twardo od ponad dwudziestu lat w tej formacji stąpam po ziemi.Kwota 14 zeta nie jest powalająca ale lepsza niż nic....policja policja i te 30 brutto jak taki tam miód to chyba warto się przenieść koledze quasimodo1 (??) Kiedyś gó..o dawali waliło się nadgodzin dla ojczyzny i nikt się nie pytał czy chcesz czy nie,nie mówiąc o zapłacie,ja jestem tylko zdania że na siłę nie będą ludzi szukać do "robienia nadgodzin w czasie Euro" bo znajdą się dobrowolnie.I jeszcze raz o Policji bo się lekko znerwiłem kilku się przeniosło(moi koledzy )i tak dla ścisłości nie wszyscy sobie poprawili na wypłacie .
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
14-02-2012, 13:25
Post: #19
RE: Nadgodziny w czasie Euro 2012
Suma 14 zlp lepsza niż nic - dlatego będą z nas dalej robić biedaków. Nadgodziny - sprawa dalej wygląda tak samo i nic się nie zmieniło od tamtego czasu. Chętni na ochotnika do robienia nadgodzin w czasie E-12 ,to chyba tylko "brązowe nosy".
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
14-02-2012, 13:35
Post: #20
RE: Nadgodziny w czasie Euro 2012
Nie wiem dlaczego piszesz wyżej w swoim poście tak głupio(niestety muszę tak napisać) "brązowe nosy" wiadomo od czego się ma no nie od trzymania we wiadrze raczej(?). Lepiej jak ochotnika wezmą a nie takie pseudo-panisko jak Ty.Śmiać mi się chce z Twojego podejścia do sprawy bo jak by Ciebie wyznaczyli to byś zapierdzielał bez gadania(no może pod nosem)tylko by się kurzyło .No chyba żebyś l-4 zaryzykował.Pozdrawiam.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Your Website | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS