Ze względu na wysyp spamu wprowadziłem manualną aktywację każdego nowego konta - żeby stworzyć nowe konto proszę o użycie w nazwie użytkownika literek SG****** gdzie gwiazdki to nick użytkownika. Po aktywacji (tu proszę o cierpliwość) usunę litery SG z nazwy użytkownika i można będzie logować się i pisać posty pod wybranym nickiem. Ułatwi mi to wyłapanie faktycznych użytkowników. Wszystkie już aktywne konta pozostają bez zmian. W listopadzie 2023 opłacono serwer/domenę. Jakby ktoś chciał się dorzucić do funkcjonowania forum to zapraszam na PW. Na chwilę obecną (12.03.2024) po opłaceniu faktur stan kasy to - minus 284. Z góry dzięki za wsparcie - Admin.


Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 2 Głosów - 4.5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Podwyżki 2018-2019-2020
04-05-2018, 14:42
Post: #281
RE: Podwyżki 2018?
Nadają tych podwyżek ..a później z nimi tylko same problemyWink Grupy 2/3 dostaną dodatkowo ok. 1,8 pln za każdy rok wysługi analogicznie grupy 4/5 dostaną ok 0,9 pln/rok. Im macie więcej wysługi tym więcej podwyżki dostaniecie. Podstawa będzie się zgadzała co do grosza zawsze zaokrąglana do pełnych 10 pln....

Rosną mnożniki w służbach MSWiA, żołnierze na przedostatnim miejscu – komentuje mundurowy.pl

http://nszzp.pl/aktualnosci/rosna-mnozni...m-miejscu/

Obecnie średnią "mnożnikową" zrównaliśmy się z Policją a tak zawsze byliśmy 0,02 przed nimi (czyt. mieliśmy 30 pln brutto więcej). Ciekawe co mistrzowie suspensu z MSWiA zrobią w przyszłym rokuBig Grin W tej chwili praktycznie zanikły jakiekolwiek różnice finansowe pomiędzy poszczególnymi grupami uposażeń (czyt. przełożeni i podwładni dostają tyle samo). 04 grupa jako "najbiedniejsi" zyskała "extra" przez dwa lata około 180 pln brutto. W stosunku do grupy 06 zmniejsza to różnice w wypłacie do 120 pln brutto czyli realna dysproporcja pomiędzy uposażeniami obu tych grup wynosi obecnie ok 80-90 pln nettoBig Grin Jeśli trend "najbiedniejszych" będzie utrzymany to w przyszłym roku na 04 grupach będzie się zarabiało lepiej niż na 06 i 07. W tym, że grupy 07 czyli KZ-eci otrzymują tzw. dodatek funkcyjny i wszelakie nadgodziny robią za przysłowiowy frajerWink

Będzie beka jak ludzie będą pisali wnioski o przeniesienie na niższe stanowisko służbowe aby więcej zarabiaćWink U nas masa osób (na własną prośbę) zrezygnowała z 04 grupy by pójść na dywizjon na 03 grupę i realnie zarabiać 600 pln więcej niż na 04 grupieWink Nie ma to jak aktywne ..i kreatywne motywowanie ludzi do jak najgorszej pracyBig Grin

Generalnie to się ..hmmmm .."wizjonersko" zastanawiam co tu jeszcze można postawić na głowie?! W końcu "sky is the limit"......
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
04-05-2018, 17:39
Post: #282
RE: Podwyżki 2018?
Zaczął się kwik f-szy od 6 w górę
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
04-05-2018, 17:51
Post: #283
RE: Podwyżki 2018?
Zapraszam pierwszego do wymiany oddam 4 grupe za 6
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
04-05-2018, 17:56 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 04-05-2018 17:57 przez quasimodo1.)
Post: #284
RE: Podwyżki 2018?
Kwik to się zacznie wśród funków na przełomie 2018/19 roku , kiedy zacznie "nabierać rumieńców" podział przyszłorocznej podwyżki 350-360 zlp brutto - zgodnie z planami rządowymi 40% tej sumy ma być wtłoczone w motywacyjny
Zresztą @pałacowy moniuch pisał o tym na początku roku.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
04-05-2018, 18:03
Post: #285
RE: Podwyżki 2018?
(04-05-2018 14:42 )PlanetaX napisał(a):  Nadają tych podwyżek ..a później z nimi tylko same problemyWink Grupy 2/3 dostaną dodatkowo ok. 1,8 pln za każdy rok wysługi analogicznie grupy 4/5 dostaną ok 0,9 pln/rok. Im macie więcej wysługi tym więcej podwyżki dostaniecie. Podstawa będzie się zgadzała co do grosza zawsze zaokrąglana do pełnych 10 pln....

Rosną mnożniki w służbach MSWiA, żołnierze na przedostatnim miejscu – komentuje mundurowy.pl

http://nszzp.pl/aktualnosci/rosna-mnozni...m-miejscu/

Obecnie średnią "mnożnikową" zrównaliśmy się z Policją a tak zawsze byliśmy 0,02 przed nimi (czyt. mieliśmy 30 pln brutto więcej). Ciekawe co mistrzowie suspensu z MSWiA zrobią w przyszłym rokuBig Grin W tej chwili praktycznie zanikły jakiekolwiek różnice finansowe pomiędzy poszczególnymi grupami uposażeń (czyt. przełożeni i podwładni dostają tyle samo). 04 grupa jako "najbiedniejsi" zyskała "extra" przez dwa lata około 180 pln brutto. W stosunku do grupy 06 zmniejsza to różnice w wypłacie do 120 pln brutto czyli realna dysproporcja pomiędzy uposażeniami obu tych grup wynosi obecnie ok 80-90 pln nettoBig Grin Jeśli trend "najbiedniejszych" będzie utrzymany to w przyszłym roku na 04 grupach będzie się zarabiało lepiej niż na 06 i 07. W tym, że grupy 07 czyli KZ-eci otrzymują tzw. dodatek funkcyjny i wszelakie nadgodziny robią za przysłowiowy frajerWink

Będzie beka jak ludzie będą pisali wnioski o przeniesienie na niższe stanowisko służbowe aby więcej zarabiaćWink U nas masa osób (na własną prośbę) zrezygnowała z 04 grupy by pójść na dywizjon na 03 grupę i realnie zarabiać 600 pln więcej niż na 04 grupieWink Nie ma to jak aktywne ..i kreatywne motywowanie ludzi do jak najgorszej pracyBig Grin

Generalnie to się ..hmmmm .."wizjonersko" zastanawiam co tu jeszcze można postawić na głowie?! W końcu "sky is the limit"......
600 zł więcej na 3 grupie niż na 4, jestem ciekaw jak ?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
04-05-2018, 18:12
Post: #286
RE: Podwyżki 2018?
po prostu - dodatek morski - dodatek stały wliczający się do emki, circa about 500 zł... na 2 grupie zarabiasz więcej niż na 4 i dostałeś jeszcze 200 podwyżki.... można? można... nikt nikomu nie broni zrobić kwity morskie i spróbować szczęścia....
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
04-05-2018, 18:41
Post: #287
RE: Podwyżki 2018?
[quote='al00000' pid='29712' dateline='1525451979']
Zaczął się kwik f-szy od 6 w górę

Ach jak to cieszy serca komunistów...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
04-05-2018, 21:00
Post: #288
RE: Podwyżki 2018?
NOSG, ja na dwójce doliczyłem się aż 50zł.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
07-05-2018, 11:23
Post: #289
RE: Podwyżki 2018?
(04-05-2018 14:42 )PlanetaX napisał(a):  Ciekawe co mistrzowie suspensu z MSWiA zrobią w przyszłym rokuBig Grin W tej chwili praktycznie zanikły jakiekolwiek różnice finansowe pomiędzy poszczególnymi grupami uposażeń (czyt. przełożeni i podwładni dostają tyle samo). 04 grupa jako "najbiedniejsi" zyskała "extra" przez dwa lata około 180 pln brutto. W stosunku do grupy 06 zmniejsza to różnice w wypłacie do 120 pln brutto czyli realna dysproporcja pomiędzy uposażeniami obu tych grup wynosi obecnie ok 80-90 pln nettoBig Grin Jeśli trend "najbiedniejszych" będzie utrzymany to w przyszłym roku na 04 grupach będzie się zarabiało lepiej niż na 06 i 07. W tym, że grupy 07 czyli KZ-eci otrzymują tzw. dodatek funkcyjny i wszelakie nadgodziny robią za przysłowiowy frajerWink

Wszyscy się pewnie zgodzimy, że tych pieniędzy na podwyżki jest zbyt mało. Czy podział jest słusny? Ja uważam, że dobrze się stało, że dostali najmniej zarabiający.
I nie demonizował bym faktu pokrzywdzenia osób na 7 grupach, bo ich podstawa jest wyższa od 4 grupy o 410zł brutto. A co do nadgodzin to pewnie są placówki gdzie kadra kierownicza wyrabia nadgodziny za frajer, u mnie takich przypadków nie ma, odbierają je aby wyjść na zero.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
07-05-2018, 12:29
Post: #290
RE: Podwyżki 2018?
(07-05-2018 11:23 )krissg napisał(a):  Wszyscy się pewnie zgodzimy, że tych pieniędzy na podwyżki jest zbyt mało. Czy podział jest słusny? Ja uważam, że dobrze się stało, że dostali najmniej zarabiający.
I nie demonizował bym faktu pokrzywdzenia osób na 7 grupach, bo ich podstawa jest wyższa od 4 grupy o 410zł brutto. A co do nadgodzin to pewnie są placówki gdzie kadra kierownicza wyrabia nadgodziny za frajer, u mnie takich przypadków nie ma, odbierają je aby wyjść na zero.

Jakby grupom 02-05 podnieść uposażenia do poziomu komendanta głównego a później zapytać czy im się faktycznie należy to żadna z zapytanych osób nie miałaby żadnych obiekcji w kwestii logiki podziałowejWink To taka prosta "ludzka" zasada własnego przekonania, że mi się zawsze należy bo ja w końcu ciężko pracuję a tym innym już nie bo inni nic nie robią.... W sumie ci inni to i tak za dużo dostają ..i to kosztem mojej krzywdyWink

I KZ-et jest jedyną formą pracowniczą z dodatkiem funkcyjnym, która praktycznie zawsze wyrabia darmowe nadgodziny. A te extra 10 godzin "funkcyjnych" KZ-eta "technicznie" powinno przekładać się na 400 pln brutto wypłaty, których realnie się nie otrzymuje. Co do pozostałych osób to faktycznie lubią się z tym "funkcyjnym" publicznie obnosić jednak mało, który wyrabia choć 1 dodatkową gratisową roboczogodzinę w wyznaczonej jednostce rozliczeniowej. Po prostu na bieżąco (czyt. elastycznie) sobie odbierają wypracowaną nadwyżkę godzinową ..bo tak mogąWink I moim zdaniem jest to uczciwa forma bo nikt nie powinien pracować więcej niż stanowi norma i nie otrzymywać za to żadnej gratyfikacji.

I żeby nie było nie jestem KZ-etemWink
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
07-05-2018, 13:00
Post: #291
RE: Podwyżki 2018?
To i tak mało. Za narażanie życia na pierwszej linii frontu grupy 2-4 powinny dostać dodatek minimum 800 i za to że pracują w dni świateczne i noce choć świąt bez rodziny nic nie zastąpi. Ps. Nie jestem na grupi 2-4
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
07-05-2018, 14:10
Post: #292
RE: Podwyżki 2018?
Zdrowia i czasu nic nie zwróci. Ile by tej kasy nie było, to i tak ten szereg patologii w służbach odbiera chęć do służby.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-05-2018, 09:05
Post: #293
RE: Podwyżki 2018?
Czyzby L4 , 15a i nocki i nadgodziny przeszły?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-05-2018, 12:23 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 11-05-2018 12:24 przez FSZ.)
Post: #294
RE: Podwyżki 2018?
https://businessinsider.com.pl/twoje-pie...-r/3rhc8jw

I co z tego? To wszystko to nic. Dajcie mi tylko przeciętne wynagrodzenie...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-05-2018, 13:29
Post: #295
RE: Podwyżki 2018?
(11-05-2018 12:23 )FSZ napisał(a):  https://businessinsider.com.pl/twoje-pie...-r/3rhc8jw

I co z tego? To wszystko to nic. Dajcie mi tylko przeciętne wynagrodzenie...

ale pamiętaj że jest to suma brutto a w cywilu do podatku 18% dochodzi coś około 11,5 % składek emerytalno-rentowych plus około 2% ubezpieczenie wypadkowe - czyli na ręke 3200 zlp - w SG nie powiesz mi ,że suma nie do osiągnięcia.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-05-2018, 16:13
Post: #296
RE: Podwyżki 2018?
Dołączam się do pytania pogranicznika Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-05-2018, 16:26
Post: #297
RE: Podwyżki 2018?
(11-05-2018 16:13 )Grubcio napisał(a):  Dołączam się do pytania pogranicznika Smile
Wg strony rządowej do pozytywnej rekomendacji
L4 - do 30 dni 100% - nie wiem czy sumowane w roku czy 30 dniowym cyklu
nadgodziny to wg tego co wrzucił swojego czasu @maluch - max 10 godzin w systemie kwartalnym

http://www.forumsg.pl/showthread.php?tid=1506

na resztę brak kasy



http://nszzp.pl/wp-content/uploads/2018/...tkanie.pdf
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
12-05-2018, 09:00
Post: #298
RE: Podwyżki 2018?
Z tym 15a to nie do końca jest tak dobrze - nasz związkowiec twierdzi, że procenty będą naliczane dopiero po osiągnięciu jakiegoś progu wysługi, a nie od 15 lat :/
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
12-05-2018, 09:48 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 12-05-2018 10:06 przez quasimodo1.)
Post: #299
RE: Podwyżki 2018?
(12-05-2018 09:00 )keyser soze napisał(a):  Z tym 15a to nie do końca jest tak dobrze - nasz związkowiec twierdzi, że procenty będą naliczane dopiero po osiągnięciu jakiegoś progu wysługi, a nie od 15 lat :/

jeśli chodzi o 15a to będą "bić pianę" z rok - a kompromis będzie wyglądał tak ( artykuł nie zostanie całkowicie zlikwidowany ) - masz przesłużyć minimum 25 lat w mundurze - to wtedy doliczą Tobie do emki lata z cywila.Oczywiście z zachowanym obecnie brzmieniu artykułu 15a - że można odejść na emke po 15 latach ale bez doliczania lat wysługi z cywilna.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-05-2018, 12:46
Post: #300
RE: Podwyżki 2018?
Czekamy na decyzję w sprawie ankiet. Związkowcy nie spać, może coś ugramy w trakcie tych Mistrzostw w Rosji.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości

Kontakt | Your Website | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS