Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Broń służbowa w domu
14-08-2017, 20:55
Post: #1
Broń służbowa w domu
Ostatnio rozesłano na pocztę intranetową pismo gen. Pragi dot. przechowywania broni służbowej w domu wraz z ankietą. W piśmie sugeruje, że rozważa się zakup kasetek do ich przechowywania. Czy ktoś poinformowany wie jaki jest konkretny plan w przedmiotowej sprawie? Czy ci, którzy zgłoszą chęć i których argumentacja zostanie zaakceptowana mają otrzymać takie kasetki, oczywiście po szczęśliwym przetargu/zakupie?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
15-08-2017, 09:36
Post: #2
RE: Broń służbowa w domu
Pierwsze pismo odnosnie opinii n/t przechowywania broni w domu bylo juz kilka miesiecy temu. Generalnie kgsg probuje przepchnac rozwiazanie w mysl ktorego wiekszosc funkow mialaby trzymac bron w domu. Jak do tej pory udawalo sie utracic ten pomysl m.in. argumentujac potrzeba zakupu atestowanych sejfow. Jezeli projekt przejdzie, to tylko waskie grono szczesliwcow bedzie nadal trzymac bron w magazynie broni, a wiekszosc niestety w domu.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
15-08-2017, 12:01
Post: #3
RE: Broń służbowa w domu
Nie do końca zgodzę się, że większość. Pierwsze pismo wyraźnie wskazywało, że chodzi o przechowywanie broni w uzasadnionych przypadkach. Czyli dotyczy tylko nielicznej grupy funkcjonariuszy.
I tak robią ukłon, że chcą kasetki kupować.
W Policji zasadniczo istnieje nakaz przechowywania broni w domu, natomiast terenowe organy Policji mogą wprowadzić w tym zakresie swoje własne zasady (np. przechowywanie broni przez podległych policjantów wyłącznie w magazynie broni). Ponadto policjanci sami mogą wystąpić z wnioskiem o przechowywanie broni na komendzie np. z uwagi na brak warunków do przechowywania w domu. Nikt im kasetek nie kupuje.
Osobiście uważam, że służby kandydackiej się pozbyliśmy, a dalej jesteśmy traktowani jak dzieci w kwestii broni służbowej w domu. Skoro formacja ma charakter policyjny to każdy powinien klamkę do chaty zabierać.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
15-08-2017, 13:44
Post: #4
RE: Broń służbowa w domu
Jakby dali niektórym mimozom broń do domu to by zgubili albo zaczęły się niekontrolowane strzały. Jesteśmy harcerzykami i mam nadzieję, że tak dalej zostanie ??, a tak na poważnie to kolega wyżej mądrze napisał.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
15-08-2017, 14:43
Post: #5
RE: Broń służbowa w domu
A po co komu broń służbowa w domu?
Jak ktoś ma potrzebę posiadania może wystąpić o pozwolenie i kupić sobie broń prywatną.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
15-08-2017, 15:17
Post: #6
RE: Broń służbowa w domu
Obecne przepisy już od dawna dopuszczają możliwość przechowywania broni służbowej w miejscu zamieszkania. Jedynym wymogiem jest posiadanie kasetki na broń. I jakoś nie widzę tego tłumu chętnych by zabierać broń do domu - przynajmniej na mojej placówce. O wiele wygodniej jest zostawić ją w magazynie broni. Napisze więcej - większość najchętniej w ogóle by jej nie pobierała nawet do służby bojąc się, że zgubią albo nie daj boże wystrzeli.
Obstawiam, że jak wprowadzą obowiązek zabierania broni do domu to zaraz posypią się prośby o możliwość przechowywania broni na placówce. Dlatego ja bym przepisów nie ruszał. Co najwyżej je nieco doprecyzował.
No i ukłon w stronę KG że ci co zdecydują się na przechowywanie broni w domu dostaną od firmy kasetkę. Na bogato!

Nie ma miękkiej gry!
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
15-08-2017, 17:22 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 15-08-2017 17:26 przez quasimodo1.)
Post: #7
RE: Broń służbowa w domu
(15-08-2017 12:01 )Pałacowy moniuch napisał(a):  natomiast terenowe organy Policji mogą wprowadzić w tym zakresie swoje własne zasady (np. przechowywanie broni przez podległych policjantów wyłącznie w magazynie broni).

i tak jest w 90% jednostek organizacyjnych Policji gdzie funkcjonuje całodobowa służba dyżurna - oprócz posterunków na zadupiach gdzie policjant w budynku urzęduje 8-15 a na resztę dnia i nocy posterunek jest zamykany na klucz.

(15-08-2017 12:01 )Pałacowy moniuch napisał(a):  Ponadto policjanci sami mogą wystąpić z wnioskiem o przechowywanie broni na komendzie np. z uwagi na brak warunków do przechowywania w domu. Nikt im kasetek nie kupuje.

co dopuszcza paragraf 13 Zarządzenia KGP nr 24 z 21.07.2015 r . Czyli wyjście jest i korzysta z tego ponad 70% policjantów.

(15-08-2017 15:17 )niepokorny napisał(a):  Obstawiam, że jak wprowadzą obowiązek zabierania broni do domu to zaraz posypią się prośby o możliwość przechowywania broni na placówce. Dlatego ja bym przepisów nie ruszał. Co najwyżej je nieco doprecyzował.

obowiązek to nie , co najwyżej wybór miejsca przechowywania służbowej broni krótkiej.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Your Website | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS