Ze względu na wysyp spamu wprowadziłem manualną aktywację każdego nowego konta - żeby stworzyć nowe konto proszę o użycie w nazwie użytkownika literek SG****** gdzie gwiazdki to nick użytkownika. Po aktywacji (tu proszę o cierpliwość) usunę litery SG z nazwy użytkownika i można będzie logować się i pisać posty pod wybranym nickiem. Ułatwi mi to wyłapanie faktycznych użytkowników. Wszystkie już aktywne konta pozostają bez zmian. W listopadzie 2023 opłacono serwer/domenę. Jakby ktoś chciał się dorzucić do funkcjonowania forum to zapraszam na PW. Na chwilę obecną (12.03.2024) po opłaceniu faktur stan kasy to - minus 284. Z góry dzięki za wsparcie - Admin.


Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Strzelania treningowe
15-10-2017, 15:23 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 15-10-2017 15:29 przez kabanos.)
Post: #1
Strzelania treningowe
Witam. Jak w praktyce wyglądają w naszej formacji strzelania treningowe, do kogo się zgłosić itd? Chodzi mi głównie o zwykłych funkcjonariuszy nie WZD czy GBL, jak się załapać na takie strzelania? Trochę bym potrenował, ponieważ u nas tych strzelań co kot napłakał, a potem na egzaminach wiadomo jak jest.

Znać drogę to jedno, a podążać nią, to zupełnie co innego.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
15-10-2017, 19:41
Post: #2
RE: Strzelania treningowe
O Wydziale Zabezpieczenia Działań wiem.

A GBL to ?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
15-10-2017, 19:47
Post: #3
RE: Strzelania treningowe
grupa bezpieczeństwa lotów

Znać drogę to jedno, a podążać nią, to zupełnie co innego.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
15-10-2017, 20:45
Post: #4
RE: Strzelania treningowe
Idź prywatnie na strzelnicę. Szybciej, lepiej i tyle ile chcesz...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
15-10-2017, 20:49
Post: #5
RE: Strzelania treningowe
@kabanos ,tak jak napisał @Krzysztof_P - chcesz postrzelać i nabrać nawyków strzeleckich idż na strzelnicę komercyjną.
SG - to może zapewnić kilkanaście do kilkudziesięciu pestek rocznie do wystrzelenia - i nie licz z jej strony na coś więcej.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
17-10-2017, 12:00
Post: #6
RE: Strzelania treningowe
Przepisy mówią, że szkolenie treningowe ma się odbyć raz na kwartał. Zgłoś się do swojego kierownika, że chcesz uczestniczyć w tych szkoleniach celem podniesienia umiejętności strzeleckich. Jeżeli mówi, że nie bo masz pracować i Twoje strzelanie go nie obchodzi to piszesz notatkę i leci droga służbową. Każdy powinien conajmniej raz na kwartał strzelać, 99% z nas nie użyje broni ale jeżeli trafisz na ten 1% lepiej żebyś był na to gotowy.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
17-10-2017, 13:58
Post: #7
RE: Strzelania treningowe
To akt prawny reguluje, że powinno się strzelać raz na kwartał? Czy Ty tak uważasz?

Znać drogę to jedno, a podążać nią, to zupełnie co innego.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
17-10-2017, 15:26
Post: #8
RE: Strzelania treningowe
Tak jest to Załącznik do zarządzenia nr 45 Komendanta Głównego Straży Granicznej z dnia 6 lipca 2012 r., żebyś nie szukał dalej odsyłam do rozdziału 2 § 5. pkt 1. Dość kontrowersyjny jest dla mnie zapis pkt. 4 powyższego rozdziału i §. Ponieważ, mówi on, że trening strzelecki to także trening bez strzałowy.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
17-10-2017, 15:50
Post: #9
RE: Strzelania treningowe
(17-10-2017 12:00 )Oni napisał(a):  Przepisy mówią, że szkolenie treningowe ma się odbyć raz na kwartał.

Nie polecaj @kabanosowi dziadostwa. Na pewno SG zagwarantuje mu skrzynkę pestek raz na kwartał Big Grin . @Kabanos złap się za kieszeń i idź do komercyjnych.Tam przynajmniej postrzelasz.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
17-10-2017, 16:18
Post: #10
RE: Strzelania treningowe
Ale strzelanie nie jest tanim sportem, i czemu ma dokładać ze swoich, jeżeli to państwo wyposaża nas w broń to powinno z niej szkolić i doskonalić.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
17-10-2017, 16:51 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 17-10-2017 16:51 przez quasimodo1.)
Post: #11
RE: Strzelania treningowe
(17-10-2017 16:18 )Oni napisał(a):  Ale strzelanie nie jest tanim sportem, i czemu ma dokładać ze swoich, jeżeli to państwo wyposaża nas w broń to powinno z niej szkolić i doskonalić.

No i co z tego - państwo ma w dupie treningi strzeleckie - daje w roku te kilkadziesiąt pestek na głowę i ma wystarczyć - po prostu tolerowanie dziadostwa.
A kto powiedział tanio -ale ceny przystępne -nawet jak na funka SG.
Np Strzelnica Sosnowiec


http://strzelnica.net.pl/cennik.html
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
17-10-2017, 16:59
Post: #12
RE: Strzelania treningowe
Idea treningu strzeleckiego polega na poznaniu SWOJEJ jednostki broni, którą się ma na stanie, a nie walenie z różnego rodzaju. Oprócz treningu na sucho powinniśmy dużo strzelać ze swojej broni, żeby ją poznać i w momencie kiedy będziemy musieli ją użyć/wykorzystać być jej pewnymi i swoich umiejętności. W dłuższej perspektywie lepiej zgłosić się o pozwolenie na broń kolekcjonerską i kupić np. p99. Wtedy wyjdzie dużo taniej ale to w dłuższej perspektywie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
17-10-2017, 17:35
Post: #13
RE: Strzelania treningowe
(17-10-2017 16:59 )Oni napisał(a):  Idea treningu strzeleckiego polega na poznaniu SWOJEJ jednostki broni, którą się ma na stanie, a nie walenie z różnego rodzaju. Oprócz treningu na sucho powinniśmy dużo strzelać ze swojej broni, żeby ją poznać i w momencie kiedy będziemy musieli ją użyć/wykorzystać być jej pewnymi i swoich umiejętności. W dłuższej perspektywie lepiej zgłosić się o pozwolenie na broń kolekcjonerską i kupić np. p99. Wtedy wyjdzie dużo taniej ale to w dłuższej perspektywie.

Zadaj sobie pytanie jaka jest idea dobrze wyszkolonego funkcjonariusza SG.
A jakie są realia ?
Jako funkcjonariusz z pewnym stażem ,powinieneś ją znać.
Ja już dawno pozbyłem się złudzeń.
Dlatego ,aby utrzymać się w formie inwestuje sam w siebie - nie licząc na łaskę państwa - niezależnie jaka opcja polityczna nim kieruje i jakie pierdoły wciska społeczeństwu odnośnie wyszkolenia funkcjonariuszy - oczywiście po stronie funkcjonariuszy jest pewien procent ,który ma to w dupie i odpowiada to im.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
17-10-2017, 17:50
Post: #14
RE: Strzelania treningowe
(17-10-2017 15:26 )Oni napisał(a):  Tak jest to Załącznik do zarządzenia nr 45 Komendanta Głównego Straży Granicznej z dnia 6 lipca 2012 r., żebyś nie szukał dalej odsyłam do rozdziału 2 § 5. pkt 1. Dość kontrowersyjny jest dla mnie zapis pkt. 4 powyższego rozdziału i §. Ponieważ, mówi on, że trening strzelecki to także trening bez strzałowy.
I będzie miał co kwartał strzelanie na sucho. Tyle w temacie Wink
Jedyny sposób to uwalić egzamin a wtedy pojedzie się na 2-3 strzelania w roku.
Jedyny minus że jak ma się jakiś dodatek czy cuś to całość poleci przy oblaniu egzaminu więc warto przygotować się na lekarza i co jakiś czas L4, jakieś zwolnienie z zaliczania w-fu itp Wink
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
17-10-2017, 18:04
Post: #15
RE: Strzelania treningowe
(17-10-2017 16:59 )Oni napisał(a):  Idea treningu strzeleckiego polega na poznaniu SWOJEJ jednostki broni, którą się ma na stanie, a nie walenie z różnego rodzaju.

Owszem. Ale pojsc postrzelac z "broni bojownikow o wolnosc / terrorystow" (wlasciwe skreslic w zaleznosci od pogladow politycznych) tez moze sie przydac w dzisiejszych niespokojnych czasach. Tym bardziej, ze strzelanie z 9 para a z kalacha to dwa odmienne swiaty...

Ps. Polecam jeszcze stara dobra pepesze - calkiem fajnie sie strzela Smile.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
17-10-2017, 19:47
Post: #16
RE: Strzelania treningowe
Przecież to jest bardzo łatwe i za razem niemożliwe do zrobienia. Możliwość samodoskonalenia strzeleckiego z broni służbowej poprzez możliwość pobrania broni służbowej na prywatną strzelnicę. Jednak znam realia i wiem, że to w życiu nie przejdzie Big Grin Kolega chciał znać podstawy prawne to mu podałem, to szkolenie strzeleckie co najmniej raz na kwartał powinno się odbywać.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
17-10-2017, 20:10
Post: #17
RE: Strzelania treningowe
(17-10-2017 16:18 )Oni napisał(a):  Ale strzelanie nie jest tanim sportem, i czemu ma dokładać ze swoich, jeżeli to państwo wyposaża nas w broń to powinno z niej szkolić i doskonalić.

Dlatego, że medalistą nie staniesz się po godzince wf raz w tygodniu (o ile ktoś ma na to czas). Dlatego, że możesz dłużej i skuteczniej poćwiczyć tak jak Ty chcesz, a nie ograniczać się do narzuconego numeru strzelania. Dlatego, że może Ci to uratować dupę (dosłownie i w przenośni).

Za stówkę na strzelnicy pykniesz więcej niż przez rok w robocie (wliczając egzamin).

Pozdrawiam
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
12-12-2017, 11:16
Post: #18
RE: Strzelania treningowe
(17-10-2017 16:51 )quasimodo1 napisał(a):  No i co z tego - państwo ma w dupie treningi strzeleckie - daje w roku te kilkadziesiąt pestek na głowę i ma wystarczyć - po prostu tolerowanie dziadostwa.
A kto powiedział tanio -ale ceny przystępne -nawet jak na funka SG.
Np Strzelnica Sosnowiec
Ja jestem z Sosnowca, co prawda z Pogoni ale braci Mieroszewskich to nie koniec świata i chyba przejadę się postrzelać. Wymagane są jakieś badania, że jestem zdrowy na umyśle?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Your Website | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS