Ze względu na wysyp spamu wprowadziłem manualną aktywację każdego nowego konta - żeby stworzyć nowe konto proszę o użycie w nazwie użytkownika literek SG****** gdzie gwiazdki to nick użytkownika. Po aktywacji (tu proszę o cierpliwość) usunę litery SG z nazwy użytkownika i można będzie logować się i pisać posty pod wybranym nickiem. Ułatwi mi to wyłapanie faktycznych użytkowników. Wszystkie już aktywne konta pozostają bez zmian. W listopadzie 2023 opłacono serwer/domenę. Jakby ktoś chciał się dorzucić do funkcjonowania forum to zapraszam na PW. Na chwilę obecną (12.03.2024) po opłaceniu faktur stan kasy to - minus 284. Z góry dzięki za wsparcie - Admin.


Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Skręcona kostka
06-09-2017, 13:22
Post: #1
Skręcona kostka
Witam. Czy jest tutaj ktoś, kto zna się na medycynie?
Kilka miesięcy temu skręciłem i naderwałem staw skokowy, który do dzisiaj nie jest w pełni sprawny. Złozyłem dokumenty o odszkodowanie do ubezpieczyciela, natomiast ten odpisał mi tak:

"Gothaer informuje, ze odmawia wypłaty odszkodowania za skutki przedmiotowej szkody.
Tresc Stanowisko (decyzja) Ubezpieczyciela
Pouczenie: W niniejszej sprawie znajduja zastosowanie przepisy ustawy z dnia 11 wrzesnia 2015 roku o działalnosci ubezpieczeniowej
reasekuracyjnej ( Dz. U. z 2015 poz.1844), przepisy kodeksu cywilnego oraz ww. Ogólne Warunki Ubezpieczenia (OWU). Skargi, wnioski i
zazalenia rozpatrywane sa w terminie i trybie okreslonym postanowieniami ww. Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia (OWU). Zgodnie z
ustawowym obowiazkiem informujemy, iz w niniejszej sprawie istnieje mozliwosc dochodzenia roszczen na drodze sadowej. Powództwo o
roszczenie wynikajace z umów ubezpieczen dobrowolnych lub obejmujace roszczenia z tytułu tych ubezpieczen mozna wytoczyc badz według
przepisów o własciwosci ogólnej, badz przed sad własciwy dla miejsca zamieszkania lub siedziby poszkodowanego lub uprawnionego z umowy
ubezpieczenia. Informacja dotyczaca procedury składania i rozpatrywania reklamacji w Gothaer TU S.A.: Reklamacje odnosnie do usług
swiadczonych przez Gothaer TU S.A. mozna złozyc pisemnie (w jednostce Gothaer TU S.A.), elektronicznie za posrednictwem formularza na
stronie internetowej http://www.gothaer.pl lub ustnie (osobiscie do protokołu lub telefonicznie). Reklamacje rozpatrujemy niezwłocznie, nie pózniej niz
w terminie 30 dni od dnia jej otrzymania. Jezeli z uwagi na szczególne skomplikowanie sprawy nie jest mozliwe udzielenie odpowiedzi w ww.
terminie, termin ten zostaje wydłuzony do nie wiecej niz 60 dni od dnia otrzymania reklamacji. Zgłaszajacego reklamacje informujemy o
przyczynie opóznienia, okolicznosciach, które musza zostac ustalone dla rozpatrzenia sprawy, oraz o przewidywanym terminie rozpatrzenia
reklamacji i udzielenia odpowiedzi. O sposobie rozpatrzenia reklamacji powiadamiamy w postaci papierowej lub za pomoca innego trwałego
nosnika informacji, przy czym odpowiadamy na reklamacje poczta elektroniczna tylko na wniosek klienta.
Uzasadnienie: Zgodnie z § 1 pkt 15 Szczególnych Warunków Ubezpieczenia nastepstw nieszczesliwych wypadków dla członków AZS na rok
akademicki 2016/2017 trwały uszczerbek na zdrowiu jest to "naruszenie sprawnosci organizmu, które powoduje uposledzenie czynnosci
organizmu nierokujace poprawy, okreslone przez lekarza orzecznika Gothaer TU S.A. na podstawie przedstawionych dokumentów
medycznych." Ponadto zgodnie z § 10 ust. 2 pkt 2.2. ww. SWU "Stopien trwałego uszczerbku ustalany jest na podstawie przedstawionych
dokumentów medycznych oraz "Tabeli norm procentowego uszczerbku na zdrowiu" obowiazujacej w Gothaer TU S.A. w dniu zawarcia umowy
ubezpieczenia, bez koniecznosci badania osoby ubezpieczonej przez lekarza orzecznika, z zastrzezeniem pkt 2.3." Dostarczona dotychczas
dokumentacja nie potwierdza wystapienia trwałych nastepstw uwzglednionych w tabeli swiadczen własciwej dla zawartej umowy ubezpieczenia.
Majac na uwadze powyzsze na obecnym etapie brak jest podstaw do przyznania jednorazowego swiadczenia z tytułu ubezpieczenia nastepstw
nieszczesliwych wypadków."

czy mogę się od tego odwołac i walczyć o jakieś odszkodowanie? czy skręcony staw skokowy nie jest trwałym uszczerbkiem na zdrowiu i już po mnie? dzięki za każdą wskazówkę Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
07-09-2017, 21:15
Post: #2
RE: Skręcona kostka
CuS z tego co Ci napisali, masz braki w dokumentacji medycznej. Czy dostarczyłeś wszystkie dokumenty od lekarzy ?? Najważniejsza jest karta z SORu.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
08-09-2017, 08:11
Post: #3
RE: Skręcona kostka
(07-09-2017 21:15 )Medo napisał(a):  CuS z tego co Ci napisali, masz braki w dokumentacji medycznej. Czy dostarczyłeś wszystkie dokumenty od lekarzy ?? Najważniejsza jest karta z SORu.

oczywiście, że przesłałem im wypis z SORu, a także zdjęcia rtg kostki. Sad szkoda, że wykupiłem droższe ubezpieczenie sportowe... gdybym miał pewnie jakieś lipne, to dostałbym odszkodowanie. tutaj zapewne chcą się wymigać Sad
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
08-09-2017, 20:24
Post: #4
RE: Skręcona kostka
Ok a jest to ubezpieczenie NNW ? Czy coś innego ?

Oni posiłkują się swoją tabelą, tak jak Ci odpowiedzieli. Obowiązującą na dany rok w momencie podpisania... jak dla mnie jest to niezgodne .
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
12-09-2017, 10:43
Post: #5
RE: Skręcona kostka
(08-09-2017 20:24 )Medo napisał(a):  Ok a jest to ubezpieczenie NNW ? Czy coś innego ?

Oni posiłkują się swoją tabelą, tak jak Ci odpowiedzieli. Obowiązującą na dany rok w momencie podpisania... jak dla mnie jest to niezgodne .

Przepraszam, że tak długo nic nie pisałem - miałem testy psychologiczne Big Grin

a więc tak, jest to ubezpieczenie nnw - ogólnie to posiadam kartę ISIC AZS (studencka karta umożliwiająca reprezentowanie uczelni na zawodach międzyuczelnianych wraz z ubezpieczeniem). Odsyłam do oferty tej polisy poniżej:
" http://legitymacje.azs.pl/images/dokumen...omfort.pdf "

tutaj jest opisane "co i jak". Właśnie boję się tego punktu:
Ubezpieczenie obejmuje następujące świadczenia podstawowe:
1) świadczenie z tytułu trwałego uszczerbku na zdrowiu

a więc, czy skręcony staw skokowy jest trwałym uszczerbkiem na zdrowiu? czy to jest odosobniony punkt, za który należy się jakieś odszkodowanie?

Pozdrawiam
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
12-09-2017, 18:01
Post: #6
RE: Skręcona kostka
Tak jest to trwały uszczerbek. Goather szacuje go na aż 1%... czy w karcie z soru/izby jest wpisany kod urazu S93.x ??

Ogólnie zbywają Cię z braku potwierdzenia urazu z dostarczonej dokumentacji.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
12-09-2017, 18:51
Post: #7
RE: Skręcona kostka
(12-09-2017 18:01 )Medo napisał(a):  Tak jest to trwały uszczerbek. Goather szacuje go na aż 1%... czy w karcie z soru/izby jest wpisany kod urazu S93.x ??

Ogólnie zbywają Cię z braku potwierdzenia urazu z dostarczonej dokumentacji.

tak jest S93.4.
Myślisz, że mogę się odwołać od decyzji? ale co mam im napisać w uzasadnieniu?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
12-09-2017, 20:59
Post: #8
RE: Skręcona kostka
Tak pisz odwołanie

Patrz link: http://www.orzeczenia.ms.gov.pl/content/...-02-05_001

Podobna sytuacja Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Your Website | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS