Ze względu na wysyp spamu wprowadziłem manualną aktywację każdego nowego konta - żeby stworzyć nowe konto proszę o użycie w nazwie użytkownika literek SG****** gdzie gwiazdki to nick użytkownika. Po aktywacji (tu proszę o cierpliwość) usunę litery SG z nazwy użytkownika i można będzie logować się i pisać posty pod wybranym nickiem. Ułatwi mi to wyłapanie faktycznych użytkowników. Wszystkie już aktywne konta pozostają bez zmian. W listopadzie 2023 opłacono serwer/domenę. Jakby ktoś chciał się dorzucić do funkcjonowania forum to zapraszam na PW. Na chwilę obecną (12.03.2024) po opłaceniu faktur stan kasy to - minus 284. Z góry dzięki za wsparcie - Admin.


Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Podwyżki dla najbiedniejszych
22-10-2017, 14:45
Post: #61
RE: Podwyżki dla najbiedniejszych
(22-10-2017 13:44 )Grubcio napisał(a):  Tak jak napisałem uderz w stół ...., a pałacowym już gul skacze i żyłka pęka Big Grin moniuch jesteś komiczny ;D aczkolwiek zgadzam się policjantom liniowym też należą się podwyżki Smile

Tu trzeba podkreślić, że podwyżki należą się za pracę czyli za wiedzę, rzetelność, zaangażowanie, jakość, frekwencję itd... a nie za samą bytność na liście płac. Niestety cały czas funkcjonujemy w systemie socjalistycznym pt. czy się siedzi czy się leży dwa pięćdziesiąt się należy. Jakość wykonywanych obowiązków pomiędzy najlepszym a najgorszym f-szem to jest przepaść. A zarówno jeden i drugi otrzymuje tyle samo wypłaty co jeszcze zabawniejsze ten lepszy ze względu na swoje zaangażowanie zazwyczaj zaliczy jakąś "wtopę" której konsekwencją jest to, że w efekcie końcowym zarobi mniej aniżeli ten co nie robi nic. Nie robiąc nic nie da się popełnić błędu....

Z założenia ci najlepsi powinni awansować na przełożonych co powinno wiązać się również z gratyfikacją finansową. A jest tak, że wraz ze wzrostem odpowiedzialności i wymagań nie otrzymuje się nic w zamian.... I mówimy tu tylko i wyłącznie o pracy w bezpośredniej ochronie granicy państwowej czyli o osobach, które otrzymywały wcześniej dodatek graniczny plus osoby, które mają na to bezpośredni wpływ czyli tzw. przełożeni graniczni (Kierownik Zespołu/Grupy/Komendant).

Od prac biurowych są pracownicy cywilni stąd wykorzystywanie do tego typu celów f-szy jest ewidentnym marnowaniem zasobów ludzkich.... Policjant/Strażnik Graniczny z założenia mają chronić chronić ład i porządek publiczny a nie zajmować się prostymi pracami biurowymi. Nasza wcześniejsza emerytura przyznawana jest właśnie ze względu na te szczególne warunki służby z narażeniem życia i tego tzw. "narażenia" oczekuje od nas reszta społeczeństwa. Wiadomo też, że człowiek mając wybór zazwyczaj wybierze tam gdzie jest lżej i gdzie tego życia i zdrowia narażać nie trzeba....

To chyba tyle w temacie....
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
22-10-2017, 18:38 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 22-10-2017 18:44 przez pogranicznik.)
Post: #62
RE: Podwyżki dla najbiedniejszych
(22-10-2017 13:32 )Pałacowy moniuch napisał(a):  
(21-10-2017 21:52 )Boruc79 napisał(a):  Na górze są zawsze najbiedniejsi ☺. Mają inne żołądki i tylko kawior jedzą☺ więc muszą zarabić te skromne 6 tysi

Komendanci PSG kat. II i III (czyli w tych PSG w których w większości pełnimy służbę) z reguły zarabiają na rękę ok. 5500-6500 PLN miesięcznie. Nie jest to wiedza tajemna, piszą publikowane w BIP oświadczenia majątkowe w których jest kwota przychodu. Więc jeżeli masz na myśli jako "górę" samego 01 to ok. Osobiście uważam, że to śmieszna płaca za kierowanie pracą 100 czy 200 osób z których zdecydowana większość zarabia w przedziale 3000-4000 PLN.

(22-10-2017 12:22 )pogranicznik napisał(a):  Funkcjonariusz pracujący w nocy,święta itp z bronią narażając życie powinien zarabiać więcej od "funkcjonariusza" biurowego i to nie podlega dyskusji.

W SG najbardziej narażają życie funkcjonariusze pełniący służbę w patrolach na drogach wewnątrz kraju. To jest najczęstsza przyczyna obrażeń i śmierci- wypadek komunikacyjny w ruchu lądowym. Za dużo "Watahy" się naoglądałeś.
Pozdro

Na jakiej granicy pełnisz służbę

(22-10-2017 18:38 )pogranicznik napisał(a):  
(22-10-2017 13:32 )Pałacowy moniuch napisał(a):  
(21-10-2017 21:52 )Boruc79 napisał(a):  Na górze są zawsze najbiedniejsi ☺. Mają inne żołądki i tylko kawior jedzą☺ więc muszą zarabić te skromne 6 tysi

Komendanci PSG kat. II i III (czyli w tych PSG w których w większości pełnimy służbę) z reguły zarabiają na rękę ok. 5500-6500 PLN miesięcznie. Nie jest to wiedza tajemna, piszą publikowane w BIP oświadczenia majątkowe w których jest kwota przychodu. Więc jeżeli masz na myśli jako "górę" samego 01 to ok. Osobiście uważam, że to śmieszna płaca za kierowanie pracą 100 czy 200 osób z których zdecydowana większość zarabia w przedziale 3000-4000 PLN.

(22-10-2017 12:22 )pogranicznik napisał(a):  Funkcjonariusz pracujący w nocy,święta itp z bronią narażając życie powinien zarabiać więcej od "funkcjonariusza" biurowego i to nie podlega dyskusji.

W SG najbardziej narażają życie funkcjonariusze pełniący służbę w patrolach na drogach wewnątrz kraju. To jest najczęstsza przyczyna obrażeń i śmierci- wypadek komunikacyjny w ruchu lądowym. Za dużo "Watahy" się naoglądałeś.
Pozdro

Na jakiej granicy pełnisz służbę
A chciałbym źeby u mnie wstaha była. Przynajmniej byłby czas obiad zjeść.
Narażenie życia to nie tylko strzelanie jak w westernie wystarczy poleżeć w lesie przy -20 przez pare godzin. Pozdrawiam pałacowy
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
22-10-2017, 19:48
Post: #63
RE: Podwyżki dla najbiedniejszych
No to żeśmy konstruktywnie podyskutowali i argumentami mnie przekonałeś do swoich racji... Teraz już rozumiem skąd Twój konflikt z przełożonym od którego zacząłeś obecność na tym forum.

(22-10-2017 13:44 )Grubcio napisał(a):  Tak jak napisałem uderz w stół ...., a pałacowym już gul skacze i żyłka pęka Big Grin moniuch jesteś komiczny ;D aczkolwiek zgadzam się policjantom liniowym też należą się podwyżki Smile

Drogi Pograniczniku, wiem że leżenie, stanie czy chodzenie przy -20 C nie należy do przyjemności, ale nie przypominam sobie żebym traktował tego rodzaju sytuacje jako narażanie życia. Odmrożenia się zdarzały, ale bez konsekwencji. Mówię tu o okresie mojej służby w WP, wierzę że rozumiesz że tam również sporo czasu spędzało się na zewnątrz niezależnie od pogody (zajęcia czasami liczone były w dniach, a nie godzinach). Zamiast licytować się i patrzeć na świat wyłącznie przez pryzmat siebie i swoich obowiązków spójrzmy szerzej np. na naszych kolegów z PSP. Ci zarabiają najmniej w całym MSWiA, jednocześnie są najlepiej oceniani i prawdopodobnie najlepiej wyszkoleni. I z nimi proponuję podjąć dyskusję o tym jaka służba najbardziej naraża życie funkcjonariusza.

Reasumując sprawę (bo kolejny raz widzę, że 50 zł budzi emocje nieadekwatne do kwoty), chciałem, jako przedstawiciel pałacu, zapewnić wszystkich, że wizja "skaczącego gula" niestety nie jest zgodna z rzeczywistością. Tego rodzaju podwyżki były już trenowane i również nie wzbudziły tam emocji lub pękania żył.

Przykre jest natomiast ogólne wrażenie z tej dyskusji na temat problemów naszej formacji- przełożonych którzy wszelkimi sposobami starają się ukarać lub dopiec swoim podwładnym i podwładnych, którzy mają przełożonych za niekompetentnych głupców i nierobów, którzy duszą się gulem bo nie dostali 50 zł podwyżki w przeciwieństwie do nich.
Dziękuję i pozdrawiam
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
23-10-2017, 10:01
Post: #64
RE: Podwyżki dla najbiedniejszych
Tu trzeba zauważyć też pewną zależność, że będąc przełożonym niezależnie na jakim szczeblu zawsze jest się i podwładnym ..za to będąc podwładnym nie zawsze jest się przełożonym. Nawet w przypadku jednego dwuosobowego patrolu zawsze jeden z f-szy jest przełożonym. To wskazanie na dowódcę patrolu nie jest przypadkowe ..stąd powinno to też odzwierciedlać się w wypłacie. A niestety zgodnie z zaleceniami "proletariatu" obaj otrzymują to samo a w skrajnych przypadkach ten dowódca nawet otrzymuje mniejSmile

I nie ma co rozliczać naszych przełożonych w jaki sposób otrzymali swój stołek czy im się należy czy nie bo każdy zapewne ma swoją historię. Jednemu bardziej się należał innemu mniej, jeden ma większą wiedzę/doświadczenie inny kompletnie jej nie posiada jednak żaden z tych czynników nie zmienia faktu, że ów jegomość ten stołek w danym momencie dzierży co za tym idzie ponosi za swoje decyzje odpowiedzialność. I powinno to przekładać się na wartość dodaną czyli pieniądz.

System w którym podwładny graniczny zarabia 3600 jego graniczny przełożony 3800 KZ 3950 Kierownik Zespołu 3950 kierownik grupy 4200 jest systemem abstrakcyjnym, który wypacza jakąkolwiek chęć do bycia lepszym i awansu. A tak niestety wygląda system motywacyjny w naszych realiach. I ta korelacja cały czas jest spłaszczana.

Swego czasu było, że podwładny najniższego szczebla na 04 grupie dostawał 1700 - kierownik grupy 2300. Czyli 35% więcej. Teraz różnica kwotowa pozostała ale podwładny zarabia 3600 a kierownik grupy 4200 - jednak jest to już tylko 15% różnicy. Jak trend się utrzyma to podwładny będzie zarabiał 9500 a kierownik grupy 10000 czyli będzie już to tylko 5% różnicy. A jeden z najważniejszych motywatorów lepszej/wydajniejszej pracy to chęć i możliwość awansu, która właśnie ma się kojarzyć ze zmianą naszego statusu ekonomicznego...

Ja proponuję osobom władnym stworzyć u nas wyłącznie jedno stanowisko Komendant - i każdy przyjęty od razu będzie się nim stawał. Komendant od szlabanu, komendant od stempla, komendant od patrolu zmotoryzowanego. I wszystkim dawać po równo. To będzie dopiero wszystko śmigało ..każdy komendant przyjdzie do pracy ..zje ..położy się spać ..a co poniektórym nawet większa kasa się przyśniBig Grin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
23-10-2017, 10:52
Post: #65
RE: Podwyżki dla najbiedniejszych
To co piszesz jest jasne dla każdego normalnego człowieka. Niestety dla socjalistów "wszyscy mają takie same żołądki"...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
23-10-2017, 12:18
Post: #66
RE: Podwyżki dla najbiedniejszych
1. Chyba nikt nie zaprzeczy, iż najmniej zarabiającym w SG należą się podwyżki.

Nie ma chętnych do pracy u podstaw a młodzi funkcjonariusze wykruszają się z prędkością światła. Jest dramat a będzie jeszcze gorzej. 130 zł dla najmniej zarabiających od maja 2018 r. nie załatwi niczego. Galopujący wzrost płac w gospodarce oraz rekordowo niskie bezrobocie sprawia że SG nie jest już tak atrakcyjna jak kiedyś. I chwała bogu, ponieważ oznacza to konieczność przeprowadzenia zmian. Samozachwyt się kończy i trzeba zejść na ziemię. Obecny system awansowania i nagradzania funkcjonariuszy zmieniony za Peło to dla mnie czysta korupcja. Przykładów nie będę wymieniał bo nie mam tyle czasu. Ja równam zawsze do MON-u bo są najbliżej. Niech mi ktoś wytłumaczy dlaczego u nich można dostawać więcej a u nas nie. Chętnie posłucham.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
23-10-2017, 14:57
Post: #67
RE: Podwyżki dla najbiedniejszych
(23-10-2017 10:52 )keyser soze napisał(a):  To co piszesz jest jasne dla każdego normalnego człowieka. Niestety dla socjalistów "wszyscy mają takie same żołądki"...

Ja mogę oddać Wam te 100 zł , sierżant sobie zawsze poradzi, dom wybuduje, samochód kupi a Wy biedaki płaczecie bo żona na torebkę potrzebuje 1000 zł ?:-)
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
23-10-2017, 16:31 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 23-10-2017 16:32 przez keyser soze.)
Post: #68
RE: Podwyżki dla najbiedniejszych
Pijesz do mnie socjalisto? To zle trafiles, jestem typowym robolem w tej firmie, a nie zadna oficerska szycha navwysokim U.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
23-10-2017, 16:45
Post: #69
RE: Podwyżki dla najbiedniejszych
Śmieszny jesteś PO .......U
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
23-10-2017, 17:09
Post: #70
RE: Podwyżki dla najbiedniejszych
(23-10-2017 12:18 )FSZ napisał(a):  1. Chyba nikt nie zaprzeczy, iż najmniej zarabiającym w SG należą się podwyżki.

Nie ma chętnych do pracy u podstaw a młodzi funkcjonariusze wykruszają się z prędkością światła. Jest dramat a będzie jeszcze gorzej. 130 zł dla najmniej zarabiających od maja 2018 r. nie załatwi niczego. Galopujący wzrost płac w gospodarce oraz rekordowo niskie bezrobocie sprawia że SG nie jest już tak atrakcyjna jak kiedyś. I chwała bogu, ponieważ oznacza to konieczność przeprowadzenia zmian. Samozachwyt się kończy i trzeba zejść na ziemię. Obecny system awansowania i nagradzania funkcjonariuszy zmieniony za Peło to dla mnie czysta korupcja. Przykładów nie będę wymieniał bo nie mam tyle czasu. Ja równam zawsze do MON-u bo są najbliżej. Niech mi ktoś wytłumaczy dlaczego u nich można dostawać więcej a u nas nie. Chętnie posłucham.

To w sumie trochę extremalny przykład ale na pewno nie jednostkowy...





I damy młodemu f-szowi więcej pieniędzy bo jakoby on za mało zarabia. I co to zmieni?! Cudownie nagle wpłynie na wzrost jego umiejętności. Że niby zakupi lepszy telefon komórkowy z ultrared vision co by zdjęcia w nocy robić aby przestępców na tych zdjęciach uwieczniać?! To idźmy jeszcze dalej skoro faktycznie mają być najsłabiej zarabiający to wcale nie są to f-sze na drugich czy czwartych grupach a kursanci na 01. Zrównajmy ich pensje z drugą albo nawet czwartą grupą w końcu są młodzi, rozwojowi, ambitni to im się należy. Nowo wstępujący będą mieli od razu lepsze warunki finansowe co również wpłynie na atrakcyjność oferty SG na rynku pracy i przyciągnie lepszych kandydatów. Jak już być uczciwym to do końca a nie tylko widzimy czubek własnego nosa....
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
23-10-2017, 17:16
Post: #71
RE: Podwyżki dla najbiedniejszych
Widzicie problem w 100 zł, ta dyskusja już nawet nie jest warta tej 100-ówki. Żenada!!!
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
23-10-2017, 17:55 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 23-10-2017 18:26 przez Grubcio.)
Post: #72
RE: Podwyżki dla najbiedniejszych
Boruc dlatego ja już z nimi nie dyskutuje sami nie widzą poza czubek własnego tyłka Smile szkoda słów i nerwów na takich agentów Big Grin, a filmik doskonale pokazuje jak wyszkolony super inteligenty dowódca patrolu w stopniu chorąży specjalista siedzi w aucie i ma wywalone Big Grin filmik już paroletni Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
23-10-2017, 18:25
Post: #73
RE: Podwyżki dla najbiedniejszych
Uuu, to juz nawet agentow tutaj widzisz - zapewne same ubeki i rezydenci GRU - sugeruje wizyte u specjalisty.

(23-10-2017 16:45 )Boruc79 napisał(a):  Śmieszny jesteś PO .......U
No pieknie w bieszczadzkim ucza kultury...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
23-10-2017, 18:27 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 23-10-2017 18:28 przez Grubcio.)
Post: #74
RE: Podwyżki dla najbiedniejszych
Keyser jak dużą burzę wywołasz za 20 zł Big Grin podwyżki
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
23-10-2017, 18:45
Post: #75
RE: Podwyżki dla najbiedniejszych
Ten typ tak ma
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
23-10-2017, 19:02
Post: #76
RE: Podwyżki dla najbiedniejszych
Zbierając to wszystko do kupy można stwierdzić, że mimo kłótni na noże to każdy po trochu ma rację. Bo prawdą jest, że przełożeni powinni zarabiać jak dyrektorzy w porządnych firmach, ale też lepszy materiał ludzki niż teraz powinien te odpowiedzialne stanowiska zajmować.

Z drugiej strony funkcjonariusze na stanowiskach wykonawczych powinni mieć regularne podwyżki oraz jakiś sensowny system dodatków i nagród żeby poziom morale nie spadał i by swojego zaangażowania na służbie nie sprowadzali do absolutnego minimum.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Your Website | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS